Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nesreća na kupalištu u Užicu  (Pročitano 15614 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #25 poslato: 20.07.2007. 18:33:43 »

Upravo je stvar sto se u ovom slucaju trazi krivicna odgovornost. A ja nikako ne mogu da prihvatim, da neko treba da odgovara zato sto neko drugi ne vodi racuna sam o sebi.

Pa na sta bi to licilo ako bi smo usvojili taj princip? Da za sve sto nam se lose desi, bez obzira da li smo to sami sebi uradili, trazimo krivca u gradskim cinovnicima?

A taj stav: krivi su oni za nesto pa da ih kaznjavamo za svaki slucaj... uh.. ne znam ni kako da ga komentarisem...
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #26 poslato: 20.07.2007. 18:44:21 »

Smena nadleznog ne postoji da bi se isti nadlezni kaznio vec da bi svaki sledeci bio oprezniji kod istih stvari. To je vise preventiva nego kazna. A to nam fali i na mnogo visem nivou.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #27 poslato: 20.07.2007. 18:54:57 »

Ja i dalje mislim da krivac moze da se nadje u nekoj direkciji, zeleznici ili sl.  Sto kaze knezofil, oni treba sami da se sete. Direkcija se valjda ne zove direkcija zato sto neko treba da dobije direkciju sta da uradi od nekog iz BG ili slicno. Ako je to tako, onda ok. Opstina i predsednik ne sluzi valjda samo da uradi ono sto mora vec i da smisli nesto.

A ti Pedja to sto si nabrojo, nema veze s vezom ko uvek. Zamena teza. Drvo ne sluzi za penjanje, pruga za iskakanje na nju, brana za padanje sa nje, ali mislim da most ipak sluzi za prelazenje. Proveri na wiki ako ne verujes. Nije on isao po onoj zeleznoj velikoj ogradi (gelenderu) mosta pa da kazes "ko mu je kriv, trazio je nesrecu" ili da se provlacio kroz metalnu konstrukciju mosta ili na neki drugi nenormalan nacin. Cak nisam cuo ni da je bio pod dozom alkohola. Nije cak ni izvodio neki mjuzikl pa da kazes da je skocio a nije imo ko da ga uhvati. Isao je onuda kuda je j**eno predvidjeno da se ide i to na nacin na koji covek hoda vec stotinama hiljada godina!

Jes da ulica odnosi vise zrtava ali to nije zato sto ce da propadne asvalt pod tobom zbog trulog bitumena vec zato sto moze da te zviznu kola a to je rizik koga si svestan. Em ceo saobracaj je uredjen jedan sistem, tako da do nesreca dolazi u vecini slucajeva zbog nepostovanja propisa. A to je onda kriv onaj ko ne postuje propise a ne neko od gore. Plus kolko ljudi dnevno prolazi ulicom a kolko ih ide po mostu? U slucaju tog tvog malog i juga, tu vec mozes da okrivis roditelje, sto nisu naucili dete kako se prelazi ulica.

A te ostale opasnosti koje si nabrojo i valjda slucajno utrefio da imaju neke veze sa opasnoscu zeleznicog mosta, kao npr stari grad. Naravno da treba da se obezbede i da se toga neko seti! Sta je strasno postaviti na stari grad neke ograde nesto, pa to je vec bilo! Rasveta neka... Ne znam ni kako je to nestalo, kolko sam cuo, gluposcu gradskih vlasti. Pa ako neko i pored svih tih ograda i svega oce da se ubije, nek se ubije. Ako oce da seta na delovima koji nisu predvidjeni za to neka seta. A sramota je da jedna od takvih atrakcija kao sto je uzicka tvrdjava izgleda ko da je neki seljak sazido a neki NATO pilot dao finalni shmek iz visine, onako  usput. Sta jel ce to kad padne neko i javnost se uzbuni da kazu "e pa nije nasa tvrdjava, vlasnika su ubili turci, mi tu nista ne mozemo" ?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
BLA BLA
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: ue
Horoskop: Ribe
Poruke: 115



« Odgovor #28 poslato: 20.07.2007. 19:33:27 »

senko zdg_flag_respect to je ono sto ja hocu da kazem, jednostavno preko tog mosta se prelazi otkad ja znam za sebe sto znaci da ga treba obezbediti za isti taj prelazak, pa covece moglo se to svakome od nas desiti, a Pedja pitao bih te da se ne daj boze nekom tvom blizem tako nesto desilo dal bi krivio mamu i tatu
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 20.07.2007. 20:05:48 »


most ipak sluzi za prelazenje


To se ne odnosi na most koji je zaupusten i nije za upotrebu. Je l' treba neko da bude totalni debil pa da mu nije jasno cim pridje tom mostu da je tamo OPASNO i da treba biti OPREZAN?

Upravo bi bez problema proslo pitanej odgovornosti d aje taj most uredjen pa da je neko propao kroz daske, jer bi taj na mostu bio ubedjen da je most siguran i odrzavan.

Ovde se radi o tome da je most ocigledno van upotrebe i da je prelaz preko njega ocigledno opasan. Preko njega niko ne moze da predje nonsalantno setajuci nego mora da pazi na svaki korak. Cak i ja, koji sam se bavio i alpinizmom i dobro znam sta je visina, kada prelazim preko tog mosta, nije mi svejedno.

Citat

Ako oce da seta na delovima koji nisu predvidjeni za to neka seta. A sramota je da jedna od takvih atrakcija kao sto je uzicka tvrdjava izgleda ko da je neki seljak sazido a neki NATO pilot dao finalni shmek iz visine, onako  usput. Sta jel ce to kad padne neko i javnost se uzbuni da kazu "e pa nije nasa tvrdjava, vlasnika su ubili turci, mi tu nista ne mozemo" ?


Ti si ovo napisao za Stari grad, ali zar se to isto ne odnosi i na stari most? Ko hoce da rizikuje, niko mu ne brani, ali sam snosi posledice.


jednostavno preko tog mosta se prelazi otkad ja znam za sebe sto znaci da ga treba obezbediti za isti taj prelazak, pa covece moglo se to svakome od nas desiti,


Taj most nije u javnoj upotrebi, zapusten jei ne korsiti se. To sto ljudi vole da se preko njega veru, to je njihov licni izbor. Svako ko prelazi preko tog mosta, treba da je svestan da je to opasno i da prelaskom rizikuje.

Ja se inace slazem da most treba srediti i obezbediti, i tako sem se odmah i izjasnio, ali se ne slazem sa "idejom" da se mostu zabrani pristup i da se ppostave fizicke prepreke, a jos manje da neko snosi krivicnu odgovornost sto je neko, ko je na sopstveni rizik prelazio preko mosta, pao sa njega.

Citat

a Pedja pitao bih te da se ne daj boze nekom tvom blizem tako nesto desilo dal bi krivio mamu i tatu


Samo sam cekao ko ce da potegne tu stvar. Da li ti u stvari tvrdis da to ko je kriv i da li je kriv, zavisi od toga ko je kome rod, prijatelj ili sta vec? Da li impliciras da sam ja dvolican i da ne bih zastupao isto misljenje da sam ja ili neko od mojih u pitanju?

Ja sam u zivotu radio svasta opasno, opasnije nego pentranej po tom mostu ili starom gradu i uvek sam bio svestan toga sta radim, koliko je rizicno i sam sam odlucivao da li i do koje mere sam spreman da prihvatim rizik. Nikad u zivotu mi ne bi palo na pamet da nekog drugo krivim za to sto se meni desi, ako taj nema objektivnu odgovorost.

Ovde objektivne odgovornosti nema. deca mogu da se popnu na mnoga mesta u gradu (i van grada) i da sa njih padnu. To ne znaci da treba gradske vlasti da razvlace fizicke prepreke po celom gradu u nastojanju da deci sprece prilazak opasnim mestima, vec da roditelji treba da nauce decu sta je opasno, i sta smeju, a sta ne smeju da rade i da ih drze pod nadzorom.
Sačuvana
BLA BLA
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: ue
Horoskop: Ribe
Poruke: 115



« Odgovor #30 poslato: 20.07.2007. 20:28:30 »

Kako nije u javnoj upoterbi kad se svakodnevno prelazi preko tog mosta, ej covece, a i skokovi se odrzavaju koliko mi se cini sa istog tog mosta sto znaci da je ipak u upotrebi, treba da razlikujes upotreba za saobracaj i upotreba za prelazak, za skokove ili sta vec nemoj biti tvrdoglav. Sta hoces da kazes da uprava plaze ili ko vec vodi brigu o tome ne zna da svaki dan 50 klinaca predje, popenje se da skoci ili sta vec, pa i sam si morao skociti sa istog tog mosta mislim vecina nas je. (iznervirah se) Ne kazem, logicno je da postoji mogucnost  pada al daj bar da se sredi to sto je do njih a u ovom slucaju to nije uradjeno, ( ovo dete nije palo jer je izgubilo ravnotezu ili sta vec) sto znaci da onaj ko vodi brigu o tome snosi odgovornost u celosti.
Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #31 poslato: 20.07.2007. 21:01:33 »

Uopste se ne slazem da je most u javnoj upotrebi.On realno nema nikakvu svrhu jer i kada se koristio to je bio Zeleznicki most , a ne most za pesake.Jer da bi presao sa jedne obale na drugu on uopste nije potreban.
Ja licno sam ga prelazio i kada nije bilo daski(oni koji su malo stariji se toga secaju), sto je moja glupost i da sam tada derno niko mi ne bi bio kriv , a daske su inace stavljenje kada su poceli da se organizuju skokovi.
  Zbog svega toga ne bih trazio nekog krivca vec bih dao ideju da se predlozi da se taj most pristojno sredi tj. obezbedi pa da svako moze ko hoce da se setka i uziva u pogledu
Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #32 poslato: 20.07.2007. 21:30:55 »

Ako se ne varam, bile su u toku pripreme da se zamene daske, a mali je pogodio bas kad ne treba da se pentra. Most nije u javnoj upotrebi. Ljudi su se na njegapeli na svoju odgovornost, jer mu namena nije prelazak sa jedne obale na drugu.

Sve u svemu, Opstina bi trebalo da pokrene inicijativu da se taj most privede nameni, to jest da postane sredjena turisticka atrakcija.

Sačuvana

shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #33 poslato: 20.07.2007. 21:57:13 »

Taj most nije za upotrebu za zeleznicki saobracaj, a ne bi bio ni za pesacki da nisu postavljene daske. Sad vi formalisti mozete da kazete da je ovo glupost sto sam reko i kao ne znam ko ga je proglasio ne znam koje godine van saobracaja, ali de to pise? Ja samo vidim da onaj most izgleda da je u mnogo boljem stanju od nekih koji suu upotrebi, a nigde na njemu ne pise da je van upotrebe, tako da o tome necemo raspravaljti.

Drugo, daske nisu postavljene da most dobije na aerodinamici vec valjda da se predje. Cak, skakaci (ovi sto namerno skacu) idu od onih stepenica samo do pola mosta, a daske su lepo postavljene od pocetka do kraja! Most lepo prefarban, obnovljen. Jos su i ktitori potrcali da postave svoje reklame na vrh a tu je, ako se ne varam, i reklama zeleznica srbije! Ja tu ne vidim sta bi nekog sprecilo da pomisli da se mostom moze kolko tolko bezbedno preci. Da vidi da nema ograde to moze, ali da baje da su daske trule to ne moze. Tolko o "Taj most nije u javnoj upotrebi, zapusten jei ne korsiti se".

Ne znam sto uporedjujete tako neke nevezuse kao sto je alpinizam i penjanje po drvecu sa prelaskom mosta koji je skoro pa uredjen za prelazak. Ako nije dosta bezbedan onda mami bar. Ne mami za opasnoscu kao sto je alpinizam i penjanje po drvecu, niti za dokazivanjem (jer ga je preslo hiljade ljudi) vec za jednostavnim prelaskom na drugu stranu. Sta je tu cudno? A npr to sto je bili reko da je prelazio most i kada nije bilo dasaka, e to je ta razlika. Onda most nije za prelazak i onda se ide na svoju odgovornost.

Ja sam samo reko da ako vec nece da ga srede da bude potpuno bezbedan za prelazak onda da daju zabranu prelaska i neku simbolicnu barikadu a ne ovako, dopola.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #34 poslato: 20.07.2007. 22:15:06 »

To je i prokletstvo tog mosta sto mi bajemo ovde da li je za prelazak ili ne. Ne zna se. Kako onda neki klinac da zna?

I stvarno, zna li ko kako je Marko?
Sačuvana
ducka
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Miloš Dukić DUCKA
Lokacija: Novi Sad
Država: state 69
Horoskop: Ovan
Poruke: 11


deviant photo



WWW
« Odgovor #35 poslato: 20.07.2007. 22:31:42 »

mislim da je pravac diskusije otišao u skroz drugom pravcu, onom krajnje nebitnom.
Inače te fore SPREMALI SMO SE DA ZAMENIMO DASKE NA MOSTU su bullshit i to svi dobro znamo. Ono kao, da se nije desilo to tom nesrećniku spramali bi se da zamene daske sledećeg ili onog tamo leta.
Samo daj bože da sa dečkom bude sve ok, to je jedino što mogu da kažem a faktor nesreće je nemoguće utvrditi u smislu da li je to bilo loše vaspitanje deteta, nemar vlasnika mosta ili nešto osmo.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #36 poslato: 20.07.2007. 22:34:36 »

Pa lepo su objavili da je pre nesrece vec bila uradjena inspekcija i da je Direkciji valjda ispostavljeno sta je sve potrebno da se sredi most. To valdja rade svake godine pred skokove...
Sačuvana
ducka
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Miloš Dukić DUCKA
Lokacija: Novi Sad
Država: state 69
Horoskop: Ovan
Poruke: 11


deviant photo



WWW
« Odgovor #37 poslato: 20.07.2007. 22:43:29 »

vidiš to nisam znao.
Sačuvana

shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #38 poslato: 21.07.2007. 00:58:35 »

Dodo bi samo jos jednu stvar pa necu vise ni ja da se prepirem ovde. Neka i niko nikada ne prelazi most sem tog dana kad su skokovi, jel to znaci da ti ljudi koji se moraju popeti na most rizikuju svoj zivot? Sta da je neko od njih propao, jel bi mu rekli "pa sta ti ides ovuda kad ovaj most nije za prelazenje?" ili "...nije u funkciji za saobracaj?" pa samo zbog tog su trebali za svaki slucaj da ga urede, kad su ga vec ofarbali i osigurali da i sam ne propadne.
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #39 poslato: 21.07.2007. 01:44:58 »

Sigurno da je krivica i na gradu i onima koji treba da dovedu most u red, a ako već nemaju nameru ,treba jasno da označe da je zabranjeno prelaziti preko njega, ali slazem se sa mišljenjem da je prelazak preko njega jednim delom i na sopstvenu odgovornost. Ja iskreno , nikad nisam prešao preko njega samo iz razloga što mi je to delovalo opasno, i nije mi trebao nikakav znak upozorenja !

Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #40 poslato: 21.07.2007. 04:17:56 »

Trebalo ga je zatvoriti sa obe strane, da bude zabranjen pristup. Neka ga ljudi gledaju odozdo a nikako da ga prelaze. Na dan kada se odrzavaju skokovi bi bio otvoren za te egzibicije i nakon toga opet zatvoren. To ce se MOZDA uraditi, ali meni ne ide u glavu zbog chega mora prvo da se dogodi neko njesra pa da se nakon toga preduzmu preventivni potezi. To je isto kao ono " i nashe putare je iznenadio ovaj sneg u decembru". Bull shit. Preventiva ljuuudi. Gde je opasno, ogradite, necemo vishe mlade i nevine zivote da gubimo !
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #41 poslato: 21.07.2007. 17:16:11 »

ma taj most je kao desktop eto kao lepo da izgleda plaza, nema apsolutno nista sa te druge strane, pardon mozda sad ima zmija, tako da ne vidim nephodnsot trosenja para na njega bolje da obnove klupice na plazi i srede onu cesmu... ako cemo o opasnosti onda su i stepenice do mosta opasne, strme, ruinirane, prepune shitova na koje mozes da se okliznes a nigde ograde da se pridrzis... bilo bi super kada bi bilo para za sve ali u ovakvoj situcaiji kada opstini trebaju sponzori za placenje struje za onih 10 sijalica onda bolje neka postave ogradu sa prednje strane pa kada bude bilo para neka nesto urade u globalu, tj. neka ga dodoatno obogate sdrzajima, pre svega vizuelnim...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #42 poslato: 22.07.2007. 04:12:53 »

Pa i stepenice nego sta, one su jos i vaznije! Sluze ljudima da skrate put do turice. A lepo kazem, ili zagradi ili sredi, a ne ni jedno ni drugo. A nije to neka investicija, pogotovo ako moze da dovede ljudski zivot u opasnost.

A opet, zna li ko sta je s deckom? Kako je stanje?
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #43 poslato: 22.07.2007. 09:27:15 »

Neka je moje mishljenje najjpogreshnije na svetu...
Mislim licno da deca nisu imala sta da traze na tom mostu....
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #44 poslato: 22.07.2007. 17:30:17 »

Do sada ste videli da opstina ulaze pare u nesto jediino ako neko od njenh funkcionera moze da ostvari licnu korist.
U plazu su ulozili 150.000 evra, ali taj novac nije bio dovoljan da poprave onih 5 tuseva (ta popravka bi ih kostalo oko 1000-2000 dinara). Nelogicno veliki iznos je dat i za osvetljenje opstine.
Ne bi me cudilo da negde procitam nesto kao "zamenjene daske na mostu na Djetinji, opstina teskom mukom izdvojila 200.000 evra....predsednik opstine ponosno izjavio da su uz teske napore i pomoc donatora uspeli da zamene dascanu podlogu..."
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #45 poslato: 22.07.2007. 17:41:16 »

Nece ni ovi vechno...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #46 poslato: 22.07.2007. 21:06:15 »

Pa dorbo,

1. nije opstina platila rasvetu na zgradi
2. nije nasa opstina tolko siromasna ko neke, nije ovde problem para vec toga sto ne razmisljaju niocemu.
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #47 poslato: 23.07.2007. 02:18:20 »

Ajde prosvetli i nas pa nam reci ko je platio.
Naravno da nisu problem pare. Ako mogu da daju 150.000 evra za farbanje ograde na plazi onda nam pare stvarno nisu problem.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #48 poslato: 23.07.2007. 02:20:49 »

To drugo si u pravu. A ovo prvo, SPONZORISALE su apotekarske ustanove, ili tako nesto. Slusao sam Tihog kad je prico o tome, a sve je imalo subporuku "ne bojte se, nismo mi platili..."
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #49 poslato: 21.11.2007. 17:02:02 »

http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-20-11-2007/decak-izasao-iz-kome

DEČAK IZAŠAO IZ KOME!

UŽICE - Petnaestogodišnji Marko Nikolić iz Užica, koji je 15. jula ove godine propao kroz trule daske na starom železničkom mostu u Užicu i sa visine od 12 metara pao na betonsku stazu ispod mosta, posle puna četiri meseca - izašao je iz kome! Dečak je, kako saznajemo, sa beogradske Vojnomedicinske akademije prošlog vikenda prebačen na kućno lečenje u Užice, u svoj dom. Nezvanične informacije dobijene od lekara govore da su Markove moždane funkcije sačuvane i da postoje šanse za dalji oporavak, a iz dečakove porodice juče su nam samo kratko rekli da Marko neće kontaktirati s novinarima dok se potpuno ne oporavi.

Dečak je 15. jula ove godine oko 20 sati uveče izašao sa drugarom da se prošetaju užičkom plažom. Svedoci koji su bili ispod mosta videli su dvojicu dečaka kako idu preko dasaka, a onda su čuli prasak daske koja je pukla i tup udarac u zemlju. U besvesnom stanju, sa teškim povredama glave i unutrašnjih organa, dečak je prebačen u užičku bolnicu, u kojoj je tokom noći operisan duže od četiri sata. Sledećih dana, dok su Markovi najmiliji ispred odeljenja intenzivne nege uplakani čekali vesti od lekara, mališan je vodio bitku za život. Kasnije je prebačen na VMA, gde su Markovi roditelji, neprekidno dežurajući, više od tri meseca čekali da dečak izađe iz kome. Sada se celo Užice nada Markovom uspešnom oporavku.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.447 sekundi sa 35 upita.