Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Pregazene dve devojcice u ulici Nikole Pasica  (Pročitano 4692 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 04.04.2008. 20:09:22 »

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=33646

03.04.2008, UŽICE
Izvor: PRESS

PREGAZIO DVE DEVOJČICE!

Borko B. (22) iz Užica pregazio je svojim „sitroen saksom" dve devojčice u centru Užica! Nesreća se dogodila u ulici Nikole Pašića, kada je Borko u punoj brzini naleteo na K. K. (10) i V. M. (10), koje su pretrčavale ulicu van pešačkog prelaza. K. K. zadobila je teške povrede, dok je V. M. lakše povređena i posle pregleda u bolnici puštena je na kućno lečenje.

Teška saobraćajna nesreća dogodila se u sredu po podne u centru Užica. Očevici kažu da se „sitroen" kretao velikom brzinom kada je naleteo na devojčice koje su se vraćale iz škole.

- Na ulici je bila velika gužva. Bilo je dosta parkiranih automobila, koji su bili pola na trotoaru, pola na ulici. Mladić je verovatno pokušao da zaobiđe parkirana vozila i dodao je gas. Devojčice su u tom trenutku izletele ispred njega i on ih je udario. Odjednom sam čula škripu kočnica, a onda i vrisak dece! Bilo je strašno, još uvek ne mogu da verujem šta se dogodilo. Žao mi je devojčica, ali i mladića koji je vozio, jer je posle sudara bio u šoku. Devojčice su ležale na putu i plakale. Hitna pomoć je brzo došla. Uz pomoć doktorke, povređene devojčice su nekako ušle u sanitetsko vozilo - kaže za Press radnica iz obližnje prodavnice, i dodaje:

- Nekoliko minuta posle nesreće, dok je devojčicama ukazivana pomoć, sva nepropisno parkirana vozila nestala su, samo da ih policija ne bi tu zatekla! Eto, takav smo mi narod.

Drugi svedok takođe kaže da se čula škripa kočnica, potom tup udarac, a onda je video kako je jedna devojčica od siline udarca odbačena nekoliko metara.

- Mislim da devojčice i vozač „sitroena" u tom momentu nisu znali šta se dogodilo! Prolaznici su se brzo okupili kako bi pomogli povređenoj deci. Kada sam video da su ustale, bilo mi je mnogo lakše - kaže svedok.

U užičkoj bolnici kažu da je K. K., koja je učenica trećeg razreda Osnovne škole „Dušan Jerković", zadobila prelom leve ruke, trenutno je na odeljenju dečje hirurgije i u dobrom je zdravstvenom stanju. Druga devojčica je nakon lekarskog pregleda i ukazane pomoći juče ujutro otpuštena kući. Protiv Borka B. policija je podnela krivičnu prijavu zbog sumnje da je izvršio teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

Inače, ulica Nikole Pašića nalazi se u blizini jedne osnovne i četiri srednje škole. Prilično je uska za veliki broj vozila koja tuda prolaze.

- Zbog velikog broja prodavnica, preduzeća i kafića u ovoj ulici vozači parkiraju svoja vozila na kolovozu, pa je saobraćaj otežan i nepregledan. Bilo je pitanje dana kada će se dogoditi neka tragedija! Ovde je svakog dana haotično stanje. Nadamo se da će gradska vlada preduzeti nešto kako bi se sprečile nesreće - pričaju stanari zgrada u ovoj ulici. U Direkciji grada kažu da već postoji plan proširenja ulice za još jednu traku, jer ona predstavlja usko grlo u saobraćaju.

Z. GLIGORIJEVIĆ
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #1 poslato: 04.04.2008. 20:34:36 »

Мислим да би добро решење било да се поставе два лежећа полицајца, један код саобраћајне школе а други код оних локала изнад. Тако би се мало успорили аутомобили у том делу где деца често прелазе улицу.
Sačuvana

jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 04.04.2008. 22:13:14 »

Ja sam naisla posle nekoliko minuta ... uzas od guzve , trag kocenja 6.7 metara (ogulio je gume )
Saxo je bio skoro na trotoaru sa kontra strane ... (koliko je obilazio) naravno vozilo koje je obilazeno nije bilo tu ...

U N.Pasica se odvija ogroman saobracaj ,i proci ulicom je prava kaubojstina ko jaci i brzi ...
Neophodno je da se nesto uradi ...
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #3 poslato: 05.04.2008. 01:16:21 »

Strasno jeste, ali one su PRETRCAVALE VAN PESACKOG. I sad naravno da je on kriv, zato sto su deca pa su svi pride osetljivi. A niko nije kriv sto je nepregledno, sto je pretrpano, sto svi ko na livadi idu kao ovce kud im volja! Niti imaju kulturu vozaci ni pesaci. Ja pre neki dan umalo nisam ubila neku babetinu zato sto ona nenormalna prelazi kod ''Palasa'' ka ''Pahulji'' i ni glave nije okrenula da vidi ima li auta! Umalo nisam izasla da je udavim. I posle cu ja da idem da robijam zato sto je ona debilna! Meni zeleno na semaforu, prazna ulica i idem prikladno brze, a posle bi bilo:
''sumanuti vozac u punoj brzini ubio jadnu bakicu!"
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 05.04.2008. 04:15:33 »

Treba na robiju cinovnike koji su dali dozvole za gradnju svih objekata u gradu unazad 30 godina, a da ti objekti nemaju odgovarajuci parking protor.

Policija uvek zakljuci da je problem prebrza voznja iako je to u mnogo slucajeva potpuno nebitan faktor. Ko je ikada prolazio kolima ulicom Nikole Pasic zna da cak i da ide 15 na sat, uvek postoji sansa da nekoga udari, jer se tu ne zna ni ko gde parkira, ni staje, ni pretrcava ulicu - nista. Ni Supermen tu ne moze da primeti sve sto se dogadja.
Sačuvana

daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #5 poslato: 05.04.2008. 05:57:25 »

pa covek je isao brze nego sto je trebao ? sto nije mogao da obidje nekoga imate ulicu marije mage magazinovic ja ne znam da li ima u gradu ulica bliza centru a da auti jure brze a u zadnje 3-4 godine u ulici su izgradjene 3-4 zgrade dodati spratovi na 2-3 zgrade a parkirace se verovatno na svoje terase ili ce da spakuju kola u aktovku i ponesu kuci nista se to nece promeniti dok ne ubije neko nekog nazalost a i tad mora da bude neko poprilicno vazan blizak gradskim zvanicnicima policiji etc. da bi se bilo sta promenilo
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #6 poslato: 05.04.2008. 17:41:16 »

U Nikole Pasica je uvek guzva, jer se ljudi parkiraju na ulici onom logikom da ostaje jedna slobodna traka. Koliko znam najgori je onaj potez od Laste, narocito kod Ozona i Dunava, pa gore sve do Rakijske pijace. A kada se na to dodaju autobusi koji tuda redovno prolaze, onda malo i kamionu koji istacu mazut, pa bezobrazni pesaci, nije ni cudo sto se desavaju ovakve stvari. Mada,ne slazem se  sa Ugljesom da bi lezeci policajci mnogo pomogli. Zao mi je devojcica, ali verujte ta ulica je problematicna od kada znam za sebe. U toj ulici sam odrasla i barem tri puta sam jedva izbegla da me ne udari auto na pesackom prelazu!!!!!!!
Sačuvana
tolkin
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Milan Milošević
Mesto: Užice
Lokacija: Lipa
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 5


« Odgovor #7 poslato: 12.04.2008. 03:06:43 »

Prvo da pozdravim sve na ovom forumu jer je ovo moja prva poruka na ovom mestu.
Lezeci policajci su postavljeni pre neki dan, a danas "kompletirani" sa "macjim ocima", na troataru i na samom putu.
Tacno je da ni mala brzina ne garantuje da nece doci do nesrece, ali iskreno, nagledao sam se idiota koji kroz taj deo ulice prolaze kao da nikoga nema u precniku od jednog kilometra. Zbog takvih je i postavljen lezeci policajac. A samo mesto je pravi recept za nesrecu. Sa jedne strane ulice skole - sa druge brza hrana, kiosci, prodavnice...
Na zalost, nadlezni u su u samom gradu prepoznali bar desetak lokacija koje su bile prioritet u odnosu na ovu za postavljanje lezeceg policajca, a sam sam, vise puta, bio svedok povredjivanja dece. Tek kada se digla medijska buka, reagovali su. Tako obicno funkcionise i u drugim oblastima.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #8 poslato: 12.04.2008. 16:18:45 »

U onoj ulici treba da stoje bar dva lezeca policajca..ako ne i tri.
A isto je vazno da se vozila, koja se parkiraju sa strane kaznjavaju na prvu...
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #9 poslato: 13.04.2008. 06:02:20 »

Nema nishta bez kazhnjavanja nepropisno parkiranih. Mora se znati neki red.

Mada najgore od svega je shto ce sad tu kao neko vreme da preduzimaju neke mere - lezece policajce i tako to i na kraju ce sve da se vrati na staro.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.39 sekundi sa 35 upita.