Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Zemlja progutala zid spavaće sobe  (Pročitano 1560 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 28.09.2006. 17:53:53 »

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2006/09/25/srpski/RG06092401.shtml

Užičanin Drago Vasić u trenu ostao bez dela kuće

Zemlja progutala zid spavaće sobe

Prekjuče po podne kuća je "krenula", ne samo da se odvojio i pao zid nego je i ostatak sav u pukotinama, kroz koje se ponegde može i ruka provući, kaže Vasić

UŽICE - Užičanin Drago Vasić, iz Ulice Filipa Višnjića u naselju Carina u Užicu, prekjuče kasno po podne ostao je u trenu bez dela kuće, kada je istočni zid njegove spavaće sobe potonuo u provaliju duboku dvadesetak metara, duboku rupu koju su na ivici njegovog dvorišta iskopale građevinske mašine, koje su na susednom placu ovih dana kopale temelje za građevinski objekat.

- Izašao sam do komšije na kafu, a kad sam se vratio - nema zida moje spavaće sobe, progutala ga zemlja, a iz kuće zjapi ogromna rupa, ispričao nam je juče ujutru vidno uznemiren Vasić, koji je noć između subote i nedelje proveo u stanu kod ćerke.
      
Vasić tvrdi da su se prvi problemi s njegovom kućom pojavili pre petnaestak dana, kada su se na susednom placu ispod njegove kuće, koja je u strani iznad Carine, pojavile građevinske mašine i počele da kopaju veliku rupu za temelje i objekat. Ivica zakopane rupe bila je na desetak metara od njegove kuće, ali je u međuvremenu zemlja počela da se obrušava, pa je ivica ambisa bivala sve bliža ćošku njegove kuće, da bi na kraju zemlja popustila i pod temeljom njegovog doma.

- Dole na gradilištu radio je i veliki pneumatski čekić, i kad su razbili i sklonili veliku stenu, u kući su se pojavile prve pukotine, vrata i prozori nisu mogli da se otvore. Juče popodne kuća je "krenula", ne samo da se odvojio i pao zid, nego je i ostatak sav u pukotinama, kroz koje se ponegde može i ruka provući - kaže Vasić.

Na placu ispod njegove kuće na velikom gradilištu juče je stajala jedna velika građevinska mašina, ali, nigde, barem na vidnom mestu nije bilo table sa informacijom o kakvoj se investiciji radi, ko je vlasnik placa, izvođač radova, investitor, pa nije bilo moguće zvanično utvrditi ko stoji iza radova na placu ispod Vasićeve kuće. Sam Vasić tvrdi da su do njegove kuće, kada su se pojavile prve pukotine, dolazili ljudi iz užičke firme "Kondor", koja se bavi i nekretninama, i koja po njemu izvodi radove na lokaciji pored njegovog dvorišta i da su mu rekli da ne brine, da će sve biti sanirano.

- Oni tvrde da imaju sve potrebne papire, ali, meni nije jasno kako nešto ovako može da se desi ako se poštuju svi propisi. Da su oni radili po projektu, ovo se ne bi ni desilo - kaže Vasić.

Na telefone firme "Kondor" juče posle podne nije se niko javljao, tako da su zasada bez odgovora ostala pitanja da li je ova firma investitor radova na Carini, da li investitor i izvođač radova imaju sva potrebna dokumenta, i ko će i kada obeštetiti Vasića, koji je ostao bez pola kuće i ostale vlasnike čiji su objekti napukli.


I KOMŠIJI POPUŠTA

- Nikada ovde nije bilo problema s klizištem, ovo je tvrd teren, ispod je bila stena, sve dok nam dvorišta nisu potkopali. Dok je na gradilištu radio pneumatski čekić, sva kuća se tresla. Sad i ja strepim, kuća je puna pukotina, noćas sam pokušao da spavam u svojoj sobi, ali sam više dežurao nego što sam spavao. Iskopana rupa pored naših dvorišta ugrožava najmanje pet-šest kuća - kaže Vasićev komšija Prvoslav Babić.

Z. Šaponjić (Sina)
« Poslednja izmena: 07.03.2007. 19:59:00 Pedja » Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 28.09.2006. 18:05:23 »

http://www.blic.co.yu/blic/arhiva/2006-09-26/strane/srbija.htm#5

Nepažnja na užičkom gradilištu

Potonula kuća

UŽICE - Iznenada i za samo nekoliko trenutaka, Drago Vasić iz užičkog naselja Carina u subotu je ostao bez dela kuće. Zid njegove spavaće sobe otisnuo se u iskopinu duboku dvadesetak metara koja se nalazi tik uz kuću na susednom placu. Rupu u koju je potonuo zid napravila je građevinska mehanizacija angažovana od strane agencije „Kondor“, pripremajući teren za izgradnju novog objekta.

- Otišao sam do komšije na kafu, a kada sam se vraćao - vidim nema zida moje kuće, survao se u jamu - ispričao nam je šokirani Drago Vasić, koji je bio prinuđen da se preseli u stan kod ćerke.

On dodaje da su se problemi sa njegovom kućom pojavili dve nedelje od kada su građevinske mašine počele da kopaju rupu za temelje objekta. Rubovi te jame bili su desetak metara od Vasićeve kuće, ali je, kako se danima zemlja obrušavala, ivica rupe bivala sve bliža njegovom domu. Bilo je tako sve do subote kada je zemlja sa sobom ponela i zid kuće.

- Na gradilištu su koristili veliki pneumatski čekić. Njime su razbijali stenu, ali od siline tih udaraca meni su se u kući najpre pojavile pukotine, a vrata i prozori nisu mogli da se otvore. Na posletku i kuća je krenula, jedan zid se otisnuo a ostali zidovi ostali su sa naprslinama - kaže Drago Vasić.

Kada su se pojavile prve rupe na kući, objašnjava Vasić, došli su ljudi iz agencije „Kondor“ koja se bavi prometom nekretnina i rekli mu nema razloga za brigu i da će mu nastala šteta biti nadoknađena.

- Nije mi jasno kako je ovo moglo da se desi. Oni kažu da imaju potrebne papire i da su radili po projektu - dodaje on.

Više sreće imala je porodica Babić, prve komšije Vasića, koji su (za sada) prošli samo na pukotinama na zidovima.

„Blic“ je juče o ovome pokušao da razgovara sa nadležnim iz agencije „Kondor“, međutim neuspešno jer je, kako nam je rečeno, gazda firme bio odsutan. Inače, nigde na vidnom mestu oko gradilišta na Carini nije istaknuta tabla sa podacima kakav se objekat gradi, ko je investitor, a ko izvođač radova.

V. Lojanica
« Poslednja izmena: 07.03.2007. 19:59:36 Pedja » Sačuvana

ana_vangogh
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 278



« Odgovor #2 poslato: 30.09.2006. 06:43:27 »

to vam je u mom komsiluku... kuca odmah do moje... debili - unistili su celo brdo, i svaki dan nam nesto ne radi - nema vode, nema struje, ne radi telefon... kakvi idioti i ko im dade dozvolu da rade! moja kuca je za deset centimetara izbegla katastrofu, mada se molimo bogu da je to konacno... beton u dvoristu je pukao, ulazne stepenice... KRETEEEENI!
Sačuvana

..svaki put, nebo zna, cuje glas, ti si sam i plasi te do smrti!!....
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #3 poslato: 30.09.2006. 07:10:32 »

Pa kada gradjevinske radove u Uzicu izvode mahom diletanti i analfabete bez bazicnog znanja iz te oblasti, a kamoli sa diplomom Gradjevinskog fakulteta. Sta, imali su projekte? Gde su ih radili, na Bloku 5 ili 4? Ili su stapom sarali po zemlji...

Nista, sad lepo da se zitelji ugrozenog dela udruze, presaviju tabak, i krenu... prijave, odstetni zahtevi, da se tim expertima zacrvene usi.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.07 sekundi sa 34 upita.