Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: problem sa przenim diskovima!!!  (Pročitano 4439 puta)
Alan Ford
Gost
« poslato: 27.10.2002. 07:26:48 »

Nedavno je bas neko pitao sta i kako prziti da se snimljeno sacuva za vjek i vjekova...
Ja sam bio ubedjen da przenjem na HP-ju i to iskljucivo Verbatimovih diskova taj problem necu nikada imati. Jutros bas uzoh disk, przen pre jedno 5-6 godina, za koji znam 100% da je radio, i jednostavno nece. Probam da ga otvorim na kompu, sa istim HP przacem nista. Sve vreme mi prijavljuje da je "file or disk is corrupted".
Ima li mu spasa. Da li znate za neki program kojim bi mogao da editujem disk i eventualno izolujem gresku, ili barem iscitam disk i snimim ga na hard disk pa odatle na neki novi CD?


p.s. Od jutros sam pronasao 3 diska od kojih samo jedan nece uopste da se otvori, jer je sve snimljeno u root direktorijumu, dok je na ostala dva tek pokoji folder corrupted. Ostali rade, a dokle ne znam!
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #1 poslato: 27.10.2002. 08:24:30 »

U Nero 5582 imas opciju extras i u okviru nje "repair a damaged database".

Stvarno ne znam da li ti to moze pomoci jer nikada nisam cuo za slican problem, niti sam ikada upotrebio tu opciju.
Sačuvana
ace
Gost
« Odgovor #2 poslato: 27.10.2002. 08:32:32 »

Citat: "Alan Ford"
Nedavno je bas neko pitao sta i kako prziti da se snimljeno sacuva za vjek i vjekova...
Ja sam bio ubedjen da przenjem na HP-ju i to iskljucivo Verbatimovih diskova taj problem necu nikada imati. Jutros bas uzoh disk, przen pre jedno 5-6 godina, za koji znam 100% da je radio, i jednostavno nece. Probam da ga otvorim na kompu, sa istim HP przacem nista. Sve vreme mi prijavljuje da je "file or disk is corrupted".
Ima li mu spasa. Da li znate za neki program kojim bi mogao da editujem disk i eventualno izolujem gresku, ili barem iscitam disk i snimim ga na hard disk pa odatle na neki novi CD?


p.s. Od jutros sam pronasao 3 diska od kojih samo jedan nece uopste da se otvori, jer je sve snimljeno u root direktorijumu, dok je na ostala dva tek pokoji folder corrupted. Ostali rade, a dokle ne znam!

ja mislim da dolazi do oksidacije posle nekog vremena. moji verbatimi od pre 6 i vise godina i dalje rade ali poznat mi je taj termin oksidacije. sa diskovima od pre dve tri godine neces imati problema. od tad je garantovana duzina od proizvodjaca (kod verbatima) par stotina godina naravno u propisanim uslovima.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #3 poslato: 27.10.2002. 08:54:33 »

ona opcija na Neru prijavljuje da ne moze da sredi databasu... Sad

Ace sta da mu radim? Da ga turim u rernu?
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #4 poslato: 27.10.2002. 08:56:45 »

Cekaj, ajmo sa najjednostavnijim resenjima.

Sta imas na tom disku pa da nabavimo isto to i isprzimo iznova?
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #5 poslato: 27.10.2002. 09:02:26 »

neku kompilacuju od jedno 100-nak MP3-jeva sa muzikom koju sam sam prebacivao sa nekih diskova koje sam pozajmio. Ima Kazaa pretpostavljam sve to, ali ovo su 3 diska koje sam pronasao. Osecam da cu uskoro pronaci jos 3.
A tacno sta sam sve imao ni sam ne znam. Jedan je imao neku domacu muziku (stari el.orgazam, disciplinu...)
Sačuvana
emperror
Gost
« Odgovor #6 poslato: 27.10.2002. 09:05:50 »

Blindread/BlindWrite...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #7 poslato: 27.10.2002. 09:09:57 »

to je program?
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #8 poslato: 27.10.2002. 09:23:37 »

a-ha. nasao ga i skinuo. Imas li ti serijski broj za to?

Na jednom disku fidi dve grupe fajlova. jedna ima 0 bajtova?! Sta sada treba da radim? procitam ga i napravim imidz na hard disku od CD-a?
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #9 poslato: 27.10.2002. 09:28:34 »

I ja sam primetio da ti prvoprzeni diskovi oce da pocnu da brljave, pa sam samoinicijativno dosao na ideju da sve nanovo presnimim na ovom tehnoloski uznapredovanim gde kao garantuju 120 godina i takve stvari.

A sto se pomoci AFordu tice, ima citaca iz praistorije (dvobrzinci Plextor npr.) za koje se prica da mogu da iscitaju i slomljen disk, samo im ponekad za tu operaciju odu sati isati...
Sačuvana
emperror
Gost
« Odgovor #10 poslato: 27.10.2002. 09:44:02 »

sta su sati..?
to su samo minuti, zbirno

hint:
kazu, tiku ubacis pljesku a on ti ocita sastav, iste
ako imas dodatni orig. prog., kaze ti i recept

af, potrazi s/n na astalavisti

i oce li neko da permutuje tastere 'pregledi' i 'posalji' ?
uvek se zaj**em
Sačuvana
Ana
Gost
« Odgovor #11 poslato: 27.10.2002. 14:39:45 »

Citat: "emperror"
sta su sati..?
i oce li neko da permutuje tastere 'pregledi' i 'posalji' ?
uvek se zaj**em


Pa zar nije logicno ovako? Prvo pregledas, a onda posaljes? smile
Sačuvana
ace
Gost
« Odgovor #12 poslato: 27.10.2002. 17:39:59 »

Citat: "Alan Ford"
ona opcija na Neru prijavljuje da ne moze da sredi databasu... Sad

Ace sta da mu radim? Da ga turim u rernu?

pokusaj da napravis iso od njega sa nekim od progama.
moglo bi pomoci da pre toga gornju stranu cd-a prelepis necim sto ne propusta svetlost.
ono sto je boban napisao u vezi dvobrzinaca isto je opcija.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #13 poslato: 28.10.2002. 00:42:20 »

jos uvek imam isti rezac (HP) kao i pre tih 5-6 godina, ni on ne cita...

Probao sam da napravim imidz diska. I na Adaptecu i sa BlindRead/Write. I oba su lepo napravila ISO imidz bez greske. Kada sam narezao imidze, oba su i dalje prijavljivaja corrupted file or ... na istom folderu.

...huh :cry:
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #14 poslato: 28.10.2002. 10:25:13 »

za slucaj da nekome zatreba serijski broj (koji radi) za BlindRead/ Blind write suite 4.0
5LFG - ENPV - EI5W - 5LFJ
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #15 poslato: 17.11.2002. 21:16:44 »

ne mogu da citam cijeli topik, jel neko pitao kako moze da reparira ostecene diskove??? ako jeste evo nesto novo.


http://www.digitalinnovations.com/
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #16 poslato: 12.01.2003. 10:06:47 »

http://www.mp3-converter.com/mp3_converter_freeware.htm


Na ovom sajtu se moze naci stvar koja se zove EAC (Exact Audio Copy). Potpuno besplatna, besprekorno pretvara iz bilo kog u bilo koji format, przi, uporedjuje fajlove, kopira diskove, sve!

Uz njegovu pomoc uspeo sam da sa CD prenesem na hard disk nekoliko pesama sa jednog diska koje zbog ostecenja nikada nisam uspeo da cujem. Proces je trajao oko 40 minuta za svaku pesmu (od 2-3 minuta) ali je konacan rezultat bio odlican.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.888 sekundi sa 33 upita.