Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Konačno ADSL u Uzicu  (Pročitano 43364 puta)
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #150 poslato: 13.03.2007. 00:15:46 »

 icon2
Sunce li im njihovo, ja sam se prijavila čim mi je stigao mejl da mogu da se prijavim na NaDlanu.com, što će reći 1. decembra... i još me ne zovu.  icon2
Dajem im fore do 15., otherwise, pašće krv.  icon7
Sačuvana

daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #151 poslato: 13.03.2007. 03:02:16 »

odesh tamo ? mozda je tako najlakse oni te sigurno nece juriti : )
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #152 poslato: 13.03.2007. 03:16:36 »

Ainhoa se saginjati neće. Ima oni meni na noge da dođu. Ja sam mušterija, i ja sam ta koja će odvajati preko 2400 mesečno za treći paket (768)... Ima da dobijem i masažu tabana gratis, kao i promo pakovanje "nektar" soka od borovnice.  smile30 smile10 smile21
Sačuvana

milorad71
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milorad Rasic
Mesto: Uzice
Lokacija: Ratarska
Država: SRB
Horoskop: Ribe
Poruke: 4


« Odgovor #153 poslato: 13.03.2007. 04:27:36 »

Kad podjes da ih tabas,zovi i mene.Podrska u vidu 90 kg zive vage ce ti sigurno dobro doci.Ponesi ti oruzje a ja cu vlasu borovnice,ma ceo paket, nek ide zivot  icon2
I ja sam tuga prijavio treci paket , a dobicu paket u glavu! Angry
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #154 poslato: 13.03.2007. 04:38:22 »

A ja tuga se sve nadam da nas, "velike potrošače" uključuju na kraju...  Sad
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #155 poslato: 13.03.2007. 04:47:56 »

Hocete si vi na kraju povezani, ali na nas besplatni sirotinjski wireless smile
AInhoa, ja se ne bih mnog uzdao u prijavu preko sajta. ZVOni 9812 i proveri status, mozda uopste nisi ni usla u zreb.
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #156 poslato: 13.03.2007. 04:51:17 »

Ma na spisku sam, video ćale kada je išao u Telekom da pokupi račun, pošto nam ga neko maznuo iz sandučeta...  sad1
Sačuvana

daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #157 poslato: 13.03.2007. 04:59:38 »

news:

danas ti ja bio dokon i zovnem 0800 100 100 da se ispricam sa ljudima : ) na temu toga sto mi veliki ping do telekoma i oni ti meni kazu mozemo da ti ugasimo neki profil na portu da radi brze nesto je promrljao al nisam skontao o cemu prica a i ko da je vazno i pitam ga i ako su mi pustili 256 a ne 512 (idioti) zasto moj protok nije 32 kb/s download nego 26 kb/s i on mi lepo kaze sad cemo da podnesemo zahtev tehnickoj sluzbi da provere vash port jel ispravan i jel regularno kofigurisan (u prevodu bole me nesto sto ti nemash 32 kb/s) tako da mrzim ih al ih i dalje mrzim manje nego sto mrzim CP : )

cheers
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #158 poslato: 13.03.2007. 05:29:09 »

Kad pomenu CP, internet im nije radio od subote 10.3 16:00 do danas 12.3 12:00 (nekih 44 sata). Eto kako se ljudi bore da zadrze korisnike.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #159 poslato: 13.03.2007. 05:34:41 »

CP je imao havariju. U Hotelu su izvodjeni nekiradovi pa su radnici napravili kratak spoj i spalili deo elektricne instalacije, tako da jutros nije bilo struje...
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #160 poslato: 13.03.2007. 19:13:18 »

Naravno uvek je njima bio neko drugi kriv. (Milojko iz Telekoma se sapleo i pao na ruter pa niko nije imao internet...,Najbolji su kad njihova "tehnicka podrska"  kaze niko u celoj zemlji nema internet a ja u tom momentu konektovan na dial-up)
Jedino kad treba da se plati onda su veoma azurni i onda se ne desavaju nikakve havarije.

U redu  ako je stvarno tako bilo (struja, pijani radnici, kratak spoj..) ali moze korisnicima da se posalje email sa izvinjenjem da internet nece raditi do tada i tada zbog toga i toga.

Nije ovo prvi put da im internet ne radi ceo vikend (tehnicka podrska ne radi vikendom, ali  za dane kada nije radio internet se naplacuje bez problema)

Problem u ovoj zemlji sto provajder misli da internet svima sluzi za igranje. Tesko je provajderu objasniti da ima neko ko zivi od interneta kome je jedini izvor prihoda internet. I onda kada nemas internet dva dana "tehnicka podrska" ti kaze "pa neces crci bez interneta koji dan".

Sa CP-om sam hvala bogu konacno zavrsio.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #161 poslato: 13.03.2007. 19:43:14 »

Kakve ima svrhe da salju email kada nikome ne radi mreza pa ne mogu da prime?

Inace, ADSL nije bas srecno krenuo. Vec je zabelezeno par slucajeva da su korsinici dobili neispravne uredjaje, da im veza nije radila (nekima je osoposbljena nekima nije), a dosta je zalbi i na promenljivu brzinu protoka.

Ono sto smo odmah primetili, to je da 256k koje smo kupili nisu 256k, vec 251, a i da ne moze ni toliko da se "izvuce" vec maksimalno 230.

Posle par dana korektnog rada i ja sam poceo da imam probleme. Prvo se uredjaj jednom zakucao takoda j emorao da se iskljuci iz struje da se povrati, a od jutros, uredjaj radi 5 minuta i onda samo prekine internet protok. Kad se rebutuje, proradi, rdi 5 do 10 minuta i opet stane i tako u krug. Prijavio sam podrsi i rekli su da ce se javiti, ali ih jos uvek nema Sad
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #162 poslato: 13.03.2007. 20:51:51 »

Све је то иста банда.
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #163 poslato: 13.03.2007. 21:55:27 »

hahaha meni je modem ok ali kao sto pedja rece nije full protok vec izlazi na max 26 kb/s  a upload nisam ni testirao tj nisam imao problema a dopada mi se njihova tehnicka sluzba volim da ih zivkam : ) da vidim sto neradi i danas sam zvao i rekli mi kao sledece sedmice tek mogu da mi promene brzinu :/ sutra ih ponovo zovem ako se ne popravi brzina downloada
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #164 poslato: 13.03.2007. 22:04:02 »

Ja sam imao problema samo onaj prvi dan konektovan a bez protoka al to se sredilo brzo verovatno su oni nesto tamo pogresno namestili.
Sto se tice brzine ona je 26-27kb/s i ne pada osim preksinoc kad je varirala zimednu 16kb/s i 30kb/s  mada tu sumnjam i na server sa koga sam nesto skidao. Inace juce izmedju 22h i 00h sam imao protok 30-31 kb/s sto dodje otprilike tih 251k na zalost posle ponoci se vratilo sve na starih  26-27kb/s.
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #165 poslato: 13.03.2007. 23:02:57 »


Kakve ima svrhe da salju email kada nikome ne radi mreza pa ne mogu da prime?


Meni kad nestane internet (wireless)  ja sam odmah na dial-up-u jer kao sto rekoh od interneta zivim tako da mi nije problem da primim email. Kako niko ne moze da shvati da ima takvih poslova zbog kojih morate da imate internet uvek?

Ne moraju da salju email mogu da objave na sajtu, mogu da zovnu telefonom (kao sto zovu kad treba da se plati).

To ni da ADSL nije kakav treba da bude je tacno (ako ste dobili ADSL to ne znaci da treba da zaboravite da i dalje zivite u Srbiji) ali je manje los od wireless-a.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #166 poslato: 13.03.2007. 23:14:21 »

Mozda je jednostavnije da visis na uzickom dc hub-u (dchub://dc.uzice.net) posto smo mi tamo odmah imali info sta je problem. smile

Nego da se vratimo na ADSL. U firmi smo uzeli aDSL sa statickom IP adresom. Prvo smo morali da cekamo dok stigne poseban ruter koji ide za staticki link, pa j eon stigao, ali ne radi, pa su nesto petljali pa sad linija radi ali ADSL link i dalje ne, prebacuju nas od podrske do podrske kao ping pong lopticu i svaki put kazu da ce se javiti ali se nijednom nisu javili.

Ceo problem se sada svodina to da nam nis dostavili username i password za PPPoE konekciju i ne mogu to da rese evovec dva dana, i rekli su da moramo da cekao jos 24h za tepodatke. Valdja treba neko dobro da razmisli da nam da sto kripticniji username i pass...

A pazi najveci biser. Linkovi koji nisu sa statickim IP-om, dobijaju IP adrese iz nekliko opsega, tako da se ne menja samo IP nego i gateway, sto maltene onemogucava bilo kakvo staticno rutiranje, a ono je neophodno ako korisnik recimo ima dva linka (pa makar drugi bio i obican modem).
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #167 poslato: 13.03.2007. 23:41:53 »

je li ti toliko hitno, neces umreti 2 dana bez interneta, kad si ceko dosad cekaj jos koji dan  smile

Sačuvana
voodoo_
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladimir
Mesto: Pozega
Lokacija: xxx
Država: srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 1

Vuk dlaku menja, Crvenkapa brije noge..



« Odgovor #168 poslato: 14.03.2007. 00:14:16 »

Znate li da li su pustili ADSl u funkciju u Pozegi.
Postoji li neko pravilo koliko kosrisnik najvise sme da bude udaljen od centrale da bi ADSL radio, konkretno me zanima za Uzicku tj. Pozesku centralu, ja sam nacuo nesto kao ne vise od 3-4 km udaljenosti!
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #169 poslato: 14.03.2007. 07:20:35 »

Ja sam ta koja NIJE uspela da pusti u promet tudju ADSL liniju! Ne znam da li sam stvarno toliki kreten, ali mi je maximalno chudno shto telefonska linija gubi jachinu (zvuka) i pomalo shushti chim je ruter (kako su ga oni krstili) ukljuchen. Recite mi da li je to normalno. I da li sam ja zaista toliko plava da najprostiju stvar ne mogu da podesim?!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #170 poslato: 14.03.2007. 07:34:07 »

Mozda nisi dobro povezala razdelnik?
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #171 poslato: 14.03.2007. 14:36:58 »

da i ja sam napravio istu gresku nisam citao sta pise na spliteru vec sam samo ubo kablove a jedan vod je za modem drugi za tel i cesta greska vam je isto mozda cete primetiti kad unosish username i password nisu isti kao user name i password za mail vec ona dva iznad koji su napisani na papiru
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #172 poslato: 17.03.2007. 03:56:20 »

Stigao ADSL.  seljak-smile

MedŽutim, kao što neko reče, Lelekom ne bi bio Lelekom kada nešto ni bi funkcioniralo kak' treba, ne?

Elem, modem sam uredno povezala preko splitera. Radi bez problema, ali na telefonu ima šuma. Ništa zato, zamenim im mesta. Na fonu nema šuma, internet super radi. Međutim, tokom telefonskog razgovora nema protoka.  icon7

E, sad... pošto je moja telefonska utičnica dupla, tj sa dva "ulaza", na jedan sam stavila jedan fon, a na drugi spliter, odakle je povezan drugi fon (dect) i modem...

 Sad Gde grešim?
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #173 poslato: 17.03.2007. 04:18:23 »

Pa gresis u toj uticnici. Svi telefoni moraju biti iza splitera. Ne smes stavlajti telefon ispred njega.
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #174 poslato: 17.03.2007. 04:26:43 »

Znači, mogu sve da naguram na jednu utičnicu, tj da prvo stavim spliter, pa iz jednog izlaza razvedem do modema, a na drugi stavim klasični telefonski razdelnik, i spojim telefone?
Sačuvana

Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.384 sekundi sa 34 upita.