Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ako vam se neko zamerio...  (Pročitano 5703 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 02.12.2002. 20:39:23 »

Evo kako to u Hrvatskoj rešavaju, a biće i kod nas uskoro.

http://www.bsa.hr/prijava.asp
Sačuvana

Morticio
Gost
« Odgovor #1 poslato: 04.12.2002. 04:36:20 »

Citat: "Broker"
Evo kako to u Hrvatskoj rešavaju, a biće i kod nas uskoro.

http://www.bsa.hr/prijava.asp


Odlicno! Meni se zamerio jedan, i to opasno.  Shocked Ime mu je Pedja a nadimak Broker (a inace slovi za bespostednog antispa(r)mera).  :mrgreen: Da li ga mozda, slucajno, poznajes?  lol
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 04.12.2002. 07:06:16 »

Znam čoveka smile No, prilikom prijave ćeš morati da dokažeš tvrdnje ili bar uputiš kako se dokazi mogu pribaviti. Ali kad je on u pitanju, teško da ćeš mu nešto dokazati, taj je delom već licencirao ono što mu treba, a do kraja godine će i ostatak...  smile
Sačuvana

Alan Ford
Gost
« Odgovor #3 poslato: 04.12.2002. 08:42:48 »

ma je*es ti te metode. Da li neko zna neki programcic za e-mail bombe i kako to tacno radi (da li se lako moze uci u trag coveku koji posalje neku bombicu)?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 04.12.2002. 08:49:12 »

Svaki program koji može da pošalje mail može se upotrebiti za mail bombardovanje. Identitet se uglavnom može prikriti ali totalno sakriti teško.
Sačuvana

Alan Ford
Gost
« Odgovor #5 poslato: 04.12.2002. 09:19:41 »

Brokeru znam kako se salju e-mailovi, i znam da mogu da posaljem 10-ak pa cak i 100-tinak, ali mene zanima e-mail bomba sa 1000 ili 10.000 e-mailova a da ne moram nedelju dana da sedim za kompjuterom i klikcem send.
Kako se donekle prikriva identitet? Ne mislim ikoga da bombardujem, narocito mi nije nista ilegalno na pameti pa ne moras da se bojis.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 04.12.2002. 09:33:50 »

Citat: "Alan Ford"
Brokeru znam kako se salju e-mailovi, i znam da mogu da posaljem 10-ak pa cak i 100-tinak, ali mene zanima e-mail bomba sa 1000 ili 10.000 e-mailova a da ne moram nedelju dana da sedim za kompjuterom i klikcem send.


Pa moras da klikces bar u toliko da ukucas email adrese koje hoces da bombardujes ali ne moras ni to ako ih imas unapred pripremljene... nesto malo kliktanja da, ali ne preterano mnogo. To moze da ti odradi i najobicniji outlook express. Mada, ima i progrma koji su napisani bas za tu namenu.


Citat: "Alan Ford"
Kako se donekle prikriva identitet? Ne mislim ikoga da bombardujem, narocito mi nije nista ilegalno na pameti pa ne moras da se bojis.


O takvim stvarima ne pricam. U sustini, u nekoj meri se mogu zametnuti tragovi i to uglavnom zato sto admini retkoprate logove ili ih mrzi da to rade. Medjutim, kada je u pitanju ozbiljan problem sa spamerom, sve se da iskopati...
Sačuvana

Alan Ford
Gost
« Odgovor #7 poslato: 04.12.2002. 09:42:48 »

bojao sam se da mi neces nista reci....Hteo sam da bombardujem par spamera od kojih svakodnevno dobijam gomile gluposti ala fakultetske diplome, viagre, reklame za penis enlargement i slicne stvari.
Provalio sam da dolaze sa istih adresa (provajdera) i malo bi mu siknuo e-mail bombicu pa neka se kara a ne bi da mi bas sazna za adresu i razvali je povratnom bombicom.
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #8 poslato: 04.12.2002. 09:53:07 »

Citat
od kojih svakodnevno dobijam gomile gluposti ala ....viagre, reklame za penis enlargement i slicne stvari.


I tebi to smeta?  Tebi?  Shocked   Sta mislis kako li je meni?!  :wink:
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #9 poslato: 04.12.2002. 09:54:11 »

nesto se mnogo ne tangiram. Jednim kliktajem ih brisem, ali ovim dzukcima koji me sa jednog mesta obasipaju gomilom stvari bih da se malo na**** mame.
Sačuvana
JLZ
Gost
« Odgovor #10 poslato: 04.12.2002. 10:45:40 »

while(true)
{
http://developer.java.sun.com/developer/onlineTraining/JavaMail/exercises/MailSending/
}

Sto se tice skrivanja, ili promeni provajdera, ili odobrovolji Brokera.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 04.12.2002. 18:24:30 »

Citat: "Alan Ford"
bojao sam se da mi neces nista reci....Hteo sam da bombardujem par spamera od kojih svakodnevno dobijam gomile gluposti ala fakultetske diplome, viagre, reklame za penis enlargement i slicne stvari.
Provalio sam da dolaze sa istih adresa (provajdera) i malo bi mu siknuo e-mail bombicu pa neka se kara a ne bi da mi bas sazna za adresu i razvali je povratnom bombicom.


Moraš razmeti da ja nikada neću objašnjavati nekome kako da spamuje.

No, u tvom slučaju čak bih te i odgovarao od namene. Ne zato što to nje u redu nego zato što to nema svrhe. 98% spama se šalje sa lažiranim podacima, tako da te email adrese ili uopšte ne postoje ili pripadaju druim ljudima koji i ne znaju da si spamovan.

Narano, možeš biti miran, male su šanse da spamer sazna tvoju email adresu ako ga napadneš, iz prostog razloga što je njemu teže da dođe do podataka koji su mu potrebni.

Mnogo je bolje rešenje da se obratiš administratoru servera sa koga je spam poslat i obavestiš ga. On će već znati šta treba da uradi.
Sačuvana

Morticio
Gost
« Odgovor #12 poslato: 04.12.2002. 19:12:15 »

Citat: "Alan Ford"
...od kojih svakodnevno dobijam ... reklame za penis enlargement i slicne stvari.


Objasni mi, Brokeru, posto sam poprilicno neuk...  :wink: Na koji fazon spameri znaju kome je sta zivotno potrebno.   Cheesy Recimo, kako je moguce da znaju zasto je korejanka kashnula Forda?  lol  :mrgreen:
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 04.12.2002. 21:26:11 »

Detliću, cela poenta spama je upravo u tome što spameri ne znaju koga šta interesuje nego frljaju reklame kome stignu...
Sačuvana

Morticio
Gost
« Odgovor #14 poslato: 05.12.2002. 02:29:44 »

Citat: "Broker"
Detliću, cela poenta spama je upravo u tome što spameri ne znaju koga šta interesuje nego frljaju reklame kome stignu...


(at)ebi ga, cela poenta je sto ti nisi prihvatio za(at)ebanciju da bacimo Forda u nesvest...  Shocked Jos cu morati i da crtam kako sam hteo da zabrinem Forda!  lol
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 05.12.2002. 20:15:55 »

Šta da ti kažem, već je proverno da tvoje zaj**ancije uglavnom nasmejavaju samo tebe smile Ko ima problem sa spamom njemu baš nje do zaj**ancije.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.527 sekundi sa 35 upita.