Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Tito - simbol naseg grada?  (Pročitano 27780 puta)
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #25 poslato: 10.04.2008. 06:18:57 »


Koje netacne cinjenice???Zar Uzice nije jedini grad u uzoj Srbiji koje je bilo titovo??

jeste

(at)fon
zbog takvog stava, nikad necemo moci da se osecamo ozbiljnom nacijom. pravo da kritikjes nekoga imas tad kad se izdignes iznad njega, a ne ako mu se inatis time sto ces raditi isto sto i on nadajuci se da ce to da ga pogodi.
to razmisljanje me podseca ne vecita vredjanja, prepucavanja partizanovaca i zvezdasa.
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #26 poslato: 10.04.2008. 06:44:18 »

Citat
opet stara rasprava, a tako je sve poznato...

recite mi zasto su turci, pardon bosnjaci, most preko miljacke u sarajevu  koji se nakon prvog svetskog rata naziva most gavrila principa, preimenovali u most franaca ferdinanda, hehehe zamisli tek taj idiotizam, zasto su u mostaru spomenik aleksi santicu srusili u nerevtvu, zasto su crnogorci ulicu vuka kardzica preimenovali u holandsku ulicu, cini mi se na cetinju ili u niksicu...

e zato ni mi necemo Tita na trgu... a ko hoce da poseti uzice zbog Tita, vrlo rado cu ga odvesti i pokazati mu spomnik, koji se nalazi na svega 8 minuta peske od trga...


Pa vech smo prichali o turskom nasledju u logici , misljenju i ponashanju .

Lichno me ne privlachi taj deo sveta , jer je trenutno nazadan , ajde da kazemo , ucim od najboljih a ne od najgorih (od ovih smao shta ne valja raditi ) .

Isto tako u Londonu jedna od 3 glavne atrakcije pored svih je tura jack the riper . U svim katalozima je na 3 mestu koje shtampa njihova turistichka organizacije .


Prosto ja samo jednu stvar pitam. Da li treba da se stidimo perioda izmedju 41 - 91 ili ne .

Drugo pitanje koga perioda treba da se ponosimo i od kada.


Treche , po chemu mozemo da budemo drugaciji od ostalih . Kada opisujesh nekoga , ne opisujesh ga shto ima oci i usta, vech shto ima neshto sto drugi nemaju .


U sfrj je bilo 6 titovih gradova , svaka drzava po jedan .
« Poslednja izmena: 10.04.2008. 08:10:16 hodac » Sačuvana

looking for the splendidness
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #27 poslato: 10.04.2008. 08:06:06 »

Jedna stvar je veoma jasna ovde:
za vreme Tita (ma koliko ga mi mrzeli ili voleli),u periodu 1945-'90. u Uzicu je izgradjeno i radilo je bezbroj VEOMA uspesnih fabrika i preduzeca.Svi znate i secate se Froteks,Fasau,Cveta Dabic,Kozara,Mlekara Sevojno,Prvi partizan......
Licno i ja ne volim Tita i smatram da je mnogo loseg ucinio za nas Srbe i nas narod,ali cinjenice su takve da je Uzice postojalo,radilo i stvaralo u to vreme,dok sad nabrojte mi 3 drzavne firme koje dobro rade kod nas!
Osim lokala na trgu,i par prodavnica od uzickih "privrednika" nista drugo ne postoji i ne radi!A postrojenja tih fabrika i giganata stoje prazna i pokradena!

Slovenci se ne stide istorije i kod njih mozete naci Titove biste i ulice sa imenom JBT,samo ne znam sta je kod nas problem.....
Generalno za 5 god,kad bi ga vratili,niko ne bi govorio "da se nadjemo kod Titovog spomenika" vec bi bilo kao sto imate u BG, "da se nadjemo kod spomenika"!
Mislim da ljudi ne bi na to obracali paznju i da bi bilo negativnih reakcija samo u prva 2-3 meseca nakon ponovnog postavljenja,a posle..........

MISLITE O TOME!
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #28 poslato: 10.04.2008. 08:12:12 »

Мислим да је нама урадио доста лоших ствари и да треба да остане иза музеја. Ако словенци хоће нека дођу и отерају споменик у Словенију, нека њима краси неки трг.
Sačuvana

zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #29 poslato: 10.04.2008. 08:16:18 »

Ugljesa,mislim da se ne razumemo.....
Postoji li za tebe istorijski period u gradu Uzicu izmedju 1945-1991?!
Ako postoji reci mi kako se nas grad tad nazivao?
I reci mi cega se stidis iz tog vremena a da je vezano za nas grad?!
Sačuvana
ultramatori
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Lokacija: Užice
Država: Srbija
Poruke: 12


КОСМЕТ ЈЕ СРБИЈА!


« Odgovor #30 poslato: 10.04.2008. 08:42:56 »

раздобље од 1941 до 1991 је баш и криво због тога шта ви пишете и шта мислите данас, свеједно вам је да ли ће бити како неко написа 20 џамија у ужицу да ли ће бравар бити на сред трга...да ли сте свесни да је у овом по мени најгорем периоду у српској историји изгубљен идентитет једног народа ,да тај тито симболише све најгоре што се могло десити Србима као народу, истина је да је изграђено то што је и изграђено али то би се изградило свеједно да ли је тито или неко други био на том месту,шта ви мислите да данас да тита није било ,  да ми не бисмо имали интернет да не бисмо видели тв и да би још увек јахали коње уместо возили аутомобиле ...
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #31 poslato: 10.04.2008. 15:36:06 »

Vi niste normalni ajos vishe Jelenaaaaaaa shto otvara temu vezanu za titovu bistu o kojoj smo vec nekoliko puta komentarisali na forumu.

https://forum.uzice.net/index.php?topic=5406.0

i gde bista od tri metra moze biti simbol grada......
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #32 poslato: 10.04.2008. 19:03:43 »

ako ste ponosni na period komunizma onda bolje da podgnete spomenik krcunu, nadi matic ili aleksnadru rankovicu, ljudima koji su mnogo zasluzniji od tita barem sto se tice uzica... voleo bih da mi kazte koliko je to puta Tito bio u Uzicu nako drugog svetskog rata...


(at)fon
zbog takvog stava, nikad necemo moci da se osecamo ozbiljnom nacijom.


nemoj da te "snadju" canak i kandicka za propagiranje nacizam...

koje su to ozbiljne nacije, americka mozda, pa upravu si oni su stvarno ozbiljni uodbrani svojih  NACIONALNIH interesa po svetu? ili ove "prijateljske" i blize nacije, sto su oslobodile naser orica i haradinaja... stavrno, ko je su to ozbiljne nacije, nije tesko odgovoriti jer se u srbiji odavno odamacilia jednakost bogat="ozbiljan"...

a ovi sto su se izjasnili kao "titoisti" ovde, pretpostavljam da ne znaju kakav je stav imao djindjic o titu...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #33 poslato: 10.04.2008. 19:34:18 »

[/quote]

Vi niste normalni ajos vishe Jelenaaaaaaa shto otvara temu vezanu za titovu bistu o kojoj smo vec nekoliko puta komentarisali na forumu.

https://forum.uzice.net/index.php?topic=5406.0

i gde bista od tri metra moze biti simbol grada......



Drogba hvala na komplimentu. A za novu temu sam rekla jer smo u onoj temi otisli totalno u off.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #34 poslato: 10.04.2008. 20:35:09 »


pa upravu si oni su stvarno ozbiljni

ovo je jako nekorektno sto radis... ja ne pricam o NJIMA ko kod to bio za tebe nego o nama. nigde nisam pomenuo ni amerikance, kojima se ti stvarno opterecen, ni nikoga drugog do nas. u svim svojim postovima bavim se samo nama, i ako nemas nista na to da mi odgovoris, ne moras mi na ovaj nacin u usta trpati nesto sto nisam rekao.

vrlo je lako uhvatiti se za jednu rec i forsirati svoju pricu.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #35 poslato: 10.04.2008. 22:00:11 »

 smile ok knez... cinjenica je da me americka spoljna politika uzasno nervira, a pogotvo bus koji je od alkoholicara postao ovo sto jeste ...

kada bih te je sada pitao, sta mi treba da uradimo da bi postali "ozbiljna" nacija, ti bi mi verovatno odgovorio jednom potpunom utopijom, no ipak evo postvaljamti to pitanje? govorim o "njima" jer da bi mogao da sebe ocenis trebalo bi sa nekim da se uporedis, rekao si sa kim ne treba da se ravnjamo ajde reci sa kim treba...

nadam se da ne mislis kako je  vracanje Titove biste na trg  ozbiljan korak napred...  

vidis upravo one za koje ti smatras da ne treba da se ravnjamo sa njima, ti drugi "ozbiljni", bilo medju "nama" bilo madju "njima", smatraju ih prosto pojmom ozbiljnosti, ili  pojmom kako  postati ozbiljan...

evo jos jedno pitanje, kako covek u zivotu da se bori protiv dvostrukih standarda, kako sebi to na najbolji nacina da objasni, da igra po pravilima to ne ide, to smo bar naucili...

jelka kao sto vidis i ovde odosmo u off
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #36 poslato: 10.04.2008. 22:27:46 »

jjeelleennaa sve je to dobronamerno..... Wink


jelka kao sto vidis i ovde odosmo u off


.... o ovome ti pricham...... bez ljutnje, ali nepotrebna tema kad vec potpuno istu imamo...... Wink
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #37 poslato: 10.04.2008. 23:49:55 »

Ja sam za to da se vrati drug Tito na trg,i da ima rucica neka koja ce da obezbedi da iz marsala izlali alkohol.Samo tako bi on imao neku svrhu kao spomenik.Sve ostalo je neprihvatljivo.
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #38 poslato: 11.04.2008. 05:07:46 »

Citat
ako ste ponosni na period komunizma onda bolje da podgnete spomenik krcunu, nadi matic ili aleksnadru rankovicu, ljudima koji su mnogo zasluzniji od tita barem sto se tice uzica... voleo bih da mi kazte koliko je to puta Tito bio u Uzicu nako drugog svetskog rata...

Nije poenta rushiti neshto da bi se gradilo neshto novo , nego cuvati ono staro a dogradjivati novo .




Citat

nadam se da ne mislis kako je  vracanje Titove biste na trg  ozbiljan korak napred...  

vidis upravo one za koje ti smatras da ne treba da se ravnjamo sa njima, ti drugi "ozbiljni", bilo medju "nama" bilo madju "njima", smatraju ih prosto pojmom ozbiljnosti, ili  pojmom kako  postati ozbiljan...

evo jos jedno pitanje, kako covek u zivotu da se bori protiv dvostrukih standarda, kako sebi to na najbolji nacina da objasni, da igra po pravilima to ne ide, to smo bar naucili...


Pa vrachanje i Tita, i redefinisanje muzeja , obnova jedne od Dzamija , kao i obnova Tvrdjave jeste ozbiljan korak za nas kao grad i za reinzenjering nashe strategije ko smo bili kao grad i gradjani i kojim putem zelimo da nastavimo . Da znamo ko smo bili , da se ponosimo i Otomanovicima , i Drugim svetskim ratom . Ali i da redefinishemo da u buduchnosti zelimo da idemo . To jeste , postavljanje osnove da li zelimo da srushimo sve i gradimo se iz pocetka , i bez identiteta. Ili da prihvatimo ono dokle smo sada stigli , i da nastavimo iz te tachke . Vrlo prosta logika .Da li hochemo da koristimo proshlost za to da bi ziveli lepshe . Ili hocemo da je se stidimo i cuvamo je kao nashu slabost  .




A ne postoje dvostruki arsini . Ni ti ne idesh da se bijesh protiv jaceg nikada , vec ili pokushavash da budesh daleko od njega, ili dobar sa njim. Kada si u dilu sa jacim menjash svoje granice na bolje, kada si u antitalu sa njim menjash svoje granice na gore . Mada ne vidim kakve ovo veze ima sa gradom .


Citat
Ja sam za to da se vrati drug Tito na trg,i da ima rucica neka koja ce da obezbedi da iz marsala izlali alkohol.Samo tako bi on imao neku svrhu kao spomenik.Sve ostalo je neprihvatljivo.


Zao mi je shto su tvoji bili tvrdi komunisti - Staljinovci i njihov goli otok , moje je boleo qrac za politiku , tako da mene zanima samo kako od zivota mogu da pravim lepotu i uzivam u njoj  !

Sačuvana

looking for the splendidness
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #39 poslato: 11.04.2008. 05:19:49 »

Citat
obnova jedne od Dzamija


Где ти видиш у Ужицу неку порушену џамију, или бар темље од неке. Мислим да нам није потребна џамија, ко ће да иде у ту џамију? Немамо ми толико муслимана у граду да им сада треба џамија. Целу Европу је захватио талас ислама, уместо да се супроставимо томе ми би да градимо џамије. Погледај Француску, колико нереда праве ти придошли муслимани, још мало па ће постати већина у Француској. Имамо среће што нисмо толико развијена земља, иначе би навалили да долазе и код нас.

Можда си ти муслиман, па си навалио на ту џамију ко' луд. smile
Sačuvana

hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #40 poslato: 11.04.2008. 05:47:21 »

Nije dzamija simbol , vech izgradnja necega shto intomno mozda ne volish ali moze da ti koristi na tvom cilju ka lepoti i poshtovanju onoga shto se deshavalo kod tebe u proshlosti .


Apropo svega Muslimani jesu vechina u najvechim francuskim gradovima , a znam sigurno i za London u UK da su u vechini ,kao i u tom centralnom delu .Ali isto tako znam da je London preplavljen oglasima za invenstiranje u Dubaiju smile- . Bole njih qrac za sve dok im muslimani povechavaju ekonomiju .
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #41 poslato: 11.04.2008. 06:11:57 »

Hodac.mnogo mi je zao sto si stekao pogresan utisak.Moji niti su bili komunisti,niti su ljudi koje interesuje politika.Cak su jedni od onih kojima je ta ideologija nanela ogromno zlo.Mom dedi su nacionalizovali imovinu,a kad je pokusao da se suprotstavi tome,poslali su ga u zatvor.To se kasnije odrazilo i na njegovo zdravlje...ali sve je to nebitno.Takvih slucajeva ima mnogo.
Ti stvarno ne razumes ironiju,a to je upravo moj post o Titu-tocilici.
Vidim upoznat si sa prilikama u Londonu..Ti stvarno zivis u zabludi.Oni za njih predstavljaju pretnju(mislim na islam),a ne nesto sto oni podrzavaju.
Ja ljude ne delim po veri,ali mislim da ako muslimanima u Uzicu treba dzamija,oni bi sami trebalo da je grade,svojim sredstvima.Opstinska sredstva treba da se uloze u uredjivanje vec postojecih objekata.
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #42 poslato: 11.04.2008. 07:13:43 »

Tita na trg!
Samo zato sto smo postojali za njegovo vreme i zato sto je prefiks TITOVO ovom gradu doneo mnogo toga i sto smo za vreme tog prefiksa bili neko i nesto,a sta smo sad?!
Tad se znalo za nas grad,za nasu privredu i imali smo svoje mesto u SFRJ a sad ni u ovolisnoj Srbiji ne mozemo da se izborimo za neki status!
Bas zato u ime nekih lepsih i boljih starijih vremena a zbog buducnosti treba vratiti ga na trg!

Jedno pitanje za sve: DA LI SE STIDITE UZICKE REPUBLIKE?!
                             KADINJACE I RADNICKOG BATALJONA?!
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #43 poslato: 11.04.2008. 07:59:41 »

Aman ljudi kako mozete da razmishljate na taj nachin? Zar je moguce da postoji neko ko ima zelju da mu na, da kazem, sred trga stoji ogromna, crna, bronzana statua? Umesto da tezite ka nechemu lepom vi bi da vracate Tita na trg. Chemu? Da bi se samo videlo kako se ponosimo proshloshcu ili shta, ne razumem?
Bolje bi bilo da se na to mesto, gde bi vratili bistu, zasadi drvo ili napravi neshto shto bi unelo malo zivosti u onu prazninu shto odjekuje trgom. Pomenuo sam vec, neka se napravi lepa fontana na sred trga.
O ovome se vec diskutuje ili se diskutovalo i mislim da je stvarno glupo vishe prichati na ovu temu. Tito treba da ostane tamo gde je i sada, eventualno da se izvuche malo na videlo da bi upotpunio ceo onaj deo sa tenkom i ostalim stvarima. Jednostavno, onde se uklapa u ceo ambijent. Chak mislim da bi mu i lichno bilo lepshe da tamo ostane jer mu je u jednoj od zgrada bio i ofis smile
Shalu na stranu.... Statua Tita nikako ne bi trebala da stoji na trgu!
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #44 poslato: 11.04.2008. 11:53:22 »

Tito jeste deo istorije ovog grada, Nazhalost.

Iako tu istoriju ne mozhemo da promenimo pitanje je treba li je velicati spomenicima. Po meni vracati Tita na trg bi bilo otprike kao kada bi u berlinu postavili spomenik Hitleru. I jedan i drugi su bili velike vodje sa tada naizgled OK idejama ali su pri njihovoj realizaciji dugorochno gledano zaj**ali narode koje su predvodili (Hitler sa Konachnim Reshenjem, a Tito sa Bratstvom i Jedinstvom).

Mislim neka spomnika tu gde jeste, mogu i da ga premeste tu pored u dvorishtu muzeja zajedno sa tenkom tako da tenk bude uperen u njega, ili neka ga gazi a u pozadini neka okache parolu "Kosovo je Srbija" shto bi bila najbolja kompozicija. Neka ga nek stoji tu gde je da buduce generacije mogu da vide kako su im preci bili blesavi i ko je kriv za sve shto smo pretrpeli i trpimo od pochetka 90-tih pa do danas ukljuchujuci i ovu najnovije s...e sa nezavisnim Kosovom.

Shro se tiche priche o uzickoj republici i radnichkom bataljonu - znate lepo je to kao nekakva pricha o tome kako je u porobljenioj Evropi s kraja 41. jedan mali ali hrabar grad slobodan i nepokoran prkosio mocnom nemachkom vermahtu. Medjutim kada se pogleda malo shire lepo se vidi da su ti ljudi ginuli malo za shta istinski vredno. Ne mozhesh se stideti budala zato shto su bili takvi kakvi su, a bar je budale uvek lako zavesti i prevariti da se pod izgovorom borbr protiv okupatora ustvari bore za bratstvo i jedinstvo. (Uzgred da neshto razjasnim - nemam nishta lichno protiv komunistichke ideologije i domacih komunista vec iskljuchivo protiv Titove idologije bratstva i jedinstva koju su propagirali i sprovodili.)

A u vezi sa prichom o dzhamiji mogu samo da kazhem sledece - Ko zheli da sutra njemu i njegovim potomcima ovde bude kao shto je Srbima u kosovskim enklavama danas samo neka i dalje to propagira i priziva djavola.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #45 poslato: 11.04.2008. 17:51:13 »


Nije dzamija simbol , vech izgradnja necega shto intomno mozda ne volish ali moze da ti koristi na tvom cilju ka lepoti i poshtovanju onoga shto se deshavalo kod tebe u proshlosti .


Apropo svega Muslimani jesu vechina u najvechim francuskim gradovima , a znam sigurno i za London u UK da su u vechini ,kao i u tom centralnom delu .Ali isto tako znam da je London preplavljen oglasima za invenstiranje u Dubaiju smile- . Bole njih qrac za sve dok im muslimani povechavaju ekonomiju .


ovo su [mod: uklonjen eprihvatljiv recnik], englezi su najkozervativnija i trenutno najradikalnija nacija u evropi, koji ce u odbranu svoje tradicije i kulture krenuti u rat ako treba...

prvi deo, o lepoti i postovanju smatram jos vecom [mod: uklonjen eprihvatljiv recnik], stvarno ako smatras da je to sto smo bili porobljni pet vekova, nabijani na kolceve, davali danak u krvi, punili njihove hareme, vredno postovanja i kao znak tog postovanja podici dzamiju u uzicu, ne znam sta da ti kazem, ili ne zivis u srbiji ili namerno tripujes ovakve stvari... inace u uzicu ljudi imaju animozitet ka podizanju jos jedne crkve, a da ne pricam dalje o dzamji, pogotvo kada pogledas strukturu stanovnista i vidis da procenat muslimamana u uzicu pocinje sa 0,...

koliko je bratstvo i jedinstvo, bila jedna nametnuta utopija videlo se 90tih, nakon 40 godina, bratstvo i jedinstvo potonulo je u krvi za manje od 4 godine, toliko smo se voleli da smo prvom prilikom nastavili tamo  gde smo stali `45. ...

verovatno ovo price oko Tita su deo jednog dikursa da se u srbima i dalje ubija nacionalana svest, da je sramota javno isticanje nacionalnih simbola, da im je bolje da su jugosloveni i da se okanu srbovanja, mozda je to strah i deo traume prozivljene kao propagndno obelezeni "losi" momci, ali mi smo srbi konacno opet zivimo u srbiji, ponovo moramo da se borimo za postovanje drzavnosti  i u sebi nosimo nasledje od dest vekova, ali to nekom ocigledno dosta opasno zvuci...
« Poslednja izmena: 11.04.2008. 17:52:44 Pedja » Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #46 poslato: 12.04.2008. 06:49:43 »

A gde je ovde cenzura na hodaceve vulgarnosti???
Trebalo bi i Krcuna da metnu na trg,i on je u titovo ime pobio masu srba..Mizerni smo nema sta.
Sto rekao Voja,mesto na trgu popuniti velikom fontanom,ali onaj mrgud sa sinjelom neka ostane gde jeste,kod muzeja,jer mu je tu i mesto.
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #47 poslato: 15.04.2008. 07:17:04 »




A btw mojih uvreda ajde molim te nadji ih . Mozda preskocim neko slovo ili ga premestim, ali je to stvar vremena koje imam za pisanje , i shto mi ne podvlachi ovde ne pravilne sintaxe hahaa .


Apropo svega , vidim svako ovde pricha o nechem petom . Bilo bi lepo kada bi lepo odgovorili na nekoliko pitanja , prosto da li ima priche prichati , ili stvari gledamo iz krajnje razlicitih uglova.


1) Da li volite da se mucite , DA nemate novca, da se smarate i trunete, i uzivate u mucenju  ili da uzivate u zivotu ,
 Ja sam vech odgovorio  ,moje predispozicije su potraga za lepotom i uzivanjem .

2.Da li volite pobednike ili gubitnike to jeste pobedu i da budete u vrhu ili na dnu .

vOLIM POBEDNIke, i pobedu , i da budem pri vrhu a ne pri dnu , i da ucim od pobednika kako su doshli na vrh , a ako stignem i od gubitnika shto su na dnu, mada to uglavnom vech znam na lichnom primeru ove zemlje .

Da li dajete prednost racionalnom nad emocijalnom ili kontra.

dA , UVEK dajem racionalnom prednost da promislim kako da dodjem do shto vise uzivanja i shto manej mucenja . Prostoo

I kako vidite Uzice , i zivpot u njemu narednih 15 godina , to jeste od cega i kako che ziveti ljudi u njemu .


Neki drugi put

A za kraj josh jedno

Citat
ovo su [mod: uklonjen eprihvatljiv recnik], englezi su najkozervativnija i trenutno najradikalnija nacija u evropi, koji ce u odbranu svoje tradicije i kulture krenuti u rat ako treba...


Ajde reci mi shta je engleska tradicija, shta je njihovo nacionalno jelo , pice i sport .
Sačuvana

looking for the splendidness
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #48 poslato: 15.04.2008. 07:48:12 »

"Bole njih qrac za sve dok im muslimani povechavaju ekonomiju ." by hodac

Nisam rekla uvrede vec vulgarnosti...postoji razlika.


Sačuvana
ultramatori
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Lokacija: Užice
Država: Srbija
Poruke: 12


КОСМЕТ ЈЕ СРБИЈА!


« Odgovor #49 poslato: 16.04.2008. 07:30:29 »

Да ли бисте ви који желите бравара на трг ,да вам нпр неким случајем у детињству да вас је неко тукао ,силовао вас и одсекао једну ногу и десну руку да ли ћете ви његову слику чувати у новчанику јер ето представља део вашег детињства тј историје? имам утисак да неки овде би и оца и мајку продали само да би им се повећао стандард ... о каквој џамији причате ? не могу да верујем стварно шта читам .сад неко да ми каже да ћу добити 40 000 само да се сложим са тим не би се сложио ,баш статуа те личности ,је и довела до тога да би продали сваку духовну вредност за материјалну ,да се ја питам продао бих статуу словенцима пошто њима је много тога донела ,и те паре дао народу на Косову или некој хуманитарној организацији .

ми Срби имамо велики проблем што слабо памтимо а и што запамтимо брзо заборавимо...``зар нас историја наша баш ништа није научила``
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.248 sekundi sa 35 upita.