Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ubistvo u obracunu  (Pročitano 14020 puta)
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #25 poslato: 25.05.2005. 06:38:55 »

:-o  al si ljuta sunce ti  :-o

Sve je to donekle tacno. Roditeljski instikt je takav da se oni upravo o svemu tome pitaju i brinu. I kad napunis 30 godina roditelji ce i dalje brinuti u pojedinim situacijama. I to je tako. Nece se ni menjati.
 
Dete odrasta u sredini, samim tim koliko je bitno roditeljevo zalaganje, toliko je bitno da ima dobro drustvo... Naime, sve stvari koje se desavaju, desavaju se oko nas, pa nismo u zatvoru da rastemo u 4 zida. Samim tim, drustvo opasno koliko utice, kao i sve drugo sto isto povlaci. Ne treba roditelje za sve kriviti, oni su u situacijama kada se sin pronalazi u zivotu krajnje nemocni. Tada na coveka samo utice drustvo i niko apsolutno vise. I bas tada treba pricati sa covekom, savetovati ga kao sa normalnom razumnom i odraslom pre svega osobom.

A, policajci ma kako ih mi, ili ko vec znali, ostaju policajci. Ljudi koji rade svoj posao. Pa, u neku je i ruku bolje da znaju ko i sta to radi, jer znaju da kad god nesto izbije-saznace ko je to bio. Opasno je jedino kad ne znas sta se radi, a dok znas - znas i to da nece smeti svasta da radi pod budnim okom policije. Problem je iskljucivo do nas, pa ako npr. vozimo prebrzo i zaustavi nas mi bi sve da mutimo, da se provucemo, pa smanjenje kazne, pa mastimo 3 dana, i na kraju kad se zavrsi se nerviramo "kako se to meni moglo desiti"...

I, bez nervoze, mnogo ti negativan post  smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #26 poslato: 29.05.2005. 00:42:32 »

Eh, mi amigo, kako da mi ne bude negativan post... Evo, bas sam danas nesto kontala po tom pitanju (moje klasicno saturday morning filozofiranje uz kapucino i piskote), i pokusavala sam da nadjem dobru stranu svega ovoga sto nam se desava, i ne mogu da je nadjem...
I ne mislim samo na ovaj porast nasilja medju mladima, to je samo jedan vid manifestovanja svega sto nam se desava... U ovoj zemlji je sve ekstremno, sve je "na noz"... pa, mi smo konstantno na ivici gradjanskog rata... Toliko je zla i gneva u nama, to je prosto zastrasujuce... Evo ti, npr banalan primer... Hag. Narod je totalno polarizovan, ili sa za ili protiv. Ako si za, oni koji su protiv te zovu "izdajnikom", a ako si protiv, oni koji su za te zovu "reliktom bivseg rezima"... Vise ne postoje institucije i autoriteti, na TV su samo Potemkinova sela, svaki izbori se ponavljaju po 5 puta (kazem ja, Srbi nisu za demokratiju, mi smo za bic... nama treba nemilosrdni gonic robova i policijski cas, a ne slobodni i fer izbori... "ne zna svinja sta je dinja"), a porodica se bukvalno "urusila". Politicari lamentiraju nad "odlivom mozgova", a nista ne cine da to sprece... I ko posle moze da krivi te mlade ljude kojima je jedina zelja da se probude u zemlji u kojoj ce biti gospodari svojih zivota, a ne samo stoka koja je vazna samo uoci izbora...
I da, svako dete je "tabula rasa", ali po toj tabuli najpre pisu roditelji, i taj trag ne moze da se obrise... Ovo sto nam se desava i gde zivimo je samo okidac, nista vise.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #27 poslato: 31.05.2005. 06:36:26 »

Ужичка недеља, број 512
САСТАНАК ПРЕДСТАВНИКА ОПШТИНЕ И СУП-А
Заједно против насиља

- Договорено да се формира Савет за безбедност који би, поред представника Општине и СУП-а, сачињавали и људи из здравства, oбразовања, социјалних установа, органа за прекршаје, родитеља и одборника -

Поводом више ексцесних случајева и нарушене безбедности у Ужицу, у среду је у Скупштини општине одржан заједнички састанак pредставника Скупштине општине и ужичког СУП-а. Председник Oпштине Мирослав Мартић упознао је начелника СУП-а Владана Дерикоњића и његове сараднике са тим да се последњих дана велики број грађана обраћао Општини указујући на нарушено стање јавне безбедности и забрињавајуће догађаје који су се дешавали један за другим. Према речима председника Општине, своје примедбе дали су и новинари, жалећи се на немогућност да дођу до званичних
информација поводом истих дешавања. Истовремено, основни захтев Општине је да се више ради на превентивном деловању и спречавању
оваквих догађаја и ситуација. Тако је договорено да се формира Савет за безбедност који би, поред представника Општине и СУП-а, сачињавали и људи из здравства, образовања, социјалних установа,
органа за прекршаје, родитеља и одборника, а што би директно dовело до подизања опште безбедности у граду.

Мартић је рекао да као председник Општине има део одговорности према грађанима када је у питању јавна безбедност, иако реално нема компетенција у тој сфери, па да је зато неопходно да се сарадња локалне самоуправе и СУП-а подигне хитно на виши ниво.
Начелник СУП-а Ужице, Владан Дерикоњић презентирао је податке према којима је Ужице, у односу на остале градове у Србији и окружењу у самом врху по степену безбедности, али је истовремено прихватио примедбе које су изречене од стране грађана и Општине.
Он је рекао да се ради о објективним критикама које стоје и да ће се појачати мере које они спроводе.

Велики проблем који СУП има у раду је што случајеве које он уредно процесуира даљим органима, дуго стоје или се неодговарајуће решавају, тако да ће се тим поводом одржати заједнички састанак са представницима прекршајних органа, тужилаштва и судства.

С.П.


АНКЕТА: НАСИЉЕ У УЖИЦУ?
Школа, породица, полиција

- Свему може да се стане на пут, али ни родитељи се не баве децом, а ни школа ни друштво у целини -

Последњих неколико недеља запажена је значајна ескалација насиља међу ужичком омладином. Инциденти се углавном дешавају испред локала који раде у ситним ноћним сатима и другим јавним местима. Очевици тврде да нису у питању безазлена кошкања, већ да “раде ножеви”. Питали смо Ужичане где виде узроке повећаног насиља међу младима.

Ковиљка: Незапосленост, немаштина, беда.... То је главно. Школа
и породица се труде колико могу, међутим наша омладина тражи много
више. Са Запада нам долази много веће богатство и они то опажају, па их ухвати лудило што и они немају исто.

Драгутин: Не могу ништа да кажем. Не знам ништа о томе и не знам који су узроци. Родитељи те деце, ваљда, најбоље знају.

Нада: Страшно је, шта да вам кажем? Ја имам дете осми разред, они немају где да изађу. Мислим да се нешто тим поводом мора под хитно предузети. Општина пре свега мора нешто да предузме.

Драгана: Не постоји сарадња између друштва, родитеља и школе. Kада би постојала сарадња између ове три инстанце, мислим да би насиља било много мање. Мислим да ограничење излазака за малолетнике треба да заживи, јер они заиста не смеју да излазе после дванаест сати. Међутим, некоме то јесте у интересу, некоме није, и зато се све ово дешава. Све то може да се забрани и свему може да се стане на пут, али ни родитељи се не баве децом, а ни школа ни друштво у целини.

Милан: Мој одговор је - само незапосленост омладине. Врло мало се нуди омладини, недовољно, када је реч о изласцима, али у суштини насиље диктира економска ситуација.

Миладин: Страшно је шта се дешава, пију доста, не знају шта реде. Алкохол је у питању.Утицај школе и породице је постао занемарљив
омладини. Треба предузети драстичније мере, више полиције да шета Ужицем. То је једно од решења да се те ствари спрече.

Немања: Мислим да то полиција најпре треба да сузбија и надлеж
не институције. Све више млађе деце излази у град. Та доња граница се рапидно померила. Излазе дванаестогодишњаци. Ево, рецимо, ја зазирем од излазака, јер се бојим да ће ме неко избости, убити, ноћу има доста пијаних, дрогираних, зато морам да бирам место где излазим.

Ана: Не знам, верујте, шта су узроци оваквог понашања омладине. Наш а омладина сигурно хоће много, а прво родитељи треба да васпитају своју децу. Школа донекле то може да поправи, али у суштини је родитељско васпитање, породица. Школа би могла да побољша свој утицај.

Миладин: Када видим шта се дешава у Београду и како деца  страдају, опет кажем у Ужицу није тако страшно, мада има тога и овде, и то много.

Горан: Узроци су у породици, недостатку породичног васпитања. Ако ја на родитељском састанку за дете које је шести разред чујем од другог родитеља да он не може да забрани свом детету да излази ноћу у град, онда ту сваки коментар престаје. То за мене није нормално. Не можете сопственом детету да наредите када мора да буде у кући? То је без преседана. Ко више може да помогне
том детету?

Соња: Као ни све земље у транзицији ни нас не заобилази та, тако уобичајена, појава појачене аресовности код младих. Узроци су, пре свега материјалне природе. Завист је присутна међу омладином, жеља да имају више, боље, лепше. То је један зачарани круг у коме се крећу и родитељи, а не само деца. Одрасли то могу да артикулишу, али деца нису у стању. Зато су срдити и гневни, а што је најтрагичније - тај гнев изливају једни на друге.

Урош: За све су криви родитељи и просветни радници. Деца прво пишу по зидовима, па обијају из забаве, после се туку, дрогирају и на крају убијају. Од почетка нису санкционисани, већ се на све гледа као несташлук, па мисле да могу да раде шта хоће.

Нада: Само ви новинари пишите о олошу као о витезовима, па ће бити тога још доста. Пре сте хвалили Аркана, сада Легију и после се чудите што су деца подивљала...

Иван: Говорили су да ће се све окренути набоље када падне Милошевић, да је то последица непосредног ратног окружења и немаш
тине, али највише тешких кривичних дела чине деца из добрих породица. Нисам паметан шта да радимо.

Милоје: После десет, једанаест сати увече нема шта нормално и фино дете да тражи на улици. Само олош и беспосличари могу да вијају
до ујутро, а ту треба родитељи да размисле шта ће им бити са дететом када излази напоље у поноћ.

Љ.К.
Sačuvana

Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #28 poslato: 01.06.2005. 02:49:35 »

Citat
Милоје: После десет, једанаест сати увече нема шта нормално и фино дете да тражи на улици. Само олош и беспосличари могу да вијају
до ујутро, а ту треба родитељи да размисле шта ће им бити са дететом када излази напоље у поноћ.


 lol Pametno zbori.
Sačuvana

pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #29 poslato: 01.06.2005. 04:37:10 »

Citat: "P"
Само олош и беспосличари могу да вијају до ујутро Љ.К.

To je pravo bilo koga koje nemoze niko da uskrati , sada svi koji lezu sa suncem ne bi trebali da prozivaju ...  Cool
Cini mi se da je previse price o ovome u zadnje vreme , nekada je bilo duplo vece nasilje napolju i nesecam se da su se mediji odazivali na bilo kakav nacin , bilo je ubistava po diskotekama na otovrenom , ali sada su napali na omladinu sa svih strana samo sta bi trebalo a sta ne... nevidim nista lose toliko u sadasnjem stanju znajuci kako je nekada bilo , neznam cemu tolike uzbune... pustite klince na ulicu... :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.485 sekundi sa 35 upita.