Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Uređenje užičkog kupališta na Đetinji  (Pročitano 31761 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 26.04.2007. 21:06:04 »

http://www.danas.co.yu/20070426/hronika5.html#2

Počelo uređenje užičkog kupališta na Đetinji

Deset miliona dinara za gradsku plažu

Užice - Radovi na uređenju užičke Plaže, poznatog užičkog kupališta u blizini centra grada na reci Đetinji, počeli su prekjuče, a biće završeni za dva meseca. Prema rečima Dragana Vranića, člana Opštinskog veća, tokom naredna dva meseca biće uređeni korito i obale reke, čime će se poboljšati bezbednost kupača, a tehničkim rešenjima na ustavama trebalo bi da se poveća temperatura vode.

- Opština je iz budžeta izdvojila deset miliona dinara za te radove koji podrazumevaju čišćenje korita reke, zamenu popucalih i dotrajalih ploča, ali i krpljenje pukotina - kaže Vranić.

- Iako je kapacitet kupališta na užičkoj Plaži oko deset hiljada kupača, nju je koristilo svega par stotina ljudi zbog hladne vode čija temperatura nije prelazila 18 Celzijusovih stepeni. Tehničkim rešenjem, koje će biti primenjeno sprečiće se stalno prelivanje vode preko ustava, pa će se voda s dna reke odvoditi cevima - objasnio je Vranić i dodao da će se time temperatura vode povećati za tri do četiri stepena.

On je saopštio da je užička opština uputila zahtev Elektroprivredi Srbije da stara hidrocentrala na Plaži, koja je sagrađena pre sto sedam godina, pređe u nadležnost opštine čime bi se, kako je rekao, u potpunila turistička ponuda grada.

- Kapacitet hidrocentrale, koja je osposobljena 2000. godine, nije od velikog značaja za EPS, a za grad bi kao muzej bila od velikog značaja, jer bi se njome upotpunila turistička ponuda Užica - objasnio je Vranić.

Inače, stara hidrocentrala na Đetinji sagrađena je pre 107 godina, odnosno svega pet godina pošto je izgrađena prva hidrocentrala prema Teslinim principima na Nijagari. N. Kovačević
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #1 poslato: 26.04.2007. 21:45:18 »


Tehničkim rešenjem, koje će biti primenjeno sprečiće se stalno prelivanje vode preko ustava, pa će se voda s dna reke odvoditi cevima - objasnio je Vranić i dodao da će se time temperatura vode povećati za tri do četiri stepena.


Ovo bih voleo da vidim, tj. da osetim ! smile
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #2 poslato: 26.04.2007. 21:59:13 »

me meni ne treba toplija voda. samo nek je malo srede da lici na nesto... odicno, bas sam se obradovao kad sam procitao. Samo, te price sam slusao i ranijih godina, pa nista. Jel neko prolazio? stvarno se nesto radi tu?
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #3 poslato: 26.04.2007. 22:00:27 »


    smile   Ako je Pidžon rekao...nemamo razlog da mu ne verujemo..
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #4 poslato: 26.04.2007. 22:03:00 »

Klasika, buldozeri u koritu, ostalo nisam stigao da vidim. Ovo je izgleda ozbiljno. Sredice ga smile
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 26.04.2007. 22:22:22 »

Ja samo imam zamerku sto nisu krenuli ranije. Ovo prakticno znaci da ce tek krajem leta da napune jezero.

No, mozda ce ova prepravka brane omoguciti da preko cele godine ostane napunjena, a ne kao sada da "radi" samo nekoliko meseci.
Sačuvana
SlAtKa_uZiCaNka91
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Milica
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje,Karadjordjeva
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1473



« Odgovor #6 poslato: 05.06.2007. 18:27:56 »

Uzice-Uzicki dragulj,Velika plazha na Djetinji,u samom centru grada,vec za petnaestak dana ce hiljade kupacha dochekati u novom ruhu.Radovi koji su pocheli pre mesec dana pri kraju su,a u Direkciji za izgradnju ochekuju da ce velike ustave na brani biti spushtene oko 15.juna,kako je i planirano.Ovo je prvi ozbiljniji zahvat na uzickoj plazhi posle 1960.godine,kad je brana na Velikoj plazhi napravljena.Na shetalistu oko Velike plazhe,koje vodi do stare hidrocentrale,bice postavljena i nova rasveta,koja ce za oko trecinu biti jacha od postojece,na levoj obali Djetinje bice montiran i splav restoran,pa ce Uzicani kojima je Velika plazha,tradicionalno,sasvim solidna zanema za more,na leto na plazi dane provoditi u novoj,lepsoj atmosferi.

 Wink claps green green
Sačuvana

seti se ,oseti i ne zaboravi ,nikad ne zaboravi
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #7 poslato: 05.06.2007. 19:34:54 »

super mozda kada se opet prikupi para promene i one klupice i razmisle o klupicama sa naslonom za ledja, takodje mozda bi trebalo malo urediti i dno plaze sa nekim pozidicama i prelivima pa da kada je podignuta ustava tok ne izgleda onako skrnavo nego da ima ipak neki odrzivi nivo poput toka ispod ustave, cisto vizuelno bi bilo mnogo prihvatljivije ...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #8 poslato: 05.06.2007. 19:40:51 »

moze li neko da mi kaze sta je konkretno promenjeno tu? ja sam samo procitao ovde da ce biti rasvete i da ce biti restoran (to drugo mi se ni malo ne svidja). Sta je do sada uradjeno?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 05.06.2007. 21:16:25 »

U subotu sam malo preosetao plazom i zaista se radi. Nisam primetio da su nesto radili oko ustave, a najavili su da ce to biti prepravljeno tako da se bolje greje voda u jezeru.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #10 poslato: 06.06.2007. 18:57:32 »

Ja prolazim tuda svaki dan kad nema kiše. Osim mnogo bungijanja ne primećujem neki napredak. Angažovali su neke pelvere koji izgleda da se slabo mešaju u svoj posao. A ako i završe za dva meseca, onda bolje neka ni ne počinju, kad prođe leto kupanje nam ni ni treba. Ionako u Đetinji može da se kupa samo do Preobraženja (19. avgust).

Nego, prolazeći tako često Plažom, razmišljao sam kako bi bilo da se struja od stare centrale upotrebi za neke megabrus grejače koji bi bili postavljeni onde negde oko centrale i malo dogrevali vodu, kao protočni bojler. Molim one koji se bolje razumeju u elektriku da me ne proglase odmah za budalu, ovo je samo moje čisto laičko mišljenje, zapravo i ne znam koliko struje centrala može da proizvede, ali par desetina kilovata možda bi moglo da doda par stepeni na onu ledaru od vode. Inače, zbog prehladne vode nisam se kupao na Plaži poslednjih 17-18 godina.

Pa sam, opet, tako šetajući razmišljao (mnogo razmišljam i pričam sa sobom, pošto su bebe još male, tako da nemam dijalog), onaj deo gde je kao plivalište, zar ne može onde da se napravi gradski bazen? Naravno, da se malo popusti ka centru reke, prostora čini mi se ima sasvim dovoljno, i da se lepo napravi bazen (ne od rečne vode, nego klasično ona hlorisana). To bi bilo nešto slično onim bazenima na moru. Opet sam možda ispao glup, ali generalno mislim da je veliki problem u nedostatku preduzimljivosti i dobre volje, ne toliko u novcu.

Ilustracije radi, 10 miliona dinara je mnogo novca za ono prčkanje što se trenutno radi. To je, ako se ne varam, pola budućeg mosta (umesto drvenog), on bi trebalo da košta oko 20 miliona dinara. Odgovorno kažem "prčkanje", jer kad sam video kako i čime čiste jaz pored restorana "Plaža", sve mi je bilo jasno. A nije ni čudo, s obzirom da se Pidžon pita. Je l taj nekad bar okrečio svoju kuću, da ne pitam za neka značajnija dostignuća? Bruka šta nam rade, ceo grad prosto siluje njih nekoliko nekompetentnih i nesposobnih. No, ovo je više za blog, samo ne mogu da se nakanim. Zaista, svaki obilazak kruga oko Plaže inspiriše me na pokretanje krivičnih postupaka protiv lokalnih vlastodržaca.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 06.06.2007. 19:06:49 »

Ne treba strujada se ugreje Djetinja. Naime, na potezu od Male brane do Plaze ima dosta prostora da se naprave suncani kolektori koji bi prosto grejali vodu koja prolazi preko njih.

I dalje, najveci problem je temperatura vode koja se ispusta sa dna jezera u Vrutcima i to bi trebalo prvo resiti. REcimo, moglo bi prosto da se stavi neko duze crveo koje bi jednimkrajem bilo uronjeno u jezero, ali samo toliko da "hvata" toplu vodu sa povrsine, onda prebaceno preko brane na drugu stranu i tako bi se prostim kapilarenjem voda pretakala umesto sto je sada ispsutaju sa dna. Ovo bi cak moglo da se izvede kao neka sezonska varijanta.

Postoji jos jedna zanimljiva varianta. Na Banjici u samom toku reke postoji izvor tople vode. Ako bi se on izolovao i gore napravilo neko "decije" bazence, to bi bilo zanimljivo, makar da se desa mogu brckati.

Sto se bazena tice, mislim da mu na Plazi nije mesto. Prvo, plaza je Plaza, a drugo uz bazen ide dosta drugih sadrzaja za koje jednostavno nema prostora.

Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #12 poslato: 06.06.2007. 19:08:21 »

ljudi, nemojte prerano da donosite zakljucke, nije bitno, nek oni i sa decjim lopaticama rade, samo nek rezultata bude i to u roku. A kolko mi ovo sve zvuci, dosta ce se tu uraditi. I meni je tu nesnosno hladna voda (to samo ovaj indijanac knezofil moze tamo da se kupa Tongue ) a i treba neki restoran, nek bude. Da i mi imamo "splavove"... i bilo bi extra da se sredi i ona hidrocentrala, da u isto vreme bude i turisticka atrakcija, a i da radi. Nije ona neke snage, al kako sam cuo da moze da napaja celu gradsku rasvetu. Zamislite da je radila onih dana kad su bile restrikcije? A i samo to sto se ne bi placalo EPS-u bi brzo isplatilo njen remont.
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #13 poslato: 06.06.2007. 19:09:03 »

Uklonjeno da se prepametni mcusin koji je pametan i kad netipka ne bi nervirao
« Poslednja izmena: 09.06.2007. 07:02:44 alexey » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 06.06.2007. 19:13:20 »

Vec ima cetiri restorana na Plazi, od kojih dva uopste ne rade, a treci radi samo svadbe. Nema razloga da Opstina dozvoli da se gradi i peti. Kome je do ugostiteljstva nek kupi neki od ovih sto ne rade pa nek ih pokrene.

Alexey, smanji malo dozivljaj sa glasanjem. Prvo, nije vecina izglasala nikoga, drugo, vlast u gradu je trenutno prinudna, a trece, i da je izglasan neko drugi, bilo bi isto.

Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #15 poslato: 06.06.2007. 19:17:16 »

Uklonjeno da se prepametni mcusin koji je pametan i kad ne tipka ne bi nervirao
« Poslednja izmena: 09.06.2007. 07:08:12 alexey » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #16 poslato: 06.06.2007. 19:21:05 »

Vidi koiko je glasova dobio pa izracunaj od cega je to vecina smile
Sačuvana

saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #17 poslato: 06.06.2007. 19:23:20 »

"Splav" je spreman i ceka da se napuni djetinja. Ciji je pojma nemam al iza turista je i splav i burad ... znaci ceka se zavrshetak radova. Nestao je trg polako nestaje i plaza Sad
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #18 poslato: 06.06.2007. 19:28:49 »

Uklonjeno da se prepametni mcusin koji je pametan i kad ne tipka ne bi nervirao
« Poslednja izmena: 09.06.2007. 07:07:52 alexey » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 06.06.2007. 19:59:58 »

Necemo promeniti kako god okrenes ali bar mozemo da kazemo sta i kako vidimo, zar ne? Koliko znam, iz vecih gradskih stranaka prate ovaj forum tako da se nikad ne zna, mogu i neku ideju od nas da dobiju smile
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #20 poslato: 06.06.2007. 20:16:52 »

taj splav? jeste li sigurni da je to restoran? ili klon nekih beogradskih splavova? Kao sto kaze sax, i ja se bojim da ce plaza biti izgubljena kao nocno mirno mesto.

sto se tice samog kupalista, zna li neko da li se rusi onaj zidic na desnoj obali koji odvodi vodu u kanal? svake godine se po neko razbije o njega smile on mi jedino ponekad smeta. I jos, onaj crveni deo, oko mreze sa camcima, jel njega "prekrecuju"? Ja stvarno nemam predstavu sta se tu radi a da nije isto kao i svake godine (par bagera cisti dno)

a pedja, kad bi se toplija voda pustala cak od jezera vrutci, mislis da to ne bi poremetilo ekosistem reke? samo pitam, nisam siguran...
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #21 poslato: 06.06.2007. 20:24:26 »

Uklonjeno da se prepametni mcusin koji je pametan i kad ne tipka ne bi nervirao
« Poslednja izmena: 09.06.2007. 07:07:36 alexey » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 06.06.2007. 22:27:08 »


a pedja, kad bi se toplija voda pustala cak od jezera vrutci, mislis da to ne bi poremetilo ekosistem reke?


Koliko znam, ekosistem reke je poremecen upravo izgradnjom brane i pustanjem vode koje ja znatno nize temperature nego sto je prirodno.
Sačuvana

jolly_ue
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
jovana panovic
Lokacija: carinski bridge
FaceBook: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 167


Keep on smiling


« Odgovor #23 poslato: 07.06.2007. 05:27:17 »

E stvarno nemam reci-pricu o plazi ste pretvorili u politicku raspravu.AAAAAAAAAA!No bitno je da se bar nesto desava(tj.ako sve bude gotovo na vreme desavace se) u gradu.Jbg,neka vremena se ne mogu vratiti.Trg je takav kakav jeste,i plaza ce biti malo drugacija nego sto smo navikli,ali bolje je i to nego da iz godine u godinu sve manje ljudi dolazi...
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #24 poslato: 07.06.2007. 06:43:53 »

Uklonjeno da se prepametni mcusin koji je pametan i kad ne tipka ne bi nervirao
« Poslednja izmena: 09.06.2007. 07:07:23 alexey » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.213 sekundi sa 35 upita.