Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Maturanti plešu sa Evropom  (Pročitano 2771 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 15.05.2009. 19:44:50 »

Lep događaj danas, suncano, toplo, pun trg maturanata, djuskaju i zabavljaju se. Plešu sa Evropom. Možda i obore rekord u najmasovnijem sinhronizovanom plesu na planeti, ko zna.

No, ne može to daprođe bez klasične srpske aljkavosti. Ne mislim na matirante nego na organizatore. Na Trg su isntalirali veoma jako ozvučenje ali samo sekcijr za srednje i vosoke tonove. Bez basova. Pošto to daje slab zvuk odvrnuli su do daske. I dalje nisu dobili jak zvuk ali je to što se čuje ne prepoznatljivo. Čuje se samo prštanje i škripanje i od toga se ori ceo grad.

A deca djuskaju, šta oni znaju šta je dobar zvuk....
Sačuvana

alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #1 poslato: 15.05.2009. 19:57:41 »

Eh, da je situacija kao što nije, pa da su istim tim maturantima poklonili putovanje po Evropi, a ne da ''plešu'' sa njom, sve bi to imalo nekog smisla. Ovako, još jedna tema ''za dnevnu razbribrigu''.

Što se organizacije tiče, kod nas je postala uobičajena praksa da se nešto ili odradi odlično (kao na primer Eurosong 2008) pogotovu ako je reč o međunarodnom događaju pa je imidž jako bitan ili aljkavo (manifestacije lokalnog karaktera). Nije lako organizovati neki događaj svakako, ali da mi neko kaže da nije bilo u mogućnosti da se bar ozvučenje podesi kako treba...e vala...
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #2 poslato: 16.05.2009. 08:11:22 »

Glupost od manifestacije i jos jedno bespotrebno blokiranje saobracaja, verovatno da bi neko maznuo pare na one "uniforme" za maturante. Vozio sam dete u decji dispanzer i zbog ove gluposti sam od "Pariza" do dispanzera putovao 20 minuta, a vratio se preko Rakijske pijace, citavo putesestvije. Sve smo blize gladi, a samo izmisljamo kojekakve manifestacije. Selo gori a baba se ceslja, nasa stara prica. Ponasamo se kao da zivimo u Norveskoj, samo daj neku paradu i učku, pa sta god bilo u pitanju.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #3 poslato: 16.05.2009. 10:20:21 »

klackalice,

zar ne podsecas sam sebe na dzangrizavog matorca?
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #4 poslato: 17.05.2009. 00:01:52 »

Bolje je kada nam je ulica zakrčena zbog ovakve manifestacije nego zbog štrajka! Ali, bilo je ljudi koji nisu obavešteni o ovoj manifestaciji i pitali su se šta je ovo: mladi na ulici, pištaljke, policija... nažalost prva pomisao je bila da su demonstracije neke vrste. To mnogo govori o našem stanju duha (ali nema ko time da se bavi!)
Delujemo kao džangrizala zato što nismo daleko ni od štrajkova ni od demonstracija, zato što smo na ivici nerava, zato što ne vidimo svetlo koje naši ministri (kao) vide i zato što smo otupeli za lepotu, za mladost, za igru, za sunce, za miris, za smeh, ...a ne zato što smo sami po sebi džangrizavi.
S druge strane falilo je nešto(?) u svemu ovome da bude lepo: sigurno zvuk, možda širina (stešnjeno u okvire susednih terasa), možda malo više muzike pre i posle kadrila, možda malo poleta ...ne znam, ali falilo mi je nešto! Možda je to nešto i u mojoj glavi, gledala sam iz potrebe da vidim nešto lepo, poletno, veselo, da me zapahne duh mladosti, vedrine...a to nisam osetila, i zato sam otišla sa tim osećajem da je nešto falilo ?! U svakom slučaju pozdravljam napor i trud dece i profesora smile
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #5 poslato: 17.05.2009. 09:52:36 »

Da, jesam dzangrizav. Sve sto gradska vlast smisli u startu dozivljavam kao neprijateljski gest i zamazivanje ociju, u fazonu "eto vidite kako se mi trudimo da bi vam zivot bio lagodniji i lepsi". Zivot u ovom gradu je sve nepodnosljiviji, a godinama sve sto se radi, radi se zarad licne promocije i dnevnopolitickog marketinga. Knezofile, jesi li prosao skoro nekim prevoznim sredstvom, makar i biciklom, Vidovdanskom ulicom? Ili Sumadisjkom? Ili, ne daj boze, kroz Milovana Glisica? Ako nisi, a i ne nameravas, onda nikad neces ni ukapirati zasto sam dzangrizav. Jeftine zabave za siroke narodne mase meni je preko glave. Evo veceras imadosmo i neki hepening u Muzeju, rke-koke do posle ponoci. Ko to ima pravo i u kakvu svrhu, da odvali razglas toliko da mojoj deci ne da da zaspe do posle ponoci? Malo je stvarno previse veselja za moj ukus, dok se ja svakodnevno rvem sa elementarnim egzistencijalnim problemima. Zato sve te manifestacije, jos od koncerta Zeljka Joksimovica i Harisa na stadionu, dozivljavam kao direktno pod*ebavanje sirotinje raje. Jos samo da nam dovedu Cecu na trg, i mislim da su sve nase duhovne potrebe ispunjene za narednih deset godina!!!
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #6 poslato: 18.05.2009. 01:38:19 »

Svakako sam mišljenja da su dobro osmišljenje manifestacije i događaji dobrodošli, ali ne na način kako se to radi u našem gradu (ili bilo gde u zemlji Srbiji).
Prvenstveno, u nekom stabilnom društvu, kada se radi o organizaciji nekog događaja koji će usloviti blokadu ili ograničenje saobraćaja (a pogotovu kada je reč o planiranoj manifestaciji kakva je ova bila), dan-dva minimum, a nekad i ranije u lokalnim medijima (a, hvala Bogu, imamo ih nekoliko) se to i objavi, jer time se daje na znanje da će ''tada i tu'' biti onemogućen saobraćaj. Ali, pošto se kod nas sve radi ad hoc, najlakše je da policajac stavi ''rampu'' i nema dalje. Na zapadu, za takvo postupanje, građanin bi mogao da tuži grad ili državu jer mu je uskraćeno pravo na obaveštenje (ako bi na primer živeo u ulici gde se događaj odigrava). Ali, ovo nije zapad, tako da to poređenje neka bude samo floskula ''kako bi trebalo da bude...'' ili po narodski ''bla, bla...''.
Činjenica da narod živi jako loše i da neki trošenje sredstava na ''happening-e'' razne vrste gledaju kao na raspianje, umesto na poboljšanje lokalne infrastrukture, je činjenica. Pogledajmo samo svoje saobraćajnice u gradu, ''krpljenje'' u smislu ''što neimari po danu sagrade, vila noću poruši'' i slično, tako da imam razumevanje i za ljude koji tako misle.
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #7 poslato: 18.05.2009. 17:51:43 »

Колико би њих у Европи плесало за Србијом?
Sačuvana
Borica
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Borica
Mesto: Uzice
Lokacija: Belo Groblje
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 66


« Odgovor #8 poslato: 08.06.2009. 14:04:38 »

Ovo je divna manifestacija.Posle toga ,išla sam ulicom Nikole Pašiča.Posle uobičajenih proslava uspred škola.
Dve profesorice,mlade,išle su ispred mene.Svaka od njih dve je govorila naglas"Nisu to đaci iz moje škole"
U blizini sam godinama radila,volela sam da vidim đake toga dana.Uvek mi neka knedla zastane u grlu.Uvek pomislim,sada im je najlepše u životu.Ali iz godine u godinu,bilo je sve više alkohola,i ove godine puno ostataka najlon kesa,između crkve i škole,zato sam za PLES!
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.17 sekundi sa 35 upita.