Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
Autor Tema: Vremenske nepogode...  (Pročitano 8711 puta)
VBO
Gost
« poslato: 18.08.2002. 00:46:19 »

Kako vi objasnjavate ove nenormalne poplave u centralnoj Evropi koje se vec pocinju da ponavljaju iz godine u godinu...i to USRED L E T A ...
Koliko se ja secam poplave su obicno dolazile s proleca kada se topio sneg...Zemlje poput Nemacke i Austrije sasvim sigurno imaju regulisane obale svojih reka u najvecoj mogucoj meri a opet ovakva nevidjena katastrofa?
El Njinjo li je sta li mu je al ovakav trend mi nije jasan.I otkud tolike kise u Evropi u sred leta? Zar nisu tamo kise padale u jesen...a ovde kod nas u tropima kise padaju leti...
Ovde je pa opet nevidjena susa.Svake zime ovde po 2-3 meseca ne padne kap kise ali se zato leti naplati...proslog leta ni ovde nije pala predvidjena kolicina kise pa sad zemlja dodatno pati...Zato je valjda pala u Evropi...budi Bog s nama.
Cujem kaze mi muz ( prepricava mi vesti iz nasih novina :mrgreen: ) da negde gore u Svedskoj i vislje bilo 30 stepeni...Svasta ...Nece ovo na dobro da izadje...
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #1 poslato: 18.08.2002. 02:42:44 »

Ekolozi i metereolozi bi rekli da znacajni udio u klimatskim promjenama nose i promjene eko-sistema, i to zahvaljujuci stoljetnjim otpadu i zagadjenju koje iza sebe ostavlja covjek.
Ovdje je proslog mjeseca otp. svega 10-ak dana bilo suncanih (skoro pa jesenje oluje, dosta hladno), da bi vec ovog temp. bila oko 25 (znaci, ne bas 30C). Kod nas je, kazu, bilo obratno...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #2 poslato: 18.08.2002. 21:22:23 »

pa sta?
Ljudi su osposobljeni da prezive kakave god klimatske promene nastanu.
Klimatske promene na sitno i na krupno (smena ledenih i zarkih doba) oduvek su krasile planetu Zemlju i ne vidim tu nista nenormalno. OK, mozda je covek malo pomogao, ali uvek se nadje neko da "pomogne", a na Prirodi je da ide dalje, pa ko opstane, opstao je...
Vrlo su retke biljne i zivotinjske vrste prilagodjene da zive na svim kontinentima i svim visinskim, klimatskim i temperaturnim podrucjima, covek tu daleko prednjaci i ne vidim kako ce koja hiljada zrtava od poplava to promeniti - pa koliko ima zrtava u Juznoj Americi od vatrenog oruzja, bar sto puta vise pa nikom nista...
Neka se otopi sav led na svetu i more podigne za 100 metara, opet ce covek opstati, proterace Crnce npr. sa Johanezburske visoravni ili naseliti Sibir... zaista ne vidim nista zabrinjavajuce u svemu sto se dogadja...
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #3 poslato: 18.08.2002. 22:34:54 »

j**o te Bobane jesil' ti na nekim gljivama? idea  :?:
Kako bre mozes tako nesto da kazes.Mislim tacno je da ljudi umiru i sele se po planeti raznih razloga radi al nije to sve ni tako prosto. Ko oppp sa' ce da vam potone ostrvo u Pacifiku...shaljemo vas u Sibir! Sorry popunjeni smo ! lol
Tako je nekom izgledalo vrlo prosto da razdeli Srbe, Hrvate i Muslimane pa vide li shta se napravi...
S druge strane neke za istoriju civilizacije znacajne spomenike ima da odnese "mutno i ladno Dunavo"...
Znam Davide da je eko sistem otiso u krasni i da smo tome krivi i da smo kao odgovorna vrsta krajnje nezainteresovani za sudbinu planete jer nam je daleko vaznije da ZGRCEMO nesto sto zovemo bogatstvom , novcem...
Znam...ne svidja mi se kojom brzinom to ide...a opet da me pitash da li bih se DOBROVOLJNO odrekla recimo kola...tesko...ne znam...Pogotovo sto znam da postoje nacini da se recimo prevozimo "chistije" kolima ali to ne ide u prilog visokom profitu "vlasnika planete"...pa onda zasto ja?
Sta kazu naucnici da li je mozda vec i prekasno?
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #4 poslato: 18.08.2002. 22:48:22 »

VBO a da ti to ne gledas Discovery program ovih dana i emisije o global warming-u?! Vidim sekiras se u naletima...prvo zbog neozenjenog dela planete, pa zbog aktuelne politicke situacije, pa sadfa global warming...Sta je sledece?!
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #5 poslato: 18.08.2002. 23:15:04 »

"Besposlen pop i goveda krsti" rekli bi nashi stari...
Prichamo Alane ...samo pricamo...ubijamo vreme...i samocu...ponocnu lol .
A da nisi i ti na kakvim gljivama , gde se ovih dana zalecesh na mene na svakom koraku roll  :wink:  :cry:
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #6 poslato: 18.08.2002. 23:29:38 »

to sa gljivama...zvuci suvise arhaicno...onako bas bas.
Nego vidim resila si da se dodirnes svega trenutno aktuelnog pa reko da ti TV nije ukljucen na Discoveri. Oni se obicno bave tim stvarima....
Bas je pre nekoliko nedelja bilo par emisija o ruskim podmornicama kao i o toj glavnoj k-19...Par dana kasnije izasao i film. Lepo su nas pripremili. Prosle godine mesec, dav posle onog rusenja Njujorka idu dokumentarci o gradnji WTC...i tako u krug. Malo preduhitre, malo zakasne, od buve prave slona a narod se sekira i samo pita kuda ide ovaj svet.
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #7 poslato: 18.08.2002. 23:39:35 »

Kaki crni Discovery ..gledam samo obicne vesti...moz' misliti kako bih bila dosadna da josh gledam i Discovery :wink:
A da mi se ne svidja to sto vidim , ne svidja mi se...i brinem...imam vremena pa brinem...za razliku od onih sto zaradjuju novce i nista ne brinu lol
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #8 poslato: 19.08.2002. 04:50:35 »

Zabole Prirodu za nase verske razlicitosti; zna se sta ona preferira: mogucnost brzog prilagodjavanja i razmnozavanja.
Ja uopste nisam rekao da bi nekekav opsti potpo preziveli Srbi (sem mozda na Durmitoru) i svakako posle povlacenja vode (kao sto je bilo sa Panonskim morem) ne bi mogli da zauzmu te teritorije, ali neko ce moci, da li ce biti zut, crn, crven ili hodati na cetiri noge, prirodu to ne zanima...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #9 poslato: 20.08.2002. 05:37:57 »

Mada mi nesto nije jasno a propo ovih trenutacnih poplava.
Gledam malopre hrvatski dnevnik i uveliko pricaju o poplavama, prikazuju sela dopola potopljena i takve stvari, gledam istovremeno nas dnevnik i tamo nema nikakvih nadoslih voda, kazu da ce sve proci bez ijedne kapi van korita i tako to.
Sad sedim i razmisljam, je li to Slavonija na nizoj nadmorskoj visini od Vojvodine ili nas opet farbaju i mazu da je sve u redu iako tonemo?
Sačuvana
Nocobdija
Gost
« Odgovor #10 poslato: 20.08.2002. 10:25:30 »

Meni je to isto bilo cudno,u Hrvatskoj i ostalim zemljama svi neke dzakove redjaju, pa nesto razmisljam ako oni svi ne rasipaju tu vodu okolo nego se trude da je proteraju dalje, kako onda ta usmerena voda bas kod nas nestaje?
Djerdap? Struja za izvoz? Tesko.
Videcemo za neki dan. :?
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #11 poslato: 22.08.2002. 23:02:00 »

Ne znam ni ovde vas nisu spominjali na vestima...a Hrvatsku jesu :?:
A ja ako sam se "zalila" da je ovde kod nas susha ...SHALILA SAM SE!
Vec danima pada , ne posustaje ...skoro ko na NZ...muka da te uFati i da sednesh da placesh...A takO mi je i raspolozenje...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #12 poslato: 25.08.2002. 10:12:11 »

Eto, poplavni talas je prosao kroz Srbiju i niti jedna kap se nigde nije izlila.
Znate li zasto?
Pa mi smo odavno ukrotili Dunav, 900 km nasipa je izgradjeno izmedju Srbije i Dunava i tu mu prolaza nema.
Da bi narastao toliko da pocne da plavi po Srbiji, pre toga bi morao potpuno da potopi okolne zemlje.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #13 poslato: 25.08.2002. 11:35:11 »

kazu da su neka vikend naselja po Backoj poplavljena ali to valjda i nije preterano branjeno nasipima...
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #14 poslato: 25.08.2002. 16:53:25 »

Ajde nek je nesto dobro i u Srbiji napravljeno :mrgreen:
Ovo ovde postaje neizdrzljivo...cu da se obesim o prvu palmu... :cry: ( u nedostatku sljive)
Sačuvana
Ana
Gost
« Odgovor #15 poslato: 25.08.2002. 19:00:27 »

Citat: "Alan Ford"

kazu da su neka vikend naselja po Backoj poplavljena ali to valjda i nije preterano branjeno nasipima...


Koliko sam ja cula, radi se o vikendicama podignutim bespravno na samoj obali Dunava.
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #16 poslato: 26.08.2002. 06:41:45 »

vbo, nemoj da te mrzi da procitas ovaj tekst koji postiram. Pisan je tako da mogu da ga lepo prate i ljudi kojima to nije sturka, a pokriva dobar deo onoga o cemu si pisala u svojim komentarima... a i napisan je pre par meseci tako da je jos uvek prilicno aktuelan.


Zagrevanjem do potopa

Iako u vezi sa globalnim zagrevanjem, promenom klime i potencijalnim uticajem ljudi na njih postoji mnogo razli
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #17 poslato: 26.08.2002. 14:35:42 »

..jutros u Sthml +24 i tako vec danima, ovake temperature u Swe. nikada nisu zabiljezene i niko se ne sjeca ovakog ljeta?? uobicajeno je da je sezona kupanja odavno prosla, plaze prazne i mokre, kisne jakne, cipele itd vec bi trebalo oblaciti svako jutro...vidjela sam jata i jata gusaka kako odose, lisce sa breza je gotovo opalo, kesten je veliki..a mi jos uvijek provodimo vikende na plazama iako ne mozes da kupis vise tamo sladoled i sl. jer je sve zatvoreno ..kazu, prosla sezona jos 10-tog augusta, cudno je i neobicno i ja uzivam u ovom ljetu..ali isto tako predpostavljam a i citala sam dosta o tome da su se desile velike promjene u prirodi, ovdje tvrde da je naruseno uobicajeno kruzenje vode..ako pocnu da se tope gleceri moram da selim na ..Kilimandzaro Shocked
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #18 poslato: 26.08.2002. 21:00:28 »

Citat: "mercedes"

..jutros u Sthml +24 i tako vec danima, ovake temperature u Swe. nikada nisu zabiljezene i niko se ne sjeca ovakog ljeta??


Jutros u Malm
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #19 poslato: 27.08.2002. 00:36:08 »

da, sjecam se kise.. onako kroz trepavice.. roll
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #20 poslato: 27.08.2002. 16:23:16 »

Taki procitacu ali off line, ne mogu sad.
Posle dve nedelje ( neuobicajene) hladnoce i kise u QLD-u dok ostatak Australije kazu ne pamti ovakvu sushu gde kazu ekonomija ima da pati ukupno zbog nje, ja sam uzasno ali uzasno bolesna.UFatio me nevidjeni grip kakvog se ne secam jos od nekih Beogradskih dana.Ko mi je kriv kad ove godine nisam ( ko prosle) primila vakcinu.E a opet kazu " Samo se vi vakcinisite protiv svega i svacega pa cete izgubiti PRIRODNI IMUNITET...j**em ti i nauku ...ovakvu...
Konacno danas izaslo malo sunca. Navodno tvrde neki domaci da nas cekaju strasne vrucine naredna tri meseca ( sto opet nije normalno)...Sta li ce biti letos?
Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #21 poslato: 29.08.2002. 00:03:17 »

Prochitala sam Taki...zanimljivo ali nije dato nista narocito novo...Sve ovo smo culi hiljadu puta , na TV nam svaki dan, ali svaki dan, na neki od nacina, skrenu paznju na ovaj problem pa ipak...Nista se ne chini...Protokol iz Kjota evo nece da potpise ni Australija...
Zapravo ne mogu da vidim kako bi se cela stvar uopste mogla resiti.Posto su zagadile sopstvenu zivotnu sredinu industrijalizacijom i trkom za profitom razvijene zemlje su samo sad celu stvar ( i vishe od toga jer se stvaraju nova trzista od onih koji se sad razvijaju) preselile u nerazvijene.Kazu da je Kina u uzasnom ali uzasnom ekoloskom stanju...Rusiju da ne pominjem ( al tamo se radi o necem drugom) gde se radjaju vec bolesna deca a zdravo rodjeno dete postaje retkost...Azija je prakticno cela jedna velika katastrofa...Ali kako kazu Englezi "What goes around comes around" tako od ovog zagadjenja nemoze pobeci apsolutno niko na ovoj planeti...
Sta nam ostaje? Da chekamo kraj...
Po meni umesto sto se onolike pare daju za oruzja a onda se izazivaju ratovi da bi se ista trosila bolje bi bilo da shto pre sve te novce preusmerimo na trazenje drugog mesta gde bismo se sa ove planete mogli iseliti...sada se vise ne radi o hiljadama godina komotiteta vec se o ovome mora ozbiljnije misliti...
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #22 poslato: 24.06.2006. 06:20:34 »

Citat: "Boban"
Eto, poplavni talas je prosao kroz Srbiju i niti jedna kap se nigde nije izlila.
Znate li zasto?
Pa mi smo odavno ukrotili Dunav, 900 km nasipa je izgradjeno izmedju Srbije i Dunava i tu mu prolaza nema.
Da bi narastao toliko da pocne da plavi po Srbiji, pre toga bi morao potpuno da potopi okolne zemlje.


Ova tema je prilično stara ali ovo kroćenje Dunava mi je zapalo za oči roll naime ovog proleća je dosta Evropskih prestonica imalo problema sa kontrolisanjem Dunava pa i Beograd :? nikad mi nećemo uspeti da ukrotimo prirodu to je nemoguće treba se snaći i živeti sa njom :wink:
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.251 sekundi sa 35 upita.