Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Vratiti Titovu bistu na Trg ili ne?
Treba je vratiti - 13 (28.3%)
Ne treba je vratiti - 25 (54.3%)
Svejedno mi je - 8 (17.4%)
Ukupno glasova: 42

Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Vratiti Titovu bistu na Trg ili ne?  (Pročitano 25204 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 06.05.2005. 02:12:32 »

Ovih dana je jedna od aktuelnijih tema inicijativa da se Titova bista, uklonjena sa Trga pre mnogo godina vrati na isto mesto.

Sta vi mislite o tome?
Sačuvana

pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #1 poslato: 06.05.2005. 02:23:56 »

Ne znam ko to hoce da se vrati bista , ali tim likovima je bolje da sa necim normalnim se zabave a ne sa takvim temema....ja nedam  :twisted:  :evil:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #2 poslato: 06.05.2005. 07:49:56 »

Ne shvatam cemu ovo glasanje i ovoliko tema o Titu.  :?  

Ocigledno je tu temu da se vrati ono "cudo" na Trg povukli upravo ljudi koji su na bolovanju u drzavnoj instituciji, koji hoce 'leba bez motike i kojima je vest kako je prvi komsija zaklao petla danas....

Bilo kako bilo, i dalje nastavljamo da ponavljamo gluposti i da vracamo djubre na ulicu. Bezvezna je ta ideja nastala iz opste dosade. Gospodo draga, uzmite se bavite problemom nezaposlenosti, bavite se problemom buducnosti, bavite se problemom odlaska mladih u insotranstvo, problema ravitka domace privrede... A Tita i sve njegovo tamo gde treba - il u muzej pa ko voli nek izvoli, il par ljudi i svima po malj u ruke - i razbucaj na hiljadu delova...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 06.05.2005. 19:25:32 »

meni je potpuno sve jedno ...
nervira me to shto nash narod tako baca sve iz proshlosti , chim dodje novi vodja sve se staro rushi isklanja ... zato nishta i ne mozemo da napravimo ...
daleko od toga da sam ja "crvena" , svi dobro znaju na kojoj sam strani ,ali me stvarno nervira to shto svoju istoriju pokushavamo da satremo!  Takva je kakve je ne mozemo je promeniti ...
na kraju , svakood nas ima deo proshlosti kojim se ne ponosi ali to je deo nas , i to nas chini takvim kakvi jesmo.
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 09.05.2005. 01:21:56 »

Pazi 'vako.... Mislim, stvarno je glupo vracati celu tu konstrukciju ponovo na trg. Pre sam za to da se ona stavi na neko bolje, vidljivo mesto na platou kod muzeja naprimer, jer tu i pripada. Ili da se odnese na Kadinjachu i tamo postavi.
Glasam da se bista Tita ne vraca na trg!
Sačuvana
Peekaboo
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Rak
Poruke: 1099



« Odgovor #5 poslato: 09.05.2005. 01:31:08 »

Svidja mi se Topov predlog da se odnese na Kadinjacu ili kod muzeja...ali nije za trg...to nece nista promeniti medju ljudima, samo ce biti vise prepirki da li treba ili ne treba da stoji tu...a i Uzice se vise i ne zove Titovo Uzice... :?
Sačuvana
Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #6 poslato: 27.05.2005. 01:31:38 »

Srpski narod ima obicaj da zaboravlja. Ali to se nece izmeniti vracanjem biste na trg. Siguran sam da ce Tita pamtiti buduci narastaji, a ukrasavanje trga na taj nacin nije nista drugo do ukazivanje casti i postovanja Titovom liku i delu. E, tome se zestoko protivim. Da ne ulazim u detalje, ali danas zivimo ovako u velikoj meri zahvaljujuci cika Brozu.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #7 poslato: 29.05.2005. 00:59:24 »

Eh... drug Tito... Svidelo se nama to ili ne, on je deo nase istorije. I kada se sada setim cele halabuke i histerije kada je Tito sklanjan sa trga, muka mi je... Od toga je napravljena velika terevenka i zgodna prilika da ko god zeli pljune po njemu. Pripisimo to nacionalistickom zanosu. OK, mozda samoj bisti nije mesto na centralnom gradskom trgu (iako meni licno ne bi smetalo, nisam zatrovana), ali svakako da bi trebalo da bude na platou ispred Muzeja. Na kraju krajeva, to je tematski muzej posvecen Drugom svetskom ratu, i pravo je da on bude tu, jer je partizanski pokret istorija ocenila kao pobednicku stranu.
A sto se tice toga kako danas zivimo, tome smo najvise sami krivi. Trebalo bi ostavimo tu losu naviku da za sve ruzno sto nam se desilo i sto nam se desava krivimo nekog drugog. Which reminds me... znate ono, "Jedino su za vreme Tita svi Srbi ziveli u jednoj drzavi!"  lol
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #8 poslato: 29.05.2005. 07:32:46 »

Titovoj bisti nije mesto ni u muzeju a kamoli na trgu. Mozda bi bilo najbolje da se pretopi?
EJ BRE pa ima tu dosta bronze ljudi.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 29.05.2005. 19:25:11 »

Ta bista ima veliku vrednost, mnogo vecu nego sto vredi bronza od koje je napravljena. Gradu je vec nudjeno da proda istu ali je dobro ucijeno sto niej prodata. Istoriju, kakva god da je, treba posotovati.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 29.05.2005. 19:51:02 »

Ma gde rastopiti bistu .. To je van svake pameti. Shto kaze pedja istorija je istorija i treba je poshtovati. Ako i ne mogu dda smisle gde da je stave kod muzeja...neka je odnesu na Kadinjachu shto rekoh. Ali sam za to da se stavi na neko vidno mesto.... naravno kod muzeja.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #11 poslato: 29.05.2005. 21:37:52 »

Citat: "Pierre"
Siguran sam da ce Tita pamtiti buduci narastaji


Ne znam shto bi ga pamtili i buduci narashtaji. Ni ja ga ne pamtim. I nema shta ja da glasam za njega, jer ja faktichki nemam pojma kako je bilo dok je on bio na chelu "drzave". Za njega neka glasaju matorci koji su ostetili "lepotu" Titovog vremena, a za tu njihovu lepotu cemo ja i moja generacija u daljem zivotu da ispashtamo. Aj dosta vishe ljudi o politici i svakojakim glupostima, oce li neko neshto konkretno uraditi shto bi se ticalo poboljshanja standarda u ovoj zemlji, a jok baviti se glupim pitanjima kao shto je vracanje neke biste na nash trg. Jeste, ima da ga ulepsha, uuujeeeee.... Dragoljube, nalazimo se uskoro da odemo da je pretopimo u bronzu smile
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #12 poslato: 29.05.2005. 22:14:04 »

Citat: "Ainhoa"
A sto se tice toga kako danas zivimo, tome smo najvise sami krivi. Trebalo bi ostavimo tu losu naviku da za sve ruzno sto nam se desilo i sto nam se desava krivimo nekog drugog.



kad je ovo postavljeno u ovu temu.... zaista no comment
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #13 poslato: 30.05.2005. 03:39:42 »

To? Moja malecka dogresija na post pre moga. Nothing else.  :wink:
Enivej, cemu sada ta haranga na mrtvog coveka? Nije valjda da vam je frka da se "mlada pokolenja" ne navuku na komunizam, ey?  lol
Sačuvana

Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #14 poslato: 30.05.2005. 06:11:31 »

Citat: "Ainhoa"
A sto se tice toga kako danas zivimo, tome smo najvise sami krivi. Trebalo bi ostavimo tu losu naviku da za sve ruzno sto nam se desilo i sto nam se desava krivimo nekog drugog. Which reminds me... znate ono, "Jedino su za vreme Tita svi Srbi ziveli u jednoj drzavi!"  lol


Za vreme "hladnog rata" SFRJ je bila garant stabilnosti i balansirala je izmedju Vasingtona i Moskve. Na ime toga dobijala je razlicite vrste pomoci i od jednih i od drugih. Ali, od 1950. do 1964. SAD je pokrivala 60% jugoslovenskog deficita. Ovakvo stanje dovelo je do laznog morala jugoslovenskog stanovnistva. Stvorena je lazna slika da je ugodan zivot jugoslovenskih gradjana proizvod sopstvenog dometa. Do 1982. spoljni dug je narastao na 21 MILIJARDU dolara !!!
Sta to znaci? Da su nase mame, tate, bake i deke zivele na kredit koji jos nije vracen i koji ce i nasi unuci otplacivati. Inace ovde je tema Tito i kome se ne svidja da razgovara o tome i ne mora. A kao sto sam vec rekao vracanje biste nije tako jednostavno. Ako bi se to desilo, znaci da se na neki nacin izvinjavamo sto smo je sklonili i da treba Tita postovati. On jeste velika istorijska licnost, ali nemam razloga da ga postujem. Zato u muzej i tacka. Ili da izvajamo i Sloba a?
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #15 poslato: 30.05.2005. 06:35:21 »

Citat: "DJ_Uro_UE"
Dragoljube, nalazimo se uskoro da odemo da je pretopimo u bronzu smile


Brate uvek sam za to, i onako izgleda kao aerodrom za vrabce i golubove :!:

Ako je bista istorijske vrednosti molim stavite pored nje i kratak akt o zivotu i radu Josipa Broza-Tita. Kada neko dodje da je vidi (deca, djaci, turisti), neka i prochita neshto o toj "pozitivnoj lichnosti" ove zemlje, kako vam (im) je bilo lepo tada a kako je nama sada.

Vidim da o toj bisti oni koji bi trebali da vode rachuna to ne rade. Da ih zanima ne bi bila tako prljava i obrasla travom. :?:  :?:  :?:
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #16 poslato: 30.05.2005. 17:23:51 »

Citat: "Pierre"
SAD je pokrivala 60% jugoslovenskog deficita. Ovakvo stanje dovelo je do laznog morala jugoslovenskog stanovnistva. Stvorena je lazna slika da je ugodan zivot jugoslovenskih gradjana proizvod sopstvenog dometa. Do 1982. spoljni dug je narastao na 21 MILIJARDU dolara !!!


Upravo to! Kad su ziveli kao paraziti na tudjoj grbaci i uzimali tudje bilo je lepo i imali su. A, cak su nasi matorci mislili kako je njihov rad i trud bio zaista isplacen pa je odatle ostalo "Eh, da mi je u titovo vreme". Od tog njegovog vremena spasao se samo onaj kome je bio navrsen zivotni vek upravo tih godina... Znate sta je apsurd? Sto ljudi iz godine u godinu, sve u vecem broju, dolaze u Titovu kucu odajuci mu postu, recitujuci pionirske pesmice i "Druze Tito" i ostale gluposti.

Ne Ainhoa, nije ovde u pitanju mrtav covek ili strah da ce da se vrati komunizam na nase prostore. U pitanju je istorija srpskog naroda i nista vise. Cak mislim da je ceo topic o tome.

Da, kao sto Pierre pomenu Sloba. I on je vec istorijska, mada ziva, licnost koji je radio to sto je radio i za koga sada ljudi tvrde da je bio neustrasivi vodja i da ga treba uzdizati do nebesa! Pa, ocemo i njemu bistu u znak zahvalnosti? Istorija ide rame uz rame sa istorijom, a sve istorijsko sto ima neku vrednost ide.... u muzej! I tu dalje diskusije ne bi trebalo da bude.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #17 poslato: 31.05.2005. 05:05:56 »

Znate kako, momci, da je pre 10 godina bilo u modi raditi spomenike drzavnika, budite sigurni da bi i Zloba imao svoj... kao i sto bi Djindjic dobio svoj.  roll And so on, and so on... "Kult licnosti" je svojstven Srbima.
Uostalom, meni se cini da vi ovde propustate poentu... Nije Titu podignut spomenik zato sto se za vreme njegove vladavine zivelo "lepo" (iako je sve to sto ste pomenuli oko kredita i dugova apsolutno tacno), vec zbog toga sto je imao epitet "oslobodioca od okupatora". Iliti "ratnog heroja", coveka koji je predvodio vojsku koja je trijumfovala u ratu. "Oca nacije". Kakogod...
Vasom logikom, nijedan drzavnik nije zasluzio spomenik, jer je barem jednom nesto zeznuo...
Uostalom, ceo svet slavi pobedu nad fasizmom... A onaj ko se odrice istorije, ma kakva ona bila, osudjen je da je prozivi ponovo...
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 31.05.2005. 06:12:15 »

Jesu Djiletu podigli nesto pa su se postovaoci zalili kako to nije dovoljno.
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #19 poslato: 31.05.2005. 16:31:19 »

jeste da nisam iz Ue..
al ja ne bi vratila tu statuu (il sta je vec) na trg!
Sačuvana
Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #20 poslato: 02.06.2005. 00:17:10 »

Znas kako devojcice, Tito je Tito. On je jedan od najvecih diplomata novijeg doba. U njegovo vreme Jugoslavija je bila zemlja sa velikim ugledom. Jeste on oslobodilac, ali nije svetac. Okupatoru su svi zeleli zlo, a Tito je imao najvise uspeha. I NIKAD nije bio "otac nacije", jer je svojim komunizmom gusio svaki nacionalizam i versku pripadnost. Bista se ne podize svakom. Slobo i Djindjic, iako su imali mnogo pristalica nisu ziveli u takvom vremenu kao Tito tj. nisu imali priliku da spasavaju narodu zivot od okupatora. Zato nikada ne bi ni dobili bistu. I nemoj misliti da neko od nas zaboravlja svoju istoriju samo zato sto ne zeli da vrati ono ruglo koje nikad nije ni trebalo da stoji na Trgu. A ako ne znas sta je ovde poenta, procitaj jos jednom naslov ovog topic-a.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
moockey
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 567




Najforumaš 2006
« Odgovor #21 poslato: 03.06.2005. 05:35:24 »

Tito je sklonjen i gotovo. Sigurno ga niko nikad vise nece vratiti na trg. Koliko god secanja na lepe dane zivela u nasim roditeljima, a samim tim i u nama, jos su nam svezija secanja na posledice komunizma. Komunizam nije samo uredjenje ili pogodno tlo za snaznu ideologiju, to je nacin razmisljanja. Komunizam je svest, nacin zivota, filozofija. Jednom recju utopija. Nikad ne moze zaziveti u zemlji koja MORA da zivi u kapitalistickom uredjenju. Za vreme Tita, zemljom je upravljala oligarhija sastavljena od ljudi koji bi se na prste mogli izbrojati. Oni su bili pitani za sve. To je main problem. Nisu stvorili sistem. Taj sistem su drugi narodi stvarali vekovima, a mi ga jos danas u potpunosti nemamo. Posledica toga je opste politicko rasulo, posledica toga je ovo sada. To su razlozi zbog kojih necu da postujem komunisticku ideologiju, a narocito ne vodju komunista u nas. Tito jeste bio znacajna istorijska licnost, ali ne u tolikoj meri pozitivno znacajna da bi njegova bista bila i dan danas na Trgu. Politicarima vreme dodje pa prodje. Njegovo je proslo. Dosta vise.
Sačuvana

Practice makes perfect
http://www.myspace.com/komedija
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #22 poslato: 03.06.2005. 07:18:04 »

ma kaka statua tg treba da ostane prazan super je ovako..i ove sijalice ubishe i onako mnogo yake bre.. e cccc :wink:
Sačuvana

radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #23 poslato: 08.06.2005. 15:53:02 »

Da se ne vracamo u proslost, mracna je.

U Vrnjackoj banji ima u centru poveca skluptura vrapca sa sajkacom.
Tu se masovno i obavezno slikaju turisti, imam i ja sigurno nekoliko svojih porodicnih sa tog mesta.

Dakle, nesto slicno bi moglo biti zanimljivo i na nasem trgu.
Predlazem da to bude era sa opancima, sajkacom, kao sa onih razglednica Zlatiborski brzi voz.

Moze i Japurov lik, ako ga se secate, samo ne politiku, ona je prolazna.

Dolazili bi turisti na trg samo na slikanje, pored simbola grada... kocim.
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #24 poslato: 08.06.2005. 23:23:53 »

Joj, samo ne shajkachu i opanke!
Nisam za to da se Tito vraca na trg, a sigurna sam da nije ni on smile . Malo je bezvezno po 1000 puta ponavljati ko je i kakav je bio... Svi valjda to znaju. Kao shto reche pokojni Djindjic, zaista je bio mangup svetskog nivoa, i svaka mu chast. Ali zato ni nasha deca nece uspeti vrate dugove koje je ova drzhava u tih 50 i josh plus 10 godina napravila... Nazhalost.
I kad pochnu da mi prichaju kako je bilo u njihovo vreme... Oni radili, placali stan, izdrzhavali porodicu... A mi lenji i "necemo"! Joooj, motka! Ishli u Trst za 2 para farmerki! Meni je put do Beograda i nazad velika stavka u budzetu!
U filmu "Lepa sela lepo gore" ima divna izjava, lik koga igra Nikola Kojo: "Dok je copavi Zagorac trpao u dupe americke dolare znali ste da kenjate o bratstvu i jedinstvu i da se smeshkate jedni drugima, a onda, onda je doshlo vreme da svedete rachune. Nema problema, samo, shto ih niste ranije svodili? Nego ste se 50 godina izdrkavali ovde, 50 godina vozili skupa kola, k...li najbolje p...e, pa sad, kad se k..a vishe ne dizhe, e, 'ajde sad malo da se bavimo poshtenjem. E, pa, isk...am se ja na to vashe poshtenje, i na celu tu vashu poshtenu generaciju, p..da vam materina, da vam p..da materina, svima vama, poshtenima!"
Shto me podseti da bih mogla ponovo da odgledam film...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Stranice: [1] 2 3 ... 6
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.022 sekundi sa 37 upita.