Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: da li je amerika najveca pretnja miru u svetu?
da - 11 (84.6%)
ne znam - 0 (0%)
ne - 2 (15.4%)
Ukupno glasova: 13

Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Amerika?  (Pročitano 20974 puta)
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« poslato: 05.11.2007. 20:16:39 »




evo ko god ima nesto da napise bilo protiv bilo za o americkoj spoljnoj politici ili njihovim "demokratskim" vojnim intervencijama po svetu, to moze ovde slobodno  da uradi...

mene intersesuje kaoko to da se ameri  ne bune protiv generala Perveza Musarafa koji je vojnim udarom dosao na vlast , koji upravo terorise opoziciju po pakistanu i hapsi koga stigne i uveo je vandredno stanje pre 24 sata, dok se u Burmi, gde je vojska na slican nacin dosla do  pozicije,  vlast naziva " vojnom huntom" i zahtevaju se ostre sankcije... potpuna primena dvojnih standarda od strane americke spoljne politike vise nikome nije nepoznata... amerika je najveca pretnja miru u svetu trenutno, to je takodje vec svima jasno...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #1 poslato: 10.11.2007. 20:28:20 »

ako imate vremena procitajte kako se hladnokrvno odlucuje o sudbini jedne zemlje i vecine njenog stanovnistva...

Како Европа пузи пред Ујка Семом



Aмерички часопис The New York Review of Books објавио је у броју од 8. новембра стенограм разговора који су председник САД Џорџ Буш и тадашњи шпански премијер Хосе Марија Аснар водили 22. фебруара 2003. године на Бушовом ранчу у Крофорду, у Тексасу. Било је то непуних месец дана пре почетка рата у Ираку, две и по недеље пошто је државни секретар САД Колин Пауел у УН говорио о наводној повезаности ирачког режима и Ал каиде и две недеље пре него што је Ханс Бликс, главни инспектор УН чији су тимови тражили оружје за масовно уништење у Ираку, поднео извештај Савету безбедности.

ceo tekst
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #2 poslato: 10.11.2007. 21:13:18 »

nije da imam nesto ni za ni protiv amerike

naivno deluje cela prica o tome kako bi svi trebali da budu korektni, javni, transparenti....  

najveca greska roditelja, obrazovnog sistema, i slicnih stvari je sto ljudima usadjuju da ima neke pravde i fer pleja, a bukvalno te tome uce.

kako sarzevas odrastas, dobijas neki stav o onome sto cujes na vestima, o vestima uopste, o medijima. Pa ne postoji pravda na planeti zemlji..

Ne znam kako bi ti Fon, ili bilo ko ocekivao od Amerike koja se polako profilisala kao najveca Sila, da na sve sto se desi na svetu reaguje potpuno objektivno, u skladu sa ljudskim moralnim normama, da gleda da nikog ne osteti, da nadje uvek najbolji kompromis (ako nista, ono cesce nego svoj interes). Reci, kad bi tako nesto postojalo, da li bi to bilo neki utopicni SF?

Glavno pitanje:
Da li od bilo koje postojece drzave ocekujes da kad bi se nasla u poziciji SAD-a, tj. da bude u vojno/stratesko/ekonomsko/privrednom pogledu ovoliko iznad ili ispod ostatka sveta, da se ponasa ista bolje nego Amerika danas?
« Poslednja izmena: 10.11.2007. 22:16:42 knezofil » Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #3 poslato: 10.11.2007. 22:16:54 »

Od Amerike ne mozemo ocekivati objektivnost ni u kakavom smislu. Ona je svet za sebe. Vecina Amerikanaca je protiv rata u Iraku, ali nisu oni ti koji se pitaju. Jednom prilikom je Dzordz Bus izjavio da bi bio najsrecniji kada bi mogao da bude diktator?! Pa sta onda mozemo da ocekujemo od njih. Oni u svakom ratu vide svoj interes. Oni u svaki rat upravo ulaze iz  tog razloga. A oko cega se vode ti ratovi? Razmislite malo. Pogledajte sta se desava sa cenom nafte u svetu. To je borba za prevlast oko naftnih polja. Samo za poslednjih sedam dana ovde je cena nafte skocila za min 30 centi. Dolar je u konstantnom padu. A na kraju krajeva mora se sve ono prozivedenooruzej negde utrositi. Kako bi mogli da naprave novo, jos razornije (pardon, efikasnije). I naravno da se ocajnicki drze ratovanja po belom svetu (navodno im zao tamosnjih ljudi), kako bi zamazali  oci sopstvenom narodu o sve vecem slabljenju ekonomije. Zasto toliko insistiraju na autonomiji Kosova? Zapitajmo se malo sta to ima dole sto njima treba. Nije njima zao Albanaca, a po najmanje Srba. Oruzje, droga i usput ako se nadje neko rudno bogatsvo!Ne, nisu uopste pretnja miru u svetu!!Ma malo sutra
Sačuvana
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #4 poslato: 11.11.2007. 01:41:50 »

Trenutno je najjaca sila na svetu .I jedino kroz mozda velike demografske poremecaje ili veliku ekonomsku krizu , Amerika moze okoncati svoje postojanje u ovom obliku( mislim na SAD).Spolja joj ne moze niko nista.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #5 poslato: 11.11.2007. 01:56:49 »

ne sporim ja americi nista, sila se uvek ponasa silno, ali mene nervira njihovo licemerje koje prosipaju na sve strane kao toboze oni su demokratsko drutvo i njihova spoljna politika je okrenuta slobdarskom duhu i sirenju "demokratije"... da sigurno, ja jedino zelim da ljudi konaceno Ameriku shvate kao silnika koji gazi sve pred sobom i da ne gledaju u nju kao u neku ikonu slobode i demokrtaije i vajnog dobrocinitelja. Prestavljaju se kao nacija koja zeli mir u svetu a vode mini ratove i unesrecuj narod na svim kontinentima, a za posledice njihove destruktivne politike niko ne mari. Samo zelim da ljudi "otvore oci" i da ne dozivljavju ameriku kao dobrocudnog dzina kome treba slepo verovati, jer njena spoljna politika je zasnovana na lazima i obmana i nije "dobrocudna" uopste...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #6 poslato: 11.11.2007. 04:47:47 »

Smatram da si u pravu sto posto, samo kako ubediti ljude u to?
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #7 poslato: 12.11.2007. 05:14:40 »


Smatram da si u pravu sto posto, samo kako ubediti ljude u to?


mozda ovako...





Američka TV mreža CNN juče je emitovala prilog u kojem su američki poreski obveznici pokazali da nemaju ni približnu predstavu o tome koliko novca njihova Vlada troši na rat u Iraku.

Na pitanje reportera koliko košta američka invazija na Irak, većina slučajno izabranih građana odgovorila je: između dve i tri milijarde dolara. Istina je, međutim, da rat u Iraku Sjedinjene Države košta dvesta puta više – čak 576 milijardi dolara.

Analitičar koji je gostovao u emisiji izneo je zapažanje da je još zanimljivije to što ni američki Kongres, koji odobrava vojni budžet za vojne operacije u Iraku, nema pouzdane podatke o tome na koji se način taj novac troši.

Prema izveštaju CNN-a, rat u Iraku, koji košta oko trista miliona dolara dnevno, najskuplji je u istoriji SAD, posle Drugog svetskog rata.

Jedan od intervjuisanih građana, saznavši koja je prava cifra, zavrteo je glavom u neverici i izrazio žaljenje zbog toga što se taj novac ne troši na druge stvari.
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #8 poslato: 12.11.2007. 05:22:16 »

ili ovako




Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #9 poslato: 28.11.2007. 16:44:06 »



slika iskrenog srbomrzca i otvorenog i najekstremnijeg albanskog lobiste, tj. diplomate placenika... ponovo je poceo da se pojavljuje i daje izjave sad o kosovu, skoro otvoreno prizeljkujuci sukob, a gde god se pojavljivo patnje i uzasa je bilo na pretek ( uglavnom na srpskoj strani)... jednom recju idiot, i da zove se Ricard Holbruk
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #10 poslato: 28.11.2007. 18:27:38 »

Ko je na vrhu, gleda da tamo i ostane do daljnjeg, i to ti je tako u svetu. Sa druge strane nije toliko kriv sam americki narod, on je shtavishe veoma jadan i nikakav, zatrovan hranom, medijima, naopakom medicinom, kapitalistichkom eksploatacijom i svim raznim metodama kojima se americka vlast sluzhi u kontroli javnog mnjenja. Vishe su mashine nego ljudi. A svaka vlast je po pravilu i najbolje i najgore od naroda. Nama je eto zapalo da smo dospeli na njihovu crnu listu i tako se oni i ophode prema nama.  Ko nije sa njima, protiv njih je. U stvari amerikom i ne upravljava njihova legalna vlast, vec je ona samo produzhena ruka onih pravih vladara koji kontrolishu novac i ekonomiju. Dokaz za to je to shto ko god dodje kod njih na vlast njihova politika ostane ista. Klinton je bombardovao Srbe, Bush Irachane, sutra ce neki treci bombardovati mozhda Irance ili ko zna koga i tako...

Inache slazhem se sa Knezofilom da je neka druga nacija na njihovom mestu radila bi isto. Zamislite npr. Hitlerove Naciste ili Muslimanske Fundamentaliste ili nasheg Seshelja i Tomu Nikolica u Beloj Kuci... Nije ovde problem shto je neko siledhija, vec u tome shto je jedini najmocniji pa mu se zato i mozhe tako. Jednog dana ako Rusija, Kina ili neko treci bude mogao da potpuno parira Americi u snazi, stvari ce se preko noci promeniti. Shtavishe meni se chini da su oni od zadnjih godinu-dve u primetnom opadanju.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #11 poslato: 29.11.2007. 00:15:11 »

potpuno se je slazem sa tobom, i ponavljam mene vise nerviraju ljudi kod nas koji jos odobravaju takav americki stav prema nam i pokusavju da nam utuve u glavu kako smo eto mi zlonamerni, kako smo mi neko zaostalo pleme iz srednjeg veka, a amerika se toliko trudi oko nas i nasih interesa ... od takvih likova mi se povraca icon7
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #12 poslato: 29.11.2007. 08:34:13 »

Nasi su se danashnji vlastodrzhci shkolovali na zapadu, nije zalud receno da je Havijer Solana njihov politicki tata. Mislim to ti je ono dodje covek ovde pokupi lokalne sildzhije i to one seoske sa ponekim izuzetkom proseta ih po belom zapadu, onda oni tamo vide kako sa parama i vlashcu mozhe sve i kako je to lepo, pa dodju ovde i to isto sprovode, jer najlepshe je zhiveti na tudji rachun - a to ti je zapadnjachki kapitalizam. Ali ima jedna bitna razlika koju oni nisu u stanju da predju i zato su nikakvi - americka vlast istina iskoristava svoje gradjane ali njena ekonomija pochiva na zemljama treceg sveta. Npr. iracka nafta. Medjutim, ovi nasi cede iskluchivo sopstveni narod i josh pritom daju i tudjim parajlijama da to rade samo da bi namirili sebe od provizije. Kamo srece da su oni sposobni da postignu da ekonomski iskorishtavaju neku drugu zemlju. Zamisli da mi krenemo da ekonomski cedimo neke zemlje kao shto to rade amerikanci i zapad umesto sto zapad cedi nas, gde bi nam onda na Balkanu bio kraj, a mozhda i shire.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #13 poslato: 01.12.2007. 01:15:28 »

evo jos jednog od niza apsurda koji su amerikancima postali potpuno svojstveni...Bus koji bi pred kraj svoje ere "ratnog" predsednika ( ambicija da  i on, eto poput njegovih pojedinih prethodnika, bude ratni presednik amerike mogu  samo da smatram bolescu uma) pokusava da bude upamecn jos kao i jedini americki presednik koji se zalaze za stvaranje nezavisne drzave palestine, koji to pokusava da ostavri njima tako jedinstvenom  demokratizacijom drustava, ali eto ipak ne podrzava demokratski izbaran Xamas na nedavnim slobodnim izborima u plestini, takodje ga svrstava u teroristicke organizacije ( sto moram priznati i jeste), i tako bi Bus  zeleo da zavlada demokartija u Palestini, ali da oni odredjuju koje to demokrata a ko nije, u zavisnosti od njihovih "demokratskih" interesa... tako nesto slicno su imali i na umu sa Irakom pa se sve pretvorilo u potpuni haos, ali nafta i dalje tece...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #14 poslato: 01.12.2007. 01:31:23 »

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #15 poslato: 02.12.2007. 08:46:37 »

Bas mi se svidja shto ima i Tomcat na slici, s obzirom da je povucen iz upotrebe 2006-te...
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #16 poslato: 02.12.2007. 18:19:56 »

evo jos primera Americke bezobzirnosti u sprovodjenju svojih interesa, ovog puta kroz "odbrambeni " savez NATO. Ne znam da li znate ali Gruzija je vrlo blizu clanstvu u NATO!!!!!!! Gruzija koja je prvo jedna vrlo nestabilna zemlja, drugo korupcija je verovali ili ne 10 puta obimnija nego kod nas, velika vecina gradjan ne zeli u NATO, presednik malo malo pa proglasi vandredno stanje, pohapsi opoziciju, ugasi par opzicionih listova, jednom recju prosto neverovatno. U stvari nevrovatno je jedino  onima koji NATO jos uvek dozivljavaju kao nekakve maslilnasto zelene "plave slemove" a ne kao instrument sprovodjenja zapadnih ( citaj Ango-Saksonskih) politickih ciljeva, a to je vec ocigledno sta je cilj; Crno More, Kaspiski region, Kavakaz...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #17 poslato: 03.12.2007. 21:35:49 »

Демократија за елиту

Постдемократија подразумева да постоји демократија, али да се све више сужава, поготово кад је реч о правима грађана да одлучују о својој и државној судбини


demokratija za elitu
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #18 poslato: 03.12.2007. 22:01:53 »

Daj mi moc (citaj: vlast) da ti pokazem ko sam

Moze se reci da je poslednjih decenija SAD pokazao u vrlo losem svetlu ali oni su samo jedni od onih koji imaju vlast. "Juce" je to bio neko drugi, a "sutra" ce opet biti neko treci to je normalna stvar. Valjda je svima jasno da ne postoji nista objektivno jer sve podleze sili i novcu kada je politika u pitnaju, a generalno subjektivnost je olicenje nase licnosti ne bi bilo interesantno da smo svi isti..
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #19 poslato: 06.12.2007. 02:42:10 »

hahahahaah naprasno su ameri skontali da iran ipak nije tolika pretnja i da su svoj "po ceo zapadni svet opasan" nuklearni program obustavili jos 2003. E, a do juce su pricali o napadu irana na izrael i o realnoj pretnji izbijanja treceg svetskog rat zbog irana slap cccc bas me intresuje sta se krije iza ovog zaokreta i ublazavanja stav prema Iranu?
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #20 poslato: 08.12.2007. 03:27:50 »





Ако је Ахмадинежад без „бомбе”, Бушов „разлог рата” не постоји. То значи да је сва досадашња иранска политика Беле куће као крпа у фронцлама

Bresa u opsadi Irana
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #21 poslato: 10.12.2007. 12:49:19 »

Ja pre mislim da Ameri josh uvek nisu spremni da se vojno suoche sa Iranom. Teshko da ce oni sa nekim ozbiljnim protivnikom ozbiljnije da zarate pre nego im steltovi (F-22, F-35) postanu standardan eshalon. Sa Irakom su mogli da se prepucavaju i sa klasichnim arsenalom. Chak ni onu "majku svih bombi" nisu upotrebili, ako se dobro secam. Medjutim napad na Iran je ve mnogo tezhi poduhvat u vojnom smislu.
 
Mada ako Iran vec ima bombu teshko da ce oni udariti pre nego budu znali maksimalno moguce o tome "gde je" odn koliko ih ima i kakav im je radijus te snaga itd. Shtavishe, ako je Iran vec ostvari ozbiljan nuklearni potencijal lako se mozhe desiti da Amerikanci "dignu ruke" od njega, a onda smo svi u govnima. Jedini koji u celoj prichi funkcionishu kranje (ne)ochekivano i nenormalno su Rusi koji se eto ne libe da Iranu prodaju stvari tu i tamo. Ko da nece muslimani posle Amerike opaliti i po njima. Na kraju ima zbog njih svi da ispashtamo...

Citat
Ако је Ахмадинежад без „бомбе”, Бушов „разлог рата” не постоји. То значи да је сва досадашња иранска политика Беле куће као крпа у фронцлама


Ja ipak ne bih chekao da on prvo dobije bombu, pa da onda lupam glavu kako da "potegnem" pre njega.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #22 poslato: 12.12.2007. 04:31:21 »

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 12.12.2007. 04:38:19 »

Ne vidim nista lose s tim da male drzeve imaju nuklearno naoruzanje.

Kao sto je posle drugog svetskog rata bila potrebna ravnoteza izmedju velikih sila, sada je ocigledno da j epotrebno uspostaviti ravnotezu izmedju SAD i ostalog sveta. Kao i uvek, nuklearno naoruzanje itekako dobro moze da uravnotezi stvar.

Zato se Amerikanci toliko i brecaju, jer znaju da ako male drzave budu imale nuklearnu moc, onda vise ne moze da se vodi osiona politika prema njima. Tada sila postaje relativna, jer u rukama slabijih bi se nasao dovoljan potencijal za destrukciju da bi i najsilniji morao dobro da se zamisli da li ce da se zamera. I eto nama opet ravnoteze u svetu.
Sačuvana

fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #24 poslato: 12.12.2007. 05:00:42 »

ameri su inace u tripu kako su u 4. svetskom ratu protiv isalmofasista, kako je u jednoj knjizi obajsnio savetnik rudolfa djlujana drugogodisnjeg gardonacelnika Njujorka i vrlo verovatno republikaskog kandidata za presednika, inace hladni rat je, kako taj isti lik pise, bio 3. svestki rat...

potpuno se slazem sa tobom pedja, a americki spoljni uticaj ( pritisak) je jedan od glavnih razloga zbog kojih se drzave nuklearno nauruzavaju, nafte je sve manje, a amerima je sve potrebnija, a kako sto vidimo oni ne biraju sredstva da dodju do cilja...

verovatno bi i nas proglasli ludacima i bicima iz marcnog vilajeta sa ivice civlizovanog sveta, zlom dostojnim apoklipse, kada bi hteli da napravimo nuklearnu bombu...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.988 sekundi sa 38 upita.