Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Sta vam u Uzicu nedostaje?  (Pročitano 3409 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 30.01.2005. 03:25:52 »

Kada se prica o tome cega u Uzicu nema, ljudi se uvek kace na velike stvari tipa bazen, aerodrom, dom omladine, nedostatak parkinga ili tako nesto.

Mene interesuje sta vam nedostaje od sitnih svakodnevnih stvari, koje su lako resive.


Meni, recimo, smeta slaba ponuda u  trgovina. Odlican potez je otvaranje velikih prodavnica Gradine i Sretena Gudurica. Od kako su prestale da rade robne kuce u Uzicu uvek mi je nedostalo to sto nisma mogao da odem i kupim sve sto mi treba na jednom mestu. Medjutim cak i tamo, kada udjes i razgledas robu sve je to isto, samo u vecim kolicinama. Nema raznolikosti.

Kada je hrana u pitanju, manje vise tu covek nesto moze i da probere, ali ostalo? Imam utisak da se sve prodavnice u gradu snabdevaju na istom mestu jer sve imaju identicnu robu u ponudi.



Smeta mi sto je hidroelektrana na Plazi oduzeta Uzicanima. Od kako je ED preuzela da sredi taj prostor i pretvori ga u restoran a prosle su godine, restoran nije zavrsen, prostor je okupiran a cak je tamo montiran i portir da pazi da neko ne prilazi. Jedina koristi od svega toga je sto se tako i vandali drze podalje od centrale koju su svojevremeno ruinirali. Neka nam vrate centralu.


Kad smo kod Plaze, smeta i tu jos jedna stvar, a to je prekratka sezona kada je jezero napunjeno. Mozda postoji neki razuman razlog ali meni je ipak neshvatljivoda skoro do pola leta jezero biva prazno i ruzno. Mozda je problem da zimi jezero bude napunjeno, mada bi to bilo vrlo lepo, ali zasto ga na napune cim pocne lepo vreme nego cekaju do juna?


A kad smo kod leta, smetaju mi 'Uzicka leta". Obicno bude jedan ili dva zanimljiva dogadjaja a sve ostalo nekako vise sluzi da bude upisano u neciji godisnji izvestaj nego da zaista bude zanimacija za Uzicane ili slucajne posetioce u gradu. Nekada imam utisak da e cak i ne trude da na vreme najave dogadjaje. Dajte ljudi, ako vec postoji institucija uzickog leta onda postavite ispred opstine tablu koja bi makar sadrzavala program manifestacije. Dajte da bar u tragovima osetimo da se u gradu desava nesto posebno ida za to znamo na vreme.


Smeta mi sto Uzice nema starinsku ulicu. Neki srpski gradovi cuaju i gaje tradiciju i u njima uek mozete da nadjete ulicu ili kvart u kome je sacuvan izgled i duh nekog starog vremena. Meni se cini da bi onaj kvart ispod obnove, pocev od raskrsnice gde se nalazi restoran "Sumadija" i "Koktel" pa sve dole do keja, mogao da se sredi upravo u stilu srpskih varosica iz 19-og veka.


Eto za pocetak, ali seticu se ja sta mi jos smeta smile
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #1 poslato: 04.03.2005. 09:13:33 »

vidis svima je lepo u Uzicu ! smile nece niko da kaze aerodrom i zatovreni bazen i to smile smile  a ja sam reko ali sam zato bio premesten smile kme smile

Pominjes da se napuni brana smile i ja kazem smile i to jos lepo da se stavi neki malo agregat na ovu malu branu i da se pravi jos struje smile + ona tamo centrala ima energije na pretek smile

Ma ne znam sta mi smeta od 'tih'  malih stvari , to je nesto o cemu bi vlasnici ovih kuca po gradu trebali da brinu...na pocetku glavne iznad ovih lokala toliko je lose fasade da je jezivo , mene podsece na tursku smile .... neko je pricao da ce to opstina da sredi ali et' nista ....

kazes leto u uzicu...pa nem' pojma, kad je leto onda mi nikakve manifestacije ne trebaju , samo da se ne 'gurim' vise od ove zime smile

a trgovine...kakav je to grad kada ponekada u 4 sata popodne nemozes hleb da nadjes da kupis...a nedeljom vec da ne pricam...smesno smile

vid kakav mi je ovaj post sav saren od samjlija smile smesno smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 04.03.2005. 23:21:49 »

E to za hleb je i mene godinama mucilo, ali su u Zdravljaku poceli da drze hleb i popodne tako da ga cesto mozes naci i u 19h.

Juce sam skontao jos jednu sitnicu koja mi smeta. Kod simpa ima pesacki prelaz ka malom parku. E taj pesacki prelaz je uvek blokiran automobilima. Nabiju se da moras da obilazis poprilicno ne bi li nasao rupu da se provuces.

A primetio sam da, iako su opstinari na sva usta hvalili svoj potez uvodjenja naplate parkinga u centru grada, koji je trebao da resi probleme sa parkiranjem, ispostavilo se da nista nisu postigli. I dalje je guzva i i dalje ne moze covek da se parkira. Sada je razlika samo u tome sto jos moras i da platis kad najzad ulovis parking mesto.

Jos uvek, policija zaradjuje platu tako sto vreba nece li se neki stanar iz glavne ulice usuditi da pokusa da se parkira na parkingu izmedju Simpa i Zdravljaka ali u vreme kada je ulica zatvorena za saobracaj. S obzirom da ne znam ni za jedan slucaj da su nekome naplatili kaznu ali znam za mnogo slucajeva da su ljdue masirali, sve nesto mislim, da to i ne rade zbog plate nego tako lece zivce.

Neki dan, na glavnoj na Trgu potpuni kolaps saobracaja. Kolone automobila u tri reda, svi trube, deru se, psuju i slicno. U ceoj gunguli jedan, stariji plicajac pokusava da zavede red. A sta je razlog. neko jeorganizovao ekskurziu za djake i setio sa da zakaze polazak autobusima sa Trga i to sa glavne ulice u vreme najzesceg saobracaja. Hajde, manje vise to, sto se moglo obaviti i na druim obliznjim mestima gde ne bibilo problema sa saobracajem nego se nasla gomila vajnih roditelja kojisu morali da se parkiraju bas tu kod autobusa. To niej bio jedan ili dva automobila, nego bar dvadesetak. Potpuno zu zatvorili ulicu. Sve moze da propadne samo da oni parkiraju auto bas tamo gde treba da stignu.

Grad nam je toliko mali da ti ne treba 15 mnuta da ga prepesacis a gospoda moraju da guze kola. Bolesno.

E, rekli smo da pricamo o sitnicama a uzicki saobracaj je u stvari golem problem.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 04.03.2005. 23:23:59 »

E zaboravih, sad ovo kada je napadao golem sneg, ne znam koodrzava ulice ali prosao je kroz njih i lepo razgrnuo stvar. Ali nisu obratili paznju da su zatrpali sve automobile na parkinzima. Jedno subotnje pre podne sam gledao, cela glavna ulica i par sporednih, ljudi izasli sa lopatama da otkopavaju svoje automobile.

Ne daj boze da je neko morao do bolnice...
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 04.03.2005. 23:26:47 »

Da ne bude da samo gundjam, jedna stvar koja me obradovala: dobili smo od Toplote unapred racun. Vec drugi mesec.

Neverovatna stvar, iako smo redovno trazili da nam daju racune da bi smo im pplacali usluge oni su to odbijali sve dok nije uveden PDV. Sad moraju, jer ako ne izdaju racun, jao njima. Takav je zakon.

Sve iscekujem i druge racune za komunalije.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 08.03.2005. 07:20:14 »

Danas, vracam se s aposla i gledam, malo-malo pa neko klecne na ledu. Ali nije problem sto led nije ociscen nego naprotiv zato sto je ciscen i to dopola.

Nas grad je pun velikih povrsina poplocanih mermerom i zimi se preko njih moze samo ako se na njima nalazi deblji sloj snega. Vec to sto ga ociste postaje vratolom kada judi sa snegom na djonovima stanu na mermernu povrsnu. noge sam lete u nekontrolisanom pravcu.

Ali danas je bio haos. Izlomili su led ali ga nisu sklonili. Ljudi gaze po sitnom ledu rasutom po mermeru, kao po klikerima, a noge samo klecaju.
ljudima je prosto milo ako naidju na neko veliko parce nedirnutog leda ili snega da stanu na cvrsto tlo.

Nekad se zapitam ima li neko ko se brine o ovom gradu da malo razmislja o nekim stvarima?


Jutros sam opet video i jednu lepu stvar. Setili su se da ce opet za Osmi mart cela glavna ulica da bude zakrcena raznoraznim tezgama sa cvecem i kojekakvim dzidzama, pa su to preduhitrili. Plato ispred Hotela Zlatibor su rascistii i tu stavili tezge gde su namestili i prodavce. Veceras, u glavnoj ulici, na potezu od Trga do Opstine, nije bilo nijedne osmomartovske tezge. Bravo! Nadam se da ce i sutra biti tako.
Sačuvana

jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #6 poslato: 08.03.2005. 20:24:04 »

Ja koliko primecujem samo Pedji nesto nedostaje,...........................ili mozda on u ime svih vas pise  Shocked   Shocked   Shocked
Sačuvana

ZIVOT JE VELIKO DANAS KOJE TRAJE A NE PONAVLJA SE! ISKORISTI GA!!!....................
hiphop
Gost
« Odgovor #7 poslato: 08.03.2005. 23:00:11 »

pa on je reprezentativan smile  Cheesy  smile  lol
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #8 poslato: 08.03.2005. 23:47:03 »

Da reprezentativan, ali pokusava i vas da podstakne da se ukljucite na temu.
Sačuvana

ZIVOT JE VELIKO DANAS KOJE TRAJE A NE PONAVLJA SE! ISKORISTI GA!!!....................
hiphop
Gost
« Odgovor #9 poslato: 09.03.2005. 00:17:44 »

pa vidim ja da se on trudi...
ali tema je malo skljak.... sta mi nedostaje u gradu...brate...stavi mi Berlin u uzice i ja cu da kazem cool sada imam sve...mislim to je moj stav a sta je sa drugima ko zna...vidis da spavaju svi...nece niko da prica smile smile

aj poz
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.925 sekundi sa 34 upita.