Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Провод у Ужицу  (Pročitano 4243 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 29.04.2004. 22:49:57 »

Читам неки дан "Ужичку Недељу" и наиђем на интервју са девојчицом, представником ужичке младежи на тему провода у нашем граду.

Укратко, прича је како у граду постоји доста места за изласке али да је то мало и да треба више, луксузије, помпезније и све тако нешто.

А ја са питам: зар је могуће да се под добрим проводом увек сматра само и искључиво одлазак у кафиће, кафане, дискотеке и слична места? Зар не постоји ништа друго што је интересантно?

Децу смо навикли да све мора да буде на дохват руке, ту највише предњачи даљински од ТВ-а. У последње време, и рачунари узимају доста времена јер су ту на столу, па не мора много да се мрдне.

Користим Интернет више од дест година и преко њега сам упознао много људи а пре свега младих људи. Раније су то све била деца која су се интересовала и рачунаре су користила да нешто стварају. Данас је ствар сасвим другачија. Рачунаре користе јер им је све досадно. Досадни су им и рачунари, јер се ту углавном своди на играње прежваканих игрица, преузимање музике са Интернета и чатовање са другима којима је исто толико досадно, али је то изгледа понајмање досадно.

Досадно им је јер не знају шта ће од себе а мрзи их да мрдну и прихвате се нечега.

Кукају млади, кад им дође у госте неко са стране они не знају да шта да им покажу јер нема ништа интересантно. Наравно да не знају, кад не знају за више од тога да се забију у неки кафић, пију и слушају ин музику која нема ни К од квалитета.

Живимо у крају који многи са стране сматрају једним од најинтересантнијих у земљи и врло радо овде долазе. Нико се не пита како то да људи са стране долазе овамо да се разоноде а нама овде ништа не ваља.

Решење је врло једноставно: ТРЕБА МРДНУТИ ДУПЕ! Осврните се мало око себе и истражујте. Док не пробате, не можете знати чега све има.
Sačuvana

Hanna
Gost
« Odgovor #1 poslato: 30.04.2004. 17:39:17 »

Ma ima provoda u Ue........Svi misle,provod je u House-u,ali meno se tamo ne svidja,uvek se ugushim.......Meni za provod treba samo dobro drushtvo
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #2 poslato: 03.05.2004. 23:37:22 »

eee a kako ide ova ćirilica !?baš izgleda fanky... lol

teorija ti je mnogo tačna...klinci vozaju kompjutere samo tako....
ali to je na globalnom nivou...nije samo ovde...

a o tome da li treba nešto više za izlaske neznam...mislim da bi trebalo
drugačije jer se svodi na isto...ima nekih stvari da se nađe svakako
se treba malo cimati...danas je strava dan...svako ko dođe sa strane
mislim da bi na starom gradu blago ostao bez daha...ali tako je kako je...
kome treba on će pronaći...


broker...da ne znaš možda  da li neko izdaje stan ili sobu u tvojoj zgradi...
vidim sa irc druženja da su ti svraćali Brue i mali David i vidim da si u breni
pa ono aj da pitam...ako ima prijavi...

real
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 04.05.2004. 04:46:33 »

Прија некад видети и мало ћирилице зар не? smile

Ма ко воли природу код нас никад не може да му буде досадно, па макар да оде до старог града, на Читакову стену, на малу брану или велику брану или рајске, или Ђурића орлове или релеј, а све то може и пешке. Ко је с бициклом или моторизован, списак је већ толики да се не исплати писати га smile

Што се стана тиче, немам појма, не пратим такве ствари.
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #4 poslato: 08.05.2004. 04:55:29 »

...

ćirilica je fanky...
sad razmišljam da promenim font ...ali da nediram...bataliću nešto  :?

verovatno mogu da se zbune ove scripte sa nečim...desilo mi se nešto
čudno kada sam u formu za online slanje sms'a ukucao čist PHP kod...
strana se samo zaledila...povratna nije ni stigla...sada kapiram da bi
tako moglo da se otkuca i nešto i da napravi neki zijan  Cool

no to nije vezano za blejanje oko užica...
vidim da ste se iskoolirali za 1 maj...fino fino...ja sma moro da radim...
a praznik rada bio...no mora leba da se jede  :oops:

najbolji provod u UE je svaki sledeći ulični ćošak...pruža fantastične
mogućnosti za klošarenje raznih tipova...
ako se naloži i neko bure onda zabavi nema kraja  Tongue
street corners 'round the night..... :x

real
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #5 poslato: 12.05.2004. 02:11:42 »

....

Ћирилица ?

Данас сам обишао једно место које мислим нисам посетио бар од дана основне школе а тако је близу ту у граду! Заправо горе на Доварју има споменик палим борцима из 41' године а около је фантастично дрвеће које је ту види се засађено негде по послератном периоду. Благо сам се одушевио таквим местом , нисам имао диг. фотоапрат да и забележим неки фотос , али је много добро .

Мораћу још да одем да Кадињачу . Горе је много фанки  smile  Оба места која помињем одликује одсуство гужве што је по мени шмек која друга места полако губе ако нису већ и изгубила . Стварно незнам чиме смо ми оптерећени и какво време више јуримо али овај град има светски оутфеет  lol  , све је мање више ту ! Само мало мозгања и до много тога се може доћи ! Или можда не мозгања како рече Брокер , већ померања гузе lol  lol

...

Реал на ћирилици     Tongue
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 12.05.2004. 02:53:13 »

Е да, о том споменику, то јест спомен костурници сам и ја ових дана размишљао. Последњи пут сам био као мали Титов пионир. Место је тако завучено да сам убеђен да многи млађи Ужичани и не знају да постоји.

Мора се то обићи и усликати.
Sačuvana

hiphop
Gost
aaa
« Odgovor #7 poslato: 12.05.2004. 03:41:51 »

...

Ма ни ја нисам веровао да постоји док га лепо нисам обишао . Стварно као да стоји негде на рубу сећања , као требало би да буде познати монумент у граду али си вероватно у праву када кажеш да људи вероватно и незнају за њега.

Нема те слике која може да дочара ону атмосферу . Ту дефинитивно има нешто више .  Ја сам се данас баш максимално уфурао .  Одише неком дебелом прошлошћу али онако мало носталгично , временски није померено ја мислим нимало иако се око свет променио , има и чесма која неради, нажалост...али није битно толико...Мислим и ја да ћу кад нађем времна да свраћам чешће !

Кажеш да је костурница ? Прочитао сам онај натпис и прича  о учитељима које су швабе спалиле . Сада би можда имао мало више знатижеље да сазнам више али немам података .  Ти ако направиш те фотке стави негде на нет и неке информације више , ако већ негде и не постоје . Ипак је оно фин симбол овог града .  Невезано за историју некако је естетски много близу овом граду. Штета што само није мало ближе .  Било би коол !

....

ћирилица реал агаин  :wink:
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 12.05.2004. 04:02:10 »

Ако се не варам, поред доста партизанских бораца изгинулих у Ужицу ту су сахрањени Вукола Дабић и Душан Јерковић, оба партизански команданти (а пре рата учитељи) које су Немци ухватили и живе спалили на Доварју, баш онде код раскрснице где се сада такође налази споменик.

Постоји прича да су ова двојица имали сакривене ручне бомбе тако да су и са ломаче успели да смакну неколико Немаца.
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #9 poslato: 12.05.2004. 07:54:04 »

...

Ништа се не вараш . Све је тачно а ја се питам како све то знаш ! Мање више сам и ја то прочитао горе али опет ово је потпуна прича !

Мени је ипак жао мало Немаца ! А теби !?  :oops:  Партизанен ин кукурузен ! То су тек била чудна времена !  Мрачно доба цивилизације и људске историје !!  Бедак је то што то и није било тако давно . Оно као 60 година али није то нека цифра за данашње поимање времена ! Сећања мање бише избледе ...
 али...

...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 12.05.2004. 21:45:56 »

Како знам? Па у време када сам ја био мали, било је друго време, време када смо сви били пионири и потомци Револуције а тада су постојали и неки други системи вредности.

Између осталог, сваки такав догађај је обележаван уз обавезну пропратну говоранцију која је мање-више била досадна, али ето понешто се и запамти.

Иначе, баш сам неки дан причао са приајтељима на ту тему, како је некада све било безбрижније, и иако није било ни близу разноврсно као данас, некако је било интересантније и мање досадно.

Иначе, није заборављена само скорашња историја. Има врло интересантних прича и из мнгоо старије прошлости али нека ко да их прича. Ја сам их доста чуо од проф. Милорада Искрина, који је као дџак без дна када треба причати о Ужицу и ужичанима из старих времена, а понешто се пронађе у реткој литератури.

Мени је некад криво када чујем неку занимлјиву причу или догодовштину јер знам да би многима било интересантно али не могуда чују. Трудимо се да што више таквих стари ставимо на www.uzice.net.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.733 sekundi sa 35 upita.