Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Otvara se klinika za odvikavanje od video-igrica  (Pročitano 3120 puta)
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« poslato: 27.08.2006. 03:28:28 »

U Nizozemskoj se otvara prvi europski centar za ovisnosti o video-igrama u sklopu kojeg je klinika za odvikavanje i smještaj za sve one koji su ovisni o računalu. Prema provedenim istraživanjima ovisnost o igricama jaka je kao i druge ovisnosti. Tako se javlja i apstinencijska kriza s jednakim simptomima drhtanja i znojenja. Keith Bakker, direktor amsterdamskoga centra za ovisnike Smith & Jones kaže da je od siječnja već liječio dvadesetero ovisnika o igricama u dobi od 13 do 30. Osim njih često se susreće s djecom koja su zbog ovisnosti o računalu postala potpuno asocijalna i ne znaju se snaći u realnom svijetu. Njihova komunikacija s ljudima i vršnjacima svedena je samo na dopisivanje putem Interneta. Da se radi o ozbiljnom problemu današnjice govori i činjenica da je već desetak takvih klinika otvoreno u Sjedinjenim Državama i Kanadi te jedna u Kini.
http://www.vidi.hr/_racunala/index.php3?id=20039#udica
Sačuvana
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #1 poslato: 27.08.2006. 05:35:15 »

pametno pametno....
nada od toga ne mozhe da se odvikne Cheesy
Sačuvana

What would U do if someone looked up in your future and told U there is no tomorrow ?
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #2 poslato: 27.08.2006. 17:26:51 »

Ma kakvi ne moze... Ja sam zivi dokaz Tongue
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #3 poslato: 28.08.2006. 02:28:05 »

Sve mi je drago sto sa 256 MB rama nemogu da pokrenem vecinu igara... inace... propadoh u Matrix bez povratka, u ovoj klinici bi pomogli mozda elektro sokovi ili sta znam vec...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
daffy
urednik
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #4 poslato: 28.08.2006. 03:14:45 »

oni koji otvaraju ovu skolu ne cine to iz potrebe zavisnika nego da otmu pare roditeljima koji dobijaju utisak da deca provode vreme za racunarom vise nego sto bi trebalo

pa koliko sam puta cuo da je neko dete slomilo ruku nogu ili tako nesto igrajuci fudbal pa josh nisu otvorili kliniku za odvikavanje od igranja fudbala ?!?!?! ima li neko objasnjenje za to nego otvaranjem ove klinike otvara se novo trziste i otimaju se pare GLUPIM ljudima (prva uvreda na ovom forumu i treba da vas je sramota tj. ne vas nego one koji se prepoznaju u mom postu)

naravno reklama prodaje proizvod u ovom slucaju uslugu a cim je to stiglo iz holandije do srbije na forum koji posecuju uglavnom uzicani znaci da se ne igraju nego da je to ozbiljna stvar

gledao sam film koji je jedan otac snimao sa sinom i kasnije ga editovao tako da njegov sin ispadne CYBER TERORISTA ludak zato sto igra igre ...
po mom misljenju njemu treba lecenje a ne sinu ...

sad ce neki intelekt sto procita ovaj post ako skupi vremena napisati pa otudjuje coveka uklanja socialni zivot sto ni najmanje nije tacno upozanjte mnogo vise ljudi svaki dan i to ne samo iz vase zemlje nego iz celog sveta ucite jezik postajete vise komunikativni

ili ona standardna pa kvari vid shtetno je za zdravlje to definitino nije tacno s obzirom da ja sedim za pc poprilicno dugo i sedim u mraku sto bi trebalo da bude mnogo stetnije i nemam problema sa vidom vidim savrsheno(sem u retkim slucajevima al to nije vezano za PC)

njah i pwn u al
Sačuvana
mindspace
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 134


« Odgovor #5 poslato: 04.09.2006. 19:55:30 »

hm. daffy, donekle si u pravu, ali se ne slazemo bas potpuno...
ima i slucajeva gde su deca umirala za kompom, od preteranog sedenja.. to su oni extremi od po 20h non stop igranja.. cini mi se u kini..
chat spaja ljude sirom sveta, pomaze u ucenju jezika, postajete vise komunikativni - sve je to tacno, ali samo u virtuelnom svetu. Suvise vremena provedenog na chatu zaista coveka cini asocijalnim.
Uopste, igranje igara all day long cini coveka asocijalnim.
E sad, mozes ti reci da ja lupetam, ali sve sto rekoh je moj slucaj.
Nazalost. Bio sam sasvim drugacija osoba do pre 3-4 godine, dok sam provodio za kompom po 2-3 sata. Ali zadnjih godina to se svelo na 6-7h najmanje. Najgore od svega je sto ne mogu da iskuliram komp jedan dan, vec moram da sednem za njega, makar samo pustio winamp ili se igrao u photoshopu. A vec kad sednem za neki mmorpg (pretezno GW), onda ne umem da ustanem. Zadnjih 10 dana igram po 15h GW. Znam da sve to nije normalno, znam da gresim, ali jednostavno ne mogu da ne radim tako.

E sad se vracamo na onu pricu o klinici za odvikavanje. To jeste obicno uzimanje para, jer lakse je zabraniti deci da sednu za komp (u krajnjem slucaju i prodati ga), nego davati pare za kliniku.. Naravno ako su deca mala smile A ako imaju 20+ kao ja, onda pravac klinika i lepa bela kosulja Cheesy
Sačuvana
daffy
urednik
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #6 poslato: 04.09.2006. 22:31:32 »

khm smeshno umrli od igranja igrica ?A?A?A? pa na svakoj igri koja je 12|+ je na kutiji napisano da svetla i efekti koje igra proizvodi su stetni za zdravlje tako da je sam kriv shto je umro a ne igre a bre u zadnjih 5 godina 4 choveka su umrla za kompjuterom igrajuci u igrice i to sve korejanci pa vishe putnickih aviona padne godisnje nego sto umre ljudi od igrica ne budite smeshni baj d vej postoji skola za ucenje igranja igrica dizajniranje i ostale stvari vezane za gaming industri
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.908 sekundi sa 36 upita.