Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: should I stay or should I go?  (Pročitano 12648 puta)
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #25 poslato: 27.11.2006. 07:01:36 »

Ma koji visi ciljevi, to ne postoji odavno! Niko bre nece misliti o visim ciljevima. Zato sto nema sta da se zrtvuje za neki cilj. Kako neko ko nema nista moze nesto da zrtvuje?

Mislio sam da NIJE problem u "generaciji koja hoce sve na gotovo" (citiram tebe) , a ne samo "generaciji" kako si sad rekla... Mada nije preoblem ni u ovoj generaciji. Ljudi odlaze vec 20 godina. Pre je problem u drzavi.

A i nije samo problem u odlasku...Jel znas nekog u uzicu da ima zavrsen fakultet (ili da nema, svejedno), i da ne moze da nadje posao? Nemoj reci da nema takvih? I? Kako oni da pomognu, prvo sebi, pa onda gradu?

Da, mislim da bi se na akciju posumljavanja odazvali ljudi (pogotovu sredsnjoskolci), ima ih sigurno koji bi izasli u prirodu, po lepom vremenu...Ja cu da idem...smile I ne treba mi aplauz za to.

nije lako otici, nije lako ostati
« Poslednja izmena: 27.11.2006. 07:07:00 knezofil » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #26 poslato: 27.11.2006. 17:01:17 »

E ljudi, da ne bi tih "visih ciljeva" ne biste sad imali ni ovaj forum, ni wireless mrezu, a ni jos ponesto...

Problem je sto vi uopste nemate osecaj da sve sto ste do sada imali, neko vam je dao, da li roditelji da li zajednica, niej vazno i da dolazi red na vas da date generacijama koje dolaze za vama.

Ne krivim vas za sebicluk, odrasli ste u sredini koja vas je tako naucila i ne mislim da vi sad treba tek tako da odlucite da ostajete ovde, vec da pre svega grad treba da vam obezbedi razloge da ostanete (ili da se vratite). Ali, nije sve u sredini, ima nesto i u vama.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #27 poslato: 27.11.2006. 20:04:29 »

Pa o tome ja govorim Pedja, samo za neke izgleda jednu istu stvar covek mora reci na 1000 nacina, da bi se pogodio neki koji oni razumeju...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #28 poslato: 28.11.2006. 01:56:01 »

Svakako da i politika mora da učini svoje da zadrži mlade ljude, ali je problem u politici koja nema ništa protiv da mladi napuštaju svoje gradove iz unutrašnjosti i da idu u Beograd, problem nastaje tek kada mozgovi krenu van Beograda.
Jednostavno, ne očekujte od Beograda da čini bilo šta da vas zadrži van Beograda. Ne očekujte da vam drugi u Užicu stvaraju uslove koji vama odgovaraju, već uradite nešto da ih stvorite sami. Znači: "E, odoh ja sad van ove smrdljive rupe, idem da rmbačim u BGu, a možda se vratim jednog dana kada vi pospremite nered..." To je funjarska filozofija. Ružno je očekivati od drugog da radi ono što bi vi trebali da uradite.
Sačuvana

shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #29 poslato: 28.11.2006. 03:38:48 »

Znam Ainhoa, ali nije to sad kao samo tako da mi ocekujemo da se to sve sredi tako za nas ko se seti, postoje ljudi koji su zaduzeni za to i za to primaju platu! Pocevsi od ministra za zaposljavanje, za lokalnu samoupravu i ostalih ministarstava i njihovih zaposlenih, pa sve do te lokalne samouprave, od njenog presednika, preko gradskog menadzera i ostalih cuda i institucija... Pa moras priznati da jedan predsednik opstine (npr) moze mnogo vise da uradi na tome da se uzice napravi interesantnim za ostajanje u njemu i isto tako, ako ga boli d*** on i ljudi na vlasti mogu od ovog grada stvoriti takvu rupu da samo debil i glup covek ne bi otisao. Mi mozemo nesto sitno da uradimo, mislim sta mi mozemo? Mozemo da doprinesemo npr tako da ne bacamo smece po ulici pa da posle ne kukaju svi kako je ucize prljavo i nece da ostane u njemu (mad aneki se ni toga ne drze) ali sta mi mozemo? Svaka ti cast Pedja na ovom wireless-u, ali evo izvinite, ja nemam nikakvih slicnih ideja, niti imam para da podrzim tudje ideje, ali evo, nije sve u parama, mogu mozda neki projekat da podrzim svojim znanjem i sposobnostima, ali ni to mi niko nije trazio do sada. Eto koliko ima ljudi sa dobrim idejama. A sta si ti Ainhoa konkretno uradila na "pospremanju" tj. sta si ti ucinila lepo za Uzice? Ili sta je tebe ovde zadrzalo? Ako si ovde...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #30 poslato: 28.11.2006. 04:05:38 »

Naravno da sam ovde, u Užicu. I namera mi je da tu i ostanem. Ako ikada odem, to neće biti mojom slobodnom voljom, to budi siguran.
Šta činim da se situacija u gradu promeni? Ostajem ovde gde sam. Da teram kontru onim pacovima kojima je u ovom blatu fantastično. Da se usportivim. Da menjam ono što ne valja. Primera radi, koliko studenata Užičana "na privremenom radu u Beogradu" je došlo u Užice kada je bio referendum za i protiv Martića? Ja ne znam nijednog. A zašto bi se i cimali, to je "samo njihov rodni grad", zar ne?

Uostalom, hajde da razmotrimo alternativu. Pošto je ovo rupa, kojoj više ni Bog ne može pomoći, da li mislite da je najbolje rešenje da se svi raselimo? Fajront, kud koji...

Ljudi, kako ne kapirate... mesto boravka je relativno lako promeniti... ali svoju narav je skoro pa nemoguće. Od ovog grada možete da pobegnete, ali ne i od sebe samih. A ja ne vidim ništa loše u tome što mi "bežanje" nije jedna od karakternih osobina.
Sačuvana

shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #31 poslato: 28.11.2006. 04:44:27 »

Pa sve je to lepo, ali sta si konkretno uradila? Samo si rekla "Ostajem ovde gde sam. Da teram kontru onim pacovima kojima je u ovom blatu fantastično. Da se usportivim. Da menjam ono što ne valja" a sta si primera radi promenila? Ja sam lepo priznao da nisam nista i nemam ideju sta bih. Ostavimo sad ono licno, lepo ponasanje i neke manire, nego ovako... Jesi stvorila nesto? Jesi organizovala nesto? A to da ces terati kontru pacovima ako ostanes ovde, mislim da to njih mnogo ne dotice. smile Vise bi ih doticalo nesto konkretno, neka akcija nesto, a mozemo svi ovde da ostanemo i da nas ima 200.000 ali ako svi cutimo nista od posla. To za glasanje, manje vise... I ja mislim da se malo njih vratilo (znam da je ovde izlaznost za lokalne izbore bas mala) ali uzmi ti u obzir da je ljudima ionako vec dosta izbora raznih i kampanja nekih politickih i da su stekli utisak da je sa svima uvek isto. Ja sam evo predzadnji put glasao onda kad se skidao Milosevic pa ono sto su bili onda oni parlamentarni izbori, a zadnji put sada za referendum, inace ne glasam nesto... Mislim mozda i bih, ali nikad kad su izbori ne potrefi se da budem tu. A i da jesam, pa kako da znam za koga da glasam? Konkretno za te zadnje lokalne, ni jednu od tih stranki ne podrzavam nesto posebno, oba bloka su bila demokratska, a te ljude sto su se kandidovali i ne znam, tako da nemam pojma za koga da glasam, tako da cak i ne pali ona varijanta kako vecina u ovoj zemlji glasa "za manje zlo". Bolje znam sta je na politickoj sceni drzave nego opstine, znaci nije samo da me mrzi da izadjem ali necu da glasam radi reda, a znam da i ostali studenti kojima zameras da ne dolaze na glasanje, ni oni nemaju pojma te ljude i zato im je svejednoa, a ne zato sto im nije stalo, bar vecina.

"Uostalom, hajde da razmotrimo alternativu. Pošto je ovo rupa, kojoj više ni Bog ne može pomoći, da li mislite da je najbolje rešenje da se svi raselimo? Fajront, kud koji..."
Pa mozda nije bolje, ustvari, svakako je kukavicki i trulo i ja to isto tako gledam, ali nikako da kazes sta konkretno ovde da se uradi? Jel postoji neki plan, neki projekat nesto? Jel postoji neko ko je uspeo pa da se ugledamo na njega? Nista bre...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #32 poslato: 28.11.2006. 05:05:25 »

Čekaj, jedna osoba ne može da napravi razliku. Osim da kupim "kalašnjikov", tonče municije, i da krenem od vrata do vrata i eliminišem smradove i pacove... Poslednji put kad mi je to palo na pamet i kada sam to proveravala, to je bilo kanda nezakonito.  smile01

Ne postoji jednostavno rešenje, ne postoji jedan projekat, jedna stvar koja će da promeni sve... Niti bilo šta može da se promeni preko noći... Ali ako u Užicu ostane mladost, ako se angažuje (politički, ali ne na stranačkom nivou, već na lokalnom nivou), neke stvari mogu da se promene...

Naravno, ne sve, pošto je država još dosta centralizovana i ovlašćenja lokalne samouprave su smešna. Ipak, uverena sam da nećemo još dugo morati da trpimo jaram beogradskih ministara, s obzirom na politiku EU po pitanju lokalnih samouprava... a naša politička elita navodno stremi evropskim integracijama, tako da će Beograd pre ili kasnije morati da popusti. A kada se to desi, ni najbolji i najpovoljniji zakoni nam neće pomoći ako u Užicu ne bude imao ko da zasuče rukave.

'Oćeš konkretan plan? Evo ti ideje na razmatranje... pored stipendiranja najboljih studenata iz Užica, istima po završetku studija garantovati posao. I to da ne govorimo o 10-15 njih, već barem 100 iz svake generacije. Ako treba, opština bi trebalo da im pomogne u rešavanju stambenog pitanja.. ako ne konkretno, onda subvencijama...

E, sad... ja svakako to ne mogu da im obezbedim, ali mogu da olovkom smenjujem one koji to ne rade. Jedno su republički izbori, predsednički izbori i ostalo... lokalne stvari se tiču nas, i zato moraju da nam budu apsolutni prioritet.

Uostalom, ako samo jedna osoba koja čita ovu diskusiju na forumu barem na trenutak razmisli o svemu ovome, za Užice ima nade. A ako ta osoba a priori donese sud da u Užicu ne treba ostati ni po cenu života, hajdemo svi lepo negde da se iselimo. Da kolonizujemo neko drugo mesto u unutrašnjosti.

Pitanje je jednostavno: otići ili ostati. Ako je pravi odgovor otići, šta čekamo? Hajdemo svi lepo u BG. I bake i deke, i omladina, i pekari, lekari i apotekari, i policija, i vojska, devojčice i dečaci. Ne treba nam puno stvari, samo po par kofera po osobi. Idemo u "obećani grad", gde će nam se svi snovi ostvariti.  smile42
Sačuvana

fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #33 poslato: 28.11.2006. 05:08:26 »

ono sto niko ne spominje je da ovde i ima ljudi koji su zavrsili fakultete i vratili se i sackalo ih je sleganje ramenim, vucaranje po zavodu, stotine zatvorenih vrata...kad i dodjes u situaciju da se zaposlis u struci, ne borise se protiv ravnopravnih kandidata, vec protiv kandidatovih vezica, sto tetki, kumova kumova i kako vec to ide. odes da se zalis organu za koji smatras da je nadlezan, a trebao bi i da bude, oni te olade jer ce oni prvo otici i popricati sa ljudima koji su te prevarili i sa njima iskombinovati "kombinaciju"  i izaci "dobri'' za neku buducu vezu, a ni jednim potezom nisu nista uradili u tvom interesu, to je samo jedan od stepenika o koji cemo se spoticati, pa ja ne znam do kada. Drugo, mi ovde u Uzicu smo dovedeni do situacije da ne mozemo sami sebi da pomognemo jer ne mozmo sami da otvaramo radan mesta, fali nam kapitali koji bi pokrenuo nesto i ono sto bi trebalo uraditi jeste sledece imati ljude u opstini koji ce prepoznati potencijal i privuci "silu" koja ce pokrenuti nesto ovde, imati ljude u opstini koji ce biti strucnjaci i komunikativni, obrazovani i snalazljivi, a ne neki staranacki ficfirici koji ce "cackati" nos, utopija ali eto to je neka moja ideja, stipendiraj mlade i uspesne, obecaj im nesto da se vrate, povezati se sa uspesnim ljudima koji su odrasli u Uzicu, otisli vani  i koji mogu nesto da urade, napraviti evidenciju fakultetski obrazovanih ne zaposlenih pa razmotriti kako da im se pomogne, otvoriti nekakav centar za talente...
sa druge starne nikoga necu da pljujem sto je, za pocetak, otisao u Beograd jer je tamo bolje i materijalno i po pitanju raznih drugih sadrzaja, a ljude kao mi koji smo ostali ne smatram hrabrim jer nema niceg hrabrog ostati tu gde si a nisi sposoban nista da uradis za sebe u toj sredini...jer novac je nesto sto pokrece svet a tog novca ovde nema, i nece ga skoro ni biti...sa druge strane, mnoge stvari su jednostavnije u provinciji, meni se to svidja, voleo bih da se ovde snadjem i da ostanem, ali nikoga ne krivim sto odalizi cak ga smatram hrabrijim od sebe jer se usudio...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #34 poslato: 28.11.2006. 07:15:00 »

quote:


'Oćeš konkretan plan? Evo ti ideje na razmatranje... pored stipendiranja najboljih studenata iz Užica, istima po završetku studija garantovati posao. I to da ne govorimo o 10-15 njih, već barem 100 iz svake generacije. Ako treba, opština bi trebalo da im pomogne u rešavanju stambenog pitanja.. ako ne konkretno, onda subvencijama...



opstina da ti garantuje posao?  icon6


Sad ispade da ima posla za sve, samo evidencije nisu dobre, pa ne mogu poslodavci i radna snaga da se nadju medjusobno...
Stipendije i posao garantuju firme, mislim...to je trivijalno. Grad treba nekako da obezbedi poslovanje istih,ali ja o tome ne znam nista...Tako da ako ovde nema posla ne vidim ni kako bih ja mogao tome da doprinesem. Mozemo kol'ko hocemo da pricamo o tome da Uzice treba da bude bolje za zivot, ali bez ozbiljnijeg upleta u politiku (lokalnu, opet je to politika) nema nista.(osim ako necemo da posumljavamo ili se malo bavimo ekologijom u slobodno vreme) A ako se vec upustas u politiku, odustajes od onoga sto zelis da radis...ne moze oboje. Ja ipak zelim ovo drugo, politika ne zanima
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #35 poslato: 03.12.2006. 20:44:23 »

moglo bi neko glasanje da se aktivira na ovu temu pa da vidimo ststisticki da li biljudi otisli ili bi ostali?
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #36 poslato: 05.12.2006. 19:24:24 »

Hoce te li vi ljudi jednom shvatiti da je politika nista drugo do predstavnik NAS!!! Mi smo ti koji upravljaju svojim zivotima i mi smo ti koji finasiraju ovu drzavu i mi smo ti koji upravljamo drzavom - ok sad da pogledamo kako zaista izgleda kod nas od svega ovoga mi izglada danas jedino ovo finansiramo i cak i ne shvatamo da to radimo (gde ode sav taj porez) i onda ja juce idem prema Ivanjici stoji plakat na izlasku iz Arilja "Hvala predsednice!" za nekakv put ili sta god vec slap pa ljudi vi ste ti koji ste platili da se taj put izgradi on je samo te pare usmerio gde treba i nije ih stavio u svoj dzep sto bi trebalo da bude normalno ali obzirom da je sve ne normalno onda ovo normalno izgleda impresivno i cak vredno pohvale...

Drzava bez naroda nije drzava tako da isti ti politicari koji pricaju prazne price i masu na sve strane kad nesto urade sa nasim novcem bi trebalo da se posrame ali mi smo im dozvolili da se ponasaju prema nama kao prema stoci, a ne kao prema narodu jer smo ih mi birali i dozvoli im da umesto nas upravljaju nasim novcem i nasom drzavom... mislite o tome!

Ja se ne skolujem u svojoj zemlji jer sa tom skolom ja ne vidim svoju perspektivu ali ja cu se svakako vratiti svom rodnom gradu kad se moje skolovanje zavrsi i truditi se da tu opstanem ako se ne moze uvek cu imati gde da idem..
« Poslednja izmena: 05.12.2006. 19:26:56 Vlad Dracul » Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #37 poslato: 06.12.2006. 07:07:22 »

Tacno bi moglo neko glasanje na ovu temu...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #38 poslato: 13.12.2006. 07:50:19 »

jos uvek sam tu  smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #39 poslato: 13.12.2006. 08:07:07 »

mislis li da ces jos dugo? smile
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #40 poslato: 21.12.2006. 22:40:25 »

pa iskreno, ne ide mi se...sad sam dosao iz Bg gde sam bio par dana,  onaj beograd jednostavno moze da te "proguta", brate tamo lepo zive iskljucivo rodjeni beogradjani ili neka druga treca generacija dosljaka, ostali su svi "sivi zombiji" koje gradski prevozi tamo-vamo, bio sam sad i u Ns par dan, nista me ne vezuje za taj grad...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #41 poslato: 22.12.2006. 00:16:05 »

Ma ns je strava, li poenta je da svako svoj grad treba da sredi po svom ukusu a ne samo da bezi u ono sto su drugi sredili. Ko neka p***a.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #42 poslato: 22.12.2006. 07:54:06 »

pa po koliko bi to onda ukusa grad bio sređen??? kad bi uopšte bilo ko i mogao da ga sredi?

izaberi gde ti je prijatnije!
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #43 poslato: 22.12.2006. 08:00:35 »

Sta po kolko ukusa... Pa kolko god da se ukusi razlikuju, ljudi ne odlaze na sve strane nego odlaze u odredjene gradove. Nekako im se tu ukusi poklapaju... a?
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #44 poslato: 22.12.2006. 08:07:59 »

pa ne može nigde da ti sve bude po volji... ali može da bude manje onoga sto smeta, ali sad bi se tu vratili opet na onu priču, da li treba menjati ili otici...

ali kad bi svako u gradu hteo da bude po njegovom ukusu, gde bi to dovelo? naravno, hipotetički...
zato i postoji parlament - da većina vlada manjinom. Pa po ukusu većine, ako to uopšte bude neki ukus... da, demokratija je ustvari samo najmanje loš oblik vladavine, nikako najbolji
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #45 poslato: 22.12.2006. 08:10:03 »

Izvini gde to vecina vlada? Nekome se da vlast u ruke ali taj ko je ima je uvek manjina! Usput demokratija je zanimljiv oblik vladavine jer odgovara vecini ali mislim da nije dobar ni najmanje.. no to je ipak za neku drugu pricu
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #46 poslato: 22.12.2006. 08:17:14 »

pa ko je rekao da je bolje da manjina vlada?  pogresno me shvatas.
a većina, vlada u svakom parlamentu, skupe se poslanici da ih ima vise od onih drugih, pa predstavljaju većinu, tako to ide...
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #47 poslato: 23.12.2006. 01:46:46 »

Ovo je prica kao ono prodjes seoskim putem a ono korov covece po putu, pola asfalta (tamo gde ga ima) nema raskopano, rupcage odvratne jedva tenkom prodjes, kola parkiraj na 5km od mesta gde zelis doci. Izadje jedan seljak a ti onako pa pitas "Pa je li bre covece, vas zivi toliko-i-toliko u ovom selu zar se niko ne seti da se ovo popravi zbog onih koji svaki dan ovuda prolaze i koji unistavaju i kola i bubrege" a seljak ce na to "Sto cu ja nesto da radim kad ni onaj Ivan, Milanov mali nece ni on, sto bi se ja mucio" i tako put ostane godinama na "nece ni on - sto bih ja"

Oni sto odose odavde, neka im je srecan put... Valjda je lakse ovom seljaku iz price da se spakuje i predje u grad gde ima vec asfalt i zabole ih za asfalt al makar nece brinuti o raspalim kolima, bubrezima i cemu vec...  
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #48 poslato: 23.12.2006. 02:35:21 »

Demokratija je sistem gde proporcionalno pet budala nadglasa jednog pametnog.
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #49 poslato: 23.12.2006. 04:05:27 »

Cak stavise, 5 budala nadglasa 4 pametna.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.469 sekundi sa 35 upita.