Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: should I stay or should I go?  (Pročitano 12651 puta)
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« poslato: 20.11.2006. 06:58:19 »

Koliko zelite da, nadjete neki posao van uzica? Prirodno se namece bg, mozda ns... ali, zeli li neko da ode ili ostane tu gde radi, studira???
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #1 poslato: 20.11.2006. 07:05:42 »

Pa vako, mislim da je bas dobra tema s obzirom na poslednjih par tema koje smo poveli, mislim da se prirodno namece. Bas kontam da je dosta ljudi from the hood nalozeno kao da samo ode sto pre, ali da li je to prava stvar i pravi put?Huh? Mislim da je super tema... Ajde sta mislite?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 20.11.2006. 13:38:24 »

Ja kad bih negde ishao, ne bi bilo nishta drugo osim inostranstva. Muchenje je gde god da odesh (osim ako si nashkolovan i ako si uleteo u neku dobru privatnu firmu u kojoj cesh da budesh neki tamo shef). Ostajem tu gde sam, imam posao i sve ostalo shto mi treba, ako neshto bude jednog dana.... odleteh !
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #3 poslato: 21.11.2006. 05:34:05 »

A pazite ovo, sad mi pade na pamet, svi kao kazu da ce da odu odavde, pa cak i u bg, a kamoli u inostranstvo cim bi im se ukazala prilika, a za one koji su za to da se ostane (mada su malobrojni) se tvrdi da su komunjare, sta li vec... i kao, svako ima pravo na pristojan zivot. Dobro, nije samo tako kod nas, eno i u EU se boje kad se prosiruju da ce doci do poplave radne snage iz novih clanica (sto im se desilo iz Poljske npr.), pa su zato uvele za, valjda, bugarsku i rumuniju da njeni gradjani nece moci da rade u UK u narednih par godina od prisajedinjenja, sto je nacisto suprotno pravilima EU o slobodnom prometu radne snage... Nego, drugu sam stvar ja hteo. Zamislite da su oni kinezi, ili ajde, njih ima mnogo, nego npr severna koreja! Oni su doziveli nagli procvat i skoro su se razvili, zamislite da su oni razmisljali ko mi i odlazili... pa mi onda nikad ne bi znali za daewoo, aiwu, samsung i slicne stvari. Bas naprotiv, oni su bili bedinja jos dok su ratovali sa juznom korejom i onda im je onaj lik, kako se zove vec (po nekoj marki kola, sad ne mogu da se setim ali poznato je) i slicni izgradili zemlju i napravili bas suprotno, da se intelektualci koji su otisli po belom svetu vrate i vidite ih sada! Pa nikom trenutno nije prelepo ovde, ajde lepo onda da napustimo ovo staniste i pod nekim novim arsenijem carnojevicem odemo negde drugde da se nakantarimo nekom drugom. Priznajte da je malo, da izvinete kurvinski samo dici se i otici... Pa?  aa_sign08
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #4 poslato: 21.11.2006. 06:57:57 »

Nije Severna Koreja dozivela nikakav procvat. Valjda si mislio ns Juznu?
A prema kome bi bilo kurvinski ako odes? A i ti, Korejci, ili bilo ko, mislis da su ostajali iz nekog patriotizma ili ljubavi? A znam da su i oni preplavili N. Zeland, Australiju i sl. Nikome, ili malo kome je precizavicaj od svog dupeta? Meni prvo nije. Mozda tebi? Da nisi komunista, kao sto rece malopre icon6?
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 21.11.2006. 07:07:36 »

Da bre, mislio sam na juznu... lapsus. smile
Ma ko bre komunista?! Pa svih ima svugde... Ne racunajuci sto amera ima par desetina hiljada u iraku i par hiljada na kosovu i par desetina hiljada u avganistanu i par hiljada u japanu, etc... smile) Ali uglavnom, da svako misli samo na svoje dupe, onda jedna francuska ne bi bila francuska koju mi znamo nego ko zna sta, isto tako nemacka, japan i ta cuvena juzna koreja. Mislim to su zemlje koje su za vreme drugog svetskog rata bile porusene i gore nego mi. A vidi sta su sada... Pa i ostale evropske zemlje ukljucujuci poljsku, litvaniju letoniju i estoniju (koje su gazili rusi), madjarsku (koja je do pada berlinskog zida bila sva nikakva i jadna)... Ali dobro, mozda neki i treba da odu da bi konacno ovi koji ostanu procvetali, mozda je to fora...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #6 poslato: 21.11.2006. 07:14:24 »

Ne! Niko od tih zemalja nije 'procvao' zbog kolektivne svesti njihovih gradjana, koji su svakako bili jadni, bez icega (ako pominjes bivsi SSSR). Ako su ostali i pomogli svojoj zemlji kao obrazovani ili radni ljudi, neko je omogucio da prvo pronadju tu svoj vlastiti interes!! Jbg, ima raznih ljudskih potreba...nije kurvinski ako misle na sebe pre nego na Drzavu
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 21.11.2006. 07:22:33 »

E tu si u pravu, neko je prvo preusmerio njihov interes, tj. omogucio im da dobiju u svojoj drzavi to sto bi dobili i napolju... Mislim da niko nije preko dana radio kao glavni inzenjer u nuklearnoj elektrani a uvece se vracao u svoju kolibu, sem mozda u rusiji.  Wink Ali bez obzira, znaci neka su za to zaduzene vlade i njihovi programi, ali onda jedino da zakljucimo da su sve zemlje/vlade polazeci od jednog kraja evrope pa do drugog kraja azije a koje su, ne zna se koja se vise razlikuje, nasle nacin da se podignu uz pomoc svojih snaga, a samo nasa vlada nije nasla? Cek, a ko ono bira vladu??? Ili mozda nije samo uz pomoc svojih snaga nego i sa strane, ali znaci li to da je ipak istina da nas svi najvise mrze??
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #8 poslato: 21.11.2006. 07:28:32 »

Pa da su se samo oslanjali na sopstvene snage, ne bi postojali do sada, sem te zapadne evrope, i usa. Sad, da li je to bila pomoc zapada, ili opet neki interes nije ni bitno.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 21.11.2006. 16:23:14 »

A zapadna evropa i usa su rodjeni mocni i bogati? Znaci mi smo sada jedina zemlja od svih dvesta i nesto, koja je zakasnila na svaki voz i potpuno je beznadezna?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
le_piaf
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Vodolija
Poruke: 159



« Odgovor #10 poslato: 22.11.2006. 00:00:28 »

Pa sad....

Volim Uzice, posebno plazu, ali ovaj grad je stvarno postao rupa sa jednom ulicom...

nishta se ne deshava, nema novih firmi, mogucnosti za zaposhljavanje, koncerte i da ne pominjemo...

Dovedu Zeljka Joksimovica na Trg slap slap slap slap, e bash im hvala...

Na zalost GO
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #11 poslato: 22.11.2006. 00:45:31 »

Meni se cini da nam za pocetak fali nekoliko fakulteta (pravih, ne nekih privatnih menadzmenta...) To bi privuklo vise mladih da dodju ovde, samim tim se dobijaju vise ciljnih grupa za razna kulturna desavanja, a i sami studenti bi oziveli grad. S druge strane, povecava se koncentracija obrazovanja u gradu, pa ima vise potencijala za privredu.

Samo, o tome za jedno 30 godina minimum. Za sada... ne vracati se u UE
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #12 poslato: 22.11.2006. 04:26:53 »

Treba da ubacimo i neki konzulat, bosne ili crne gore npr...  icon6

Ma nije to 30 godina, pa za 30 godina ce i drugi gradovi da procvetaju, pa ko zna do tada... Mozda ce vec za 10 godina cajetina nas da "zeni" da bi ona postala grad! : Cheesy
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #13 poslato: 26.11.2006. 20:52:49 »

dovoljno je reci das je moje celo drustvo zapaliolo u bg, stvarno volim ovaj grad ali nekada se zapitam sta jos treba da mi se ne desi pa da zapalim i ja...svaki student koji je otisao, 85 posto da se nikad nece vratiti,  Cry  a zasto bi se i vratio da cami ovde na zavodu ili da mu nude posao cistacice u muzeju ili da sljakas u mesari, uzas...zato ja Uzice i kapiram kao grad srednjoskolaca...zezanje i paljba, tuzno ali istinito vrlo...opstina bi trebalo da se izbori za povratak, ali sa cime kad Srbija globalno nemoze da zadrzi najbolje u srbiji kao onad Uzice da spreci da mu se populacija pretvori u srednjovecne i klinece... nada matic posle  desetina godina upisala je jedva cetri razreda prvaka, prospekt je ngde daleko na hrizontu pa cak i dalje...ponavljam stavrno volim ovaj grad ali nema on snage da nas sve zagrli...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #14 poslato: 27.11.2006. 00:42:53 »

Hm zanimljivo... Ali poenta je da li mi mozemo da uradimo nesto za ovaj grad pa da on postane bolji za zivot i ostajanje? Jest to sve zalosno, ali znate kako je jedan nas politicar reko "nemojte gledati samo sta vasa zemlja moze uciniti za vas nego sta vi mozete uciniti za samoga sebe", a to vazi isto i za grad uzice i za ostale gradove. Treba par ljudi da veruje i kad ode i zavrsi neku skolu i zaradi eventualno neke pare, onda da se vrati sa nekom idejom i pokrene nesto ovde. Kako je zemlja posle ww2 sa nikakvim intelektualcima i industrijom ponovo sebe izgradila i postala interesantna? Pa valjda se to moze opet... A?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #15 poslato: 27.11.2006. 00:59:25 »

Ma zivot nije toliko dug da bi se bavio time da uzice postane boji grad. Ja, priznajem, nisam toliki patriota, ni u smislu uzica ni sto se Srbije tice...Moje dupe na prvom mestu
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #16 poslato: 27.11.2006. 01:37:50 »

Sta ti vredi sto je tvoje dupe u cistim gacama kad sednes na upisano...
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #17 poslato: 27.11.2006. 01:52:35 »

pa opet... uvek mozes da promenis gace
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #18 poslato: 27.11.2006. 04:04:06 »

Pa zar nije lepse jednostavno pocistiti to tvoje na sta sedas nego sedati na tudje, ako te primi?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #19 poslato: 27.11.2006. 04:08:57 »

"Odliv mozgova"...

Prvo mladi u najboljim godinama na studije odlaze iz unutrašnjosti u velike univerzitetske centre, naročito Beograd, i svojim boravkom tamo, gradu donose ogromne prihode (što za hranu, što za takse, što za ostale troškove). To je prva faza odliva mozgova. Ona sa kojom se mi sučeljavamo.

A onda, kada završe fakultete, 90% njih reši da ostane u Beogradu, i svojim radom u beogradskim firmama doprinosi beogradskoj privredi. I svima je super. Njima je super, uvalili su se u beogradske firme, pa ne moraju da se vraćaju u "smrdljivo" Užice. "Uspeli su u životu". Daleko od mame i tate, oni žive svoj "san deteta iz unutrašnjosti". Nije samo njima super, super je i Beogradu i njegovoj kasi.

E, problem nastaje kada najbolji od onih koji su ostali u BG uvide da ono "don't look back" nije toliko teško za naučiti, pa reše da napuste zemlju i odu negde na stranu, gde će svakako biti bolje plaćeni i više respektovani. Oni sada žive "srpski san". Oni su sada ti koji su "uspeli u životu". A Beograd? Ništa. Sad će siroti pomoćnici raznoraznih ministara, sociolozi, psiholozi i ostali "-olozi" raznih fela po medijima da rone gorke suze "zato što mladost napušta Srbiju... tj Beograd... šmjc". E, rođaci, to je druga faza odliva mozgova.

E, kada se podvuče crta, jasno se vidi da ovde strane zemlje najviše profitiraju, zato što dobijaju već spremne i obučene radnike, koji će rintati do iznemoglosti i čak i za manju sumu novca. Onda, tu je i Beograd koji, istini za volju gubi mlade stručnjake, ali ništa zato, stiže novi kontigent mesa iz unutrašnjosti.

Gde smo tu mi? Gde je tu Užice? Gde je tu Niš, Vranje, Subotica, Zrenjanin, Gornji Milanovac, Ivanjica, Priboj, Nova Varoš, Vršac?

Kako iko može da očekuje da se išta u Užicu promeni, kada skoro 99% od onih koji imaju snagu da nešto promene ode u Beograd? Ko će da menja?
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #20 poslato: 27.11.2006. 05:04:39 »

Opet se prica vrti u krug... Pa normalno da je potrebno da Uzice zadrzi obrazovane, jos vaznije od toga, sposobne ljude. Ali ne moze se ocekivati neka kolektivna svest mladih ljudi, koji ce pratiti isti cilj, "ajmo sad svi za uzice, svi za srbiju". Ljudi idu gde ce da zarade novac, evenualno profesionalno da napreduju, oni su poslednji krivi sto ne mogu to  u svom kraju.
Svako resavnje tih problema podrazumeva delimicno ili potpuno upustanje u politiku, a ne zele to svi, cak mnogi beze od toga...Tesko je u srbiji uopste menjati nesto
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #21 poslato: 27.11.2006. 05:30:07 »

Pa čekaj, neko mora da preseče... Nije ovo priča tipa "kokoška i jaje"... Evo, napraviću pomalo nespretnu paralelu: uzmi za primer Izrael... ljudi su od peska i pustinje napravili super modernu državu sa plodnim zemljištem... kako? mladi iz celog sveta su napuštali svoje gradove i odlazili sa celim porodicama tamo, u potpunu nesigurnost... zamenili su komfor da bi radili na kibucima, i uspeli su da stvore državu...
Ovde je problem u generaciji koja želi sve na gotovo... "Ako nam ovde smrdi, prećićemo u drugu sobu u kojoj ne smrdi... ne daj Bože da ostanemo i počistimo sobu".
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #22 poslato: 27.11.2006. 05:58:06 »

tu si u pravu. jeste nespretna paralela. ne mozes da poredis izrael zbog milion stvari sa ovom situacijom. Uostalom otkud znas da tamo ne postoji teznja ka centrima (npr. Tel Aviv i Jerusalim)

Nije ovde problem u generaciji koja zeli sve na gotovo, ne prica se o tome.
Onaj koji zeli sve na gotovo ne odlazi nigde...
Ne kazem da treba se pokupiti i otici, vec da niko ne moze da krivi ljude koji su otisli. Nisu imali razloga da ostanu, to je sve

a da smrdi, smrdi!
« Poslednja izmena: 27.11.2006. 06:02:50 knezofil » Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #23 poslato: 27.11.2006. 06:27:57 »

Zapravo, suština ove paralele je bila u žrtvovanju komfora i sigurnosti radi nekog višeg cilja. I jeste problem u generaciji.

Evo još jednog primera... sigurno si čuo za radne akcije? E, sad, iako je odlazak na iste za dobar deo bio skoro pa prinudan, ipak se veliki deo omladine rado odazvao tome da ceo letnji raspust posveti rintanju po Novom Beogradu (ironije...), rovarenju tunela i građenju pruga...

Reci mi iskreno, da li ti sada možeš da zamisliš da se neki srednjoškolci dobrovoljno odazovu, recimo, akciji pošumljavanja, umesto da bleje po kafićima?

No, da se vratim direktno temi... Da li mogu da krivim one koji žele da idu iz Užica? Ne mogu. Ali zato krivim one koji su već otišli, i dopustili da se korov rašiti po gradu...

Treba ti razlog da ostaneš? OK, evo ti razloga: ovo je TVOJ grad, grad u kome si TI rodjen, u kome si proveo svoje detinjstvo, i jedino mesto kome može biti TVOJ DOM. Ako želiš da ideš u Beograd, gde imaš sve blagodeti koje poželiš (bazene, hipermarkete, fensi sportske terene, moderne zgrade, opasne koncerte svakih mesec dana...), niko te ne može sprečiti da odeš. Ipak, molim te da od mene ne očekuješ aplauz...
Sačuvana

shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #24 poslato: 27.11.2006. 06:41:12 »

Ainhoa, opasna si!  Cheesy

A ti knezofile, mislim da ne treba da se trpa u politiku toliko nego politicari treba da naprave pogodno tlo da covek pozeli da ostane. Mozda jednom mladom coveku kome sada smrdi soba treba pokazati da se ona ipak moze ocistiti. Jel sta sad, zamisli nas par evo resimo da ostanemo ovde i promenimo nesto. Evo ja uz najbolju zelju moju i lokalpatriotizam pozelim da ostanem sad i da ucinim nesto, ali iskreno ja nemam pojma sta bi mogao da uradim konkretno i verovatno sa ovakvim mogucnostima i bez neke love za ulaganjem i ne mogu nista narocito, a i nemam sad bas nekih revolucionarnih ideja kosto su u americi imali neki likovi sedamdesetih i ranije pa se sad velike korporacije zovu po njima. Znaci, mislim da prvo lokalna vlast treba da napravi neki plan za razvoj pa onda to da osate lokalne firme i organizacije, pa da se one razviju, pa da mogu da prime nove clanove sa novim idejama, pa onda neki kao ja ili ti ili neko treci da skonta da mozda i da se zaposli tu pa cak i sa manjom platom nego u bg, ali firma/organizacija ima prosperitet i ne prima kadrove po podobnosti pa ce mozda za koju godinu i da mi plata poraste a Uzice ce u medjuvremenu dobiti i bazen i sve ostalo sto karakterise jedan moderan grad. Ja najbolje sto mogu sada za moj grad, a sa duboko usadjenom klicom patriotizma, je da odem negde i da zaradim, ne znam kako, povecu lovu sa kojom cu biti neki faktor pa onda da se vratim ovde i zapocnem nesto...

Znaci ne treba nam gotov vocnjak, al nam treba pripremljena, a ne jalova zemlja.
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.43 sekundi sa 35 upita.