Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: „Nindža policajac“ u patroli  (Pročitano 1864 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 13.11.2006. 22:03:37 »

http://www.blic.co.yu/blic/danas/broj/strane/srbija.htm#7

Neobičan čuvar reda na užičkim ulicama

„Nindža policajac“ u patroli

UŽICE - Užičkim ulicama patrolira „nindža policajac“. On, doduše, ne nosi crni kombinezon i masku, već u policijskoj uniformi odgovorno obavlja redovne zadatke. Reč je o Radu Vasoviću (19), službeniku Policijske uprave Užice, vicešampionu Balkana u džijudžicu veštini.

Vasović iz Lunovog Sela, na prvi pogled je običan policajac. Samo, Rade se od ostalih kolega razlikuje po tome što mnogo bolje zna da bije, ali drevnu istočnjačku veštinu ne primenjuje na poslu u službenoj uniformi, već u kimonu u borilačkoj areni.

- Nosilac sam crnog pojasa prvi dan. Na nedavno održanom Balkanskom prvenstvu u Bukureštu nastupao sam za džijudžicu reprezentaciju Srbije i osvojio srebrnu medalju - priča za „Blic“ Rade Vasović.

Džijudžicu zanat Rade je ispekao u Sremskoj Kamenici, na redovnom školovanju. Lekcije iz borilačkih veština nikada do sada nije primenio na poslu, jer, kaže, to ne dozvoljava policijska etika, barem u situacijama u kojima se do sada nalazio.

Mladog Vasovića u uniformi znaju kao profesionalca, u kimonu na parteru kao opasnog fajtera, a u rodnom selu cene ga kao vrednog i dobrog komšiju.

Šansu da borilačko umeće na parteru ponovo pokaže, i to u elitnoj konkurenciji, on će imati krajem novembra, kada se u Roterdamu održava svetska smotra džijudžicu majstora.

- Pitanje je da li ću uopšte nastupiti na Svetskom prvenstvu, s obzirom na to da nemam ozbiljnog finansijera. U Bukurešt sam putovao o trošku policijskog sindikata, jednog sponzora koji mi je pomogao, roditelja i para iz dozvoljenog minusa - priča Rade Vasović.

Poverio nam se ovaj mladić da je pet puta kucao na vrata opštine u pokušaju da mu neko od lokalnih prvaka izađe u susret i obezbedi bar deo potrebnih sredstava za Balkanijadu. Slaba vajda, niko ga nije udostojio ni da ga sasluša. Ipak, za Balkanijadu se pripremao.

- Trčao sam do iznemoglosti i sparingovao u prazno. Cepao sam drva, prenosio seno, radio u vrtu, obavljao kućne poslove. Nije me sramota da ovo pričam, ja sam dete sa sela i toga se ne stidim - iskren je užički „nindža policajac“.

V. Lojanica
Sačuvana

Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #1 poslato: 14.11.2006. 07:43:57 »

hehe, moj rodjak Wink
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.391 sekundi sa 34 upita.