Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: kako je oboren F117 ?  (Pročitano 7612 puta)
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« poslato: 26.04.2007. 06:12:28 »

ajde naucnici fanatici zovite sebe kako hocete, ja sam cuo zanimljivu pricu o obaranju "nevidljivog" f117 '99 tokom bombardovanja nase zemlje jelte..
pa bi mi bilo jos zanimljivioje ako bi neko znao nesto detaljnije o tome da kae..
cheerz
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 26.04.2007. 07:36:33 »

Pa bio je skoro intervju sa likom koji je komandovao...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #2 poslato: 27.04.2007. 05:37:04 »

ajde keni, reci sta ti znas.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #3 poslato: 27.04.2007. 05:42:05 »

pa ima ceo tekst ovde na forumu posvecen tome...skoro sam citao da su borci iz te raketne jedinice pobunili, kako je taj loficir prikupio sve zasluge za sebe, a nijh i ne spominje pogotovo sto se on posle toga sklonio sa "terena" pa su ga isprozivali zbog toga...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 27.04.2007. 05:47:59 »

A stvarno keni, imas o tome na milion mesta, jedino ako hoces neku dodatnu eksluzivnu pricu, ali to mi ne znamo. smile
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #5 poslato: 27.04.2007. 17:34:12 »

xaxa.. ok ok, pitam jer sam ja cuo da je taj "general" il sta vec sto je pilotirao, nesto pogresio, tipa izbacio tockove za sletanje, pa ga je radar uhvatio i rakete su same se ispalile, i oborile avion, a gore se pominju neke zasluge tamo vmao.. pa mi malo niuje jasno sta je tu prava istina
Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #6 poslato: 27.04.2007. 18:16:31 »

Otprilike se svodi na ovo: F117 je avion namenjen relativno niskom borbenom naletu, jer se smatra da zbog specificnog obrisa nijedan savremeni radarski sistem ne moze da ga identifikuje kao letilicu (odatle i naziv "nevidljivi"). Medjutim, nasa PVO je oko Fruske Gore imala postavljen stari radar "zirafa" sovjetske proizvodnje koji radi po drugacijem opsegu i lako su ga "uhvatili" detective. Sve kasnije je bilo rutina - ispalili su raketu "Neva" (takodje sovjetska i prilicno zastarela po performansama) koja ima ogromno eksplozivno punjenje i ne mora cak ni da pogodi avion, vec je dovoljno da eksplodira na nekoliko stotina metara od njega. Od eksplozije rakete je F117 ostecen, sofer se katapultirao, a u roku od par desetina minuta je dosao rescue team u helikopterima da ga pokupi.
Mi smo usli u istoriju avijacije kao prva vojska koja je oborila tu letilicu knuppel2, kao i prva zemlja protiv koje je koristen B2 u borbenoj misiji - avioni su u parovima poletali iz baze u Misuriju, preletali Atlantik i celu Evropu, bombardovali "Zastavu" u Kragujevcu i Kinesku ambasadu, pa se vracali nazad - zaista impresivno u domenu duzine leta klanjanje.
Ono sto kasnije Lazanski, a posebno Drecun uglystupid2 i drugi novinari "dosole" i prezentiraju javnosti je hiperbolicka propagandna slika. Svi detalji nikada nece biti poznati do kraja, ali ovo je verovatno najpribliznije tacna verzija.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 27.04.2007. 18:21:04 »

uruk Hai, cudi me da si uopste potvrdio obaranje ovog aviona. smile

A mi smo prvi i jedini koji su ga oborili.
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #8 poslato: 29.04.2007. 01:30:43 »

U vreme rata to je bio ogroman udarac za USAF, narochito dok ni oni nisu znali shta ih je oborilo.

Dugorochno gledano, sa tim obaranjem samo smo im uchinili uslugu.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 29.04.2007. 03:00:33 »

Kako smo im ucinili uslugu? Tako sto niko sad nece da im kupi taj avion?
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #10 poslato: 29.04.2007. 03:28:46 »

Oni ce lepo prilagoditi opremu na tom tipu aviona i naravno na ostalim steltovima (mislim na B2, F-22 itd.) za te stare radare i napravice nove nachine upotrebe npr. nove kalkulacije "slobodnih zona" i sl. te vishe nece pasti na tu foru starog radara.

Dalje, ne mislim da su oni tolko blesavi da nekome prodaju stelt avione, ipak je to samo za njihove ochi. No ako su vec trebali nekom to da prodaju onda su stvarno "glupi amerikanci" ili je to zato shto taj stelt ustvari nije vishe stelt, pa nece biti shtete ako ga neko drugi ima. Sa druge strane F-117 je po meni zastareo avion i mislim da mu je vreme za penziju, pa bila ona i invalidska.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 29.04.2007. 03:32:41 »

pa trebali su da prodaju svojoj "pedeset prvoj zvezdici" preko atlantika pa su ih ovi odbili posle '99. A imali su oni te kalkulaicije "slobodne zone" i pre, pa je ispalo da nevalja, ko ce da garantuje sledeci put da ce to dobro da odrate?
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #12 poslato: 29.04.2007. 03:56:04 »

Shto se tiche Britanije (chitaj americhki evropski trojanski konj) prodati njima neshto za amerikance znachi prodati samome sebi.

Lepo ti je Uruk-Hai napisao da je taj radar imao drugachiji opseg frekvencija od onih za koje je F-117 bio tehnichki pripremljen. S obzirom da oni nisu znali da se takav radar tu nalazi jesi u pravu za "upad radara" u zonu putanje, e sad da li je to bilo u onom delu koji je iskalkulisan kao slubodna to ni ti ni ja ne mozhemo znati sigurno jer nemamo plan leta za taj avion. No da je tu bio neki radar sa standardnim frekvencijama ochigledno ne bi reagovao. Ne zaboravi na brzinu i agilnost samog aviona koji su takvi da su manevri izbegavanja mnogo manje efikasni, nego kod nekog fighter aviona.

Nove steltove ce svakako biti tezhe obarati sa zemlje, ali to nikada nece biti nemoguce. Inache na svakoj se greshki neshto nauchi te svaki promashaj vodi ka preciznijem hicu.Oni koji ne uche na greshkama osudjeni su da ih ponavljaju.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #13 poslato: 29.04.2007. 05:00:27 »

"No da je tu bio neki radar sa standardnim frekvencijama ochigledno ne bi reagovao."
Eh da je...
Da smo mi tada bili Rusi, mi obicni gradjani ne bismo ni znali da su zapoceli rat s nama jer bi se sve zavrsavalo jos pre nego stigne u nas vazdusni prostor. smile
« Poslednja izmena: 29.04.2007. 06:39:59 shadow » Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #14 poslato: 29.04.2007. 05:13:24 »

Pa bili smo pre toga ushli u savez Rusije, Belorusije i ne znam koga josh, pa eto ovi ne poslashe taj svoj S-300 ili neshto slichno, nego josh neterashe Miloveshevica da prihvati rezoluciju 1244. Sa takvim priljateljima kome trebaju neprljtelji.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
Zeko
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milan
Mesto: Uzice
Lokacija: Bela Zemlja
Država: Srbija
Poruke: 21


atomic


« Odgovor #15 poslato: 11.10.2007. 08:22:32 »

pre nekolko godina cuo pricu koja glasi ovako " Neki piloti i oficiri su bili u rusiji a aero mitingu gde je bilo reci o tom avionu i posto su razgovarali o sa nekim ruskim oficirima koji su zaduzeni za radarsko osmatranje oni su im posle neke pijanke ispricali da se na radaru ( tom sa kojim je otkriven) pojavi greska u smislu da je objekat velicine stadiona i na nekim sasvim levim kordinatama, i on im je rekao kako se odredjuju tacne kordinate, i kada za vreme bombardovanja se to dogodilo oni su se isli po onome da nista ne gube ake probaju i sta je dalje bilo svi znamo" ovo je jos jedna verzija toga.Jeste stara tema ali reko da i ja ispricam sta sam cuo o tom famoznom obaranju nevidljivog. istinu nikada necemo saznati kako je bila ali ovo je meni najverovatnija verzija( to je moje misljenje)
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.079 sekundi sa 36 upita.