Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Teretana u Užicu ... marketing Coca-cole ili zaista dobra inicijativa?!  (Pročitano 7076 puta)
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« poslato: 31.07.2013. 03:30:30 »

Poslednjih nedelja svedoci smo kampanje Koka-kole u Srbiji povodom 45 godina rada kojom, uz glasanje na internetu, petnaest prvorangiranih gradova nagrađuje postavljanjem (jer ne mogu da napišem izgradnjom, jer to nije) teretane na otvorenom. Do sada je glasalo 1 650 000 ljudi (uz obaveznu registraciju na njihovom sajtu). Neposredan povod da otvorim ovu temu jeste gotovo agresivna kampanja na Facebook-u da se registruje i glasa. Zbog tih poziva (bezbroj dnevno) sam pojedine stranice koje sam ''lajkovao'' izbrisao iz liste omiljenih koje pratim. Čak šta više, sada se već na internetu polemiše gde da se teretana postavi ukoliko Užice bude među top 15, a kao najčešće ''tumačenje'' biće to ona lokacija koja od predloženih bude imala najviše glasova.

Stoga ja postavljam sledeća, ali logička pitanja... Da li neko zaista očekuje da će ta teretana nići kao pečurka preko noći? Ako gledamo da danas, shodno propisima, ni trafiku ne možeš da postaviš, a da nemaš dozvole i ostalo, onda se pitam da li će ista biti postavljena do sledećeg leta? Za ovo leto praktično vremena ni nema. Ne verujem. Drugo, polemike oko lokacije... Kaže se: ''glasanjem Užičana na internetu ona lokacija koja bude imala najviše glasova biće izabrana za teretanu''. Sve bi to bilo super, ali koliko ja znam ovaj grad ima urbanistički plan i po kojem je negde nešto već predviđeno da  se gradi. Stoga, da li Coca-Cola obezbeđuje pored montažne teretane i pripadajuću logistiku (projekat, građevinsku dozvolu, upotrebnu, kontakt sa lokalnim vlastima oko lokacije, a u skladu sa urbanističkim planom, itd, itd...)?

Na dalje, ne manje važno, ali činjenica da je to prostor na otvorenom, iskazujem skepticizam na to koliko će ista opstati. Ako uzmemo da kantice za otpatke koje ''Bioktoš'' postavi po banderama preko noći budu uništene, shodno našem mentalitetu, jel... onda mogu misliti koliko će opstati pomenuta teretana...

Inače, generalno podržavam ideju u duhu sporta i promovisanja zdravog načina života....ali iskreno meni je ovo samo malo jači marketinški trik. A, voleo bih da grešim!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 31.07.2013. 07:28:02 »

Potpuno se slažem s tobom. Cela ova ideja je besmilena. Jedna teretana je već postavljena i vrlo brzo je propala jer prosto takva oprema ne može da opstane napolju, na otvorenom.

Cela ta priča je samo prljava marketinška kampanja Coca Cole (jedno od najopasnijih pića se reklamira navodno društveno odgovornom izgradnjom sportskog objekta sumnjive sportske vrednosti) ali ono to je užasavajuće je to da se ljudi na to primaju isto kao što se primaju na to da priliom kupovine traže flašu sa odgovarajućim natpisom i ne samo ljudi nego i neke gradske orgnaizacije se pridružuju tom smrtonosnom pohodu Koka Kole.

Klincima treba da se bave sportom, pogotovo u ovom gradu gde najveći deo budžeta za sport ide u fudbalski klub koji je inače komercijalan umesto na to da se deca motivišu da se zaista bave sportom, bilo kroz sportska igrališta, bilo kroz podršku raznih gradskih sportskih društava koja nisu komercijalna i kojima je cilj zaista da animiraju decu da se bave sportom ili rekreacijom.
Sačuvana

Deporte
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 419



« Odgovor #2 poslato: 02.08.2013. 01:09:21 »

U toku Coka cola - aktivna zona konkursa, iz našeg okruga teretanu na otvorenom su dobili Užice, Arilje, Nova Varoš, Priboj, Sjenica i Bajina Bašta.

Na konkurs je stiglo više od milion i sedamstotina hiljada glasova uz pomoć kojih je izabrano 45 opština i gradova u Srbiji u kojim će biti izgradjene teretane.

Radio Luna
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #3 poslato: 20.09.2013. 21:20:13 »

I, šta bi? Gde je ta teretana?!  seljak-smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 24.09.2013. 16:25:22 »

Sklonili su staru teretanu u Velikom parku da naprave mesta da tu postave novu.
Sačuvana

milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #5 poslato: 09.11.2013. 01:18:58 »

Evo vec nema pola sprava.....
Ma mi smo cudo ne vidjeno
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #6 poslato: 21.11.2013. 00:56:13 »

Takvih teretanoa na otvornom u Bgd ima na svakom cosku.To da smo skloni demoliranju,jesmo to stoji,ali mene iskreno zanima da li iko shvata koliko je konzumiranje ovog stetno???
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.872 sekundi sa 35 upita.