Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: MAC  (Pročitano 15798 puta)
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #25 poslato: 03.11.2006. 19:26:40 »

Pa MAC u svojoj osnovi jeste PC i nije tako skup ako se sve stavi na vagu i lepo pogleda... imate PC za koji morate da kupite software od OS do drugih sitnica dok MAC stize spreman za rad sa OS i osnovnim paketom programa.. druga je stvar sto mi nikada nismo placali software pa nam PC izglada mnogo jeftinije sto u srzi i nije jer je daleko losiji od Apple masina gledajuci i harware i OS i software

BTW da imam dovoljno novca i obezbedjen servis u Srbiji ne bih se razmisljao o zameni obicnog PC racunara za MAC
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #26 poslato: 15.11.2006. 16:26:02 »

Sve se to sada svodi na isto...

Apple je sad zamenio proizvodjaca procesora, pa se ugradjuju Intel Pentium umesto IBM G serije...

Tako da sada mozete staviti i na obican PC  MAC OS, koji bi onda maltene radio i kao MAC. (samo sto je to nelegalno i sa legalno kupljenim softeware-om Sad )


Inace, generalno, ne razumem toliko Fillerovo odusevljenje MAC-om.
Po meni su oni isti kao i brand name racunari...
Samo lepo uparene komponente odlicnog kvaliteta...
Sto realno moze da uradi i neki prosecan tehnicar ( uz naravno dovoljno kesha Grin)

Razlika je samo u OS (kao sto neko rece vec) i to je sve...
Stavi na PC neki Linux ili BSD i videcesh kako ce da leti  smile
Sačuvana

The moonlit wings reflect the stars that guide me towards salvation
I stopped an old man along the way
Hoping to find some long forgotten words or ancient melodies
He turned to me as if to say, hurry boy, its waiting there for you...
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #27 poslato: 21.11.2006. 08:09:10 »


Inace, generalno, ne razumem toliko Fillerovo odusevljenje MAC-om.
Po meni su oni isti kao i brand name racunari...
Samo lepo uparene komponente odlicnog kvaliteta...
Sto realno moze da uradi i neki prosecan tehnicar ( uz naravno dovoljno kesha Grin)


Mislim da gresis u osnovi jesu isti ali MAC OS je radjen za te komponente u njemu + ima sjajan "kernel" + masina unutra je uglavnom impresivna mislim iBook je sprava uz koju ti nista od dotanih sitnicarija ne treba uz njega ide WebCam, Daljinac za prezentacije, Svetlo za nocni rad, HDD motion sensor.. i jos brdo sitnih stvari koje ga cine time sto jeste! Ja sam takodje impresioniram MAC racunarom ali iskreno nemam novca za jedan jer obican PC ide sa uslovno besplatnim software-om Cheesy
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #28 poslato: 28.11.2006. 04:39:19 »

Sve te komponente koje ti pominjesh su iste kao kod PC, samo shto je, normalno, kvalitet veoma visok...

Sačuvana

The moonlit wings reflect the stars that guide me towards salvation
I stopped an old man along the way
Hoping to find some long forgotten words or ancient melodies
He turned to me as if to say, hurry boy, its waiting there for you...
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #29 poslato: 03.12.2006. 07:36:24 »

MAC OS se nikada nije, niti ce praviti u varijanti da radi na PC masinama. Razlog zasto je Intel preuzeo proizvodnju procesora umesto IBM-a je u brzini magistrale.

Naime, do pre godinu dana power g5 procesori su muku mucili sa svojom superiornoscu zbog cinjenice da ne mogu praviliti preko 266MHz magistrale. Sa pojavom Intel procesora omoguceno je da dostinge do 667Mhz, ali i mnogo drugih stvari tipa Mac Boot Camp, koji omogucava instaliranje Windows OS na isti, ali ne i obrnuto. MAC OS se nikako bez emulacije ne moze, ponavaljam NE MOZE instalirati na PC masinu.

Inace imao sam Mac mini nekih 5 meseci i radio na njemu. Ne postoje termini tipa buke, kocenja, resetovanja, ostavljanja podataka nakon izbrisanog programa itd... Sve radi savrseno, prelepo. E sad moja pohlepa za ponudom koju sam dobio (zarada 100E) me je naterala na prodaju istog. Ali, cim dodjem do nekih para u planu je pazarenje jednom iMac-a.

Ne postoji mogucnost da PC ikada na taj nacin prodre do korisnika kao MAC, a pojam o igrici sam se prevario, ima ih mnogo vise nego sto sam mislio, a svi windows programi su tu, nista nije izostavljeno. Brand name racunari ostaju kakvi jesu, super su, ali njihova cena je pribilzno jednaka apple kompjuterima.

Jos jedna informacija, Windows Vista koristi ako se moze nazvati "engine" koji je pandan MAC OS-u koji je koristio pre 4 godine, koji je windows tek sada implementirao u svoje sisteme. Inace, novi "Aqua" engine je ugradjen u MAC OSx i definitivno je na 1. mestu operativni sistem od svih na trzistu.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #30 poslato: 03.12.2006. 10:16:50 »

(at)filler brate apsolutno mi je jasno o cemu pricas to mora da se oseti bar jednom i sve je jasno to se nemoze opisati ljudima koji to nisu videli
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #31 poslato: 04.12.2006. 15:18:54 »


 MAC OS se nikako bez emulacije ne moze, ponavaljam NE MOZE instalirati na PC masinu.


http://arhiva.bannedlink. org/t157281-Mac-OS-na-ne-Apple-racunarima
Sačuvana

The moonlit wings reflect the stars that guide me towards salvation
I stopped an old man along the way
Hoping to find some long forgotten words or ancient melodies
He turned to me as if to say, hurry boy, its waiting there for you...
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #32 poslato: 04.12.2006. 18:41:52 »

A, VooSaa jesi li ikad pokusao da instaliras MAC OSX na PC? Evo ja imam instalaciju na komp-u punog OSX-a sa sve uputstvom kako se instalira, pa se pola stvari emulira da bi radilo. Aj sad procitaj moju recenicu koju si citirao smile

Nisam rekao da ne moze, ali bez emulacije je nemoguce. Mislis da ja nisam hteo da imam OSX kad sam prodao Apple na PC-u? Hteo sam vise nego ista, danima nisam spavao da provalim kako i sta. Pa moras da imas Intel CPU (jer AMD ne moze), odredjenu graficku, odredjen modem, zvucnu... Jer je sve napred emulirano u par fajlova koji su neizmenjivi. Moze da se instalira, naravno da moze - imao sam ga (iako mi pola drivera nije radilo) ali je sve to emulacija. Uostalom procitaj projekat na x86 mashinama i sve ce ti biti jasno.
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #33 poslato: 04.12.2006. 18:47:26 »

-umesto edit-

Mada iskreno - apple treba da izbaci OSX za PC, time bi vremenom ubio Windows skroz. Zamislite da Linux distribucije sada imaju sve Windows programe a rade tako kako rade - bilo bi dosta vise korisnika. Upravo ono sto je OSX. Ali, apple je pametan jer zna da taj OSX koji bi napravili ko zna kako bi radio na PC-evima koji nisu brand name, mozda bi samo srozali svoje ime na niske grane.

U sredu cu opet pokusati da stavim Darwin OSX pa ako uspem napisacu korake kako se instalira i, ako neko hoce, dacu instalacioni DVD.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #34 poslato: 05.12.2006. 18:50:50 »


http://arhiva.bannedlink. org/t157281-Mac-OS-na-ne-Apple-racunarima


Ako si citao ono sto pise na forumu (link koji si dao) je isto sto je i Filler rekao... moze ali sa dosta problema i propusta (fali ovo fali ono) u prevodu to nije to!
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.463 sekundi sa 36 upita.