Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Uzice umire?  (Pročitano 11955 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 16.06.2005. 23:59:15 »

Neki dan u Vestima procitah dosta sumoran pogled na buducnost Uzica. Kad coek bolje razmisli, i nemamo mnogo razloga da oekujemo svetlu buducnost.

Autoput je izgubljen, nece ici ovim krajem, velike drzavne firme (Telekom, Elektrodistribucija i sl.) se sele iz Uzica u druge gradove (Cacak, Kraljevo..), dosta privatnih firmi, po pravilu proizvodnih, se preselilo u Pozegu..

Kad se sve sabere, ova vlast nam je za cetiri godine u grad dovukla (tj. depelo platila) samo koncert onog kako_se_zvase_sto_je_zamalo_pobedio_na_Evroviziji, a po svemu sudeci dovuci ce nam i smece iz sire okoline, tj. skoro cele zapadne Srbije na buducu Deponiju u Uzicu. Gasovod jos uvek ne racunam, posto od njega ni G nismo videli a po najavama ima da nas koriscenje gasa kosta skuplje nego struja, ugalj i nafta zajedno.

A sta je drugo novo u Uzicu? Slabo toga. Kad krenes za Beograd, na svakom koraku nesto se gradi, popravlja, sredjuje, zanavlja i prosiruje, ali tek kada izadjes iz granica Uzicke opstine.

Uzice postaje rupa na karti Srbije. Nista se ne desava, samo stagniramo i trosi se ono sto se ima.

Ulice propadaju jer se krpi samo kad se mora ili kada neko zesce urnise auto pa tuzi koga vec treba da tuzi.

Sobracaj u gradu je pred kolapsom. Previse je vozila, premalo parkinga a sve sto se preduzima to je da se iskoristi situacija da se uzmu pare od naroda naplatom kazni i parking prostora. To sve prelazi u organizovan harac.

Najzad su nastavljeni radovi na korsitu Djetinje i bice lepo sto ce to biti srjeno, ali teba znati da je projektom bilo predvidjeno da se uz obalu, prilikom uredjenja izgradi kanalizacioni odvod tako da se sva kanaliacja iotpadne vode koje se u gradu ulivaju u reku u stvari odvode korsitom reke ali posebnim odvodom koji ce se ispustati u reku tek ispod grada. Iz ko zna kojih razloga od toga se odustalo i sva kanalizacija i otpadne vode i dalej zavrsavaju u reci u samom gradu.

Sta ce nam vredeti uredjeno setaliste ako je ono ugrozeno smrdljivom i prljavom rekom?

Vec neko vreme u gradu postoje ideje da se na mstu nekadasnjeg Kasapcica mosta napravi novi, pesacki most koji bi priblizio obale Djetinje. Sada kada treba da odete do Zeleznicke stanice, ili poste, morate da zaobidjete pola grada jer jedini prilaz imate na drvenom mostu i mostu kod autobuske stanice. Izmedju bi trebao da postoji neki most, ali kada ce to biti?
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #1 poslato: 17.06.2005. 00:42:07 »

I ja sam chuo za taj auto put. Stvarno strashno, propadosmo skroz...... Da mi je samo znati kuda ce prolaziti taj auto put pa da se uzme neki plac na tom mestu, otvorish neki lokal, uklopish se u takvu sredinu kad vec Uzicu nema spasa........ Sad  
Zamislite samo kolika ce pustosh da vlada ovim gradom, svi ce gledati da se isele odavde i da zive na drugom mestu........ :cry:
Ne znam ljudi ali koliko vidim bolje je na vreme razmishljati o buducem zivotu van nasheg grada, ovde za koju godinu necemo imati shta da trazimo...... izgleda da "rupa" postaje prava "rupa"............ Sad  Sad  Sad
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 18.06.2005. 05:22:38 »

Za sve to treba da zahvalimo... ma, zna se vec kome.
Mada, rdjavi su Uzhichani, rdjav narod, ne mozhe nam, bre, biti bolje, kad 95% ljudi zaista zhivi u prichi "da komshiji crkne krava" (ja se, izgleda, druzhim sa onih 5%, a ostale samo chujem). U normalnim sredinama ljudi gledaju komshiluk kako radi i kontaju kako i oni neshto da rade, a ovde ce samo da sede i da pljuju i da kukaju na svoj zhivot. Niko nishta ne preduzima! Svi ochekuju da im padne sa neba bolji zhivot. Ne mozhe tako!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #3 poslato: 18.06.2005. 05:28:10 »

NIje samo da uzice umire zbog auto-puta...
ono umire zadnjh 15 godina...
Ljudi nema gde da se izadje...
Ne znam kako je izgledala ta sokolana al sam cuo da je bila extra...
a sada je tu j**ena zel. i autob. stanica...
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #4 poslato: 19.06.2005. 03:38:47 »

Ali ipak na TV5 nove vesti. Kazu da je Martic bio na sastanku u vezi autoputa i da ce ipak prolaziti kroz Uzice........ Tako su javili na nashoj gradskoj televiziji, emisija "INFO 5"....... mislim da ima u 22h.......... Ko zna mozda je samo pushtena buba da nas malo smire.......... :mrgreen:
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 19.06.2005. 08:31:00 »

ma nema veze , pashce cene stanovima ,a to je najbitnije ... niko nece hteti ovamo , svi ce bezati glavom bez obzira

postacemo kao Bor i Panchevo ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #6 poslato: 19.06.2005. 17:49:44 »

ovih dana sve neke crne teme... mada nishta nije daleko od istine...

a ako taj auto put bude ipak prolazio ovuda, videcemo koliko ce pomoci...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #7 poslato: 19.06.2005. 21:53:02 »

Ma ne znam ali shto vishe razmishljam o tom puti sve me vishe hvata neki bedak..... Ma da sachekamo pa da vidimo, shta bude bude........ :mrgreen:
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #8 poslato: 20.06.2005. 11:22:26 »

Ljudi prave razlike .


Osnovno pitanje je da li je casha poluprazna ili polupuna .

uzice ima drugi problem, vechina ljudi koji odu iz Uzica da studiraju ne vrachaju se ovde, i to je najvechi problem jer je to najtolerantni i najkreativni deo drushtva .Oni stvaraju promene i pokrechu ljude oko sebe.



Shto se tiche autoputa ,nishta se ne zna . Mislim da je Uzicu i ako prodje preko ivanjice opet blizu pozega . A ni zlatiboru nije frka , pogledajte Kopaonik . Mada verujem da che uzichki lobi konachno proraditi a jak je (Putevi uzice, drakulic , Onaj lik potpredsednik ds ) shto je sasvim dovoljno , treba biti nesposoban da bi se izgubilo od ivanjichkog lobija , mada je tu frka sa Novopazarskim .

Kad god sam neshto zavrshavao u bg , znam da je neko u tom timu bar bio iz uzica, a najceshe glavni operativac .



Uzice che umreti ako umre duh ljudi koji su u njemu rodjeni .
Sačuvana

looking for the splendidness
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #9 poslato: 20.06.2005. 15:06:56 »

Shto se autoputa tiche, nishta nam nece pomoci uzhichki lobi, ako se ministar kapitalac zainati! Chovek mrzi Uzhice (stara pricha Chachak vs. Uzhice), i nalazi nachine da nam vrati. A to shto smo nesposobni da neke druge ljude nahushkamo na njega... I to je nash problem!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #10 poslato: 20.06.2005. 15:43:58 »

Citat: "hodac"
Uzice che umreti ako umre duh ljudi koji su u njemu rodjeni .


Onda je Uzice davno mrtvo... Sve se prica i zavrsava na recima, duh grada i ne postoji. Glavno je da se prave zurke i to je sve od kulturno-umetnickih desavanja u gradu...  roll
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #11 poslato: 20.06.2005. 16:22:25 »

Pa ne moze jedan covek da organizuje sve te kulturne manifestacije..

svako mora biti zaduzen za ponehsto.. eto jedan covek se nasho da organizuje dobre zurke po gradu i to dobro ide... i redovno se enhsto desava sto se tice muzickog desavanja.. na ostalima je da vide da organizuju nehsto drugo.. valjalo bi to.. cisto da se nesto desava.. ali kad pogledamo sa druge strane ni u jednom drugom gradu velivine kao nash nema nishta zanimljivije.. svugde je isto..

bar ja tako msilim
Sačuvana

jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #12 poslato: 20.06.2005. 19:59:11 »

Kakva razmisljanja imate :twisted:  Pa nije jos definitivno odluceno kuda ce ici taj deo auto- puta. U subotu je bila prezentacija u Cacku i rekli su da se jos traju razgovori da li ce put ici preko Uzica ili preko Sjenice. Prema mom misljenju logicno je da put ide preko Uzica i Zlatibora, kao i do sada, mislim taj put je veza i sa Crnom Gorom i sa Bosnom i cini mi se da ima veci znacaj, nego da ide preko Sjenice i Ivanjice. Mislim da ce MIKI (ministar za kapitalne investicije) normalno postupiti...............mada ko zna kakve uslove traze investitori.....
Sačuvana

ZIVOT JE VELIKO DANAS KOJE TRAJE A NE PONAVLJA SE! ISKORISTI GA!!!....................
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #13 poslato: 21.06.2005. 05:45:30 »

Ma neee,ovde je super i svi su super samo se urotili Cacani protiv super urbanih Uzicana.
Sto se tice auto puta,on je potpuno nebitan u ovom trenutku i u sledecih dvadeset godina.Trasa da i prolazi kroz Uzice nista se ne bi promenilo jer svrha auto puta je potpuna samo kada Crnogorci urade svoj deo puta,a to se nikada nece desiti,da prodaju celu morsku obalu opet bi im falilo par milijardi za zavrsetak.To sto Crnogorci nisu zainteresovani za spajanje sa Srbijom auto putem,vec svoj izlaz u Evropu traze preko Hrvatske,je posebna prica.
Ako se vratim na temu ucmalosti u Uzicu,moj komentar je da se u svemu preteruje kada se govori kako se u Uzicu lose zivi.Ne verujem da se nekada bolje zivelo,osim sto se bilo mladje.Ako racunate na seljacke plate i stanove koje su dolazile iz valjaonice,pa valjda je i svima jasno da je to bilo nerealno.Danas se mnogo bolje i kvalitetnije zivi u Uzicu nego u Novoj Varosi,Bajinoj Basti,Pozegi,Kosjericu,Priboju,Prijepolju,Visegradu,Srebrenici,Ljuboviji...Misljenja sam da stanovnici Uzica nisu zasluzili da bolje zive od nabrojanih gradova.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #14 poslato: 21.06.2005. 07:26:27 »

Uopshte nisam mishljenja da su se Chachani urotili protiv Uzhichana, iskreno, zabole ih coshe za nas. Ljudi rade, zaradjuju, troshe. Tako i treba, svaka chast! Nego nas malo ubishe politichke igre o kojima, iskreno, vrlo malo znamo.
Ne mislim ni da bi taj autoput doneo neke znachajne promene (sem shto bismo bili blizhi Belom nam gradu, a meni lichno i to znachi), kao shto Lola reche, dok Crnogorci ne odrade svoj deo, nema se chemu radovati. Iskreno bih volela autoput kroz Uzhice, ali necu crci ako ga ne bude. Samo me malo nervira shto van politike nema ideja, nema zalaganja! Drugim rechima, ideja nije dobra, dok ne dolazi iz prave politichke stranke. A kada dodje iz prave politichke stranke, mozhe biti i najgluplja, al' ce proci.
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #15 poslato: 23.06.2005. 00:18:13 »

Ma meni vishe nishta nije jasno. Jedni hoce da put prolazi kroz grad jedni nece. Ako je vlada zemlje odluchila da put ne prolazi kroz nash grad on nece prolaziti. Verujte mi da nijedna Marticeva rech nece imati nikakvog znachaja da oni promene mishljenje. Mozda je nash gradonachelnik malo mislio da ce na taj nachin da stekne slavu, da ispadne joj jedan od niza "uzichkih heroja"....... prevario se sigurno..... :?:
Mishljenja sam da treba samo da chekamo shta ce se dogoditi i da se prilagodimo situaciji koja nam predstoji. Bezanje odavde, mislim na bezanje iz nasheg grada, nije nikakvo reshenje..............  mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #16 poslato: 23.06.2005. 00:27:10 »

autoput , autoput , pa to je samo asfalt bre !! teoretski povecava se tranzit roba i ljudi ali sve je to smesno , daj nek neko sredi partizan da rade nesto a jok da idu tamo i sede za 4 000 dinara ...  :?
ma dje da bezim ? smile  ustvari ima da odem na selo , i da sadim sve za zivot a  nadam se da ce ove wireless mreze moci da dobace signal do tamo ... i opet imacu mali kucicu koja ce biti skloniste za sve slucajne prolaznike od kise i grmljavine smile ovo sam skino onog SK lika  :mrgreen:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #17 poslato: 23.06.2005. 01:48:25 »

Prvom prilikom kada ugostis putnika namernika u svojoj kucici na selu,on ce da ti siluje zenicu i da ti zapali kucicu.Srbija je ovo bre.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #18 poslato: 23.06.2005. 02:09:11 »

Citat: "Lola"
Prvom prilikom kada ugostis putnika namernika u svojoj kucici na selu,on ce da ti siluje zenicu i da ti zapali kucicu.Srbija je ovo bre.


Shta li ti laprdash pitam se .. .Prichash gluposti choveche ..
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #19 poslato: 23.06.2005. 07:02:01 »

E lola ima istine u tome , ali opet iako ti nevolis te ruralne sredine . veruj mi da su ljudi malo prirodniji i sa manje devijacija ... recimo mozda ih ti vidis ispod mosta ali taj nece bas ubiti nekoga i silovati , to su samo maniri..
recimo da bi bio predostrozan , mozda bi ga vezo lisicom za krevet dok spava... ma prsli smo mi lola...ali nismo jos toliko...  :mrgreen:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #20 poslato: 23.06.2005. 07:09:38 »

Citat: "Lola"
Prvom prilikom kada ugostis putnika namernika u svojoj kucici na selu,on ce da ti siluje zenicu i da ti zapali kucicu.Srbija je ovo bre.


A da ti Lola malo promenish nachin razmishljanja. Imaju ljudi u Kovinu rade to za dzabe................  :evil:  :evil:  :evil:
Sačuvana
NoName
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 2


« Odgovor #21 poslato: 20.08.2005. 03:24:49 »

Ne znam da li vi znate da taj auto-put nece ici iznad vatrogasnog doma kuda ide sada magistrala za Zlatibor. Mi cemo imati ukljucenje u Pozezi ili Gorjanima u najboljem slucaju. Ipak je to raspon puta 3x4m+3x4m za trake sto iznosi 25m + 5m izmedju... Ne moze to tek tako da prodje kroz Uzice! A i na Zlatiboru ce prolaziti preko one livade iza Zelenkade jedno 2km ka onom brdu (spomeniku). Tu ce nama biti najvaznije sto ce kola moci da se teraju 160km/h bez ogranicenja u trecoj traci, a i pravo pre cu da odem do Gorjana i da se ukljucim na auto-put i odatle da sibam ka Zlatiboru... Ne znam koliko autoput moze doprineti razvoju privrede Uzica jer fizicki ne dotice Uzice (koliko sam ja cuo, nemojte me drzati za rec, sad)

Zaboravljate i putarinu smilesmilesmilesmilesmile BG->NIS 520din za auto, kako stvari stoje Uzice->Zlatibor ce biti 200din, a mnogi dizeli za te pare mogu da odu i da se vrate sa nama drage planine sada vec postojecim magistralnim putem...
Pozdrav
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #22 poslato: 21.08.2005. 02:58:00 »

Ma nek se nose sa svojim auto putem i tom shugavom putarinom. Neka meni mog starog puta, moze i po njemu da se vozi 160km/h (moze i 210, provereno). I pricha da Uzice umire. Umire nam bre ova drzava, evo gorivo opet poskupelo, sve ide gore, samo plate stoje u mestu. shto kazu > SVE JE ISTO SAMO NJEGA NEMA !
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 21.08.2005. 03:27:37 »

To sa putarinama jeste bezveze, mada je procena da ce toliko kostati nije stoji (bas neki dan sam platio na autoputu od Mladenovca do BG-a 70 dinara,a to je mnogo duza relacija).

Racun sa putarinom je drugaciji: ako ides magistralom, pogotovo ovakvom kakva je sada, em ces da se napatis po krivinama i losem put em ces da se naplacas za gorivo kojeneumitno vise trosis jer je put los i duzi, tkao da se cena putarine uvek uklapa kao nadomestak za brzinu, lakocu i komfor putovanja.

Letos smo se sa mora vratili kroz novi tunel kod Bara. Prolazak kosta 2.5 evra a skracuje put za nekih 25 km, stedi te uspona i krivina i stedi ti vise goriva nego sto putarina kosta.
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #24 poslato: 22.08.2005. 19:27:04 »

Istina!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.311 sekundi sa 35 upita.