Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Učestali napadi pasa lutalica na Užičane  (Pročitano 32602 puta)
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #25 poslato: 20.09.2007. 04:31:29 »

Pa nisam ja reko kakav azil, bolje da ih pobijemo!!! Ali azil se jos ne nudi ko resenje, tako da, ostaje da se bira ili ovo ili pobiti, e onda sam da se pobiju. Brkate teze.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #26 poslato: 20.09.2007. 04:34:39 »


 Mislim, kad se prenakote, onda isto ko glodare, treba ih pobiti.


Toliko!
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #27 poslato: 20.09.2007. 04:39:09 »

Pa cekaj, recimo da ima azil. Onda bi se u njega redovno donosili kucici i nikad se ne bi mogli prenakotiti, al ovako ocigledno da nista ne funkcionise i da su ostavljeni sami sebi, a izgleda da se izrodila ideja da zauzmu grad. Ko zna, mozda se tolko prenamnoze da se kandiduju za sledece lokalne izbore i... Pobede! Zato, bolje pobiti. smile
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #28 poslato: 20.09.2007. 04:41:35 »

Ma ako nece da ujedaju onda ok. meni ne smetaju uopshte, ali kad su agresivni onda im se ne prashta.
Sačuvana
Budalica 17 cm
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
budalica-veselica
Mesto: uzice
Horoskop: Ribe
Poruke: 117


« Odgovor #29 poslato: 20.09.2007. 04:46:56 »


Ma ako nece da ujedaju onda ok. meni ne smetaju uopshte, ali kad su agresivni onda im se ne prashta.

Ma sve to treba vratiti na selo odakle su i doshli, pa neka tramo izigravaju opasne face i reze na svakoga ko se razlikuje od njih.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #30 poslato: 20.09.2007. 04:52:01 »

Evo sad cujem dole ispod prozora kako laju i dviljaju po glavnoj. A imam radikalan stav prema njima jer su jednom celo vece tako lajali da nisam mogo da zaspim. Ima da plate...
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #31 poslato: 20.09.2007. 04:54:36 »

Kuchice prvenstveno treba sterilisati i chipovati. Treba po dzepu svakog ko pusti svoje kuche na ulicu kada mu dosadi.
Apsurdno je kriviti kuchice o kojima niko ne vodi rachuna i koji su prepushteni sami sebi. Treba juriti onog ko je to kuche pustio na ulicu.

A zalish li se kada ti se skupe pijane budale ispod prozora i celo veche pijanche, vichu, razbijaju flashe. Jesi li i prema njiam tako radikalan? jel i oni treba da se ubiju ?
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #32 poslato: 20.09.2007. 04:57:59 »


A zalish li se kada ti se skupe pijane budale ispod prozora i celo veche pijanche, vichu, razbijaju flashe. Jesi li i prema njiam tako radikalan? jel i oni treba da se ubiju ?


Treba! Nego sta nego se zalim... Ajo, tek to!

A da, ako bi nekako moglo i gazde koji puste kucice. Ali ne podnosim ljude koji se tako prave bistri, pa ta tehnika sa cipovima jos nije ni na zapadu zazivela bas, a kao sad mi da ockujemo to i ovde. Sta sad sa ovima, da ja cekam da stignu cipovi za njih, pa preuzece vlast u opstini do tada! Budi realan malo. Ova i jos nekoliko generacija odmetnutih kucica mora pasti dok ne dodju cipovi.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #33 poslato: 20.09.2007. 05:03:32 »

Citat
Besplatno čipovanje
Veterinarska stanica u Novom Sadu stalno sprovodi akciju obeležavanja pasa mikročipovima. Obeležavanje košta 2.000 dinara, od čega je 500 dinara vakcina. Čip veličine zrna pirinča životinji se ugrađuje bezbolno i efikasno, u levu stranu iznad lopatice i posle 24 sata uređaj koji omogućava identifikaciju urasta u tkivo životinje gde ostaje do kraja života. Reč je o Back home sistemu koji omogućava da se izgubljena životinja vrati vlasniku. Ukoliko vlasnik psa donese ličnu kartu i vakcinacioni karton ljubimca čipovanje je besplatno. U Srbiji trenutno postoje samo tri ustanove koje obeležavaju životinje mikročipovima. Pored Veterinarske stanice u Novom Sadu, ovaj posao radi Veterinarski fakultet u Beogradu i Veterinarska stanica u Nišu. Prema rečima direktora Veterinarske stanice Novi Sad dr Branislava Popova, prema nekim podacima u gradu i okolini ima oko 25.000 pasa, a akcijom su obuhvaćeni svi, tako da će Novi Sad biti prvi grad u Srbiji koji će imati obeležene sve pse.


Kod:
http://www.danas.co.yu/20070720/terazije1.html
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #34 poslato: 20.09.2007. 05:10:45 »

A cek, to je cipovanje za ove sto im se zna vlasnik. A sta sa ovim nasim problemima sto sad laju dole?
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #35 poslato: 20.09.2007. 07:08:59 »


A imam radikalan stav prema njima jer su jednom celo vece tako lajali da nisam mogo da zaspim. Ima da plate...

I sve zato shto ti CELO JEDNO VECHE nisi mogao da spavash?! OK, Vashe Visochanstvo, nisam znala da imamo plave krvi u redovima...
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #36 poslato: 20.09.2007. 07:23:13 »


A cek, to je cipovanje za ove sto im se zna vlasnik. A sta sa ovim nasim problemima sto sad laju dole?

Ako se nema dovoljno novca za chipovanje, onda bar za sterilizaciju i vakcinaciju. Ali izgleda da se o svemu drugome misli samo o tome ne. I dalje ce se pribegavati primitivnim metodama chishcenja ulica od pasa lutalica.
Jbg. :|
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #37 poslato: 20.09.2007. 13:42:22 »



A imam radikalan stav prema njima jer su jednom celo vece tako lajali da nisam mogo da zaspim. Ima da plate...

I sve zato shto ti CELO JEDNO VECHE nisi mogao da spavash?! OK, Vashe Visochanstvo, nisam znala da imamo plave krvi u redovima...


Alo ljudi prichamo o ujedanju pasa na ulici. Nadam se konkretnom reshenju i dalje...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #38 poslato: 20.09.2007. 18:17:16 »

На ову тему је одавно покренута дискусија на https://forum.uzice.net/index.php?topic=11481.0

Укратко шта су проблеми:

- главни проблем нису пси на улици , него њихови бивши власници. Највећи број паса луталица није рођено на улици већ су напуштени од стране власника и отерани на улицу

- не постоји законска обавеза власника пса да се региструје као власник. Самим тим не постоји могућност да се има евиденација власништва и законски регулишу обавезе власника према псима с једне стране и према друштву, са друге стране. Власник пса може у било ком тренутку да отера пса од куће и препусти га улици, без икаквих санкција.

- држава је, непостојањем законских механизама да реши проблем, онемогућена да реши проблем и локална заједница јепрепуштена сама себи да га решава како зна и уме, мада је свака кативност у том правцу само санирање последица без икаквих изгледа да заиста и реши проблем, јер проблем нису пси на улицама него власници који те псе истеравају на улицу

- невладине организације које се баве проблемом паса луталица тиме се проблемом баве не из убеђења, него зато што се тако лако долази до новца. Чланство таквих организација најчешће јесте ту због убеђења, али челници су ту само због пара. Активности које они предузимају су орјентисане на пројекте који доносе више новца а не на решавање проблема. Они и немају интерес да се проблем реши, јер би тиме остали без извора финансирања. Они својим акцијама чак погоршавају проблем, јер су рецимо орјентисни скоро искључиво на лечење болесних паса (за то најакше добијају новац), тако да спречавају чак и природну селекцију, већ лече болесне псе и враћају их на улицу. Треба имати у виду да људи из таквих организација не предузимају ништа сами, већ искључиво траже да им неко да новац да би било шта предузели, а не желе да се баве малим пројектима већ само великим и скупим, јер ту има највише новца.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #39 poslato: 20.09.2007. 23:40:35 »

Azil za zivotinje u Pozezi ce biti gotov do kraja oktobra.
https://forum.uzice.net/index.php?topic=12052
Sačuvana

black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #40 poslato: 21.09.2007. 03:49:56 »

hvala Bogu smile
onda netje biti pokolja..
i vuk sit, i ovce na broju smile
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #41 poslato: 03.10.2007. 07:58:13 »

Koliko sam primetio u gradu je smanjen broj lutalica. Azil josh uvek nije otvoren a na neko drugo mesto nisu mogli da ih smeste. Po svemu sudeci cukini su ponovo ubijeni...
Ne znam na koji nachin ih love, ali veoma veshto..chim niko ne primecuje nishta..
Eh... Sad
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #42 poslato: 03.10.2007. 08:26:13 »

Ja zaista jako volm zivotinje , psebno pse , i ne plasim ih se ali ni malo mi nije prijatno da prodjem uvece ispod trga ili Vidovdanskom . O tom azilu u Pozezi se govori vec odavno i zaista bi bilo super da se ovaj problem resi .
Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #43 poslato: 03.10.2007. 09:00:39 »

Danas mi rekose da su videli shintere kako hvataju pse lutalice.Gde su ih odveli i sta je bilo sa njima neznam.
Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #44 poslato: 03.10.2007. 13:02:33 »



A cek, to je cipovanje za ove sto im se zna vlasnik. A sta sa ovim nasim problemima sto sad laju dole?

Ako se nema dovoljno novca za chipovanje, onda bar za sterilizaciju i vakcinaciju. Ali izgleda da se o svemu drugome misli samo o tome ne. I dalje ce se pribegavati primitivnim metodama chishcenja ulica od pasa lutalica.
Jbg. :|


Znas onaj klip kad su pitali onog lika da li treba sterilisati pse lutalice pa kad je on reko "pa brate nece oni nas da 'ebati, vec da ujedati!"
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #45 poslato: 03.10.2007. 14:05:52 »

Juche je bilo najjache. Stajem sa skuterom i polazim peshke prema nekoj kafani da nadjem nekog choveka, vidim tri psa lepa umiljata, ja ih chak i pomazim. I prodje pola sata, izlazim napolje, oni na istom mestu i dalje umiljati. Sedam i palim skuter, kad su skochili i pocheli da laju, trchali su za mnom sto metara.

Stvarno su prsli.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #46 poslato: 03.10.2007. 14:31:01 »


Danas mi rekose da su videli shintere kako hvataju pse lutalice.Gde su ih odveli i sta je bilo sa njima neznam.

Zvanichno ih vode u Kg, u azil... Zvanichno.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #47 poslato: 03.10.2007. 15:36:22 »

Koliko tome moze da se veruje? Nisam bash siguran u to. Ali naravno, vishe nego ishta bih voleo da je tako.





Znas onaj klip kad su pitali onog lika da li treba sterilisati pse lutalice pa kad je on reko "pa brate nece oni nas da 'ebati, vec da ujedati!"


Nece se ebati medjusobno. Tako da se nece ni razmnozavati. Veliki problem, pored tog shto ljudi izbacuju svoje pse, jeste i njihovo parenje i razmnozavanje. Tako da je sterilizacija jedino reshenje.
Sačuvana
Budalica 17 cm
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
budalica-veselica
Mesto: uzice
Horoskop: Ribe
Poruke: 117


« Odgovor #48 poslato: 03.10.2007. 22:34:18 »



Danas mi rekose da su videli shintere kako hvataju pse lutalice.Gde su ih odveli i sta je bilo sa njima neznam.

Zvanichno ih vode u Kg, u azil... Zvanichno.

A nezvanichno u kasapnicu na Novi Beograd pa u kineske restorane....
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #49 poslato: 03.10.2007. 22:38:14 »

Tope, jes to lepo, ali oni ce ostati tako sterilisani i sta sad, trebamo godinama da ih trpimo dok ne pocrkaju? Sterilisan ker te juri isto ko i onaj sto je... Plodan.

Iskreno, tolko su mi dojadili da mi je svejedno da li ih nose za kg u azil ili za nbg u kasapnice. I onako ne jedem kod kineza... smile
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.591 sekundi sa 35 upita.