Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nacistički grafiti  (Pročitano 26788 puta)
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #25 poslato: 11.10.2007. 02:09:39 »

pa kada bi se znalo ko je pisao onda bi bilo lako
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #26 poslato: 11.10.2007. 03:58:11 »

Ko god da je pisao ja bi ga lepo naucila pameti . Ne mogu da shvatim kakvi su to ljudi koji smatraju sebe boljim od nekih drugih . Mislim da su to ipak bolesnici .
Sačuvana
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #27 poslato: 11.10.2007. 05:33:05 »

Previse je primitino ispisivati takve grafite, ali ako izvesne grupe ljudi ne mogu da se uklope na jedan normalan nacin u drustvo , valjda postoji i gomila drugih, civilizovanijih metoda da im se to stavi na znanje i ako treba da se odredjenim zakonskim regulativama i prisile na to.A ne ovako , sa  kojekakvim budalastim natpisima.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #28 poslato: 11.10.2007. 05:41:15 »

Ma sam natpis je jadan.. uz taj natpis su Srbe, rame uz rame sa ciganima i Jevrejima vodili u logre i danas neki napaljeni klinac misli da je faca zato sto je obrijao glavu, obuo cokule i "kaze" da mrzi sve sto nije Srpsko, a crta obrnute svastike nemajuci predstavu sta taj simbol uoste predstavlja za njega je to samo znak vernosti mrtvom Fasistickom diktatoru iako sam simbol ima potpuno drugacije znacenje naravno pravilan.. no da ne zalazimo dalje u simbole

Romi ocigleno ne zele da se uklope u drustvo i treba ih kaznjavati kao i svakog onoga ko im zaista preti i to debelo.. ovi klinci sto ruze objekte tim nazovi grafitima takodje moraju biti kaznjeni ako nista drugo zbog crtanja po tudjoj imovini..
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #29 poslato: 11.10.2007. 06:09:03 »

milsim da ovaj dogadja nema neku posebnu "dubinu"
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #30 poslato: 11.10.2007. 06:13:38 »

Nadam se da je tako, da je u pitanju "povrsna" prica.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #31 poslato: 11.10.2007. 06:26:05 »

naravno da nema neku dublju pozadinu.

ali ko kod da je pisao treba mu (a i drugima) pokazati da se sa tim ne sme ni saliti.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #32 poslato: 11.10.2007. 06:34:28 »

realno da ali pitanje je da li je policija izasla uopste na uvidjaj a kamoli da nekoga sankcionisu
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #33 poslato: 11.10.2007. 06:41:29 »

Dolazila je i milicija . Ali to su ovi reonski . Momci su OK i oni su popricali sa komsijama ali sve mi nesto deluje da je ta "istraga " malo neozbiljna . Uopste ne izgleda da se neko potresao [ oni kojima je to posao ] zbog svega ovoga . Izgleda da smo mi ovde to mnogo ozbiljnije shvatili i to je ono zbog cega ja ludim .
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #34 poslato: 11.10.2007. 06:44:11 »

realno kolika je mogucnost da saznaju koje to napisao
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #35 poslato: 11.10.2007. 07:19:25 »

Ajoj ljudi, ja znam ljude koji su to pisali! Ne mislim konkretno ovo, ove ne znam. Nego npr tamo one kukaste krstove kod ulaska u biblioteku, iznadu sumice na onim betonima crnim sprejom! Klinci bolan, bio sam kad se to crtalo, to je tako neozbiljno, sta se potresate?! Meni vise krivo jer narusavaju izgled grada, a ne sad da je to nesto... Tripovanje bre. Nije to sad kao ono, da ce odjednom odnekle da iskoce neki skinsi nesto.
« Poslednja izmena: 11.10.2007. 07:38:48 shadow » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #36 poslato: 11.10.2007. 08:00:46 »

Gledao si kako crtaju nacisticke simbole i nisi reagovao? To te svrstava zajedno sa njima, jer si im time jasno dao podrsku.
Sačuvana

Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #37 poslato: 11.10.2007. 08:05:20 »

A ti klinci rastu ... Kao sto su porasli i ovi debili koji su hteli u NS da slave Himlerov rodjendan ! E ja zbog takvih kretena necu da se osecam lose !!!  icon7
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #38 poslato: 11.10.2007. 08:08:58 »

Hah, nije bas tako prosto... I da znas da sam reagovao! Bilo bi i vise veruj mi ali eto nije. Recimo da sam bio sa jednom od njih pa nije bilo tako prosto. smile Ali budi uveren da je to ono kao neka faza u razvoju mladih ljudi, ono, sad su ovi metalci, oni hip hoperi, e tako je i ovo bilo. Do sad je i proslo, zato drzim da je to bilo neozbiljno, a niko ne moze da tvrdi ni da ovo sad na toj zgrai nije nista drugacije. Sto se mene tice, to treba posmatrati isto kao i ono kad napisu djeca PFC. Samo je skrabanje po zidovima, a ne sad nesto tamo... Mislim, ljudi, kamaaaaaan, u uzicu to?!
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #39 poslato: 11.10.2007. 08:10:53 »


A ti klinci rastu ... Kao sto su porasli i ovi debili koji su hteli u NS da slave Himlerov rodjendan ! E ja zbog takvih kretena necu da se osecam lose !!!  icon7


Ne branim ja njih, ali me nervira to sto ta ekipa sa kojom su se oni sukobili nije nista bolja kad realno pogledas. Autonomasi, gej, narkomani... Ko zna sta tu ima u pozadini svega. Eno, canak ti je poznati novosadski batinas, mafija ona lokalna, siledzija, nista bolji od tih himlerovaca.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #40 poslato: 11.10.2007. 08:31:06 »

I da dodam i jos nesto. Kad sam ja bio u tim vodama, mislim nisam bio nikad takav, ali sam bio povezan sa slicnima, klincima kao sto rekoh, oni su bili bezopasni, ali su bili povezani sa nekima koji recimo sluze ovde vojsku ili tako nesto, znaci nisu lokalci. E oni su stvarno opasni, u smislu spremni su i na nesto radikalnije od skupljanja po coskovima i ispijanja piva i ponekog grafita. Ali cim je ovo nacrtano na zgradi u kojoj ili gde ima roma, znaci da je neko ko za to zna. Znaci da je lokalac, znaci da je opet bezopasno. Ja tako nekako gledam...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #41 poslato: 11.10.2007. 08:36:45 »

Ja na to gledam kao da ti ocigledno pokusavas da zataskas ovo sa nacistickim simbolima i da prikazes kao potpuno bezopasnu pojavu. Cak mi deluje da gajis simpatije prema njima.
Sačuvana

shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #42 poslato: 11.10.2007. 08:55:23 »


Ja na to gledam kao da ti ocigledno pokusavas da zataskas ovo sa nacistickim simbolima i da prikazes kao potpuno bezopasnu pojavu. Cak mi deluje da gajis simpatije prema njima.



za to drugo si delimicno u pravu... Ali delimicno. Otprilike kao sad da neko kao ja koji organiski ne podnosi amere, mislim gledano ovako, na drzavnom nivou, ne sad nekog pojedinca. I sad, bila '99 god, ja ih ne podnosim, bilo sta je bilo, bombardovanje ovo ono... I sad da neko kaze da sam ja ustvari za Sloba i sps. E tako moze da se kaze i da gajim simpatije prema ovima. To takvo tvoje zakljucivanje se u logici zove "greska iskljucivanja" ili tako nekako, ne mogu tacno da se setim, ali na foru "ako nisi sa nama onda si protiv nas" znaci negiranje da moze da postoji neki treci stav.

A za zataskavanje, pa juce sam citao Press i u njemu bila karikatura odlicna. Kao kako su neki politicari odreagovali na ovo sto se desilo u ns. Pokusacu da docaram, kao dva politicara stoje oko stola, a na stolu muva! I sad jedan vidi muvu sa malom izraslinom na zadnjici u obliku svastike, a drugi vidi celog onog hitlerovog orla sa razapetim krilima od muve. E pa tako vidim i ja ovo u uzicu, znaci ko bzw slucaj. Ono u ns je dosta ozbiljnije, ali ne moze u nasem drustvu da se gleda sve kao crno i belo kako vi ovde pokusavate da predstavite, pa ni ono u ns. A uzice, pa ovo je mala sredina i ne moze da se sastavi neka kriticna masa koja ce da iznese ni neko dobro, a isto tako tesko i da iznese neko tako veliko zlo kao sto je fasizam/nacizam/rasizam... Znate kad bi se u ue mogo kritit tako neki "firer" ko onaj? Nikad! A ono u ns je redovna pojava, samo eto sad su malo to izasli i u medije.

Ali gledajte cankovu ekipu, mislim, oni umesto da apeluju na sve moguce nacine, da policija odradi poso, mada i nisu morali, policija je uradila sve sto je trebalo, oni jos pozivaju narod da se bije! Mislim, svasta... Prave anarhiju bzw i glume neke "ispravne".
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #43 poslato: 11.10.2007. 09:31:25 »

Offtopic diskusija ti nece mnogo pomoci, ali opet dobro je sto bar priznajes da podrzavas nacizam. Ne treba da se covek stidi svojih uverenja, ma koliko da su izopacena.

E sad, kada saberemo to da znas vise ljudi koji propagiraju nacizam, sto crtanjem simbola sto jos ozbiljnijim delovanjem, i sam se izjasnjavas da te ideje podrzavas a maksimalno se trudis da prikazes ovaj napad na Rome bezopasnim to bi trbalo da zainteresuje policiju.

A mozda smo i mi obavezni po zakonu da te prijavimo?
Sačuvana

shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #44 poslato: 11.10.2007. 09:58:09 »

Citat
Offtopic diskusija ti nece mnogo pomoci, ali opet dobro je sto bar priznajes da podrzavas nacizam. Ne treba da se covek stidi svojih uverenja, ma koliko da su izopacena.

E sad, kada saberemo to da znas vise ljudi koji propagiraju nacizam, sto crtanjem simbola sto jos ozbiljnijim delovanjem, i sam se izjasnjavas da te ideje podrzavas a maksimalno se trudis da prikazes ovaj napad na Rome bezopasnim to bi trbalo da zainteresuje policiju.

A mozda smo i mi obavezni po zakonu da te prijavimo?

jel to ono sto si mi pricao da je flejm?

Pa jedino ako je topic "licno protiv shadowa" onda sam ja off a tvoja poslednja u nizu tupavih opaski protiv mene ontopic. Bas je dobro da se poveze ono u ns i ovo ovde pa da se uporedi.

Ja inace znam raznih ljudi, pa znam i takvih ali vise se stidim sto znam tebe.

[uklonjen uvredljivi sadrzaj]
« Poslednja izmena: 11.10.2007. 17:33:08 Pedja » Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #45 poslato: 11.10.2007. 10:06:38 »

(at Pedja) Pedja, znam da je tvoj stil da izvrcesh tudje reci, ali sad si stvarno preterao. Nisi svestan koliku su glupost izvalio... Btw, mene je jednom na ulici grupa pravih srpskih skinsa pitala "Brate, kojim putem za Taru ?" (valjda zato shto sam tada imao obrijanu glavu, ali ne iz tih razloga vec zato shto sam sprovodio terapiju za rast kose). I shta sad, ocesh i mene da prijavish? slap

(at shadow) Jednom da i konjica stigne na vreme...

Ne mogu a da ne pripremetim kako se veliki broj ljudi na ovom foromu kroz razne teme otvoreno ispoljava nacionalizam, a opet zalazhu se i za vishe socijalnosti u nashem drushvu. E sad ako niste primetili spoj te dve stvari se tehnichiki se mozhe nazvati nacionalsocijalizam, a ta rech vam pak smeta, prc!

Pre nego krenete sa drvljem i kamenjem apelovao bih da razdvojimo fashistichku ideologiju od Hitlerove implementacije iste preko teorije "krvi i tla" koja je donekle prirodno ispravna i "konachnog reshenja" koje se i dan danas sprovodi samo od strane zapada prema mahom obojenim stanovnishtvom i "nizhim drushtvenim grupacijam" npr. putem side i sl.

Lichno mislim da je bolje da se ti kako shadow kazhe klinci "isprazne" na grafitu nego da su stvarno daleko bilo ubili nekog neduzhnog Roma. Mada stvarno nije u redu shto se kao meta takvih grupa cheshce uzimaju Romi koji nam i ne prave nikakve probleme, pre nego shiptari koji nam otvoreno otimaju teritoriju.

Shto se tiche priche u Novom Sadu to je sve izvedeno u rezhiji Chede i Chanka kako bi se pravio problem tamo gde mozhe da se pravi. Ako su njih dvojica tzv. antifashisti onda cu ja sa ponosom da se izjasnim kao fashista.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #46 poslato: 11.10.2007. 11:12:47 »

A da vidimo, tom logikom... Da li ti Pedja volis Rome, cigane, kako vec...? Eto direktno pitanje. Znaci ne ono, da volis romsku muziku i imas je na plocama, nego da li volis onog gancija sto sedi ispred bivse Jugobanke sa majkom i prosi?

Friendly advice: pazi sad sta ces da odgovoris i sta ces da uradis...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #47 poslato: 11.10.2007. 18:42:46 »


(at Pedja) Pedja, znam da je tvoj stil da izvrcesh tudje reci, ali sad si stvarno preterao.


Samo pokazujem Shadow-u, kako izgleda kada neko izvrce to sto kazes i pravi razne konstrukcije.

Citat

Lichno mislim da je bolje da se ti kako shadow kazhe klinci "isprazne" na grafitu nego da su stvarno daleko bilo ubili nekog neduzhnog Roma. Mada stvarno nije u redu shto se kao meta takvih grupa cheshce uzimaju Romi koji nam i ne prave nikakve probleme, pre nego shiptari koji nam otvoreno otimaju teritoriju.


Svi problemi pocinju sitnim i "benignim" pojavama. Crtanje nacistickih simbola ne moze da bude bolje - jednostavno ne sme da ga bude uopste, jer je upravo to najava sikaniranja, maltretiranja i ubijanja u kasnijem periodu. Onog momenta kada je to osvanulo na zidu, mi smo kao zajednica dobili samar i ocigledan dokaz da sistem vaspitanja i obrazovanja ne funkcionise.

Sto se tice Cede, Canak i ostalih, imate poseban forum za takve diskusije. Ovde im nije mesto.

Citat

A da vidimo, tom logikom... Da li ti Pedja volis Rome, cigane, kako vec...? Eto direktno pitanje. Znaci ne ono, da volis romsku muziku i imas je na plocama, nego da li volis onog gancija sto sedi ispred bivse Jugobanke sa majkom i prosi?


Ja ne pravim razliku izmedju ljudi po nacionalnoj pripadnosti. Po tom pitanju su meni svi ljudi isti. Razlikujem ih samo po tome kako se ponasaju. Ovo tvoje pitanje samo otkriva tvoj rasizam, jer uopste nije bitno da li je prosac Rom ili ne. Ako ti prosnju poistovecujes sa Romima, to je tvoj ozbiljan problem.

Inace ako te bas zanima imam jednog dobrog prijatelja koji je eto - Rom. Nije mi prijatelj zato sto je Rom, to je potpuno nevazna cinjenica, ali sam pomenuo to posto vidim da je to tebi veoma vazno. Verovatno bi mi vise njih bilo prijatelja da ih poznajem, ali eto znam samo ovog jednog. A da, i direktno pomazem jedno romsko udruzenje. Zato sto im pomoc treba i zato sto mogu da im pomognem. To ti ne pricam zato da pokazem kako ja, eto, volim Rome. Ne, ja ih samo ne mrzim, i ne pravim razliku.
Sačuvana

Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #48 poslato: 11.10.2007. 19:36:24 »

Kako neko uopste moze da postavi pitanje da li volis ili ne Rome , Albance , Hrvate ....? Pa valjda smo ljudi bas iz tog razloga sto imamo osecanja a to ,po meni , ne trba da bude povezano ni sa bojom koze ni sa verom nego samo sa tim kakav je neko covek . Verovatno ste primetili moje prezime i jasno vam je da nije srpsko . Da li zbog toga treba da jedan dan ispred mojih vrata osvane grafit " SMRT SVABAMA " . Ovo nije usamljen primer u ovom gradu . Prepar godina kad je onaj blesavi Seselj pricao da sve Hrvate treba proterati u Hrvatsku moja prijateljica koja je rodjena ovde je imala problema na poslu zbog svog [ Hrvatskog ] porekla . Neki debili su hteli da budu pametni pa su maltretirali zenu koja je ovde rodjena , odrasla ,rodila decu . ali nije nasa .Sramota ! Kad su bili nemiri na kosovu [prosle godine u martu ] mojim prijateljima zlatrima neko je u toku noci polupao prozore na kuci . Covek je Albanac odrastao u Uzicu , zavrsio skolu , ozenio se , dobio decu ... Ajde da ih pobijemo jer su tamo neki primitivci to radili sa Srbima !?
To su radili neki koji su nekad bili klinci i iz zezanja crtali kukaste krstove a mi smo ih gledali i cekali da ih prodje ta faza u njihovom razvoju .
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #49 poslato: 11.10.2007. 20:18:24 »

Cudno je to da se ti grafiti pojavljuju bas sada,kada je trebalo da bude taj miting u NS du...Ne znam,ali mislim da je sve vise njih koji podrzavaju neonacizam.Ja licno,mislim da je to u Uzicu malo prenaduvano,jer se zna da smo mi tolerantni  i miroljubivi.Glupo je generalizovati stvari,i govoriti da su svi romi prosjaci,i sta ja znam..Ima masa njih za koje nikad ne bi pogodio da su cigani,jer su beli,a neki od njih i fakultetski obrazovani..
Sto se tice ovih problema,treba ih saseci u korenu,a ne dozvoliti da se nacizam siri kao ideologija.Cela evropa je gledala kako Hitler jaca,i cak ga i podrzavali dok im se to nije obilo o glavu.To je isto zlo kao i razne nevladine organizacije,i ostala slicna udruzenja.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.036 sekundi sa 35 upita.