Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Miladin Janković iz Sevojna, mnogostuki davalc krvi, umro cekajuci na operaciju  (Pročitano 4087 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 30.11.2007. 23:14:33 »

http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-30-11-2007/umro-cekajuci-da-operise-srce

Tragična sudbina Miladina Jankovića iz Sevojna koji je dao krv više od 100 puta

Umro čekajući da operiše srce

Miladin Janković (55) iz Sevojna dao je krv više od stotinu puta, uz to organizovao je i 200 akcija dobrovoljnog davanja krvi, a prekjuče je umro u Sevojnu - čekajući da dođe na red da operiše srce!
Vest koja je juče prostrujala Sevojnom i Užicem i više je nego i rastužila i razgnevila sve koji su Jankovića znali.

- Bio je spreman da u pola noći ustane i ode u bolnicu i da krv. Humanijeg čoveka nisam upoznao, a evo kako je on završio - kaže jedan od Miladinovih prijatelja iz Sevojna.

Pre samo tri večeri, Janković se u kafani u Sevojnu požalio užičkom novinaru Zoranu Tmušiću šta sve preživljava.

- Bio sam na pregledima u Beogradu, snimili su mi krvne sudove i konstatovali da je operacija hitno potrebna, ali su mi rekli da na hirurški zahvat moram da čekam tri meseca najmanje pa do šest meseci. Kažem, dobro, doktore, ja nemam para i čekaću, ali zar moram baš toliko dugo da čekam, ja koji sam ceo život nekome pomagao i nekoga spasavao, a sad, kad treba da spasavam svoju glavu, meni nema ko da pomogne... Šta da kažem: zlo se piše i meni, ali i ovoj državi kad smo ovakvi. Nije to ljudski! Dok im valjaš - valjaš, kad im ne valjaš - šutnu te kao kantu! Predajem se, ne mogu više, srce me steže, a ova neljudskost me ubija. Evo, idem pet koraka, pa stanem da se odmorim - ispričao je Miladin pre tri večeri u kafani u Sevojnu, a onda otišao kući gde je sutradan ujutru umro.

- Umesto da su mu u Beogradu, kad su saznali da je dao krv više od sto puta i od čega boluje, posvetili svu moguću pažnju, otpustili su ga iz bolnice kao psa. Ovo je teška sramota za zdravstveni sistem Srbije - rekao je jedan od Miladinovih prijatelja juče na sahrani u Užicu.

Agencija SINA
Sačuvana

immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #1 poslato: 30.11.2007. 23:22:24 »

Malo je reci sramota.
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 30.11.2007. 23:48:39 »

 icon25
tuga
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 10.12.2007. 20:09:36 »

Evo, ministar kaze da Miladin Jankovic nije umro cekajuci operaciju srca...




http://www.danas.co.yu/20071208/hronika1.html#3

Lečenje teških bolesti ne sme da ima veze s novcem

Povodom smrti Užičanina Miladina Jankovića, koji je i pored činjenice da je krv dobrovoljno dao više od sto puta, a umro pre neki dan čekajući mesecima na operaciju srca, ministar zdravlja Tomica Milosavljević je rekao da to ne može da komentariše, jer nema konkretnih podataka. Ipak, on je, istakavši da je 2001. samo u Beogradu na ugradnju pejsmekera čekalo oko hiljadu ljudi, a da je oko 400 umrlo jer nisu operisani, rekao da od pre tri godine nema lista čekanja za takve intervencije.

- Liste čekanja za hitna stanja ne postoje, a najkomplikovanije analize mogu da se urade u Kliničkom centru Srbije za 24 časa i to po proceduri koja je u Beču počela 2003. godine. Smrtnost od akutnog infarkta miokarda u koronarnim jedinicama Srbije danas je prepolovljena u odnosu na pre sedam godina i na istom je nivou kao u Austriji i Švedskoj - izjavio je Milosavljević, koji je juče boravio u Užicu sa ministrom bez portfelja Draganom Đilasom, povodom renoviranja Doma zdravlja, u koje je uloženo iz Nacionalnog investicionog plana 60 miliona dinara.

Na pitanje Danasa da li smrt Jankovića može da ilustruje neadekvatan odnos zdravstva i države prema dobrovoljnim davaocima krvi, ministar je uzvratio: "Nažalost, umro je čovek koji je svojom plemenitošću spasao mnoge živote, ali procedura zakazivanja operacije nema nikave veze sa ne znam koliko dobrovoljnih davanja krvi. Po ljudskom pravilu, onaj ko ima bolest srčanih krvnih sudova treba da bude hitno operisan. To ne sme da ima nikakve veze sa nečim što se zove privilegija, kako god se ona shvatala". Na pitanje da li to ima veze sa novcem, on je dodao: "Ne treba i nema veze sa novcem. Ako je stanje urgentno, svi će biti hitno zbrinuti, bez obzira da li imaju ili nemaju novca u džepu".

N. Kovačević
Sačuvana

batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #4 poslato: 10.12.2007. 20:26:10 »

Ma, kada ministar tako kaze- onda je tako. Nije on kriv sto se coveku ,,omaklo,, pa je umro  u medjuvremenu.
RASULO!!!! smile42
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #5 poslato: 18.12.2007. 02:09:58 »

Strasno !!! Bruka i sramota .  icon7 icon7 icon7
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.326 sekundi sa 35 upita.