Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Vratiti Titovu bistu na Trg ili ne?
Treba je vratiti - 13 (28.3%)
Ne treba je vratiti - 25 (54.3%)
Svejedno mi je - 8 (17.4%)
Ukupno glasova: 42

Stranice: 1 2 3 [4] 5 6
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Vratiti Titovu bistu na Trg ili ne?  (Pročitano 25568 puta)
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #75 poslato: 04.04.2007. 04:35:55 »

I ja mislim da ne treba tito da ide na trg. Ne treba ga se ni stideti. Na trgu treba da bude, ili bi trebalo da bude, ono cime bi se svi ponosili i nesto sto je vecno, a to sa titom je malo specijalna stvar. Kao prvo, ja mislim da je taj kip tu postavljen i pre njegove smrti ili tu negde sto, jelte, je pravo komunisticki (svi za jednog, jedan za sebe) pa kao sto su i sve ostale drzave, exkomunisticke shvatile da im je komunizam bio laza, mislim da imaju svi pravo, ne da se odreknu svoje proslosti, nego jednostavno da priznaju i prihvate da su lagani i da se vrate svojim pravim korenima i svojoj pravoj nekoj istoriji i svom kontinuitetu. A komunisticku proslost, jednostavno treba prihvatiti kao nesto sto je bilo i smestiti malo sa strane.

PS eto sta biva kad se neko obozava unapred, bez toga da ga istorija dokaze i potvrdi kao licnost bitnu za jedan narod ili sredinu. Nikad se necemo ovako prepirati oko spomenika Vuku Karadzicu ili Caru Dusanu, ali Tita cemo jos mozda vracati i skidati.
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #76 poslato: 04.04.2007. 04:56:00 »

Mislim da ne treba da ide na trg , znamo ko je i  šta nam je ostavio , a što se tiče Valjaonice bakra i aluminijuma , upravo zbog takvih primera i neracionalnog razmeštanja industrije smo stigli ovde gde jesmo .
Mislim da svaki kraj treba da maksimalno iskoristi svoje komparativne prednosti , a ne da gradi fabrike svetlosnim miljama udaljene od sirovina , pa onda imaš primer Sartida i brdo sličnih primera.
A ono što nam je najveća zaostavština od komunista  jeste petokraka, navika da se lopoviše gde se stigne (oće to kad imaš državnu i još gore društvenu (ničiju) svojinu), i  udaljavanje od svojih korena.
Sačuvana
^^spandzi_bob_kockica^^
Izvini Betmene nisam te poznao!
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Tamara
Mesto: Uzice
Lokacija: Koralovo
Država: Serbia
Horoskop: Blizanci
Poruke: 465




« Odgovor #77 poslato: 04.04.2007. 07:49:31 »

pa i treba i ne treba.....sta zam....bilo bi fora da je stave,al i da ne stave... :S
Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #78 poslato: 04.04.2007. 11:34:13 »

Uopste ne vidim razlog zasto bi je vracali na Trg.Po mom misljenju ona nikad nije ni trebala biti postavljena.Ima mnogo bitnih ljudi cija bi bista trebala biti na takvom mestu.
Bolje receno, ne vidim sta je J.B.Tito dobro ili ti korisno uradio za Srbiju ili jos bolje za Uzice.Osim sto je zbog njega licno poginulo dosta ljudi samo na Kadinjaci da ne spominjem druga mesta.Sto se mene tice on jeste deo istorije i treba ga pamtiti samo po tom da ne napravimo istu gresku nekad u buducnosti.Inace bi ga rado izbrisao iz svoje memorije samo kada bih mogao.
Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #79 poslato: 04.04.2007. 19:16:23 »


Mnogo cime. Fabrika Valjonica Bakra i Aluminujuma je u Uzicu. I ako je Leskovac imao istorijske podloge da bude centar tekstilne industrije to je posle rata posalo Uzice.

To shto su tvoji roditelji ziveli do jaja , ako su rodjeni u Uzicu pa su nas klince sj**ali svojim debilnim nacionalistichkim zaostalim stavovima je druga stvar.


Koje smo mi pokondirene tikve, dok je bilo cool imati tita na trgu do tada je bio, potom kad su cetnici in , odmah u Muzej


ako je centar tekstilne industrije cveta dabic, koza itd. eto je sad centar katastrofe... a inace sjeb*ali su oni i sami sebe, evo sad jedva ko od te generacije moze da stigne do penzije, koji bre tito, a to sto si ti odrastao uz partizanske filmove to je druga stvar, niko ne kaze da treba podici bistu Drazi, ali treba istoriski odgovorno prici problemu i ustanoviti istoriski tacne cinjenice a ne citati komunsticke bajke o "zlim" koljacima...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #80 poslato: 05.04.2007. 14:24:18 »

Ja sam za to da je vrate,ipak je to istorija i ne treba se raspravljati ko je kakav bio i sl. ja iskreno nisam za komuniste al sto da se ne stavi,ma i Hitlera nek stave hehehe
Sačuvana
UFR
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Mesto: Uzice
Poruke: 59



« Odgovor #81 poslato: 13.04.2007. 05:08:49 »

Valjonica je na pola puta izmedju bora i Niksica . Ima logike to grupisanje .Danas se i najvechi deo sirovina uvozi.

Sartid je na dunavu , u blizini Beograda - Krajnje logichno .


TO shto je uzice startovalo sa do jaja pozicije 1981 godine a u kojoj je sada su krivi nesposobnjakovichi . Moj tata je uz josh mnoge ljude napustio drzavne firme 92 , jer je bio primoran da ode .Tada su radnici doveli one najnesposobnije ili moralno najmekshe .

vI SHTO kukate , kako ste mogli da zivite u Uzicu do 90 kada je stajala titova bista, TO govori o vashem moralu i moralu vashih roditelja koji sada kukaju a nishta ne rade .


Ajmo jedan po jedan razlog zashto TITA NE treba vratiti .
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #82 poslato: 13.04.2007. 05:33:38 »

odgledaj film "otac na sluzbenom putu" pa ces videti zasto niko nije  smeo nista da uradi protiv tita, a cenim da si mozda slucajno nacuo nesto o golom otoku, i slucajnim nesrecama buntovnih politicara tog vremena, a neka ti tata isprica nesto o Aleksandru "Leki" Rankovicu i godini `66. kada je Srbija otisla do kur*ca kada je i nastala izreka Slaba Srbija jaka Jugoslavija...



Leka je prvi na slici, pa tito, pa milovan djilas...

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #83 poslato: 13.04.2007. 06:30:50 »

Mi Srbi smo generalno narod koji pamti na kratke staze.Cime nas je Tito zaduzio?Mozda Golim otokom,ili pak time sto je na svakom cosku bio neki spijun i gledao ko ide u crkvu ili slavi slavu?
Mene moji roditelji nisu "sj**ali"nacionalistickim stavovima...iz prostog razloga jer ne cenim ljude po nacionalnosti.I znam kome Tito jeste valjao ,pa nek mu oni naprave spomenik.(Siptarima kojima je obecao republiku i motivisao ih da se "mnoze" tako sto je licno kumovao mnogoclanim porodicama,i Makedoncima kojima je dao drzavu.)





vI SHTO kukate , kako ste mogli da zivite u Uzicu do 90 kada je stajala titova bista, TO govori o vashem moralu i moralu vashih roditelja koji sada kukaju a nishta ne rade .


Ajmo jedan po jedan razlog zashto TITA NE treba vratiti .


I ko si ti da sudis o mralu mojih roditelja ili mene??Otkuda ti pravo?Moji roditelji  rade i casno zive,nisu lopovi i nemaju cega da se stide.Cak sam i vrlo ponosna jer nisu "jugonostalgicari",i ne pate za Titom i skaradnom drzavom koju nam je napravio.
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #84 poslato: 14.04.2007. 03:02:34 »

UFR, znaš šta studiram , tako da mi nemoj pričati o eknomskoj politici od 50-te pa na ovamo. Imao sam tri ispita koja se konkretno bave time,  i imao sam matorih profesora koji se još hvale na času kako su uništili tu i tu firmu.
Kamo lepe sreće da smo se na vreme otvorili svetu, i da se država nije katastrofalno mešala u privredu.
Kapiraš li ti da samim određivanjem ko će šta proizvoditi i kome ćeš prodavati, ti zapravo prekidaš nit sa tržištem , sa kupcima.
Želje kupaca su zanemarene jer nema istraživanja tržišta,marketing gubi ulogu i ti ne znaš šta kupac želi, a samim tim ni šta ćeš da proizvedeš, i sve tako u krug, dok nismo došli ovde gde jesmo.  icon7
Znaš li da kada je uveden zakon o privatnoj svojini 1989 (mislim ), za 2 godine posle toga (period do 1991), bilo je više stranih investicija nego za period od 20 godina pre 1989.
I onda ajde da pričamo kako su  nas vodili pametnjakovići. Razmeštaj industrije prema nacionalnom ključu je TOTALNO SUPROTAN bilo kakvoj ekonomskoj logici.

Nemojte me više ložiti sa ovom temom  aa_sign08
Sačuvana
UFR
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Mesto: Uzice
Poruke: 59



« Odgovor #85 poslato: 18.04.2007. 02:25:33 »

JA samo PITAM KAKO STE VI , ILI VASI RODITELJI MOGLI DA ZIVITE U GRADU KOJI NOSI IME NAJVECEG ZLOTVORA , GDE MU JE STATUA U CENTRU GRADA, a vechina nije rodjena u istom ili roditelji nisu .

AKo uzmemo da su svi ovde cetnichki raspolozeni mogli da odaberu CHACHAK a ne UZICE tada .


Odgovorite na ovo prosto moralno pitanje. U stvari u Uzicu je bilo lakshe naci posao tada . A tito nije smtao , bolje da je tito tu , bolje se zaradjivalo . Ljudi iz valjonice su bili medju 5 najbolje plachenih u SFRJ , informacioni sistem valjonice je bio jedan od prvih tada na balkanu ako izuzmemo vojsku i fakultete .



A mede druze stari , objasni mi kako je pored sve te zatvorenosti nashe privrede jedan GENEKS bio medju deset najvechih trgovinskih firmi na svetu , koji je robu mogao da zatvori kroz 20 operacija bez novca, iliti kupi zito u rusiji, proda u engleskoj za krave, krave obradi u juhoru u dugotrajne proizvode pa proda rusima.


Nije kriv tito , vech ljudi koji vode zemlju od 1988 godine .
Ja ne volim da stojim u redu za ambasadu , a vi .
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #86 poslato: 18.04.2007. 02:48:35 »

Mrzi me sada da citam sta je ko lupetao ovde od samog pocetka da pocnem sa samom temom i glasanjem pa cu onda da se svadjam Grin

Dakle ja sam za to da se vrati spomenik jer to je deo istorije, kakve takve istorije, ruzno je skrnaviti spomenike bilo ko da je u pitanju!

E sad o samom Titu koga ja smatram za jednog obicnog hedonistu koji je zeleo i ziveo veoma lep zivot.. postoji dosta cinjenica kojima ja mogu braniti svoje izneto misljenje - mi i nismo bili nekakav poseban komunizam pa ni socijalizam na papiru drzava jeste imala razna ovlascenja i u prvim godinama se pokazalo da zatvoren i kontrolisan privredni sistem nije mogao da funkcionise zato se on i otvorio prema svetu i funkcionisao kako treba - zapocet je raznim kreditima relativno povoljnim koje mi sami nismo uspeli da vratimo no to je posebna prica sa kojom Tito nema mnogo veze.. u kratko Tito je uspeo da zivi lepo i taj isti narod je ziveo relativno dobro dok je on bio na vlasti i ruzno je sada kukati na coveka zato sto se mi nismo snasli kada je on nestao iako za svog zivota on zapravo nije previse stvari uradio bio je samo figura u koju su svi toliko verovali..

Obzirom da sam previse oduzio nastavicemo svadju drugom prilikom Tongue
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #87 poslato: 18.04.2007. 16:50:37 »

covece da li si ti svestan da se nije niko iz uzica ni pitao da li hoce da se zove titovo uzice a i za taj spomenik nije niko pitan, tu ne racunam one komuniste koji su virili iz bulje Titu...

bilo im je lepo zato je kratko i trajalo...kao da su svi dobili amneziju...seljacine iz like i sa dinare svi su se doselili u beograd potimali kuce po dedinju i pozenili balerine, a u medjuvremenu se opismenili i naucili da voze kola a da nisu ni biciklu nikad videli (ovde se izvinjavam borcima koji su iz ideali i iskrenih pobuda krenuli u NOR...)

na kraju krajeva niko ne zeli da obrise istoriju, spomenik stoji gde mu je i mesto pored muzeja, osvetljen je, svi koji su jugonostalgicni mogu u sred noci da ga obidju i slikaju se pored njega ili sta vec...kada vec nema nijedan jedini spomenik ili bista u uzicu, pa nije ni tito za sred trga i to od 5 metar... pa mogli bi i nekog turcina da stavimo na trg oni su monogo "veci" deo istorije od tita, niko se ne buni sto je knez milos porusio sve do jedne dzamije u Uzicu da se ne zna ni gde su postojale, a dzamija je bilo i to mnogo, samo da znate, a to bi bila mnogo veca istoriska i turisticka atrakcija od ovog Tita... komunizam,islam imali jos koja istoriska tekovina kojoj bi uzicani mogli da se turisticki posvete...boze, kao da smo nacije bez istorije i identiteta pa treba jedan tito da nam predstavlja istorisku vrednost na sred grada, mogu da vrate i ono sto je pisalo TITO na zabuciju, to ste zaboravili...

sto se tice ovog moraliste UFR-a da li bi bio ljubazn da odgovoris na neko do pitanja koje sam ti postavio, ili moze i samo na ovo da li si ti cuo za goli otok, i omiljene obicaje komunista "sluzbeni put"? ako odgovoris sa DA, onda mi lepo reci da li znas cemu su sluzile te "institucije"...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #88 poslato: 18.04.2007. 16:58:32 »

e, kad pomenu dzamije.. zao mi je sto bar jedna nije ostala. meni ne bi smetala, a prezentovala bi istoriju
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #89 poslato: 18.04.2007. 18:53:37 »

U svemu se slazem sa fonom.Mislim da mu nista ne fali kod muzeja.Za ime grada niko nije pitao ni nas ni nase roditelje.
Ko ga voli njegovo pravo...nije da ga ja nesto mrzim,ali moj pradeda bio je zatvaran zbog njega,oduzeli su mu sve sto je imao....
To ga je slomilo,jer dugo nije mogao da dode sebo posle toga.
Komunizam je jedna ideologija koja je unistila mnoge.
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #90 poslato: 18.04.2007. 20:27:23 »

Što reče fon Manštajn , pa ajde da dignemo spomenik nekom turčinu, ionako smo bili duže pod Turcima nego pod Titom. EJ bre ljudi tavori nam STARI GRAD !!!!!!!!!!!

Druže moj UFR, niti su moji roditelji , niti ja mogli da biraju kako će se zvati ovaj grad.
Za mene je sadašnji naziv najbolji.
Pomenu i GENEKS, ne sporim da je to bila ogromna firma, ali zamisli koliko je još GENEKSA moglo da postoji da je vladao tržišni sistem, i zamisli koliko je preduzeća propalo čim se privreda otvorila (u tom sistemu su  i čistačice bile pitane i učestvovale u pitanjima o kojima veze nemaju)
 Iskreno ,nisam za ovu verziju liberalnog kapitalizma koji je danas, ali pogotovu nisam za komunizam.

Kapira li ko, da je to jedna neostvariva utopija , ništa više.
Kažeš da je sve puklo posle 1988? Ajde razmisli zašto je puklo  ?
Kažeš zbog ljudi koji su vodili zemlju posle 1988, kao da su svi oni seli u fotelje baš te 1988, a pre toga verovatno nisu zauzimali nikakve bitne položaje( ma nemoj).
Narodu se poturala veštačka priča o bratstvu i jedinstvu (pa kad smo se svi voleli 50 godina kako se to tako lako poklasmo), a toga nije ni bilo, jer smo se samo mi Srbi zanosili time.
U to vreme nisi smeo da krstiš dete, ej , kao da je to najstrašnije. Naravo da se prvo udara na onu instituciju koja u narodu ima najviše poverenja . Zamenili nam krst srpom i čekićem , Tito je bio bog , a ako  nisi bio u njegovoj partiji ni posao nisi mogao da nađeš (autokratija ti je čudo)! Ma prosto prelepo.
Da li ste vi svesni da je Tito zabranio povratak Srbima na KOSOVO I METOHIJU, posle drugog svetskog rata, tako da se niko nije mogao vratiti na svoja ognjišta na kojima su živeli pre rata, a došlo je do masovnog naseljavanja Albancima.
Tako je i  počela metastaza jednog dela naše teritorije i vi veličate TITA. Pročitaj malo neke istorijske podatke o savezničkom bombardovanju pa vidi  ko je najviše stradao i dali je to slučajno !

I ne znam zašto  se svako ko se kritički osvrne na period iza nas naziva četnikom !
Niti sam četnik , niti partizan, samo ne želim da mi neko soli pamet kako je bilo toliko lepo da smo se od te silne lepote , standarda i plata rasturili u paramparčad !
 





Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #91 poslato: 18.04.2007. 21:03:39 »

Mozda moze ovako: vratimo spomenik na trg, ali da se prvo svajs-aparatom odsece glava; onda po potrebi navarujemo glavu aktuelnog vlastodrsca  zdg_whistle. Gre'ota je da nemamo spomenik u centru grada, a ova varijanta je potpuni kompromis.
Evo, predlazite ciju tintaru bi sada mogli da izlijemo u bronzi i postavimo na "Titovo" telo i montiramo na trg. Ja sam za Pidzona smile32
Sačuvana
UFR
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Mesto: Uzice
Poruke: 59



« Odgovor #92 poslato: 19.04.2007. 01:27:59 »

Citat
Druže moj UFR, niti su moji roditelji , niti ja mogli da biraju kako će se zvati ovaj grad.
Za mene je sadašnji naziv najbolji.


Grad je dobio nazis 65. Tada je uzice josh bilavarosica, ni 20 hiljada stanovnika, nije josh bilo senjaka. Ti shto su doshli u Titovo sada najvishe i kukaju a mogli su 60 istochnije u Cacak .

Citat
li zamisli koliko je još GENEKSA moglo da postoji da je vladao tržišni sistem, i zamisli koliko je preduzeća propalo čim se privreda otvorila (u tom sistemu su  i čistačice bile pitane i učestvovale u pitanjima o kojima veze nemaju)


Kako nije privreda bila otvorena , imalo je od kole do kvasa .Kako nije vladao trzishni sistem . Znam da je mama radila trechu da bi pre zmaja rakovica pustila neke traktore Sad .

oKO cistacica , u japanu je josh tezi sistem , ideje idu odozdo na gore . Ovo je opet stvar sistema na kome che se primeniti filozofija .



Citat

I ne znam zašto  se svako ko se kritički osvrne na period iza nas naziva četnikom !
Niti sam četnik , niti partizan, samo ne želim da mi neko soli pamet kako je bilo toliko lepo da smo se od te silne lepote , standarda i plata rasturili u paramparčad !


Isto nisam ni ja , ali uzmi statistiku i uporedi nas tada sa svima ostalima. Medju 10 zemalja po standardu smo bili .Oces ja da uporedim plate U SFRJ , BELGIJI, IRSKOJ , JUZNOAFRICKOJ REPUBLICI , RUSIJI ....

NE bi vam svima bilo dobro ...

Citat
sto se tice ovog moraliste UFR-a da li bi bio ljubazn da odgovoris na neko do pitanja koje sam ti postavio, ili moze i samo na ovo da li si ti cuo za goli otok, i omiljene obicaje komunista "sluzbeni put"? ako odgovoris sa DA, onda mi lepo reci da li znas cemu su sluzile te "institucije"...


Je li neko tvoj bio na golom otoku . Ja nisam za tu rusku borbu protiv rusa u svojim redovima , niti je to pricha, pricha je bila o standardu .
nIJE 50 , VECH od 1918 postoji KSHS.



Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #93 poslato: 15.05.2007. 22:19:05 »


JA samo PITAM KAKO STE VI , ILI VASI RODITELJI MOGLI DA ZIVITE U GRADU KOJI NOSI IME NAJVECEG ZLOTVORA , GDE MU JE STATUA U CENTRU GRADA, a vechina nije rodjena u istom ili roditelji nisu .


Ja sam živeo 20 godina i više nisam mogao da izdržim, pa sam se na kraju ubio!

Post ti je glup za desetku, izjava ti je na nivou Goge Sekulić!
Sačuvana
REE
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Uzicka republika
Lokacija: Slovenija
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 251


Vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu


« Odgovor #94 poslato: 15.05.2007. 22:27:17 »

molim da se ne dira Goga !
Wink
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #95 poslato: 16.05.2007. 00:30:12 »

Shta je glupo tu . Ako je uzice imalo 20 hiljada stanovnika 60 i neke godine . Ti ljudi su odabrali naziv titovo uzice . Posle toga dolazi oko 60 hiljada u Uzichku opshtinu . Oni su odabrali da dodju u grad koji se zvao Titov Grad i mesto gde je njegov spomenik na trgu . Oni nemaju pravo da kukaju jer su napravili izbor .
Sačuvana

looking for the splendidness
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #96 poslato: 16.05.2007. 00:54:20 »

Citam i prosto ne mogu da poverujem!!!Ti stvarno mislis da su gradjani Uzica birali naziv za grad!!!???I to u vreme komunizma ,kada je vladalo jednoumlje???Da,masovno su ljudi,napustili selo,i dosli u grad,i samim tim upropastili sela.Zato sada,zbog takvog masovnog naseljavanje grada,vecina sela ima po desetak stanovnika.
I ovaj grad se nije zvao Titov grad ,vec Titovo Uzice.(Titograd je bila Podgorica)
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #97 poslato: 16.05.2007. 07:00:00 »

a slicni ljudi su im upropastili te fabrike zbog kojih su napustili sela i ponovo ih vracaju na ta ista sela...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #98 poslato: 17.05.2007. 05:17:18 »

Nisu sela upropashtena zato shto su ih seljaci masovno napushtali . U najrazvijenijim poljoprivrednim zemljama nema preko 10 posto radnog stanovnishtva angazovanog na tome , vec zbog pogreshnih strategija ali sad su to druge stvari . Da nije bilo te kampanje danas bi bili u josh vechim problemima .Kao shto srbija posle drugog svetskog rata nije imala industriju tako i danas hrli ka sektoru usluga .

Znam kako se zvao , zbog tog naziva danas je Uzice jedan od najvecih srpskih izvoznika (Valjonice , Partizan , jedinstvo ) ,Sve firme sem partizana, ali ci je glavni deo tek posle toga napravljen su plod ulaganja cele srbije u teshku industriju .
Sačuvana

looking for the splendidness
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #99 poslato: 17.05.2007. 05:21:17 »

Citala sam tvoj post vise puta,i izvini....ali stvarno ga ne razumem!!!!!!!!
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.76 sekundi sa 37 upita.