Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Užičani - inspektori  (Pročitano 52680 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 14.07.2008. 17:36:45 »

Hajde da pokrenemo jednu akciju koja nam neće biti opterećenja li može itekako da doprinese unapređenju života u gradu ' budimo svi inspektori. Kada naidjete na nešto što smatrate da nebi smelo da se događa u gradu fotografišite i ostavite ovde informaciju. Uz sliku je dobro da date i neko objašnjenje - šta ste tačno zatekli, gde i kada. Ukoliko kasniej primetite da je lokalan vlast reagovala i otklonila problem javite i to.

Tema naka vam bude bilo šta što vidite a da nije u redu: počev od smeća na pogrešnom mestu, nepravilnog parkiranja, tezgi na trotoarima, napuštene automobile, nezatrpene ili neobeležene rupe na ulicama, pse lutalice, i svega ostalog što nesavesni i bahati svakodnevno čine našem gradu ili se prosto radi o sitnim propustima nadležnih gradskih službi.

Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #1 poslato: 14.07.2008. 17:49:46 »

E vazhi, ionako nosim aparat uvek sa sobom a i telefon, naravno Cheesy
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 15.07.2008. 05:37:00 »

Dobra ideja. smile
Ne sumnjam da cemo biti pretrpani sluchajevima...
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #3 poslato: 15.07.2008. 07:25:29 »

Moja ulica ispunjava sve "uslove" sem tih tezgi na trotoarima....  smile

Spremite aparate i pravac Zeleznichka...... smile
Sačuvana
Skakavac
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Poruke: 4


« Odgovor #4 poslato: 15.07.2008. 20:52:51 »

Odlican predlog. Ovih dana je bilo par novinskih clanaka o takvoj akciji u Novom Beogradu. Kazu da je imala dobar odziv. Aparat u ruke. Materijala ima na svakom koraku.
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #5 poslato: 16.07.2008. 03:43:14 »

Sta li loze pa im je dim ovako crn? I zasto loze i na +40 smile ova scena se deshava svaki dan po desetak puta dnevno.

Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #6 poslato: 16.07.2008. 06:13:04 »

Kazhu da zagrevaju vodu... Sad, ne znam, tako sam chuo.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #7 poslato: 16.07.2008. 19:42:48 »

Da, greju vodu za razne svoje potrebe (kupatila po sobama, vešeraj, kuhinja...) u svojoj režiji (preko kotlarnice), jer bi utrošak struje bio abnormalan.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 18.07.2008. 21:50:35 »

Obala reke Djetinej je svojevrsno smetliste - narocito potez od mosta kod autobuske stanice do poste. Nekad pomislim da je bolje da komunalci ne kose travu jer se onda bar manje vide gomile opusaka, papirica, kutija cigareta, kesice od zvaka, slatkisa, zatvaraci pivskih flasa i ostalo djubre. Jednom sam cak video kako cistac ulica, mete ulicu i trotoar a djubre tera na zelenu povrsinu.


* smetliste-obaladjetinje.jpg (60.75 KB - preuzeto 2058 puta.)
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 18.07.2008. 21:56:03 »

Novi Rakica mosta preko Djetinje nije dugo ostao netaknut. Vandali su vecuspeli da izvrljaju sprejevima ogradu mosta, a nisu zaobisli cak ni tablu sa spomen plocom. Mentalitet idiota koji ide ulicom i sprejem zvrlja gde stigne mi nikad anije bio jasan. Ubedjen sam da su to zesci bolesnici. Naravno, ni lokalna vlast ne preduzima nista da se ove stetocine onemoguce ili bar kazne, s obzirom da neki otvoreno stavljaju svoj potpis.


* vandali-sprej-rakicamost.jpg (45.77 KB - preuzeto 2060 puta.)
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 18.07.2008. 22:02:43 »

Malo-malo pa u novinama se pomene problem parkiranja. Poseban slucaj je parkiranje kamiona, a mislim da ej vrhunac kada neko redovno parkira autobus u sred raskrsnice. Ovaj autobus Nisa Travel se redovno nalazi parkiran u raskrsnici kod Rakica cuprije. Izgleda da ga policija ne dira jer se desava da autobus tu stoji i po nedelju-dve.


* autobus-parkiranuraskrsnici.jpg (38.29 KB - preuzeto 2141 puta.)
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 18.07.2008. 22:52:15 »

Milsim daj eproslo vec desetak godina otkako su iseljeni stanovnici kuca na prostoru izmedju zeleznicke stanice i nove poste, a objekti poruseni. Od tada, tu je prazan, neuredjen prostor koji ko zna sta ceka. Mislim da zemljste pripad aopstini, jer je ona obazbedima adekvatne zamen za bivse stanovnike kuca koje su porusene. Za sta je prostor namenjen ne znam, ali mogli su bar da ga poravnaju i urede tako da se bar korsiti za parkiranje.

U gradu ionako nema dovoljno parking prostora, a jedno od najopterecenijih mesta je upravo raskrsnica pored ove poljane. SLobodanparking prsotor bi predstavljao znacajno rasterecenje s obzirom da ovde vrlo cesto dolaze ljudi zbog autobuske stanice, zeleznicke stanice, poste i buvljaka.



Usput, obratite paznju na otvoreni saht pored bandere u donjem levom uglu fotografije....

* neuredjenprostor.jpg (43.36 KB - preuzeto 2076 puta.)
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #12 poslato: 18.07.2008. 22:59:07 »

Vlasnik zemljišta sa predhodne fotke je železnica i tu je predvidjena gradnja poslovne zgrade.
Sačuvana
Skakavac
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Poruke: 4


« Odgovor #13 poslato: 19.07.2008. 17:58:46 »

Nemojte pogresno da me shvatite, ali najvece stetocine su oni koji su ovakav most napravili srusivsi stari drveni, o tome ste vec pisali. Poseban slucaj je tabla koja se nicim (ni odabranim materijalom. ni dizajnom, ni velicinom, nicim, nicim ...) ne uklapa cak ni u ovo ruglo od, necu reci mosta nego, betonskog objekta na reci. Sto se mene tice tabla i most mogu zajedno u Djetinju. Bolje je ne graditi nista u UE narednih 20 godina nego ovako graditi, posto nema ni sredstava, ni mozga, ni pravih ljudi koji bi zamenili ove amatere i kulove u osmisljavanju izgleda grada.
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #14 poslato: 20.07.2008. 03:47:50 »


Vandali su vecuspeli da izvrljaju sprejevima ogradu mosta, a nisu zaobisli cak ni tablu sa spomen plocom. Mentalitet idiota koji ide ulicom i sprejem zvrlja gde stigne mi nikad anije bio jasan. Ubedjen sam da su to zesci bolesnici.


Bolesnik je onaj koje uopshte stavio toliko upadljivu tablu. Ne bih imao nishta protiv neke skromnije i vidno diskretnije table, a on kao da je sagradio Golden Gate...


U gradu ionako nema dovoljno parking prostora, a jedno od najopterecenijih mesta je upravo raskrsnica pored ove poljane. SLobodanparking prsotor bi predstavljao znacajno rasterecenje s obzirom da ovde vrlo cesto dolaze ljudi zbog autobuske stanice, zeleznicke stanice, poste i buvljaka.


Postoji parkiralishte odmah tu sa leve strane pored puta prema mostu....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 25.07.2008. 09:43:46 »

Uzice ima veliki problem sa nedostatkom mesta za parkiranje. Ipak, to sto mesta nema, ne daje nam za pravo da se parkiramo bilo gde.

Ulica kod decjeg dispanzera je uvek problematicna, uska je, jednosmerna, i veoma prometna. Pa ipak, mnogi nasi sugradjani parkiraju automobile tako da zaprece prolaz. Ovom prilikom uhvatili smo jednu pripadnicu lepseg pola. Krenula je u kupovinu, a auto ostavila tako da se ne moze proci. Kolona vozila je cekala dobrih desetak minuta dok je gospodja kupila sto joj treba, i taman kada se iznevirani kamionidzija posle neuspesnog dugotrajnog trubljenja spremao da raskrci ulicu, eto je, stigla i ona da se skloni, davsi nam tako priliku da pokazemo i vinovnika problema.

U brzini, cak nam je dozvolila da je slikamo. Ako je slucajno poznajete, odvalite je od za*e*ancije. Zasluzila je.


* parkiranje-na-ulici.jpg (26.54 KB - preuzeto 1992 puta.)
Sačuvana

jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #16 poslato: 25.07.2008. 09:49:34 »

Nije bila u apoteci , bila je na svadbi sama je rekla kad je prisla kolima smile


Cesto pozelim da imam TENK pa da povremeno raskrcim grad ...
Ja sam skro imala okrsaj sa nekom tetkom kod MAXIja ... otisla u kupovinu i zagradila mene na parkingu propisno parkiranu ...
Poludela sam urlala sam kao konj na nju a ona se makla malo,zagradila nekog drugog i nastavila da shopinguje ... da nisam zurila garant bi je napucala pa kud puklo ...

Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #17 poslato: 30.12.2008. 04:39:55 »

Šta je sa Mrkonjića barom?
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #18 poslato: 30.12.2008. 05:08:16 »

U funkciji je. Napravljen je parking. Mada ni onom mestu mogao da nikne parking na nekoliko spratova ...
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #19 poslato: 31.12.2008. 07:18:33 »

Odavno bih htela da sa nekim razmenim mišljenje o našim kontejnerima. Gde god da krenem i odakle se god vraćam na kapiji me čekaju TRI komada. Raskošna tri kontejnera, prepuna, okolo pride koliko hoćeš, puše vas celi dan, mačke, psi...raskoš, kažem vam. Uopšte ne preterujem, ne mogu po ceo dan da skupljam smeće oko nih, a doživljam ga kao da je u mom dvorištu, dva puta dnevno da gasim vatru, da zovem vatrogasce kada se upale tuje iznad njih... pa, to je zaista noćna mora. Obraćala sam se nadležnim, od MZ do JKP, obećali promenu u načinu prikupljanja i odlaganja smeća u našoj ulici, zakazali dan za promenu...i, gle čuda, ništa od toga...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #20 poslato: 31.12.2008. 07:37:44 »

Kad god naletis na takvu scvenu, izvadi mobilni, slikni i baci ovde sliku. Znaj da iz opstine prate forum, inkognito, ali prate, a slika govori vise od 1000 reci.
Sačuvana

klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #21 poslato: 09.02.2011. 22:57:06 »

Na Visokoj PT skoli digli su halabuku ovih dana oko postavljanja (neke)  bazne stanice na Uciteljskom fakultetu. Dok su to istrazivali, merili i slali prigovore Gradu, saznali su i da je na "Crnu damu" postavljena neka bazna stanica, onako samoinicijativno, bez ikakve dozvole, merenja, ispunjavanja mera zastite (ili kako se to vec zove). Zna li ko nesto o tome?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 09.02.2011. 23:15:16 »

Koliko je meni poznato, na Crnoj Dami se nalazi samo običan uređaj za wireless umrežavanje, za koji nije potrebna nikakva posebna dozvola jer svojim karakteristikama ne može ni da izazove nikakve smetnje, a kamoli da prouzrokuje štetu.

Kome taj uređaj smeta moraće da pogasi sve wireless uređaje po gradu, uključujući i one za ADSL smile
Sačuvana

klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #23 poslato: 10.02.2011. 01:16:36 »

Ma ovo je stanica nekog mobilnog operatera, cak su izmerili i 3,5 jedinice zracenja (nekog). Cak i u Gradjevinskoj inspekciji znaju da je to postavljeno totalno bez dozvole, ali treba im necija prijava da bi reagovali.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #24 poslato: 10.02.2011. 18:15:08 »

Kada su predajnici mobilnih operatra u pitanju to je druga stvar. Oni emituju na drugim frekvencijama i znacajno visokom snagom tako da itekako mora da se vodi racuna gde se postavljaju.


Nedavno sma primetio da su na Lepoj Breni postavljeni neki predajnici, što me je začudilo, s obzirom da su stanari te zgrade notorno poznati kao strašljivci od zračenaj svake vrste. Pretpsotavljam da je tu sve legalno, jer da nije, oni bi sami to sve već razlupali smile

Sačuvana

Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.112 sekundi sa 35 upita.