Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: ukratko  (Pročitano 3901 puta)
leptir
Gost
« poslato: 21.02.2003. 11:26:43 »

stari racunar je prestao da radi , kupim novi,nakon dvadesetak dana rada danas mi je prestao da radi cd , kako je pod garancijom odnesem ga prodavacu , on kaze da je sa hardverom sve u redu i da napravim restore sistema. Radi se o HP , instalisan je Windows XP.
Ako neko ima vremena, zamolio bih da mi napise kako da to obavim. Hvala
Sačuvana
zd
Gost
« Odgovor #1 poslato: 22.02.2003. 05:38:42 »

Ovako: Uz svoj HP racunar dobio si i CD na kome pise Recovery Disc ili slicno. Na njemu se nalazi image operativnog sistema u funkcionalnom stanju, dakle sa svim potrebnim drajverima i dodatnim programa. Ubacis ga u masinu, restartujes, i ako ti CD citac zaista radi, trebalo bi da se sistem podigne sa tog CD-a, postavi ti par jednostavnih pitanja, i zatim sve vrati u prvobitno stanje, dakle u ono kao kad si prvi put startovao masinu. Ukoliko imas svojih podataka, obavezno ih sacuvaj pre recovery-ja, jer ces ih sve izgubiti. Disk se prvo formatira.

Ako to nije slucaj, postoje dve mogucnosti: prva je da treba promeniti boot order, i postaviti CD kao primarni boot device, ispred HDD-a. To se radi u setup-u racunara, u koji se ulazi pritiskom na F1 ili F10 odmah nakon paljenja racunara, u zavisnosti od modela (nisi rekao da li je Vectra ili Pavilion). Tamo u menijima postoji sekcija boot order, pa proveri da li je CD ispred HDD-a na toj listi. Ako nije, postavi ga ispred, i odaberi 'save changes and exit'.

Druga mogucnost je da je CD zaista neispravan, i da te prodavac zaj**ava, jer nema nacina da odradis restore sistema bez CD-a. U tom slucaju, znas i sam sta ti je ciniti - pravo u prodavnicu, pa mu objasni neke finese :wink:
Sačuvana
leptir
Gost
« Odgovor #2 poslato: 22.02.2003. 07:14:24 »

Hvala na pomoci.Vidi , kad sam kupio racunar ,nisam dobio CD uz njega , kad sam pitao za CD rekli su mi da ne treba jer racunar ima to na posebnom ,zasticenom ,mjestu.Racunar je Pavilion i ranije mi je pokazivao A ,C ,D i E a sad ovoga E nigdje nema smile
Sinoc sam malo listao onu dokumentaciju uz njega , pise da trebam napraviti recovery disk iz racunara jer samo uz pomoc njega mogu formatirati racunar, a ja to ne mogu sad napraviti jer ne radi cd-rom , a i da imam recovery disk ne bi mi vrijedilo.
Odnijeti cu ga opet prodavacu pa cemo se probati dogovoriti.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #3 poslato: 22.02.2003. 07:21:47 »

A da se nije samo otkacio E? Ispao kabl ili neka slicna sitnica?
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #4 poslato: 22.02.2003. 08:25:45 »

(Ja sam mislila da samo ja nisam dobila CD uz racunar...  :oops:  - Ako Tarana i rec zine, zgromicu ga!  :x  )
Sačuvana
zd
Gost
« Odgovor #5 poslato: 22.02.2003. 08:52:58 »

Ok, postoji i ta varijanta. Na drugoj particiji ( d: ) ti se nalazi kompletan recovery. U tom slucaju, recovery se radi direktno iz Windows-a. Ne znam sad napamet koji fajl treba da pokrenes, nisam dugo video recovery na samom disku, a i Pavilion je ovde redak zver, to se ne trosi u Evropi. Jel' si probao malo RTFM?
Sačuvana
zd
Gost
« Odgovor #6 poslato: 22.02.2003. 09:05:35 »

Micko, Recovery CD se dobija samo uz brand name racunare (HP/Compaq, IBM, Dell). Uz asemblirane racunare (sklapane, one zutace) ne dobijas nista, mora sve da se instalira manuelno kad sistem pukne. U stvari, ne znam na sta mislis, na CD medij ili CD uredjaj... Ako nisi dobila uredjaj ugradjen, e onda su te prevarili. Mogu da ti poklonim jedan kad dodjes  :wink:
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #7 poslato: 22.02.2003. 12:46:30 »

Citat
U stvari, ne znam na sta mislis, na CD medij ili CD uredjaj... Ako nisi dobila uredjaj ugradjen, e onda su te prevarili. Mogu da ti poklonim jedan kad dodjes  :wink:


Tek ja ne znam o cemu ti pricas (medij?? uredjaj??)  roll   Racunaj da ces da mi poklonis (sta god to vec bilo)  :wink:

P.S.  Micko, pametan kako ga Bog dragi dao, kupio kod brace Rusa u radnji...  Valjda ti je sve jasno...  roll
Sačuvana
tarana
Gost
« Odgovor #8 poslato: 22.02.2003. 15:49:02 »

tu sam ja... pratim...


i skupljam materijal.. :mrgreen:
Sačuvana
Zu
Gost
« Odgovor #9 poslato: 22.02.2003. 16:15:49 »

By tarana:
Citat
tu sam ja... pratim...


i skupljam materijal.. :mrgreen:  


A onda ga predaj Ceci, da sve to lepo u pricu uoblici... :mrgreen:
Sačuvana
zd
Gost
« Odgovor #10 poslato: 22.02.2003. 23:49:40 »

Zu, ako ti je cilj da dokazes da si pored toga sto si glupa, uz to i izuzetno bezobrazna, ne moras da se trudis previse, meni je to odavno jasno. Ono sto je kompletna idiotarija je to sto ti, u svom nemocnom besu jer si ispala jadna, pokusavas da prikazes tu Ceci kao izmisljeni lik, sto nije tacno. Jos gore je sto to pokusavas da pripises meni, a svako ko me poznaje zna da takve stvari mrzim iz dna duse. Meni sigurno nije bila potrebna nikakva Ceci da bih izasao na kraj s tobom, i ti to dobro znas. Nikad njena pisma ne bih ni postirao, da je nisi direktno pomenula u svojim fantazmagorijama o Zarku Lausevicu, za koga i dalje tvrdim da si mogla eventualno da ga vidis za susednim stolom u kafani, i da to ostane najblizi kontakt. U mizernim mitomanskim umovima poput tvog, iz takvih susreta se stvaraju opasne konstrukcije. To smo vec imali prilike da vidimo.

Postoji, dakle, dva nacina da proveris da li sam u pravu: da ti dam svoj password, da udjes u moj inbox, i pogledas da li je Ceci stvarno slala poruke (jos uvek su tamo). Drugi nacin je da trazis od Dede i Brokera log prijava na sistem, pa ces videti odakle se ta gospodjica javljala. Jer odavde sigurno nije. Do tada, zabavljaj se radije sa Branom, umesto sa Ceci. Slican ste kalibar, dopadljivost je razumljiva.
Sačuvana
zd
Gost
« Odgovor #11 poslato: 22.02.2003. 23:53:23 »

Mico, sto od Rusa, pobogu? I kako ne znas razliku, uredjaj je ono kockasto sa vratancima u sta stavljas CD-plocicu, ugradjeno u racunar, a plocica je plocica, jebiga, ne znam kako sad drugacije da ti objasnim...
Sačuvana
Mirabella
Gost
« Odgovor #12 poslato: 23.02.2003. 00:59:30 »

Ni ne trudi se (da mi objasnis), javicu se ako nesto gezrkne  :mrgreen:

Paaa, nisam znala da su Rusi, do pred sam kraj... :?
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.901 sekundi sa 33 upita.