Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Sirotinja  (Pročitano 3568 puta)
GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« poslato: 02.11.2006. 02:30:42 »

U ovom gradu zivi sve sama sirotinja, dosta je foliranja, ko bi pristojan i sa dobrom finansijskom podlogom, pristao da udishe ovoliki otrov.
Ovo je smrdljiva rupa iz koje treba pobeci, pre nego shto se dobije rak pluca.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 02.11.2006. 02:52:31 »

Slazem se, u potpunosti! Bash sam danas to komentarisao sa drugom dok smo stajali na trgu.
Mada ne vidim zashto to povezujesh sa finansijskom situacijom gradjanina...
Mnogi imaju stanove po Beogradu pa opet zive u ue..
Ali sa otrovima se slazemo .. Wink
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 02.11.2006. 03:41:08 »

mislim da smog nema veze sa statusom uzichana ...
mi moramo da se pomirimo sa loshim geografskim polozajem , jer nemamo strujanje vazduha i sve se zadrzava ovde ... naravno postoje reshenja i verujem da cemo vec sledee godine disati malo chistiji vazduh smile
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #3 poslato: 02.11.2006. 04:00:31 »

Побогу, пипл, зар нисте чули за мазохизам?  icon6

Уосталом, и од овога има горе... замисли да живиш у Бору, или у Панчеву?

А да не помињемо и нешто што се зове "емотивна везаност" за свој град... Па и Лондон је често сав у магли, у најсевернијим градовима Европе је скоро па увек ноћ, у Токију не прође недељу дана, а да не буде неки земљотрес, јачи или слабији... па опет тамо људи живе и преживљавају вековима...

Једноставно, због љубави према свом граду, као и сигурности које свако живо биће осећа у познатој средини, тј у свом дому, неке ствари се могу прогутати и сварити. Конкретно, ја сам се увелико навикла на маглу, као и на чињеницу да због исте перем косу скоро па сваки дан (истина, још увек нам није запао дебели минус, па и нема толико смога)... Наравно, било би много боље да је нема, али не може баш све да буде идеално.  seljak-smile
Sačuvana

macka mau
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 166



« Odgovor #4 poslato: 02.11.2006. 19:39:41 »

Kada se povede prica o kvalitetu vazduha u Uzicu,uvek se setim udarnog naslova na prvoj strani dnevnog lista Politika od prosle godine:
BOLJE IM JE DA NE DISU sad1
Sačuvana
GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« Odgovor #5 poslato: 03.11.2006. 06:35:51 »

 Zamena teza, meshate maglu, koja je bezopasna, osim za astmatichare i uzichki smog, koji i nije smog, vec sumpor-dioksid, koji je izuzetno karcenogen.
U Londonu bi bilo proglasheno vanredno stanje, kada bi zagadjenje bilo upola kao u Uzicu.
Beogradjani, ne mogu da veruju koji otrov udishemo i cutimo.
Chitava stvar je vezana za sirotinju, bash zbog toga shto stanovnishtvo nema novca da se greje uz pomoc drveta ili kvalitetnog uglja, vec lozi shta stigne, pa izmedju ostalog i ugljenu prashinu i mokri i sirovi ugalj, koji je mnogo jeftiniji, a li zato je niskoke kalorichne vredosti.
To shto neki sugradjani imaju stan u Bgd, a pristaju da udishu otrov, mogu povezati sa mojom starom konstatacijom da Uzichanin voli vishe pare no zdravlje i da je spreman i da sam sebe j... u g...., samo da dobije neki dinar bez rada.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #6 poslato: 19.11.2006. 05:52:23 »

Ipak ja mislim da nije do para, jer retko koje mesto je ovako zestoko zagadjeno ko Uzice, a opet uzice je daleko od najsiromasnijih mesta u zemlji, cak naprotiv, jedno je od gradova ili opstinskih centara sa vecim standardom. I mislim da nije to ni do goriva koje se trosi za grejanje, pa nismo ni mi sugavi, grejemo se na ono na sta i ostali, ne racunajuci vojvodjane koji imaju gas... Ali to je em do geografskog polozaja, jer lezimo u jedinstvenoj rupcagi i zato em grad izgleda manji nego sto stvarno jeste, em nista ne moze od tih gasova da izadje, em sto je ovde hladnije nego u severnijim krajevima npr, a u isto vreme u godini, pa se sav taj smog dodatno spusti. Imate vi npr. Novi Sad gde isto uvece, zimi kad je jako hladno, sav se smog, zajedno sa maglom spusti i nista se ne vidi a oni nemaju brda okolo.

Ali uostalom, prilazem ovu sliku pa bilo magla ili smog, procenite sami: http://www.esnips.com/doc/e4b3702d-a098-4a5e-9ac0-004916313df7
slika je napravljena prekjuce.

A i svaki grad ima nesto ovako zbog cega bi stanovnici trebalo da se presele u vece mesto i kao ne zasluzuju da zive u tom doticnom mestu. A ajmo onda svi iz cele zemlje da se premestimo u beograd pa da vidimo sta ce biti onda... Identicno ko kad bi u celoj ponudi radnih mesta u republici svi izabrali da budu menadzeri, a ko j... proizvodnju! Poenta je da se ne moze samo razmisljati kako otici vec i da se uradi nesto ako nam vec smeta, zar ne?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #7 poslato: 19.11.2006. 07:31:18 »

Pa ne bezi se u bg, ns zbog smoga, vec zbog posla.. pa pola vas (nas) studenata ce pokusati da ostane van ue. Ako je zbog zagadjenosti, svako moze da proda stan, kucu u centru, ode na B.Zemlje, Zabucje, ili neko od brda okolo. Pa ako vec toliko voli uzice, bice tu, a na cistom vazduhu, jer smog ostaje samo u rupi!
Sačuvana
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #8 poslato: 19.11.2006. 08:32:24 »

Normalno nego za boljim zivotom ,ako je moguce.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 19.11.2006. 23:17:27 »

E a ja kontam da na sve nas utice smog... mislim i na studente, i na radnike i na zanatlije i na prodavce i na doktore i na ljude koji samo sede kuci i nista ne rade... I svi na neki nacin mogu da odu iz uzica, na ovu ili onu stranu. Ajmo onda da napravimo Cernobilj - Ghost Town i da odemo svi... Jel to resenje? Mislim, sad ce opet neko reci "pa niko nije duzan da se gusi u smogu" al ja sam vec pominjao da se problemi mogu i resiti a ne samo zaobici. Svi se zale na smog, a kad na semaforima pise "iskljuci motor" i kad se odbrojava ono vreme, mislite da neko iskljuci?? Pffff... Svako samo razmislja "pa nece moj jedan auspuh da smanji zagadjenje". to je osnovna greska svih nas...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #10 poslato: 19.11.2006. 23:20:55 »

Jbg brate, chinjenica je da je iz godine u godinu sve gore i gore. Chuh da je neki dan komshija mog kolege LOZIO AUTOMOBILSKE GUME radi grejanja... Katastrofa !
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 19.11.2006. 23:27:21 »

Stvarno uzas...  Sad
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.938 sekundi sa 35 upita.