Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: kom taboru ste vise naklonjeni u vojno-tehnickom smislu?
Ruski blok (Varsavski pakt) - 15 (78.9%)
Americki blok (NATO) - 4 (21.1%)
Ukupno glasova: 19

Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Glasajte za Ruse ili Amere  (Pročitano 38675 puta)
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #25 poslato: 14.04.2007. 20:54:25 »

Bravo momci! claps Ovako slatko se nisam ismejao od kako je Seselj u Hagu, pa smo uskraceni za njegove briljantne opservacije  uglystupid2 o ruskim i kineskim vaketama...
Idemo redom:
1. Varsavski pakt ne postoji vec ravno 16,5 godina;
2. U svim sukobima od 1990. godine do sada (Irak1, Cecenija, BiH, Srbija, Avganistan, Irak2) pokazalo se cija tehnika je nadmocnija - famozni ruski raketni sistem S300 nikada nije isproban u praksi (0 oborenih  aviona), Suhoj 35 i Mig 29-31 avioni irackog i naseg RV su bili smesni u poredjenju sa zapadnim zbog katastrofalno zastarele elektronike i radara;
3. Neko je pomenuo rat Izraela i Arapa - ciju tehniku su koristili (i koriste) Izraelci, a ciju Arapi?
4. A poseban cirkus je glorifikovanje kineske ratne masinerije - njihov tenk je tonu i po laksi od bilo kog trece generacije, pa zato moze da se vozi preko 90km/h, ali mu je zato top igracka, a oklop kao na kontejneru. BTW, nikom nisu uspeli da ga prodaju sto dovoljno govori o kvalitetu. Kao i sva druga kineska roba - izgleda kao prava a u upotrebi se zacas sj**e;
5. Taj F117 i onaj F16 kod Sapca su jedina dva (2) aviona koja su pala za tri meseca i preko 14.000 naleta preko nase teritorije. Kod prvog slucaja radilo se o potcenjivanju naseg radara (i pukoj sreci) a drugi se pokvario te se sofer katapultirao zdg_bye.
Pustite ta kenjanja Lazanskog i posebno Drecuna o nasoj herojskoj odbrani i naprednoj istocnoj tehnologiji. Oni za to dobijaju kintu, stanove i dzabnu krku pa zato kenjaju unaokolo, ali vi ste stvarno  Boze sacuvaj! ako u to verujete.
Za kraj, najludja stvar koju samo ovde procitao je ona bajka o napadu nase avijacije na aerodrome u Tuzli, Bihacu, Albaniji, Zagrebu i Italiji - digli se Orlovi pa im se nauljili americke kenjare  seljak_kolo!
Uzgred, navedite koliko svako ponaosob od vas ima ratnog staza i iskustva u koriscenju bilo kakvog oruzja, kad tako bezrezervno verujete u te basne?
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #26 poslato: 15.04.2007. 06:10:42 »

odlicno imamo smaraca sa kojim cemo da se prepucavamo na temi, pravi ratni heroj...junacino  smile  ajde ti prvi o svom "ratnom" stazu...moj je 0 dana, a usput receno nisam ni zljubljenik u oruzije vec uzgred privuku me po neke sitnice kroz film, igricu, dokumentrac pa se povrsno informisem o tome...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #27 poslato: 15.04.2007. 18:48:25 »

23.8.1991. - 14.6.1992.
23.3.1999. - 11.6.1999.
4.10.2000. - 6.10.2000.
Steta, ja sam po tvom nadahnutom izlaganju bio ubedjen da si zljubljenik u oruzije  smile33, a tebe samo privuku po neke sitnice  icon60
Nema veze, samo ti igraj CoD, ne moramo da se prepucavamo  smile05
Koja ti je najbolja puca u CoD?
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #28 poslato: 15.04.2007. 19:30:21 »

respect za ove datume i sta si tacno radio u oktobru 2000. idemo u off ali ko ne bi pitao nesto veterana kao sto si ti...

sto se tice sitnica volim da ponekad kada vidim nesto ( poput Spasavnja redova rajana, gde su toliko detaljno "odradili" uniforme i oznake ) izguglam ili procitam po ćalovim enciklopedijama i casopisima po nesto... uglavnom volim teme na Drugi svetski...
a u CoD stvarno sam najvise koristio Gewehr 43, naravno kada je to bilo moguce i u zavisnosti od misije...mada mi je i thompson dosta toga odradio  smile
« Poslednja izmena: 16.04.2007. 01:59:53 fon Manštajn » Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #29 poslato: 16.04.2007. 01:16:13 »

Iskreno : Ni jedni ni drugi  Wink
Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #30 poslato: 16.04.2007. 17:08:10 »

Eto, Fon Manstajne, vidis da si moj covek - volis Thompsona klanjanje! I ja sam ga u CoD1 najcesce koristio, ali u CoD2 su se zeznuli pa napravili kao da su i Britanci u Africi i Ameri posle D-Day koristili varijantu sa okvirom od 20 komada. Mala greska, ali ja sam prilicno sitnicav pa mi je to zasmetalo. Inace, u stvarnom zivotu su i Tomi M1 i Gewehr43 prilicno teske naprave i da sada hipoteticki moram da budem soldier u WWII najpre bih uzeo .30M1Carbine ili MP40.
Da ne odlutamo sa osnovne teme ovog foruma, moram da sve koji ga posecuju zapitam jednu stvarcicu: Slazete li se sa mnom da je veliki propust sto Uzice nema streljanu ili neki prirucni poligon gde bi mogle siroke narodne mase malo da "pljeskaju"? Imamo fabriku municije (jedinu u Srbiji) i lako bi moglo sa njima da se zavrsi da za te namene odvoje "skart" koji ne prodje vizuelnu kontrolu (brljavi lak oko kapisle i slicno), ali jako mi je zao sto se ovde sve svelo na malu 10-metarsku liniju za vazdusne u Prvoj osnovnoj i privatni Zlatic klub u Sevojnu... crazy
Sta mislite da osnujemo neki klubic ili udruzenje ljubitelja i zainteresovanih u Uzicu, pa da se ljudi malo organizuju i druze?
Valjda nisam preskribomanisao duzinom teksta, a drugom prilikom cu ti objasniti kakvo je zezanje bilo u oktobru za sve koji su prosli Art. skol. centar detective.
"Give me enough ammo, and I will change the World!!!"
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #31 poslato: 16.04.2007. 17:57:44 »

E pa evo i mene, da ne pustam mog saborca Fona da se bori sam sa vama ovde... smile Uruk-Hai, kao prvo, dobro dosao na ovaj podforumcic, treba nam neko i takav.

Rispekt za svo tvoje sluzenje otadzbini, samo me zanima taj tvoj zadnji rok sto si naveo? Ta dva dana. Sta je to bilo, specijalna akcija neka, a?

E sad na one tvoje tacke od gore, po brojevima...

biser no 1.
"Varsavski pakt ne postoji vec ravno 16,5 godina;"
ja sam pokrenuo to glasanje, pa se ja i osecam odgovornim za ovo. Elem, ako jedan NATO u svom statutu sadrzi da mu je svrha postojanja odbrana zapadnih zemalja od Varsavskog Pakta (on je stariji od NATO-a) a njega nema ve "ravno 16,5" godina, ne vidim da se NATO isto tako rasformirao nego jos uvek postoji. Ako tolika jedna masinerija moze jos da se pravi da VP postoji, zasto mi ne mozemo?

biser no 2.
"U svim sukobima od 1990. godine do sada (Irak1, Cecenija, BiH, Srbija, Avganistan, Irak2) pokazalo se cija tehnika je nadmocnija - famozni ruski raketni sistem S300 nikada nije isproban u praksi (0 oborenih  aviona), Suhoj 35 i Mig 29-31 avioni irackog i naseg RV su bili smesni u poredjenju sa zapadnim zbog katastrofalno zastarele elektronike i radara;"
ni jedna od tih zemalja ne poseduje naoruzanje koje si ti nabrojao, izuzev MiG-29. A sve do sadasnje simulacije vazdusnih borbi na svim aero-mitinzima (znaci ne kompjuterske) pokazale su  nadmoc ruskog naoruzanja. Konkretno uzmi AMiting koji je bio u juznoafrickoj Republici gde je odradjeno oko 45 susreta Su 27 i F 15, od kojih je Su 27 odneo 42 pobede, a u pentagonu je nastala frka. Ima brojnih i nezvanicnih "vezbi" odrzanih i na pacifiku, a sve se zavrsavalo u korist rusa. A ako vec ne verujes u S300, pogledaj stvarnu moc Patriota, cak je i na Nacional Geographic bilo kakav je to fijasko ustvari.

biser no 3.
"Neko je pomenuo rat Izraela i Arapa - ciju tehniku su koristili (i koriste) Izraelci, a ciju Arapi?"
ja sam pomenuo. Oni su se borili u dva rata. Prvi je "sestodnevni" koji je dobio izrael, "namufte" i svaka mu cast. Drugi je "jonkapurski" koji je na kraju dobio izrael, na jedvite jade. Ali samo zbog taktickih gresaka Egipatske vojske. Inace, dok su Egipatski tenkovi bili pod raketnim kisobranom, Izraelci nisu ni izbliza mogli da urade sa svojom avijacijom ono sto su uradili u prvom ratu! Mislim da su tu izgubili trecinu avijacije odjednom. Tolko o izraelu i egiptu.

biser no 4. - Kinezi
Tu nemam sta da kazem. Neka je sve to istina sto ti kazes, ali secas li se kad su kinezi pre 3-4 godine (mozda i malo vise) oborili onaj americki spijunski avion, tj, prinudno ga prizemljili? Pa kad su se naglo podigle tenzije na vrlo visok nivo izmedju te dve zemlje, prenoseno je na svim televizijama. E onda su amerikanci, radi demonstracije svoje moci rekli nesto kao "ako avionu ijedan sraf bude falio, bice svasta!" i znas sta je bilo? Sutra su na satelitskim snimcima zatekli rasklopljen avion, a u isto vreme je kineska flota izvrsila raketnu vezbu neposredno pored americke pacificke flote i sta su im ovi uradili? Nista... Verovatno zato sto su kilavi jel? Neka im je sve i jadno i sugavo kako ti kazes, ameri nisu uradili nista.

BISER no 5
"su jedina dva (2) aviona koja su pala za tri meseca"
e svaka ti cast!!! vecu glupost nisam video... znaci radi se o raznim brojkama koje se krecu od 35-135 aviona, a ne znam odakle tebi 2? Znaci NATO priznaje da je palo 34-35 aviona, a ti naso da su u pitanju 2... Ali krenimo matematicki, u sustini, matematicki bi bilo ispravno obaranje tvog iskaza makar da dokazem da je u pitanju i tri aviona. Ali evo, znaci u muzeju JRV se nalazi repno krilo za jedinstvenim brojem letelice koju sam ja nasao na slici jednog Aero Magazina a u pitanju je F15. Znaci, sa tvoja dva, ovo cini 3 aviona, tako da ne znam o cemu pricas uopste... Da nisi ti slucajno iz Iraka pa si se ukljucio na srpski forum?

A to za Tuzlu, Tiranu... To cak i nisam cuo od Lazanskog i Drecuna i slicnih. Znaci to postoji i na stranim sajtovima. Mislim to je fakat, za Tuzlu mi je potvrdjeno i od decka koji je odatle izbegao inace jos '90 ali ide ponekad tamo.

Stvarno mislim... Znaci mozes ti biti u vojsci kolko oces i sve ja to cenim, ali o nekim stvarima mozes samo slusati i verovati ili ne verovati isto ko i mi ostali.

I na kraju izvini sto pitam ali, sta si ti u vojsci?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #32 poslato: 16.04.2007. 21:06:35 »

Shadow, ovako stoje stvari, a nema razloga da se gnevis jer uglavnom pisem na osnovu licnih (neprijatnih) iskustava.
1. Nazalost, ja sam prilicno  zdg_old od vas ostalih pa mi se zadesilo da me poteraju 1989. u martu sa ostatkom Trece AO da suzbijamo siptarsku pobunu (Urosevac); onda me kao redovnog studenta i rez. ppor. zategnu 1991. u Hrvatsku, a cela zafrkancija se produzi i na pola 1992. godine i sam pocetak krkljanca u Bosni, tacnije Hercegovini. Kao vec prestarelu tridesetogodisnju drtinu me ujarme i za vreme bombardovanja 1999. g., a kada se rusio onaj demon godinu dana kasnije... Nije ni vazno, posto nam se nije ispunila zelja da sve ranije ratne frustracije iskalimo na  smile11
Elem, sve je to sticaj nesrecnih okolnosti jer su godista '66-71. kvalitetno nahebala u svim tim prvobitnim krkljancima, a ovi mladji decaci su iskusili Kosovo i bombardovanje. Kamo lepe srece da svega toga nije bilo i da smo proziveli tih 10-ak godina kao nasi vrsnjaci u drugim zemljama. drunk2 smile25
Nase RV je koristilo MIG29 i obarani su 1999. najvise zbog dve stvari - radari na njima (ruska uvaljoka iz 1986.) su bili zaista inferiorni. U B. Basti zivi penz. pukovnik Grof Milutinovic koji je u jednom danu dva puta oboren u 29-ki i covek je u vise novina i na TV-u rekao kako na radaru nije ni video NATO avione, a nije smeo da ukljucuje bilo kakvu komunikaciju sa svojima na zemlji. Gluvi i slepi, uz to i malobrojni, nasi piloti su upucivani u suicidne misije. Ista zahebancija je snasla i Iracane 1991. godine u MIG-ovima 29-31 i par SU35 - u prvim naletima Koalicije su poobarani zbog lose elektronike, a onda su sve preostale avione izmestili u Iran, koji ih i sada koristi. Bratska arapska solidarnost boink3
Aeromitinzi i simulacije su varljiva stvar - i u WWII i kasnije se desavalo da stalno jedni druge "prestizu", ali pobedjuje ekonomski jaci, odnosno onaj koji ima mocnije resurse i privredu. Zato se kaze da u ratu amatere brine tehnika, a profesionalce logistika.
Patriot raketni sistem je 1991. koristen iako nije bio dokazan i dosta je brljao protiv SKAD raketa. Ali, gola je cinjenica da S300 nije ni isproban.
Kinezi su ogromno trziste i izvor jeftine radne snage, pa zato zapadne sile idu "ulepo" sa njima. Pare su ipak svima najvaznije, a seti se kako su im 1999. sjezili ambasadu u Beogradu i pobili osoblje - sve ima lice i nalicje.
Sve o nasem bombardovanju se svodi da smo mi tada bili kao neka riba na redaljci - izrokalo nas jedno hiljadu frajera, a onda slavimo sto jednom ili dvojici nije mogao da se digne... seljak-smile
Sta da se radi, ja verujem samo u ono sto vidim i deluje mi verovatnim. Malo sam se u ranijim postovima zafrkavao sa vama mladjim, kao trazim kavgu...  argue
BTW, u vojsci sada nisam nista, moje je proslo, niti bih voleo da u ovakvoj ojadjenoj vojsci budem bilo sta. Zbog svog osnovnog posla i sekundarne tezge, malo se bakcem ovim stvarcicama pa mi je interesantno da se malo zekimo preko foruma. Ako vam to smeta, svojerucno cu se banovati. Ako hocete da mlatimo o bilo cemu military fazona - uvek cu vam pomoci ako mogu jer jos uvek dva-tri puta mesecno nesto isprobavam od alatki, a kolege "preko" mi salju dosta raznog materijala.
Sorry za sve na podforumu zbog duzine embarrased, necu vise nikad.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #33 poslato: 17.04.2007. 05:51:59 »

Ne Uruk-hai, ja se nisam niti gnevio, niti mislim da si ista lose i nepotrebno napisao i da si bilo sta prekoracio ili napravio nepotrebnu kavgu, ne bi morao da se banujes, ja bih ti sve pobrisao. Jos jednom odajem svaki rispekt tvom iskustvu. To sto sam pitao sta si ti u vojsci sam posle pomislio i da je malo neuljudno mozda ali lepo si to shvatio i odgovorio ono sto sam pitao. Moja poenta je da ti, sem ako nisi neki visoki cin ili da si neki q u sluzbi bezbednosti ili u generalstabu, mozes samo da imas tako neku krnju sliku o svim tim desavanjima isto kao i mi odavde i mozes samo da nagadjas. To sto pominjes ta licna iskustva, ja bih ti to uzeo u obzir da recimo mi ovde vodimo polemiku, primera radi, da mi tvrdimo da recimo, nasa vojska nije klala muslimanske civile, a ti se onda ukljucis i kazes "ja sam sluzio u toj vojsci, zalomilo mi se da idem u bosnu i gledao sam kako ih kolju!" razumes? Ali o ovim temama mozes samo da spekulises isto koliko i mi.

Isto to sto si ti ispricao kao iz svog iskustva, ja sam cuo ljude cije iskustvo isto ne mogu da zanemarim pa su pricali totalno oprecne stvari i sta sad? Isto ja znam lika iz Nevesinja, '73 godiste, studiro u ns pa su ga digli da ide u Bosnu i on tako ne prica. Necu da kazem da ti lazes ili nesto slicno, taman posla, samo ocu da kazem da se i sve to u ovoj konkretnoj temi mozda i ne moze uzeti za nesto kompetentno.

Dobra ti je ona izjava za kurvu! Cheesy Cheesy

I jos nesto mi nije jasno:

1. Ako neko ko je mnogo kompetentniji i od tebe i od mene, ozbiljno shvati vazdusnu simulaciju bliske borbe, zasto ne bismo onda i nas dvojica?

2. Ako neko kome odgovara da prizna za sto manji broj oborenih aviona prizna da je oboreno 30-35, ne secam se tacno ali za svaki je zabelezeno mesto, uzrok i vreme pada, zasto onda ti tvrdis da je bilo jos manje kad je logicno da samo moze biti vise? A pogotovo sto si uzeo konkretnu brojku od 2 oborena aviona a ja sam ti odma reko i za treci. Mislim, jbt. evo ako nista, ja sam u ruci drzao deo, ne znam da li bas tog F15 ili nekog drugog, ali deo sa motora, neka crna traka sto je moj ortak odseko kad se pravila ovde u domu JNA izlozba oborenih aviona (delova) pa odatle skinuo i podelio nama dvojici jos. Eto 'bem li ga, u ruci sam ga drzao! smile

3. Kako znas da S300 i Antej nisu jos isprobani? Druga je stvar sto su rusi glupi i ne prave filmove i ne reklamiraju svoje naoruzanje okolo i na sva usta ko ameri. Oni obicno naprave neko njesra pa se za to tek naknadno cuje. Oni su mislim Su 47 (S37) Berkut, avion sa obrnutom strelom krila razvijali 30 godina bez znanja zapada, pa kad je poleteo na isto nekom vojnom aeromitingu, vojni atasei su se cesali odakle to. TU160 su napravili nekoliko eskadrila bez znanja Amerike, a onda su ih ovi samo jednom prebrojali na satelitskom snimku i prekrstili se. Nikad ti ne mozes da znas da li je nesto ili nije korisceno. A mislim da se sistem nije pokazao, ne bi ga ni Grci na Kipru instalirali onda kad su se zavadili sa Turcima nedavno.

To sto si reko za nas i za zastarele radare na avionima to si u pravu, ali i dalje mislim da Irak nije imao avione koje si pobrojao. Video sam onaj MiG 25 kako su zakopali u zemlju pa su ga ameri nasli posle, ali MiG 31 i Su 35 mislim da nikad nisu bili u njihovom posedstvu. Znaci pre se radilo o masinama MiG 21, MiG 25 (koji lici na 31) i nesto Mirage letelica. A pogotovo sto MiG 31 ima jedan od najsavremenijih lovackih radara na svetu od kad postoji! Tako da, u sve mi diraj, ali u Migove mi ne diraj! smile


PS a vidis kako znas za Patriot! smile
« Poslednja izmena: 17.04.2007. 16:02:11 shadow » Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #34 poslato: 17.04.2007. 16:57:12 »

Shadow, sve na ovom svetu je stvar licnog utiska i senzibiliteta, pa je tako besmisleno natezati se oko toga ko u sta veruje. Ja ne uzimam previse za ozbiljno sta mi je sve ko ispricao, jer kasnije ljudi priznaju da su zbog ovoga ili onoga izmisljali. Recimo, sad su nedavno dolazili Ameri na Batajnicu i nasi vazduhoplovni oficiri viseg ranga su im se "pravdali" zbog kenjanja tokom bombardovanja 1999. godine embarrased
Evo ti njihovog zajednickog sumiranja sta je ko imao od gubitaka:

Military casualties and losses
NATO
Military casualties on the NATO side were light — in the early hours of May 5, an American military AH-64 Apache helicopter crashed not far from the border between Kosovo and Albania. The two American pilots of the helicopter Army Chief Warrant Officers David Gibbs and Kevin L. Reichert died in that crash. They were the only NATO casualties during the war, according to NATO official statements.
Alliance reported the loss of three helicopters, 32 unmanned air vehicles (UAVs) and five aircraft — all of them American, including the first US stealth plane (a F-117 stealth fighter) ever shot down by enemy fire. A second F-117A was also heavily damaged, and although it made it back to its base, it never flew again. Several of these were lost in accidents and not by enemy action. The Yugoslav armed forces claimed to have shot down seven helicopters, 30 UAVs, 61 planes and 238 cruise missiles, counting only those that crashed within the territory of Yugoslavia, although Serbian generals now admitted these claims were falsifed for local propaganda consumption.

Yugoslavia
Of military equipment, NATO destroyed around 50 Yugoslav aircraft, of which many were old and unflyable and were intentionally placed as decoys to draw attention away from valuable targets. Two notable exceptions were the 11 destroyed Mig-29s, and 6 G-4 Super Galebs which were destroyed right in their hardened aircraft shelter when someone forgot to close the shelter doors slap.

Dakle, to su neki podaci koje sada obe strane priznaju, a ono sto sam video svojim ocima je jos poraznije: nasa PVO je oko Ponikava iz trocevaca 20mm/3 (domet 1500 m) "gadjala" avione koji su bili 7-8 km visoko icon27. Gledao sam svojim rodjenim ocima frajera koji usred bela dana sa kupole BVP-a gadja Browningom 12,7mm par F16 sa Loreta! Lauda i Joco iz Uzica (ozbiljni ljudi i vicni operatori na radarima) su bili pridodati divizionu raketasa iz Kragujevca i oni su ispalili jednu KUB raketu na lovacki avion u niskom nocnom letu tokom trece sedmice bombardovanja. Setices se, to je bilo one veceri kada je Sladja sa TV5 zapenila od srece kako je oboren NATO avion i uhvacen pilot. Sutradan ujutro je doticni pilot zaista zavrsio u uzickoj bolnici, rec je o nasem frajeru - Crnogorcu u 29-ki koji se vracao ka Ponikvama iz Kraljeva... uglystupid2 Moji drugari Rade A. i Cvele iz Novosti su isli da slikaju ostatke oborenog aviona i obustavili su postupak kada su ih "strucnjaci" iz Komande korpusa odveli do gomile gvozdja sa cirilicnim natpisima. Dakle, to je mozda onaj sporni "treci" avion, jer su na nasoj teritoriji pala i snimljeni ostaci dva aviona - F117 i F16 cije delove si ti video.
Bilo kako bilo, neka ostane svak na svom uverenju da ne idemo previse sa teme ovog podforuma. AKo se vratimo na odnos Ameri-Rusi, mogu da ti odgovorim oko (ne)poverenja u simulacije. Vidi, na svim aeromitinzima i susretima poligonskog tipa od sezdesetih do danas Ruje redovno obeute zapadnjake manevarskim svojstvima svojih aviona. Oni su uvek dominantni na paradama raznim egzibicijama tipa "Pugacovljeva kobra" ili "Zvono", ali elektronika je nesto sasvim drugo, a da ne govorim o logistickim problemima koje njihova armija ima prakticno oduvek. Ako odemo malo unazad, kada se u WWII pojavio JAK9 nije bilo tako brzog i u manevrima "potentnog" aviona ni na jednoj strani, osim mozda P51. Ista situacija se javila i kada su u Vijetnamu uputili prve MIG21 - Ameri su se utronjali sve dok nisu krenuli da ih guze sa F4 koji je imao napredniji radar. Ruski problem je sto sve sto naprave moraju da izrade u ogromnim serijama, a onda to trose dugi niz godina. Dok su se oni divili prvo svojim JAK-ovima, pa dve decenije kasnije MIG-ovima, za godinu-dve braca Amerikanci osmisle i naprave nesto savremenije... zdg_tongue1
Gledao sam ovih dana sta je Irak imao i nasao sam spisak njihove avijacije: Mirage F1s, Su-24MK Fencer-Ds, MiG-29 Fulcrums, Su-20s, Su-22M Fitters, Su-25 Frogfoots, MIG-31, SU-35, MiG-23s and a number of Il-76s, comprising the secretive, one-off AEW-AWACS prototype Il-76 "ADNAN". Oni su kupovali sve sto je moglo da se kupi, a moguce je da su ovih modernijih imali tek par aviona, ali svejedno - protiv onakve silesije (kao i mi) nisu imali sanse zdg_banghead.
Sada je Ruska armija prilicno "bezmuda" zbog malog budzeta, tako da su zastali u razvoju krupnih i sofisticiranih sistema, ali posto se ja poslom bavim "sitnijim" alatom, mogu da konstatujem kako su tu u zadnje vreme rame uz rame sa USA. Ako vas zanima, na temi "Pesadijsko naoruzanje" cu pisati sta sam od toga skoro probao i kako sta radi.
Necu vise ovako dugo, ovo je cisto radi komparacije nekih stavova.  
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #35 poslato: 22.04.2007. 04:05:42 »

Cisto da obavestim ljude koji su ucestvovali u raspravi o Izraelu u ovoj temi sada mogu da nastave na Izrael - dobro ili zlo?
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #36 poslato: 26.04.2007. 07:46:05 »

1217 Stefan Prvovenchani je primio papsku krunu i postao kralj, a Srbija zvanichno priznata kraljevina. E sad katolichka kraljevina ili ne? Verovatno da, chim se to okretanje zapadu nije dopalo njegovom mladjem bratu Savi. Onda se ovaj kao verenik inache zamonashen u ruskom manastiru te verovatno pod njihovim uticajem uz svesrdnu pomoc novopechenog bogougodnika Simeona potrudio onako svojski da Srbija 1219 dobije samostalnu pravoslavnu crkvu, te pokrenuo okretanje ka istoku.I tako je pochelo cepanje ovog jadnog naroda na zapad i istok. Reinkarnacija je bilo mnogo (Vuk i Dositelj, Milan obrenovic i Aleksandar Obrenovic, Drazha i Tito), poslednje dve pamtimo u imenima Miloshevica i Djindjica. Mislim da je krajnje vreme da se ova majka srpskih podela satre i zatre. Ili je to nakon toliko generacija trajno ushlo u gene...? Nadam se da nije.
« Poslednja izmena: 12.05.2007. 13:16:05 GradjaniN » Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
nsterza
provereni korisnici
novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #37 poslato: 29.05.2007. 19:54:34 »

Rusi naravno.Malo kasnim ali ajde da se i ja javim.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #38 poslato: 09.03.2014. 02:39:59 »

Nikad mi nije bilo jasno to deljenje Srba na one koji navijaju za Ruse i one koji navijaju za Amere.Iskreno mislim da je to najveca budalastina u moru budalastina koje kod nas mozes cuti. Boli me uvo i za jedne i za druge,a kad cujem da neko velica Ruse osip dobijem :S... Sta su bre oni nama dali i jedni i drugi?? Ovi nas bombardovali osiromasenim uranijumom,a ovi drugi nista ne uradise da to sprece. Ista g**na. Da smo pametni vise bi mislili o sebi nego o drugima Wink.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #39 poslato: 27.03.2014. 23:22:03 »

 Da mogu, lajkovao bih ti komentar Starla... Ali, nema ta opcija Tongue
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #40 poslato: 31.03.2014. 22:13:24 »

Malo je reci da sam sokirana smile. Ovo su sigurni pokazatelji da ce apokalipsa skoro Tongue
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.984 sekundi sa 37 upita.