Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Robovlasnicki sistem  (Pročitano 3052 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 15.06.2005. 18:01:03 »

Neki dan sam video scenu koja me je pogodila.

Bilo smo na Zlatiboru i videsmo drvosece kako izvlace posecena stabla iz sume. Posto je teren vrlo nezgodan, sve neka zestoka strmina, koristili su konja za to. Natovare zapregu koliko god mogu i onda je zakace konju na grbacu pa vuci.

Jadnicak je bio toliko opterecen da nije mogao da krene. Srecom ljudi ga nisu tukli, cak su bili ljubazni sa njim, ali je meni ipak ostao gorak osecaj robovlasnickog sistema koji jos uvek vlada.

Ljudi vise nisu robovi ali zivotinje ocigledno jesu.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 15.06.2005. 20:08:03 »

To ti je seljachka politika .. Kada sam jedno bio u selu i otishao sa dedom u shumu da posechemo neka stabla. u shumi sam zatekao neke rodjake, familiju, koji su iz istog razloga tu sa volovima koji kroz neki klanac, koji je tesan za jednog a kamoli za dva vola izvlache na neku chistinu iz shume ogromna debla. Sad Srce mi se pocepalo. Jadni volovi idu onako jedva nogu pred nogu...bukvalno im pljuvachka (pena) izlazi na usta.. a on ih shiba ne shibom nego krutim shtapom. A oni jadni udaraju od neka stabla pored jer ne mogu da prodju onako jedan do drugog kroz klanac. Viche na njih, psuje ih ... JA tu pooknem .. nisma mogao da cutim i kazem im sve. Rodjak.. pa shta ako mi je neki rodjak .. Shta ja iamm da se ustruchavam.. Ispljunem im sve u lice .. kako mogu da ih biju tako da vichu na njih kada se jadnichci bore sa dushom... A on mi onako mirno odgovori.. "pa Vojo pa oni i sluze za to.. navikli su oni.." MA bre shta navikli... Na izlasku iz shume jedan vo pade na prednje noge, onako pokleknu...bez snage vishe. A on pritrcha pa bam, bam, bam onim shtapom.. meni doshlo da mu otmem ono i da ga najurim iz one shume da ga ubijem... Uh...
A imaju traktor mali onaj taman za takve poslove kojim bi mogli to da rade..malo duzim putem.. ali bar ne bi jadne zivotinje muchili..
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #2 poslato: 15.06.2005. 20:46:57 »

Ma znaju oni da imaju traktor ali za to im treba i nafte i da se odrzava, a ovako konjima samo bacish seno i on zadovoljan. Ma seljaci su to bre, ni o chemu ne razmishljaju, dinar im je kao kuca.......  Joj znam ih bash dobro, imam tih da ih nazovem komshija koliko `ocesh u Vrucima, samo ih zanima shta se radi u susednoj kuci i odma trchi kod drugog komshije da preprichava..... Znate i sami kako je to.............. Cheesy  
Shto se tiche tog konja on ga sigurno nije kupio da ga vodi na trke. Uzeo ga je bash iz tog razloga, da mu vuche teret i da drugima vuche teret a on uzima lovu, shto reche Top, seljachka politika........... Cheesy
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #3 poslato: 16.06.2005. 00:45:46 »

ajoj sto sam gledo reportazu , u austriji imaju helikopter i za njega zakacene  vise testere , ono nekoliko seciva u nizu , i leti iznad grana i secka granje pored strujne mreze , pored pruga , puteva , za 2 sata skine sto bi ljudi radili 2 nedelje... dokle su tehnoloski stigli...a ovde vid jadan konj... isto cini mi se da kod njih sumarsko drustvo ima onaj helikpter sa dovstrukim rotorom za izvlacenje tih balvana iz sume...eh... kinta , organizacija....
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.741 sekundi sa 34 upita.