Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: mazohizam i divljastvo zlatiborskih konjusara  (Pročitano 4654 puta)
kobi_kv
novajlija
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
Biljana Kostantinović
Mesto: Kraljevo
Država: Srbija
Poruke: 1


« poslato: 10.07.2013. 20:03:22 »

Poštovani,
Ja sam iz Kraljeva, a ovim putem vam se obraćam i zahtevam da hitno reagujete protiv vlasnika koji ima konje (ponije) na Zlatiboru, i koji je jednog u sredu pretukao do krvi.
Evo o čemu se radi: moja školska drugarica, Snežana Medić, koja je već niz godina u Londonu, bila je na odmoru u Kraljevu.
Kako je željna svoje zemlje i njenih lepota, sa svojim starim roditeljima obilazila je najlepša mesta u zemlji, i u sredu 3, juna se obrela na Zlatiboru.
Kako je svoj automobil parkirala blizu Odmarališta Dunav, u  neposrednoj blizini su im bili pijaca i vlasnici konja i ponija koje iznajmljuju kao turističku atrakciju.
U trenutku kada su izlazili iz kola primetili su mlađeg čoveka koji krvnički tuče jednog ponija. Pored njih je sedela starija žena.
Čovek je toliko batinao životinju, da je ona iznemogla pala na zemlju, na šta je on nastavio da je šutira u glavu  i krvnički udara po vratu nekakvom močugom toliko da je iz vrata životinje lila krv.
Moji prijatelji, užasnuti prizorom, su pritrčali čoveku, starici i  jadnoj životinji, i pokušali da prekinu ovaj stravični dogadjaj.
Čak je i otac moje drugarice, Milorad Medić (iz Kraljeva) pokušao da smiri razjarenog čoveka, rečima ''Dobro prijatelju, nemaoj tako..'', našta je mladji čovek podigao močugu i nasrnuo na ovog čoveka koji nije hteo ništa drugo do da zaštiti jadnu životinju.
Od takve reakcije moji prijatelji su pobegli užasnuti i vrlo uznemireni, i odmah se vratili za Kraljevo.
Snežana Medić je već sutradan otputovala za London, njeni roditelji su stari i ne znaju da upotrebljavaju računar, pa me je ona zamolila da vama, Turističkoj organizaciji Zlatibora, Turističkoj organizaciji Užica, Društvu za zaštitu životinja ORKA... prijavim ovaj sadizam nad životinjama.
Na moje pitanje zašto nisu policiji prijavili događaj, odgovorili su mi da su toliko bili uzmenireni, uplašeni i zgroženi, da su uleteli u automobil i odmah napustili ''najlepšu planinu u Srbiji''.
Roditelji moje drugarice su imali nju da im pomogne da se smire, jadnoj životinji nije imao ko da pomogne!
Ljudi, spasite životinje od ljudi koji svoju nemoć, svoju bolesnu glavu leče ubijajući jadne životinje.
O slici koju takvi sadisti šalju turistima o Srbiji, neću ni da komentarišem!
Molim vas da reagujete!
U nadi da ćete sprečiti ovakve ljude u izlivima njihovih bolesnih emocija,
s poštovawem
Biljana Kostantinović iz Kraljeva
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 20.07.2013. 00:20:43 »

Trebalo je da napravite neku fotografiju da bi ga ljudi mogli repoznati, a tad bi mu sigurno neko već pokaza kako je tom jadnom konju bilo.
Sačuvana

alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #2 poslato: 25.07.2013. 02:46:22 »

Citat
Na moje pitanje zašto nisu policiji prijavili događaj, odgovorili su mi da su toliko bili uzmenireni, uplašeni i zgroženi, da su uleteli u automobil i odmah napustili ''najlepšu planinu u Srbiji''.


Upravo u ovom ''grmu leži zec''. U Srbiji je (na žalost) mentalitetom određena karakteristika da ljudi  uvek nešto komentarišu, ali da ne deluju da se zaista nešto promeni. Tako na primer, komšija neće da prijavi komšiju muža koji fizički zlostavlja svoju ženu ''jer to je njihov problem'', preko zlostavljanja životinja, do najbanalnijih primera, poput bacanja otpadaka iz vozila u pokretu i dr.... Ogromna većina će da kažu: ''To treba prijaviti'', ali sami to neće uraditi.

Za svaku pohvalu je to što reagujete, makar i ovako, obzirom da je ovo javni forum. Međutim, Vaša prijateljica je trebala, kao očevidac događaja, da prijavi policiji događaj koja bi sačinila odgovarajući zapisnik i dalje delovala. U Srbiji je na snazi Zakon o dobrobiti životinja po kojem je takvo ponašanje tog čoveka prema životinji kažnjivo. Drugo, ono što možda ima još jači efekat, a što Vam je napisao kolega forumaš - Peđa, jeste napravljena fotografija ili snimak koji se mogao poslati medijima. Naravno, reakcija medija bi momentalno pokrenula reakciju vlasti (iako je po meni to loš redosled događaja, da u Srbiji prvo mediji dignu frku, a onda država interveniše, umesto obratno).

Čak me i iznenađuje reakcija Vaše prijateljice, koja kako kažete živi u Engleskoj. Jer tamo, obzirom na mentalitet stanovništva, da građanin vidi takvo zlostavljanje životinje momentalno bi isto prijavio policiji.

Ovako...događaj se desio tada (a verovatno bezbroj puta ranije i ubuduće), ostao neprijavljen, bez očevidaca koji bi izjavili šta su videli, a takođe otišli sa prelepog Zlatibora sa ružnom uspomenom.

Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.992 sekundi sa 35 upita.