Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Povezivanje: Krcagovo  (Pročitano 43905 puta)
WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« poslato: 06.03.2005. 20:35:16 »

Jel postoji AP u Krcagovu,a ako postoji moze li se znati njegova adresa??
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 07.03.2005. 07:01:54 »

Radimo na tome. Na sajtu (http://wireless.uzice.net) imas obrazac za prijavu pa ako si zainteresovan posalji nam je ako bi mo mogli da te kontaktiramo kada bude aktuelno postavljanje tog cvora.
Sačuvana

WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #2 poslato: 07.03.2005. 08:43:16 »

A koliko korisnika ima mreza za sada??
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #3 poslato: 07.03.2005. 18:02:29 »

ja mislim oko 20'ak , ja sam samo clan pa nemogu ti reci detaljno smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 07.03.2005. 18:50:47 »

Tako nekako, i ja sam malo pogubio evidenciju posto na nekim mestima ima i vise racunara...
Sačuvana

WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #5 poslato: 07.03.2005. 20:36:39 »

Pogledao sam maltene sve sajtove wireless mreza u Srbiji i morad da konstatujem da smo mi jedan od retkih gradova ako ne i jednini koji ima dve nezavisne mreze.Zar to nije malo cudno??
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #6 poslato: 07.03.2005. 21:18:00 »

well i don't know what to say  Shocked  ,  bolje bi bilo da je jedna velika...ali ne znam mnogo o ovim drugima....
Sačuvana
WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #7 poslato: 08.03.2005. 01:57:30 »

Pa imas sajt i ovih drugih,http://www.uewireless.net.Onaj ko hoce da postane clan prosto ne zna koga da kontaktira!
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #8 poslato: 08.03.2005. 03:11:25 »

Pa neces se zbuniti oko kontakta ni tamo ni ovamo  smile   ne znam na sta si mislio konkretno kad kazes ako hoce neko da kontaktira ...ali kada je 'wireless'  u pitanju mislim da treba neka odlucnost da postoji , ljudi su nesto mesecima cini mi se predomisljaju sta kako , mi ovde u zgradi smo prelomili u trenu i vec sledca sekunda visio je utp cabl niz zgradu smile  ja kontam da je ovo super  i svetska  stvar  , a to sto ima vise mreza nem' pojma stvarno kako to ide ...  . mogu samo da kazem da je jedna bilo bi bolje za sve...  
aj
poz
Sačuvana
WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #9 poslato: 08.03.2005. 06:08:20 »

Pa pravo da ti kazem ja se predomisljam iz samo jednog razloga.Moram da anlizairam da li ce mi oprema koju nabavim koristiti i u Beogradu jer necu jos dubo biti ovde u Uzicu.A i malo je teze meni u Krcagovu da se povezem nego vama u gradu,tako da ja nemam sta da prelomim jer puno toga ne zavisi od mene.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 08.03.2005. 07:01:36 »

Citat: "WishMaster"
Pogledao sam maltene sve sajtove wireless mreza u Srbiji i morad da konstatujem da smo mi jedan od retkih gradova ako ne i jednini koji ima dve nezavisne mreze.Zar to nije malo cudno??


S jedne strane jeste cudno, a sa druge i nije. Uzicani su vec postali poznati po tome da sve imaju dva pa i vise puta. Takva nam je valjda narav. Pogladaj po gradu, u svakoj ulici imas po dve prodavnice kojeprodaju istu robu, sto tako ne bi bilo i sa netom smile

U svakom slucaju, namena ove dve mreze je razlicita. Wireless.uzice.net je zamisljena kao nekomercijalna internet zajednica, otvorena za sve ljude dobre volje, sa zeljom da se na ovaj nacin upoznanju i druze sa drugima iz Uzica.

UEWireless je nastala kasnije, koliko znam, kao ideja da se povezu ljudi koji hoce da igraju mrezne igre. Mislim da postoji i neka mesecna pretplata za koriscenje te mreze, ali ne znam mnogo detalja posto su zabranili pristup svom forumu sa nase mreze. Ne znam mnogo o tome ko je napravio tu mrezu, a nekih kontakata izmedju nas nije bilo.

Postoji logika u izdvajanju igracke mreze. Iskustva za koja ja znam, a poznajem skoro sve ljude u Srbiji koji su nesto znacajno postigli po pitanju wireless-a, mrezno igranje i wireless nisu bas kompatibilni. Mi smo u mrezi pustili CounterStrike server bas da isprobamo i nismo imali problema, ali zato sto je bilo malo ljudi na serveru i zato sto smo koristili prilicno neopterecene resurse mreze, a i mi se trudimo da veci deo mreze ostvarimo zicnim putem, kada je to izvodljivo kako bi smo izbegli ogranicenja koja wireless namece. Tako recimo, na vecem delu mreze datoteke mogu da se prenose punom brzinom od 100mbit/s. Kada se poveca broj igraca ili preko AP-ova ide jaci download, stvari za igranje postaju pipavije.

Bolje je da se za igranje koristi posebna mreza jer se tako izbegavaju problemi. S jedne strane igraci dobijaju vise resursa za sebe, a s druge strane, ljudima kojima igranje nije glavna zanimacija u mrezi se ne postavljaju ogranicenja koja su neophodna da bi se obebedilo da i jednima i drugima mreza radi zadovoljavajuce. Tako niti su ljudi ometani, niti ometaju nekog drugog.

U svakom slucaju, nadam se da se komunikacija ove dve mreze nece zavrsiti ovim banovanjem na njihovom forumu ili sta vec. Nas ovde to ne zanima, otvoreni smo za sve koji hoce sa nama i imaju dobru volju, a verujem da ni oni nemaju rzloga za, nedaj Boze, lose odnose sa nama.

Vrlo je moguce da cemo u nekom buducem vremenu, ne tako daleko, imati interesa da napravimo interkonekciju izmedju ove dve mreze i obezbedimo komunikaciju izmedju clanova obe mreze. Slican dogovor vec imamo sa dva wireless provajdera u Uzicu i postavljanje linkova je u planu, cim vremnski uslovi dozvole. Ako smo mogli da napravimo takav dogovor sa dvema komercijalnim mrezama ne vidim razlog da to ide teze i sa drugima.

Mi se ovde trudimo da ozbebedimo dobar servis i da okupimo sto vise ljudi, sto nam za sada dobro ide. Sada je zimski period, nepovoljan za montazu uredjaja, ali cim krene prolece ocekujem da cemo realizovati dosta novih montaza koje su dogovorene. Sada povezujemo samo one ljude kod kojih je prilika takva da se sve moze obaviti lako bez obzira na sneg i hladnocu, bez nekog pentranja po nesigurnim krovima.

Citat

Pa pravo da ti kazem ja se predomisljam iz samo jednog razloga.Moram da anlizairam da li ce mi oprema koju nabavim koristiti i u Beogradu jer necu jos dubo biti ovde u Uzicu.A i malo je teze meni u Krcagovu da se povezem nego vama u gradu,tako da ja nemam sta da prelomim jer puno toga ne zavisi od mene.


Sto se opreme tice, otprilike ti isto treba. Moja preporuka je da uzmes neki zgodan AP koji ces da koristis u klijent rezimu. U Uzicu imas bolje uslove za povezivanje, tako da moras misliti na Beograd koji je prepn raznih bezicnih mreza i smetnje su ogromne. Tamo ti je prakticno jedini izbor neki AP klijent velike snage (i velike osetljivostiprijemnika), kao sto je recimo Pheenet WL 118C i sto bolja antena, kao sto je Grid 24 dB. Drugim recima, ako vec znas lokaciju u Beogradu, nabavi opremu koja ce ti tamo zadovoljiti potrebe jer ce ona ovde sigurno da radi posao.


Sto se samog Krcagova tice ono je prilicno nezgodna teritorija. Skoro u u Prvom partizanu pustili kamere za video nadzor koje rade na istom opsegu kao i bezicne mreze ali s tom razlikom sto imaju enormno veliku snagu (koja visestruko nadmasuje dovoljenu emitovau snagu). Tolike smetnje prave da u recimo potpuno pokrili neke kanale i ucinili ih neupotrebljivim.

No iako su uslovi otezani, wireless nije nemoguc tako da cemo i to napraviti, opet kada budu pogodni vremenski uslovi.

Nisi rekao gde se nalazis da bi smoprocenili kakva jemogucnost da se povezes. Takodje, ne bi bilo lose da popricas sa komsijama i vidis ima li jos intereenata, jer ako vas je vise, vece su sanse da vas povezemo a i jeftinije vam ispadne.

Sve o principima na kojima funkcionise nasa mreza imas na http://wireless.uzice.net, imas tamo i letke koje mozes da pokazes komsijama, a ako ti trebaju jos neke informacije ili nasa pomoc, slobodno se javi kao i sada sto si se javio.
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #11 poslato: 08.03.2005. 18:17:16 »

... i posle kaze da ja pisem sastave....vidi kolko texta smile smile

Pa i ja sam probao da posetim taj forum i banovanje sam nesto shvatio licno  :?  mada mislim da to nije niko namerno mogao da uradi , bar nije hteo , mozda imamo iste IP adrese pa je tako nesto namesteno , ili vec...sta znam....
ali probacu ja sa modemom...moram da vidim sta pise tamo ...

a mreze...kada bi se svi povezali na DC ++ koliko ovde ima wireelss bilo bi mnogo dobro...ne kazem da je los counter-strike ali za vecinu je opustenije da rade klasicni servisi oslobodjeni uskih internet linkova ... i nadam se da ce se to kad tad desiti....
Sačuvana
WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #12 poslato: 09.03.2005. 08:44:33 »

Sto se tice opreme i Beograda to i nije previse vazno jer koju god opremu da imam koristice meni kad sam u Uzicu,a ako ne meni onda nekom drugom.
E sad sto se tice Krcagova,to je vec druga prica.U mojoj okolini siguran sam da nema zainteresovanih,a mislim da je celo Krcagovo diskutabilno.Puno je ovde stanovnistva(racunajuci i senjak) ali cini mi se da ljudi nisu bas orjentisani u tom pravcu.Mozda gresim,mozda su ove mladje genearcije drugacije od onih pre,ko zna treba probati...Inace ja se nalazim u zgradi koja je odmah ispod O.S. Slobodan Sekulic.
A sto se tice pitanja ja cu ih naravno postavljati jer malo znaom o ovoj oblasti a prilicno me zanima,tako da kad vam dosadim vi recite smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 09.03.2005. 09:21:16 »

Ne brini se nista, tako se samo cini dok malo ne zagrebes ispod povrsine i iznenadis se koliko ljudi u tvojoj okolini ima racunare.

U Crnoj Dami recimo, u nekoliko dana smo povezali desetak stanova, a mislili smo ne da nece biti zainteresovanih nego da niko i nema racunare.

Okaci u zgradi info o mogucnosti da se ljudi povezuju, osavi svoj kontakt i videces kad ti se ljudi jave. Mi cemo vam svakako maksimalno pomoci da se povezete.
Sačuvana

loonatic
provereni korisnici
novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #14 poslato: 12.03.2005. 01:30:52 »

Malo kasno se ukljucujem u diskusiju, ali samo da razjasnimo par stvari...

Zbog pokusaja defaceovanja UEWireless foruma, banovane su izvesne IP adrese koje su dolazile u obzir kao sumnjive. Izmedju ostalog, tu se nasao i ceo opseg IP adresa Control Pointa (ne samo wireless.uzice.net mreze).

Posto smo u medjuvremenu otkrili tacnu IP adresu krivca, ban sa CP adresa ce biti uklonjen.

Znaci, ne radi se ni o kakvom zlonamernom postupku administratora UEWireless-a!

Marko
UEWireless webmaster
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 12.03.2005. 01:34:57 »

Ma ok je. Pretpostavio sam da je nesto tako bilo u pitanju, s obzirom da sa wireless.uzice.net nikome nije dozvoljeno da pravi probleme.

Ako se slucajno desi da neko napravi nesto tako, samo vi javite pa cemo ga mi samo izregulisati.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #16 poslato: 11.04.2005. 07:15:21 »

Danas smo obavili veliki posao oko umrezavanja ljudi iz Krcagova. Obisli smo veliki teren i napravili mnogo merenja. Odabrali smo lokaciju i u toku su pripreme da se postave AP-ovi koji ce omoguciti povezivanje ljudi iz celog Krcagova.

Ovo se sve radi uz inicijativu dosta ljudi iz samog Krcagova i ocekujemo poprilican broj povezanih u prvom krugu.

Ko god je zainteresovan da ucestvuje neka se javi radi dogovora.
Sačuvana

WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #17 poslato: 11.04.2005. 20:04:36 »

Da li se moze barem okvirno znati gde ce AP biti postavljen??
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 11.04.2005. 20:56:56 »

Imamo vise lokacija na raspolaganju, a gde ce biti postavljeni uredjaji zavisi od lokacija i broja ljudi koji se povezuju.

Opcije su: Vujica Brdo, Karadjordjev sanac, Bolnica, Senjak, Mendino brdo, Ada i jos par mesta koja ne znam kako da opisem.

Ti mi se jos uvek nisi javio sa podacima kako bih mogao da te kontaktiram i planiram za povezivanje.
Sačuvana

WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #19 poslato: 14.04.2005. 21:23:10 »

Ma stvar je u tome sto meni sve zavisi od finansija,tako da ja nisam jedan od onih "sigurnih" i zbog toga ne zelim ni u kom smuslu nekog da obavezujem.Ipak moram da pozdravim i pohvalim vesu spremnost da od ovoga napravite dobru stvar.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #20 poslato: 14.04.2005. 22:17:54 »

Nije sve u finansijama, mnogo vise toga je u dobroj volji i entuzijazmu. Kad se radi zajedno sve ide lakse a ispadne i jeftinije.

Uz to, uvekmoze da se iskombinuje da ne mora sve odjednom da se kupi, a nadje se i neki visak da posluzi dok se nesto ne kupi.
Sačuvana

WishMaster
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 26


« Odgovor #21 poslato: 27.04.2005. 07:07:17 »

Jel i dalje postoje planovi za Krcagovo,ili se od toga za neko vreme odustalo?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 27.04.2005. 07:22:04 »

Ne da se nije odustalo nego se radovi privode kraju, ali se drzimo starog dobrog obicaja da ne pricamo mnogo dok ne uradimo.

Imas nesto vise u vestima na sajtu (http://wireless.uzice.net)
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 08.05.2005. 07:36:50 »

E pa, evo lepih vesti. Postavljen je Access point na Vujica brdo. Ima odlicnu poziciju i dobro pokriva celu krcagovsku dolinu. Vec imamo i jednog povezanog korisnika, vlasnika kuce na kojoj se nalazi AP a dogovoreno je povezivanje jos dosta ljudi.

Bice jos lepih vesti.
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #24 poslato: 10.05.2005. 16:03:18 »

Imamo jos jednog zainteresovanog korisnika za povezivanje, samo da odemo do njega da se to montira. 100% hoce, cak stavise mnogo je nestrpljiv smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.019 sekundi sa 36 upita.