Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Déjà_vu  (Pročitano 15365 puta)
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« poslato: 17.04.2006. 02:56:54 »

Kako objashnjavate Déjà_vu i imate li neku logichnu ili pametnu teoriju zbog chega se dogadja? Da li ga dozivljavate chesto ili retko ?

N&B
Sačuvana
sylos
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 27


« Odgovor #1 poslato: 17.04.2006. 05:25:05 »

Nemam teoriju,i mislim da je to ne objasnjivo.
A imao sam jednu epohu da mi se deja-vu stalno dogadjao.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 17.04.2006. 05:48:56 »

Josh ne istrazene mogucnosti uma. Moc da vidimo stvari unapred, samo nismo ni svesni toga i ne umemo to da iskoristimo.
Poznato je da chovek koristi samo mali deo svog mozga. Negde oko, nisam siguran, 3 - 5 % Shahovski velemajstori ...od 7 do 10 %. Tako neshto.
Negde sa 20 % bi mogli da komuniciramo sa ljudima koji su hiljadama kilometara udaljeni, na odredjenim frekvencijama. Slichno kao shto rade delfini i kitovi.
Kada na kraju pogledam, uplashim se shta bi smo sve bili u mogucnosti da uradimo da mozemo da izvuchemo maximum svog mozga !  :-o

Tako da na dejavu gledam na neku moc uma da mozemo da predvidimo neku situaciju i to shto nam se dogadja se munjevito obradjuje u glavi da imamo utisak kao da nam se to sve desilo. Samo shto tu moc uma ne iskorishcavamo u potpunosti pa dozivljaj traje kratko smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 17.04.2006. 06:29:48 »

Meni se to dogadja s vremena na vreme. Jednom se cak desilo da sam imao jak osecaj dezavu-a u sred dogadjaja, odnosno da sam znao sta ce se tek desiti.
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 17.04.2006. 07:27:32 »

Deshavalo mi se bash chesto... Sada neshto redje, recimo jednom u par meseci. Negde sam prochitala objashnjenje da je to ustv. momenat kada jesi tamo gde bi trebalo da budesh, ne mora biti neki znachajan momenat, samo - na pravom si putu ka ostvarenju sudbine...
E, sad, malo je ovo bez veze preprichano, ali u kontekstu knjige u kojoj sam prochitala je sve potpuno jasno i veoma logichno.
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #5 poslato: 17.04.2006. 07:28:03 »

Citat
Meni se to dogadja s vremena na vreme. Jednom se cak desilo da sam imao jak osecaj dezavu-a u sred dogadjaja, odnosno da sam znao sta ce se tek desiti.


Pa to je pravi dezavu..... I verovatno je trajao par sekundi a? smile
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #6 poslato: 17.04.2006. 15:07:57 »

Citao sam negde da su tu pojavu naucnici objasnili tako sto jedno oko kasni od drugog u prenosenju slike do mozga...Pa nam se zbog toga cini da smo vec bili tu
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #7 poslato: 17.04.2006. 23:06:45 »

Citat: "Andragon"
Citao sam negde da su tu pojavu naucnici objasnili tako sto jedno oko kasni od drugog u prenosenju slike do mozga...Pa nam se zbog toga cini da smo vec bili tu


To sam i ja chitao, ali sam nashao objashnjenje koje odmah pokopava ovo gore.

Chitao sam da se deja vu dogadjao ljudima koji ne vide na jedno oko ili ga chak nemaju... Tako da ta teorija u startu bila onako zanimljiva, ali sad otpada ! smile
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #8 poslato: 17.04.2006. 23:54:32 »

Citat: "DJ_Uro_UE"


To sam i ja chitao, ali sam nashao objashnjenje koje odmah pokopava ovo gore.

Chitao sam da se deja vu dogadjao ljudima koji ne vide na jedno oko ili ga chak nemaju... Tako da ta teorija u startu bila onako zanimljiva, ali sad otpada ! smile


 hmm vidish ovo nisam znao...da definitvno ova teorija sa ocima otpada
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #9 poslato: 18.04.2006. 01:16:11 »

Ma kazem vam ja .. Moja teorija je najrealnija smile
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #10 poslato: 18.04.2006. 01:43:49 »

Nemam neku posebnu teoriju.. samo znam da je moguce... meni se deshavalo vise puta.. ali kad bi to nekome ispricala (npr.Dragoljubu) on bi rekao da sam looda!  :?  
e sad.. mozak kao mozak.. u situaciji u kojoj se covek nalazi.. moze da se seti.. "VEC vidjenog" i da zna sta ce se desiti...sto mene kao bice. dovodi do ludila.. jer vise ne znam.. da li se to desilo... ili ne! ili sam ja nesto o5 3povala!
Sačuvana
Nikola
Serbicus Smoricus
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Država: SER
Horoskop: Rak
Poruke: 342


Kad porastem bicu tigar...



« Odgovor #11 poslato: 15.10.2006. 02:28:36 »

To mi se desava povreno, mada u jednom periodu zivota to je bash bilo izrazeno.
I danas pamtim jedan od jacih kada sam imao nekih 12 godina i bukvalno je trajao oko 2 minuta.
Nakon toga su se nastavili pojavljivati periodicno ali nikada toliko dugacki.
Sačuvana

Zivot cine sitnice,
sitnice cine savrsenstvo,
a savrsenstvo nije sitnica.
Tarzan
provereni korisnici
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Radiša Tošić
Mesto: Jagodina otac mi je Užičanin bio ( počiva u miru)
Lokacija: Naselje Sveta Petka
Država: S R B I J A
Poruke: 1


« Odgovor #12 poslato: 17.10.2006. 21:02:14 »


Kako objashnjavate Déjà_vu i imate li neku logichnu ili pametnu teoriju zbog chega se dogadja? Da li ga dozivljavate chesto ili retko ?


Deja Vu je psihički fenomen gde u realnosti u javi nam se čini da kao da smo nešto doživeli a znamo
da nismo to je zapravo situacija koja je vrlo vrlo slična koju smo već doživeli ali pošto mozak nije u stanju
da isčita sve sinapse da preslika  jedan na jedan mi mislimo  da je to nekakav parafizikalni fenomen ( mada oni i ne postoje  => to je demonsko odredjenje ) a to je sve implikacija nesposobnosti mozga da uvidi da je to situacija vrlo vrlo slična u kojoj je naše fizičko telo i duh već obitavalo.
« Poslednja izmena: 18.10.2006. 01:10:32 Pedja » Sačuvana
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #13 poslato: 05.04.2007. 04:34:00 »


Citat: "Andragon"
Citao sam negde da su tu pojavu naucnici objasnili tako sto jedno oko kasni od drugog u prenosenju slike do mozga...Pa nam se zbog toga cini da smo vec bili tu


To sam i ja chitao, ali sam nashao objashnjenje koje odmah pokopava ovo gore.

Chitao sam da se deja vu dogadjao ljudima koji ne vide na jedno oko ili ga chak nemaju... Tako da ta teorija u startu bila onako zanimljiva, ali sad otpada ! smile


Andrgonova teorija je tachna.. tj.teorija koju je ne bash tachno perpichao..
radi se o prenoshenju informacija iz kratkorochne u dugorochnu memoriju.. vid nije presudan za deja vu smile
tu dolazi do osetjaja `vetj vidjenog` jer je informacija vetj bila u nashoj kraatkorochnoj memoriji..

ovo je taj koncept..imali smo predavanje posvetjeno ovoj pojavi.. potruditju se da u skorije vreme nabavim vishe informacija smile
Sačuvana
Sojka_Tica
zapjevala...
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Sojka Tica
Mesto: Užice
Država: Srbistejdzan
FaceBook: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 184


Deep inside your mind


« Odgovor #14 poslato: 08.05.2007. 06:06:24 »

Da... meni se cesto desava ali ja to iz iskustva gledam kao neku vrstu upozorenja... moze biti i da je to jos neka iskonska veza sa nekim drugim svetom koji je duboko povezan sa nama.
Sačuvana
Vertigo
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 408


Nosce te ipsum!


« Odgovor #15 poslato: 08.05.2007. 16:41:21 »

Heh, ma jok, to je cisto "greska" naseg mozga. Kao sto neko pomenu, ima veze sa kratkorocnom memorijom, valjda ne prelazi u dugorocnu ili tako nesto- zaista ne bih zaista da lupam. U svakom slucaju, nema veze sa visim silama, nekim drugim svetom i slicnim stvarima.  smile

Mada, zanimljiv mi je osecaj kad dozivim deja-vu.
Sačuvana

We rise only to fall... we die only to live...
we ask to dream in hopes of knowing...
he gives us a heart in hopes of feeling...

I am felling... it's you!
Pandora
početnik
*
Pol: Žena
Mesto: Pozega
Država: Srbija
Poruke: 3


« Odgovor #16 poslato: 10.01.2012. 04:47:19 »

Mislim da sam procitala negde da kada se rodimo zivot koji treba da prozivimo vidimo kao film i zato nam se kao cini da smo neke stvari vec videli... smile
Sačuvana
violeta
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Violeta Jovanovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 91


« Odgovor #17 poslato: 14.01.2012. 22:20:32 »


Mislim da sam procitala negde da kada se rodimo zivot koji treba da prozivimo vidimo kao film i zato nam se kao cini da smo neke stvari vec videli... smile


Hmmm... ima logike.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 16.01.2012. 18:06:02 »

Pa i nema logike. Da je tako onda život ne bi imao smisla. Život ima smisla samo ako budućnost zavisi od naših postupaka i interakcije sa okruženjem i životima drugih.
Sačuvana

bubasarba
početnik
*
Pol: Muškarac
Država: Banana
Poruke: 4



« Odgovor #19 poslato: 21.01.2012. 07:00:42 »

Frojd kaze da je to potisnuto secanje i zelja. Ja verujem u naucno objasnjenje da kada razmisljamo o necemu,deo mozga koji kontrolise vid ''primeti'' vizuelno pa tek onda (u pitanju su 1000ti delovi sekunde sto je kao u mozgu ok vreme:)  informacija dodje u drugi deo mozga koji je obradi pa to izgleda kao secanje. Mada kazu da su kao dokazali da to nije ali to je mozak,ko ce ga znati.
A sta je tek sa indigo decom koje imaju sest cula? Mozda je i to. [url]http://en.wiki[/url] pedia.org/wiki/Indigo_children#Attention-deficit_hyperactivity_disorderWiki
EXploziv

 beer21
Sačuvana
bubasarba
početnik
*
Pol: Muškarac
Država: Banana
Poruke: 4



« Odgovor #20 poslato: 21.01.2012. 07:24:19 »

Aj da pitam kad sam ovde posto ovde ima par skorasnjih aktivnosti, koliko ljudi posecuje forum koliko-toliko redovno?  Nov sam a cini mi se da je (trenutno) bas slabo posecen?
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #21 poslato: 22.01.2012. 03:22:40 »

Veoma mali broj ljudi posecuje ovaj forum redovno.ma sta redovno..uopste Wink!Ponekad neko bane i to je to smile
Sačuvana
bubasarba
početnik
*
Pol: Muškarac
Država: Banana
Poruke: 4



« Odgovor #22 poslato: 22.01.2012. 05:31:57 »

E steta
Sačuvana
violeta
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Violeta Jovanovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 91


« Odgovor #23 poslato: 22.01.2012. 18:47:57 »


Frojd kaze da je to potisnuto secanje i zelja. Ja verujem u naucno objasnjenje da kada razmisljamo o necemu,deo mozga koji kontrolise vid ''primeti'' vizuelno pa tek onda (u pitanju su 1000ti delovi sekunde sto je kao u mozgu ok vreme:)  informacija dodje u drugi deo mozga koji je obradi pa to izgleda kao secanje. Mada kazu da su kao dokazali da to nije ali to je mozak,ko ce ga znati.
A sta je tek sa indigo decom koje imaju sest cula? Mozda je i to. [url]http://en.wiki[/url] pedia.org/wiki/Indigo_children#Attention-deficit_hyperactivity_disorderWiki
EXploziv

 beer21


Ima jedno objašnjenje od Marsela Prusta iz njegovog romana 'U traganju za izgubljenim vremenom'. Postoje dogadjaji od kojih nam se ureže u sećanje samo neki detalj koji smo opazili samo jednim od čula kao što je miris, na primer. Pa kada nam se taj miris ponovo pojavi u nekoj novoj situaciji čini nam se da smo celu situaciju već doživeli, a zapravo samo je to jedan njen deo - u ovom slučaju neki specifični miris.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #24 poslato: 23.01.2012. 21:15:25 »

Meni se jednom desiti dežavi ali takav da sam ne samo imao osećaj da mi se sito dešava nego sam znao i šta će se tek desiti. Teško da je to moglo da bude posledica podsećanaj čula.
Sačuvana

Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.332 sekundi sa 35 upita.