Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Rusenje-zidanje za ili protiv ?  (Pročitano 4382 puta)
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« poslato: 02.04.2007. 18:53:30 »

jeste li znali da je stara kuca (sada srusena) pored decijeg dispanzera, bila pod "zastitom" drzave. Najstarija kuca u Uzicu i srusena da bi tamo neki digao stambeni prostor ili sta vec.. Dali je to moguce... elem nacuo sam i da se na slanusi preko puta srusene  poste tacnije, takodje rusi ceo onaj troguao, od lava do preko "shagaja" do ulice koja razdvaja taj deo i srusenu postu. a tu takodje stoji jedna veoma stara kuca, verujem da je i ona pod "zastitom" necega i nekoga.. dok neko ne uleti kintu da dobije dozvoluda porusi sve da bi digao neku manju zgradu.. sta vi mislite o ovome ?
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 04.04.2007. 19:20:56 »

Da, ja sam se bas zacudio kada sam video da su poceli demoliranje, s obzirom da je ta kuca imala cak i tablu da je pod posebnim rezimom.
Sačuvana
le_piaf
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Vodolija
Poruke: 159



« Odgovor #2 poslato: 05.04.2007. 04:57:01 »


jeste li znali da je stara kuca (sada srusena) pored decijeg dispanzera, bila pod "zastitom" drzave. Najstarija kuca u Uzicu i srusena da bi tamo neki digao stambeni prostor ili sta vec.. Dali je to moguce... elem nacuo sam i da se na slanusi preko puta srusene  poste tacnije, takodje rusi ceo onaj troguao, od lava do preko "shagaja" do ulice koja razdvaja taj deo i srusenu postu. a tu takodje stoji jedna veoma stara kuca, verujem da je i ona pod "zastitom" necega i nekoga.. dok neko ne uleti kintu da dobije dozvoluda porusi sve da bi digao neku manju zgradu.. sta vi mislite o ovome ?


da ali ta kuca u "trouglu" je privatno vlasnistvo, i oni mogu da rade sa njom sta hoce

valjda...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #3 poslato: 05.04.2007. 06:06:14 »

nema tu, kad je pod zastitom drzave onda ne mozes ti da radis sta hoces s njom.
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #4 poslato: 05.04.2007. 06:49:54 »

izgleda da mozes... (ex)kuca u 7mom julu to dokazuje
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #5 poslato: 05.04.2007. 07:04:50 »

pa da li je dovoljno da nesto bude pod zastitom drzave, ali samo tako sto ce da stave tablu na kojoj pise... sta uopste podrazumeva ta zastita?

zivim blizu, i ta je kuca bila raspadnuta, skoro da je htela sama da se srusi. Tu nije bilo zastite... (ne kazem da je trebala da se srusi, naprotiv... samo sad je kasno kad niko nije brinuo ranije o tome)
Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #6 poslato: 05.04.2007. 08:43:51 »

     Jedna takva slicna je bila na carini i sama se od sebe srusila.Isto bi se desilo sa ovom .Kada vec drzava nema sredstava da tako nesto odrzava onda i bolje da je sruse da se ne bi sama od sebe srusila.
     A zassto sve to pricam?
    Sticajem okolnosti ja zivim u kuci za koju se predpostavlja da je izgradjena oko 1860god.Svega par godina je "mladja" od Jokanovica kuce.Doduse dosta bolje izgleda nego ova o kojoj pricamo , ali uvek se nesto popravlja i popravlja i tako u nedogled i nista  ... Da je prava drzava ona bi sada bila kulturni spomenik , lepo restauirana u skladu s vremenom u kome je izgradjena, a ja i moja porodica u nekom stanu ili sta vec nebitno.Ali posto nije rado bi je srusio i napravio normalnu kucu da normalno zivim kao i vecina ljudi .
    Tako da kada ne umemo da kao drzava cenimo nase kulturne vrednosti , a i realno gledano siromasna smo sredina u globalu, nek uzme neki privatnik  pa nek napravi nesto da valja i da izgleda , a ne da se deca plase kada prodju po mraku pored takvih starudija koje samo sto se nisu srusile same od sebe.
Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #7 poslato: 05.04.2007. 19:57:50 »

Po mome.Doslo je do zagusenuja u gradu.Ljudi su prestali da rade svoj posao i da brinu.Medjutim drago mi je da se grad siri.To znaci da se nesto desava.Mnogo je uskih ulica.Mnogo je kuca i nekih jos objekata na samom putu.Sto nije normalno da se o tome nije vodilo racun.Treba razmisljati sire.Netreba zaboraviti znacenje tog mesta ako se rusi.Nego obeleziti staviti neku tablu da bi se prica nastavila i tako nastavila istorija znamenja.
Jos nesto treba vise gledati napred.
Jer otkad je covek nasao tocak vise nema stajanja.


Tako da buduci projekti treba da se planiraju prema svetskim standardima.Samo pod tim uslovima mogu da pravdam rusenje. smile

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 06.04.2007. 16:54:01 »

Pa...svetski je standard da uz stabeni objekat moraju da se obezbede bar dva parking mesta po stanu, a za polsovni objekat da se obezbedi dovoljan brojaprking mesta da moze da prihvati procenjen broj klijenata (obicno se to odredjuje prema povrsini poslovnog prostora). kod nas su od standarda operisani, samo je vazno nadzodzeriti sto vise na sto manji prostor.

Sva logika je da je ako je vec ta kuca odredjena da se srusi, tu trebalo ostaviti mesto za parking prostor, jer bas u tom delu grada, gde se nalazi Decji dispanzer, apoteka, nekoliko poslovnih objekata i dosta stambenih objekata, parking prostor uopste i ne postoji.
Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #9 poslato: 12.04.2007. 05:54:06 »

Ne znam da li ste primetili, ali od kako je dosla na vlast ova ekipa oko Tikog i Pidzona seljak-smile, odjednom se rusi drveni most, pravi se vagon, dobijena je dozvola za splav pored plivackog, roksuju market naslonjen na zgradu na A. mostu, ruse kuce pod zastitom, od zemljane Mrkonjica bare napravise betoniranu Mrkonjica baru...
Koga briga sto se novim "investicijama" i "projektima" ruse objekti pod zastitom Zavoda ili zatvara ulaz u vrtic - vazno je da sveto trojstvo politicara, krimosa i bizmismena moze da munjevito vajdise dok je njihovih pet minuta.
Videcete vi kakvo sivilo ostaje posle Martica... Cry

Give me enough ammo and I will change the World!
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #10 poslato: 12.04.2007. 17:04:11 »

Meni je najviše žao drvenog mostića, mislim , nije morao da se ruši .
Mogao se rekonstruisati i da na neki način ostane svedok vremena našeg grada, a čudi me da niko ne diže glas protiv rušenja tih starih kuća-
Pa pod čijom su zaštitom kad ih niko ne štiti!

Da ne pročitah na forumu ne bih ni znao.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #11 poslato: 12.04.2007. 20:10:37 »

zalud vam prica forumasi neke stvari se nikada nece promeniti u Srbiji...dok god se politicari budu "podmazivali" ovako ce nam biti...  
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
neo
ex Munjica
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dusan Gujanicic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vuka Karadzica
Horoskop: Rak
Poruke: 220


oslobodicu vas


« Odgovor #12 poslato: 12.04.2007. 20:13:15 »

Sto se tice mosta nemoze bolji.
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #13 poslato: 13.04.2007. 07:45:22 »

obecava tihi savremeniji.. ko da nam je stalo do savremenog.. ocu dasku samo da predjem..
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #14 poslato: 21.04.2007. 22:27:32 »

Katastrofa. Ponovo je na delu užički "rušilački mentalitet"... Pa zar nije jednostavnije okrpiti, temeljno rekonstruistai i picnuti neku stariju kuću, nego rušiti i graditi neki "stambeno-poslovni prostor?" Fuj.

A da ovo što grade barem na nešto liči... Odavno nisam videla odvratniju građevinu od "Pariza"... Možda deluje fino iznutra, ali pitaću vas kad zahladni, pošto problem grejanja nije rešen. Uostalom, čemu novi tržni centar, kad "Skver" zvrji poluprazan?

Užice polako ali sigurno gubi onaj "starinski šmek", koji ga je činio simpatičnim mestom, gradićem sa istorijom... ovako, Užice postaje grad ružnih modernih zgrada, praznih tržnih centara, prljavih ulica, demoliranih govornica, neuređenih parking prostora i srušenog mosta.

PS
Taman da se ekipa sa ovog foruma skupi, mogla bi da napravi kakav-takav privremeni most za jedno popodne... Nekih 7-8 betosnkih cevi, preko njih daske, i finito.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.216 sekundi sa 35 upita.