Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: MAC  (Pročitano 15799 puta)
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« poslato: 17.06.2005. 21:03:12 »

Danas idem da vidim u banci kakvi su uslovi da kupim jedan MAC racunar po imenu "mac mini",a detaljan opis mozete naci na www.mac.co.yu. Kompjuter je jednom recju STRAVA  :-o

Koristio sam apple racunare jedno vreme [nekih par meseci] i jednostavno je po svemu opravdana oznaka "POWER PC". Koristio sam drugov G3 na 700 MHz i 256 MB RAM-a koji radi savrseno... Sve na njemu tako radi da covek prosto ne poveruje, a taj je jos iBook, mladji brat PowerBook-a koji je na lestvici iznad.

Ne znam koliko ste upoznati, ali bi bas voleo da vidim ima li neko ko je bio u dodiru sa istima i kakva su njihova iskustva...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
MAC
« Odgovor #1 poslato: 19.06.2005. 19:59:01 »

Interesuje me, ko bi od ljudi sa foruma prodao svoj PC i kupio MAC?
Sačuvana

soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



MAC
« Odgovor #2 poslato: 19.06.2005. 20:16:13 »

Citat: "Pedja"
Interesuje me, ko bi od ljudi sa foruma prodao svoj PC i kupio MAC?

Verovatno filler ((:
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



MAC
« Odgovor #3 poslato: 19.06.2005. 22:03:29 »

Ja svoj PC ne diram nikako, chak shta vishe ne pada mi napamet...... :mrgreen:
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



MAC
« Odgovor #4 poslato: 19.06.2005. 23:35:01 »

m'daj , da je kenny tu pito bi:  'el se to jede  smile
secam se nekih lepih kucista za te racunare... nemam pojma o cemu se radi... to kod nas nema niko verovatno sto je preskupo...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



MAC
« Odgovor #5 poslato: 20.06.2005. 01:18:07 »

Citat: "pega"
m'daj , da je kenny tu pito bi:  'el se to jede  smile
secam se nekih lepih kucista za te racunare... nemam pojma o cemu se radi... to kod nas nema niko verovatno sto je preskupo...

Pa kosta 500 e ....
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
MAC
« Odgovor #6 poslato: 20.06.2005. 11:12:25 »

Ja , kada bi prodajom svog  laptopa dobio bar pola kesha za kupovinu mac-a .

Mac je mnogo superiorni u odnosu na ps , u ostalom mac je jedan od os koji ispunjava sve unix standarde .
Sačuvana

looking for the splendidness
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« Odgovor #7 poslato: 20.06.2005. 15:33:53 »

Zasto pitas, Pedja, ko bi od ljudi sa foruma kupio Mac?  :?

Postavi isto pitanje na neki svetski forum i videces odgovore. Kod nas u 90% slucaja ljudi ni ne znaju sta je mac i sta sve moze zato sto nisu imali kontakta sa istim...

Jedna cinjenica da 70% programa za windos i 100% programa za linux mogu da se nadju i za mac, tipa Sound Forge, Photoshop CS2, Microsoft Office, Dreamweaver, Firefox, QuickTime, Microsoft media player, mv2player, Corel... lista je zaista predugacka. Cinjenica stoji da igrice postoje ali u manjem broju, ali mac je profesionalna verzija, necemo se zadrzavati na njima.

U sustini, mozda i nije pametno biti nekompatibilan i davati tolike pare za mac racunar, ali uvek sam voleo da strcim od ostalih i da naucim po nesto novo i da se ne zadovoljavam postojecim, zato guram napred. A, za potrebe koriscenja windows-a tu mi je laptop pa cu eventualno na njemu odraditi.

Ne zaboravite, MAC je ipak POWER PC! i ne bih pisao ovo bez prethodnog znanja i iskustva koriscenja pri koriscenju istog...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
MAC
« Odgovor #8 poslato: 20.06.2005. 16:28:54 »

jel to nehsto ovako...

ako nije baci neke fotke







 :-o
Sačuvana

pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



MAC
« Odgovor #9 poslato: 20.06.2005. 16:46:29 »

taj mac je ok stvar ali za nase uslove ipak preterana investicija , gledajuci sa te strane da malo ima ljudi koji se profesionalno bave i razvijaju nesto u IT oblasti , sto aplikativni , graficki , bilo koji drugi softwer...
sa druge strane poneko odvoji i 500 evra za obican PC i  ne razmisljajuci o mac'u ... to mi je vec mnogo zanimljivo... da li im iko predlozi u ponudi nesto takvo kad vec hoce ''najbolji'' racunar?
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« Odgovor #10 poslato: 20.06.2005. 18:56:57 »

Kenny, da to je desktop PowerPC mac racunar. Ta slika je G5 najnoviji koji je proglasen za najkvalitetniji kompjuter na svetu!  Cela periferija je lepo dizajnirana i kvalitetno izradjena...

U sustini, vecina njih koji se odabere za mac kupuju ili iBook kao laptop jer mu je cena pristupacna, ili eBook koji je desktop koji ima sve u monitoru, ceo kompjuter... A dizajn je... Uh! Da se najezis  Cool

Postoje i iMac modeli sa TFT ekranom u kome je stavljen ceo kompjuter :-o i minimac-moj naruceni, koji predstavlja najjeftiniji [cca 610E] model u kome nista od moci nije izostavljeno...

Znas kako, ne volim cinjenicu da radim nesto samo zato sto nema drugo! Ti kad kupis racunar oni ti drmnu windows bez ikakvog pitanja! Sta ako ja hocu Linux,Lindows,FreeBSD,BeOS Huh? Windows je nametnut celom svetu kao sto je nama PINK tv, i to je cinjenica. Ja ne volim da sve bude pod konac i onako "rajski" i onda trazim alternative. Prednost dajem alternativi i to je TO.

A, pega to sto kazes za MAC sto ga ne nude. Iz jednog razloga! Sto ne umeju svi da rukuju sa hardware-om i software-om MAC-a, treba da budes ovlasceni serviser sa radnim stazom i ko-zna-koliko jos stvari, a kod nas ti je svaki drugi covek na ulici kvazi Serviser PC-a... Po meni, PC ne moze da bude dobar. Zasto bi izdavali oni toliko procesora tipa 2400, 2450, 2452 Mhz Huh? Da bi se zaludeli sto se tice cena. Raznovrsnost bez kvaliteta, a i kad kupite najbolji on zastari i postane neupotrebljiv.

A, i druga stvar - covek koji trazi najbolji PC sigurno ne trazi za profesionalnu upotrebu vec prvenstveno zbog igrice, jer one su te koje su zahtevne i guraju PC industriju. MAC ima svojih 5 modela i to je sve, na njemu njihov sistem mozete da pokrenete sa 200Mhz i da to zaista RADI! MAC nije sad neki bauk, pa da ga samo profesionalci i iskusni ljudi znaju koristiti, naprotiv on sve nudi sto treba i dosta vise! I da je skup - skup je, al makar kad kupim mac ne moram da brinem da ne zastari i da necu moci nesto da radim na njemu, pa da investiram 1000+ E godisnje u njega... Koristeci isti sam se odmorio, prvenstveno od silne buke koja dopire iz mog kucista...   Cool
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
MAC
« Odgovor #11 poslato: 20.06.2005. 19:41:03 »

Mislim da si malo zaslepljen odusevljenjem prema MAC-u.

Manje vise sve sto si rekao o njemu stoji samo ti je poredjenje sa kineskim PC malo nelogicno. Poredi ga sa brand name PC pa je onda prica drugacija.

Pre svega, MAC je brend, ne moze da ga sklapa i servisira niko osim proizvodjaca i ovlascenih servisa. Zbog toga je i skup. Zbog toga je i softver skup i zbog toga nje pristupacan sirokim masama kao sto je PC arhitektira koje je otvorena i lako dostupna.

U USA ili UK, dilema izmedju MAC i PC arhitektureje stvarno dilema, jer su obe platforme dobro zastupljenjei stvarno konkurisu jedna drugoj. Tada ova argumentacija koju korsitis moze da prodje.

Medjutim, na nasem trzistu, gde je MAC samo poznata marka koju vecina cak i iskusnih racunardzija nije imala priliku ni da vidi, koja kosta mnogo vise od PC-a, koju ne mozes da kupis bilo gde nego maltene samo na jednom mestu u Beogradu i za koju je softver i servis dostupan samo kada ih papreno platis i sto je najgore, vrlo je malo ljudi koji imaju upotrebljivo iskustvo sa MAC-om, kupiti takav neki racunar i posvetiti se njegovom koriscenju u poslu je secenje grane na kojoj sedis.

Osnovna formula trzista je ponuda i potraznja. Kao neko ko pretenduje da jeste ili da ce postati IT strucnjak, zamenom PC-a MAC racunarom, sam sebe dovodis u corsokak, jer ces uciti i koristiti tehnologiju koju ne samo sto niko drugi ne koristi, nego mu i ne treba.

Mozes da imas i fiks ideju da postanes strucnjak za polarne medvede, i isto toliko sansi da to postignes sedeci zakopan u Uzicu i proucavajuci ih iz knjiga, i jos manje da u Srbiji nadjes posao kao strucnjak za polarne medevede.

Ukratko: treba biti realan i raditi ono sto ima prodju.
Sačuvana

filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« Odgovor #12 poslato: 20.06.2005. 19:50:48 »

Hocu da vam docaram malo cudo koje sam danas narucio:



je spoljasni izgled u kome je smesteno:

1.25GHz PowerPC G4
256MB DDR333 SDRAM
ATI Radeon 9200 with 32MB DDR video memory
40GB Ultra ATA hard drive
Combo drive
DVI or VGA video output
AirPort Extreme and Bluetooth optional

a unutrasnjost ove kutijice izgleda upravo ovako:


Za nepoverovati, ali ima prosirenje do 1GB RAM-a, promena skoro svega sem graficke kartice.

Citat: "www.mac.co.yu"
Kvadrat samo 16,5cm, 5cm visine i gladak fenomenalan aluminijumski stil, da Mac mini odgovara svim mestima.
Gusto pakovana snaga
Stisnut ispod poklopca Mac mini leži na G4 procesoru, ima mesta za do 1GB PC2700 ram memorije, Radeon 9200 grafički čip, i dovoljno za veliki hard disk — do 80GB — da čuva današnje digitalne podatke.
Svi modeli imaju jedan FireWire 400 port, dva USB 2.0 porta, 10/100 Ethernet i 56k V.92 modem.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
MAC
« Odgovor #13 poslato: 20.06.2005. 19:54:01 »

a jesi li ti qpio taj mac?

meni nije jasno jedno..

sta podrazumeva MAC .. jel to sve bukvalono drugacije od obicnog PC-a?

jesi drugacije komponente ili je samo softvare poseban.. malo mi pojasnite sta je to tolko extra na njemu sem sto ga proizvodi apple Cheesy
Sačuvana

filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« Odgovor #14 poslato: 20.06.2005. 20:02:06 »

"Mislim da si malo zaslepljen odusevljenjem prema MAC-u."

Odusevljenje me je davno proslo, mislim barem da sam objektivan jer sam koristio svakave racunare tokom vremena, i par laptopova i brand name racunare. smile Ali jos uvek sam odusevljen kako je radio taj laptop na 700Mhz...

"Manje vise sve sto si rekao o njemu stoji samo ti je poredjenje sa kineskim PC malo nelogicno. Poredi ga sa brand name PC pa je onda prica drugacija."

Brand name racunar je isto toliko skupa investicija kao sto je MAC, pa se samim tim kod nas nalaze made in china racunari jer se najvise para na njima zaradjuje.

"U USA ili UK, dilema izmedju MAC i PC arhitektureje stvarno dilema, jer su obe platforme dobro zastupljenjei stvarno konkurisu jedna drugoj."

Da, cak istrazivanja pokazuju da postoji preko 60% korisnika MAC-a smile Mozete primetiti da sve igrice koje su pravljene u americi nose oznaku na svojim cd/dvd izdanjima PC/MAC hybrid CD/DVD smile

"Mozes da imas i fiks ideju da postanes strucnjak za polarne medvede, i isto toliko sansi da to postignes sedeci zakopan u Uzicu i proucavajuci ih iz knjiga, i jos manje da u Srbiji nadjes posao kao strucnjak za polarne medevede."

Ako postanes strucnjak za medvede, primetice tvoj rad i zalaganje organizacija koja se bavi time i ubacice te u ekipu, sa kojom ces sigurno dalje ici na istrazivanja i predavanja. Ljudi slicnih interesa se lako nadju, ima nas, hvala Bogu, raznih... Svako treba da radi ono sto i voli, pa i da postane strucnjak za polarne medvede ako to zeli.

"Ukratko: treba biti realan i raditi ono sto ima prodju."

Da, sa materijalne strane jeste tako, ali postoji van materijalne i jos drugi aspekti zivota...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


MAC
« Odgovor #15 poslato: 20.06.2005. 20:29:44 »

Neka... zadrzavam se na pc-u... MAC je fenomenalan shto se tiche OS-a, primetio sam da ima x programa za mixovanje muzike pod tim os-om... npr Natice Instruments Final Scratch (naravno profesionalni program)...

Kad budem jednog dana imao kinte da se zabavljam sa tim stvarima, mozda ga i uzmem... sad... jock.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« Odgovor #16 poslato: 20.06.2005. 20:45:37 »

Citat: "Kenny"
a jesi li ti qpio taj mac?

meni nije jasno jedno..

sta podrazumeva MAC .. jel to sve bukvalono drugacije od obicnog PC-a?

jesi drugacije komponente ili je samo softvare poseban.. malo mi pojasnite sta je to tolko extra na njemu sem sto ga proizvodi apple Cheesy


Nisam kupio, danas sam tek uplatio i narucio, ocekujem da sutra pristigne na kucnu adresu smile

Pazi, razlika izmedju MAC-a i PC-a je kao izmedju Microsoft XBOX-a i Sony Playstation 2. To su dve razlicite stvari, dva razlicita pojma, a zamisli da mozes i na XBOX-u da koristis sve stvari od PS2 i obrnuto.

I HDD i memorija i stampaci i skeneri, fotoaparati... Sve sve sve sto je externo je moguce koristiti i na jednom i na drugom, dok je mozak MAC-a nesto drugaciji. U drugim bitovima, na drugim putevima... Sa drugim sistemom, sa drugim kvalitetom... Apple je jedan i jedini proizvodjac mac racunara. To je drugi skroz svet, a upotpunosti user-friendly...

Citat: "DJ_Uro_UE"
Neka... zadrzavam se na pc-u... MAC je fenomenalan shto se tiche OS-a, primetio sam da ima x programa za mixovanje muzike pod tim os-om... npr Natice Instruments Final Scratch (naravno profesionalni program)...

Kad budem jednog dana imao kinte da se zabavljam sa tim stvarima, mozda ga i uzmem... sad... jock.


MAC je uopste najpoznatiji kao multimedijalna alatka. Za to je bukvalno sve obezbedjeno. Postoji program iGarage koji bi ti se posebno svideo, kad to vec volis...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



MAC
« Odgovor #17 poslato: 20.06.2005. 21:13:45 »

Citat: "filler"
Da, sa materijalne strane jeste tako, ali postoji van materijalne i jos drugi aspekti zivota...


ee da smo svi u tvojoj poziciji pa da se zezamo , prestani bre praviti zazubice  :mrgreen:  :mrgreen:  ko ne bi kupio lepu igracku da se malo zabalja  smile ko moze njemu drevno , ko nemoze onda PC , neki polovan , nikaki... smile mislim nije lose biti racionalan ali ako se vec moze onda sto ne pusiti malo na volju..  dobro ti se malo pravdas ucim nesto novo , budem drugaciji od ostalih , moja bolesna sujeta me tera da pomislim da hoces da budes superiorniji od ostalih   ali nije to , smile i ja da imam mogucnosti pazario bi nesto tako , to je uostalom tamo negde uobicajena stvar , po ovome se vidi kolko smo finansijski degrairani , ili bar vecina ...  ili mi se cini  roll

kad stigne pricaj kako radi to , posto moze sa multimedijom svasta da radi jel moze ono neki bezbolniji nacin da se poveze analogni video signal i da se digitalizuje , mislim da nema neki AD koverter hardverski ili vec...ova PC resenja su neprakticna u najmanju ruku...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« Odgovor #18 poslato: 20.06.2005. 21:47:02 »

"dobro ti se malo pravdas ucim nesto novo , budem drugaciji od ostalih , moja bolesna sujeta me tera da pomislim da hoces da budes superiorniji od ostalih   ali nije to"

Upravo! A i ne moze biti to jer je u pitanju obican kompjuter, koji kao sto si naveo ima milion ljudi, jos to mac mini resenje predstavlja najjeftinije moguce. Samim tim, pogledaj oko sebe koliko ljudi ima laptop, a svaki novi lap ne kosta ispod 800 eura iole kvalitetniji... Sam mac mini kosta 41.100,00din odnosno 497E...

Zrtvovao sam 3/4 svoje mesecne plate u sledecih 5 meseci za to malo cudo i skroz sam se opredelio za MAC platformu... Zadrzao sam jedan moj HDD i spojicu ga externo preko rack-a...

"kad stigne pricaj kako radi to , posto moze sa multimedijom svasta da radi jel moze ono neki bezbolniji nacin da se poveze analogni video signal i da se digitalizuje , mislim da nema neki AD koverter hardverski ili vec...ova PC resenja su neprakticna u najmanju ruku..."

Prvo da stigne smile Kao da sam na iglama sunce ti, ne mogu da iscekam ali ni minuta. Koliko sam upucen postoji hardware spravica i za PC i MAC koja se zove DVD Xpress i radi iskljucivo sa firewire 400 vezom. Em sto nije skupa [cca 60E] em sto ja mogu tu spravicu da pozajmim da probas al je samo za USB i to je 1.1 standard...

Postoji iDVD program koji automatski "hvata" sliku sa kamericu i regulise tresanje slike, kontrast... I odmah snima i pise na hdd. Firewire je cudo, a jos gotivnija stvar je airport xtreme na mac-u sa kojim moze da se izvrsi komunikacija bezicno sa prakticno svim uredjajima koji to podrzavaju, a ima ih poprilicno samo treba potraziti...

Ta MAC manija ce uskoro poceti, a prodor na trziste prave upravo ovim mac mini resenjem... Bice jos modela, a vec je najavljen mac mini2 sa  *160GB HDD, DVD rezacem, 1,2GB RAM, 3,2Ghz G5 procesorom i Nvidia 6800 Ultra 64MB*... E to ce vec biti mala azdaja. smile

*jedna od x modela mac mini2 serije
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



MAC
« Odgovor #19 poslato: 20.06.2005. 23:28:39 »

Pa voleo bi da vidim kako radi taj DVD express posto sam se umorio od experimentisanja sa svim peripetijama oko ove klasicne capture koverzije ... te formati , te rezolucije , frejmovi i bal bla.. pretpostavljam da je to nesto samo klick en' play (record ) ... a kazes da ide USB 1.1 , jel dovoljan to protok za DVD przenje ?
vidim da si uzo neki ATi radeon bez video inputa ? dobro ko zna sta ti sve imas za te stvari ali meni je ta opcija postala najzanimljivija smile
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
MAC
« Odgovor #20 poslato: 22.06.2005. 01:27:06 »

filipe.. utisci... cekoma jde.. neke fotke ajde bre Tongue

nema covek vremena zableno se Cheesy
Sačuvana

filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
MAC
« Odgovor #21 poslato: 22.06.2005. 16:28:19 »

Citat: "Kenny"
filipe.. utisci... cekoma jde.. neke fotke ajde bre Tongue

nema covek vremena zableno se Cheesy



Bas, nemam vremena ni zasta sunce ti! Glavna fora je u tome sto sam zadnjih 8 dana preokupiran ovim upisom na visu tehnicku i spremanju prijemnog da je to za nevericu smile

Lazem ljude oko sebe sunce ti da cu nesto uraditi, al vremena neeemaaaa Sad

Inace, silom prilika taj MAC nisam dobio prvenstveno zbog nezgrapnosti ovih iz BG-A [poslali na pogresnu adresu, u pogresan grad], pa onda optuzbi na moj racun da sam ja kriv jer sam im rekao to [navodno ja ne znam kako se zovem i gde zivim] i tako...

Onda sam lepo pokupio svoju kintu sa kojom sam kaparisao robu i cekam da mi iz cacka dodje iBook 12'' model sa 512 RAM, u pitanju je laptop smile

A, ako niste znali - 1MHz je 1Euro po MAC standardu pa sad vidite kakva je situacija smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
mcusin
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



MAC
« Odgovor #22 poslato: 31.10.2005. 19:09:57 »

I sta bi na kraju ?? tuki a?  Tongue

Salim se naravno. Ja bih vrlo rado probao tako nesto, mada iskreno imam mnogo vaznijih stvari u zivotu nego izucavati MAC! Drago mi je da postoje ljudi koji su spremni za tako nesto. To ti je ono ili jesi ili nisi IT manijak  :wink:
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


MAC
« Odgovor #23 poslato: 31.10.2005. 19:18:18 »

Citat: "mcusin"
To ti je ono ili jesi ili nisi IT manijak  :wink:


Pa da... Mogu ja biti IT manijak koliko zelish, al tek sa jedno 1000 eura mesechno plate !  :evil:
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


MAC
« Odgovor #24 poslato: 02.11.2005. 06:24:04 »

iskreno nikad me nisu privlachili MAC-ovi samo zato stho su drugachiji od obichnog PC navika je navika ; ))) a i nisu toliko rasprostranjeni na nashoj teritoriji kao u US
verovatno od applove serije jedino shto bih kupio i shto mi se dopalo je onaj iPOD mp3 player ako ne greshim ...
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.14 sekundi sa 36 upita.