Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Australija Open 08  (Pročitano 17986 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #25 poslato: 22.01.2008. 19:04:52 »

pola-pola
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #26 poslato: 22.01.2008. 19:12:01 »

Boga mi, isto mishljenje imam. Jelena je svaku partiju igrala drugachije. U jednoj loshije, u drugoj bolje. Samo da nije ozbiljna ona povreda shto je zaradila nocas u mechu protiv Serene Vilijams. A Sharapova je, kao shto vidimo, u top formi smile
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #27 poslato: 22.01.2008. 22:46:38 »

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=27640




Bojana Jovanovski protutnjala do osmine finala

Nova velika nada srpskog tenisa Bojana Jovanovski plasirala se u osminu finala juniorske konkurencije AO, fantastičnom partijom protiv Nemice Mare Novak. Jovanovski se u narednu fazu plasirala posle pobede od 6:0, 6:0!
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #28 poslato: 22.01.2008. 22:49:17 »

Svaka chast smile Posle silnih uspona i padova srpskog sporta, tenis nam izgleda ide od ruke !!!! smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 23.01.2008. 12:16:50 »

Ana Ivanovic dobila Venus Vilijams sa 2:0!

U mec je usla nesigurna ali je uspela da se do kraja prvog gema sredi i prvi gem je zavrsila u poslednjoj minuti. Venus je ocigledno izubljeni gem pogodio tako da je u sledecem krenula veoma ofanzivno i uspelda povede sa 3:0, a onda su stvari pocele da se menjaju. Ana je opet konsolidovala svoju igru i uz nekoliko izuzetno dobrih poteza potpuno deklasirala Venus, dobivsi drugi set sa 6:4.

Rezultat ovog meca bi bio mnogo nepovoljniji za Venus da Ana nije pravila veoma mnogo gresaka, koje je morala da popravlja.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #30 poslato: 23.01.2008. 14:34:54 »

Evo sad i Nole zavrsi smile.Plasirao se u polufinale.Cestitke nasim teniserima,svaka im cast.Ponosni smo na njih.Ana je pokazala zrelost kad je trebalo,i po prvi put pobedila opasnu Venus.Volela bih da gledamo srpsko finale.Ana vs JJ.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #31 poslato: 23.01.2008. 15:10:08 »

B 92


AO: Nadal konačno do polufinala

Rafael Nadal nastavio je u snažnom stilu da pobeđuje svoje rivale na Australijan Openu. On je sa 3:0 – po setovima 7:5, 6:3, 6:1 pobedio Finca Jarka Nieminena, pa će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Žo-Vilfrid Conga – Mihail Južnji.

Trostruki pobednik Rolan Garosa spasao je dve set lopte pre nego što je dobio prvi set, pa je u nastavku imao olakšan posao.

"Ovo je treći meč da moram da spašavam set lopte i srećan sam što imam uspeha u tome", rekao je Nadal.

Nieminen nije bio toliko srećan.

"Uvek je teško vratiti se u duel, pogotovo kada igrate protiv Nadala. Morate mnogo lopti da udarite, da izgubite mnogo energije i zbog toga je bitno da protiv njega dobijete prvi set", odgovorio je Nieminen.

Nadalu je ovo prvi put da je prošao četvrtfinale na Ozi Openu. Ni u Njujorku nikada nije stigao među četvoricu najboljih.

"Bolje je nego što sam zamišljao. Srećan sam, jer je bitno da prođem četvrtfinale. Ukoliko stignem u finale, biće to ostvarenje mog sna. Dobro sam počeo sezonu. Finale u Čenaju, sada sam u polufinalu ovde....", kaže Nadal.

Meč je trajao dva časa i 19 minuta.

"Moram da počinjem mečeve mnogo bolje. Baš kao duel protiv Matjua. Mnogo agresivnije, da budem više u terenu i da osvajam poene forhendima", tvrdi Nadal.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #32 poslato: 23.01.2008. 15:11:21 »

BLIC



Ana u Novak polufinalu!



Ana Ivanović se pridružila Jeleni Janković u društvu četiri najbolje igračice Australijan Opena posle fantastične pobede nad Venus Vilijams 7:6 (7:3), 6:4. Novak Đoković je pobedio Španca Davida Ferera sa 3:0 (6:0, 6:3, 7:5) i čeka pobednika meča Federer - Blejk.

Ana, koja je konačno razbila "kletvu" starije sestre Vilijams, igraće u borbi za finale protiv Danijele Hantuhove, koja je demolirala Agnješku Radvansku sa 6:2, 6:2.

Srpska teniserka je otvorila duel serijom fantastičnih forhenda, bez problema je sačuvala svoj servis, a onda je razornim udarcima dodala i lep drop šot za brejk i vođstvo od 2:0. Venus se brzo probudila i uzvratila brejk, kada je već postalo jasno da servisi sa obe strane mreže ne funkcionišu baš najbolje. Ana je to samo potvrdila u narednom gemu - do vođstva od 3:1 je stigla uzevši protivnici servis bez izgubljenog poena. Neverovatna razmena brejkova je nastavljena do rezultata 4:3 za Anu, koja je jedan rutinski forhend poslala u mrežu i prokockala odličnu priliku da kapitalizuje prednost. Konačno je i Venus uspela da se odbrani i to u gemu u kom je prvi put osvojila poen na drugi servis - 4:4. Teniserke su zatim namestile ruku i uvele meč u taj brejk. Međutim, i odlučujući gem prvog seta počeo je u svetlu dotadašnjeg dela susreta - otvoren je razmenom mini brejkova. Ana je tada bila mnogo smirenija i preciznija. Prelomila je prvi set prelepim vinerom za 4:2, a onda rutinski završila napetih prvih 55 minuta igre. Teniserke u prvom setu nisu imale ni jedan as, zabeležile su po tri duple servis greške, Ana je imala 46% prvog servisa, a Venus je upisala samo tri poena na svoj drugi servis.

Drugi set je počeo mnogo lošije po Anu. Amerikanka je povela sa 3:0, najavila je ulazak u ritam kažnjavajući svaku grešku naše teniserke i primorala je Anu da "čupa" četvrti gem. Međutim, kada je to uspela zaigrala je fantastično i žestoko i ekspresno je odgovorila protivnici - 3:3. Kada je konačno pogodila svoj prvi as za 4:4, bilo je jasno da je konačno sve na svom mestu. Venus je gubila koncentraciju, a Ana je bila sve bolja i bolja. Nekoliko prelepih poena bilo je dovoljno za još jedan brejk, a potom puno živaca i dva briljantna servisa za spasavanje dve brejk lopte. To je bio kraj - đus, prednost i iskorišćena prva meč lopta posle 106 minuta igre, za veliki uspeh i nastavak juriša kroz Melburn bez izgubljenog seta!

Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #33 poslato: 23.01.2008. 15:28:30 »

Svaka chast.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #34 poslato: 23.01.2008. 16:28:08 »


Svaka chast.


I ja kazhem. Josh samo da Djokovic zguzi onog Federera i bicu srecan maximalno !
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #35 poslato: 23.01.2008. 16:42:55 »

http://www.australianopen.com/en_AU/scores/cmatch/15gs.html


Bojana Jovanovski plasirala se u četvrtfinale pobedom nad domaćom teniserkom Alison Bai sa 2:0 (6:1,6:1).
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #36 poslato: 23.01.2008. 18:40:51 »

Novak je Ferera prosto zagazio.

U jednom gemu, Ferer vodi 40:15, i onda Novak zbibri tri asa i jedan poen iz igre i oduva ga...
Sačuvana

Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #37 poslato: 24.01.2008. 02:04:19 »

Lepo uradjena početna stranica.   Cool


http://www.australianopen.com/en_AU/index.html
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #38 poslato: 24.01.2008. 14:45:00 »

JJ izgubila,dok je Ana velikom borbom savladala Hantukovu,i plasirala se u finale!Prvi set je izgubila sa 6:0,a drugi je poceo tako sto je Ana gubila 2:0.Kako se vratila u mec ni meni nije jasno,pravi je borac Ana.Cestitke na velikom uspehu!!!Znaci finale Ivanovic-Sarapova.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #39 poslato: 24.01.2008. 14:55:23 »

B 92


Đoković: ''Federer je pobediv''


Srpski teniser Novak Đoković izrazio je zadovoljstvo zbog svoje igre u pobedi nad Davidom Fererom iz Španije i plasmana u polufinale Otvorenog prvenstva Australije, njegovog četvrtog uzastopnog na gren slem turnirima. "Vrlo sam zaodovoljan igrom, posebno u prva dva seta, ali i u trećem, iako sam pri kraju imao problema, bio sam i mnogo nervozan. Znao sam da ću morati da se borim za svaki poen, pošto David sve vreme trči i fizički je jedan od najspremnijih na svetu", rekao je Đoković.

Treći igrač sveta je i ranije mogao da pobedi, ali u devetom gemu trećeg seta nije iskoristio četiri meč lopte. Potom je i izgubio svoj servis, ali i živce, pa se zbog dobacivanja ljutio i čak izvikao na publiku, a bes je iskalio i na reketu.

"Nekada je zaista teško kontrolisati emocije na terenu, posebno na važnim mečevima i kod ključnih poena. Veliki je to pritisak. Neki put jednostavno pukneš i ponašaš se kako ne bi želeo. Najvažnije je, ipak, da sam uspeo da ostanem koncetrisan", izjavio je Đoković.

"Od mene se, kao trećeg tenisera na svetu, dosta očekuje i teško je ostati smiren pod tolikim pritiskom. Radim na tome. Nekad tiho pričam sam sa sobom, ali da me ljudi ne čuju i posle gledaju kao čudaka", dodao je srpski teniser.

Đoković je, međutim, istakao da se oseća vrlo samouvereno, iako je svestan da se u Melburnu njegove pobede ne shvataju kao iznenađenja, kao što je bilo na gren slemovima početkom prošle godine.

"Svi mi govore da je najteža godina ona posle proboja u svetski vrh, ali trenutno se osećam zaista, zaista dobro i fizički i psihički. Na terenu pokazujem svu snagu. Igram sa mnogo samopouzdanja. Polufinale gren slem turnira mi je postala rutina", ocenio je Đoković.

Naredni protivnik Đokovića biće najbolji teniser sveta Rodžer Federer. Srpski teniser će dobiti priliku da se Švajcarcu revanšira za poraz u finalu prošlogodišnjeg Otvorenog prvenstva SAD.

‘’Igrači su počeli da osećaju da je i Federer pobediv. Naravno, niko nije nepobediv. Ali on je bio veoma dominantan, pogotovo na bržim podlogama. On je broj jedan već duže vreme. Igrači su počeli da igraju na drugačiji način , sa više vere da mogu da pobede.To je dobra stvar za sve nas’’, rekao je Đoković.

Plasman u polufinale Otvorenog prvenstva Australije od srpskih predstavnika izborili su i Jelena Janković i Ana Ivanović, što se već desilo na prošlogodišnjem Rolan Garosu.

"Vrlo sam srećan zbog toga. U našoj zemlji u tenisu još ne postoji sistem. Ljudi se još navikavaju na tenis i sada se sve više dece bavi njime. Zato je potrebno da izgradimo neke teniske centre, barem jedan ili dva. Nadamo se uskoro, posle predsedničkih izbora i svih tih stvari", istakao je Đoković.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #40 poslato: 24.01.2008. 14:56:34 »

BLIC


Ana u finalu, Šarapova zaustavila Jelenu


Ana Ivanović će igrati sa Marijom Šarapovom u finalu Australijan Opena, nakon duge i teške polufinalne noći u Melburnu. Ruskinja je nemilosrdnom igrom savladala Jelenu Janković sa 6:3, 6:1, dok je Ana posle katastrofalnog početka uspela da preokrene i pobedi Danijelu Hantuhovu u pravom trileru sa 0:6, 6:3, 6:4.

Ana je u svoj polufinalni meč ušla prilično stegnuto, nije bila agresivna i slabo se kretala što je Hantuhova iskoristila da bez problema potpuno preuzme inicijativu. Smirena i koncentrisana Slovakinja je, kao i u četvrtfinalu sa Radvanskom, kontrolisala praktično svaki poen i dobrim izborom udaraca je šetala protivnicu otvarajući prostor za lagane završnice. Ovakva slika je gledana u tokom prvih 25 minuta, koliko je bilo dovoljno Hantuhovoj da bledoj Ani oduzme prvi set na turniru i to rezultatom 6:0.
Hantuhova je drugi set otvorila novim lakim brejkom, a njen niz je prekinut tek u devetom gemu. Ana je imala 40:0, stvorila je dve otvorene prilike da se konačno upiše na semafor, ali je i tada nastavila da igra na ivici poraza. Ipak, posle nekoliko mučnih poena i jedne od sve češćih grešaka Hantuhove rezultat je bio 2:1. Naredni gem je najavio definitivan povratak srpske teniserke u meč, pre svega psihološki. Ivanovićeva je povela sa 0:40, prokockala je dve brejk lopte, a onda je na neverovatan način i pomoć mrežice stigla do izjednačenja – 2:2. Peti gem drugog seta je Ana konačno odigrala bez oscilacija, a kada je napravila brejk za 5:3 ona je postala ta koja vodi glavnu reč na terenu. Srpska teniserka je rutinski odservirala za osvajanje drugog seta, a do kraja je igrala sve bolje i bolje.
Teniserke su manje-više sigurno čuvale svoje servise do šestog gema trećeg seta, kada je Hantuhova stigla do brejk lopti. Ipak, maraton od sedam izjednačenja je pripao Ani – 3:3. Meč je definitivno rešen u neverovatnom devetom gemu, kada je Ana stigla do dve brejk lopte. Prvu je propustila neuspešnim napadom na drugi servis, a drugu je iskoristila posle ponavljanja zbog linijskog sudije i čudnog i sumnjivog poena. Usledio je brzi servis gem i iskorišćena prva meč lopta za Anin plasman finale u prvom grend slemu sezone.

JJ bez snage za Mariju

U prvom polufinalnom meču Jelena Janković nije imala snage da se suprotstavi briljantnoj Mariji Šarapovoj i stigne do finala Australijan opena - posle 78 minuta igre poražena je rezultatom 6:3, 6:1. Ruskinja je nastavila da igra u životnoj formi, pogađala je praktično sve što je htela, a apsolutnu kontrolu nad čitavim duelom održavala je i fantastičnom kretnjom po terenu. Na drugoj strani, Jelena je rano napravila nekoliko grešaka, nije uspevala da uđe u ritam, a kada je morala da traži pomoć zbog povrede, sve je bilo gotovo.

Marija Šarapova je prvi gem na susretu iskoristila da ekspresno uđe u ritam i najavi nastavak briljantnih partija na Australijan openu. Posle vođstva od 1:0 bez izgubljenog poena, Ruskinja je uspela i da napravi prvi brejk. Jelena nije imala šanse da ugrozi servis rivalke na startu meča, ali je propustila nekoliko otvorenih prilika da izjednači, uključujući i poklon smeč u mrežicu pri rezultatu 40:40. Kada Šarapova igra agresivno, brzo i nemilosrdno kao večeras, to se jednostavno ne sme.
Nekadašnja igračica broj jedan je ovu zalihu brzo iskoristila i nastavila da svoj posao brutalno odrađuje sve do rezultata 5:0. Problem sa servisom je nadoknađivala preciznim napadima iz forhenda i rutinskim završnicama na mreži, a prednost je konstantno uvećavala neverovatnim riternima i fantastičnom kretnjom po terenu, koji Jeleni nisu ostavljali puno prostora za reakciju.
Konačno, "Džej Džej" se vratila u meč - sačuvala je tri set lopte, osvojila svoj servis za 5:1, a onda je sa nekoliko poena pokazala da je mogla mnogo više u prvom setu. Ipak, bilo je prekasno da se "izvade fleke", pa je posle tri osvojena gema zaredom Jelena morala da se pomiri sa izgubljenim prvim setom posle 42 minuta igre. Jankovićeva je u prvom delu zabeležila samo tri vinera, dok je sa druge strane mreže stiglo čak 20 direktnih poena. Što se servisa tiče, tu su stvari potpuno drugačije. Ipak, JJ nije kapitalizovala 80 odsto ubačenog prvog servisa, kao ni klimavih 46 odsto sa druge strane.

Ni drugi set nije tekao ništa bolje. Šarapova je napravila brejk na samom startu, posle čega je Jankovićeva morala i da zatraži lekarsku pomoć zbog povrede donjeg dela leđa. Brzi tretman nije mnogo pomogao našoj teniserki, koja se sa suzama u očima teško kretala i tako omogućila Ruskinji da još lakše naniže četiri uzastopna gema. Iscrpljena Jelena je do kraja meča uspela da upiše još jedan gem, pokaže publici još po koji viner, a onda je morala da čestita protivnici na apsolutno zasluženoj pobedi.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #41 poslato: 24.01.2008. 15:22:33 »

Joj Noleee, samo pobedi Federera, to bih najvishe voleo da vidim !!!!!!
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #42 poslato: 24.01.2008. 21:04:36 »

                
 Tiantian Sun i  Nenad Zimonjic pobedili su par Black/Hanley i plasirali su se u polufinale AO.    smile
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #43 poslato: 25.01.2008. 15:26:45 »

BLIC


Nisam predala meč zbog navijača


Jelena Janković završila je takmičenje u polufinalu Australijen opena, što je i više nego što je očekivala pre početka turnira. Bivša šampionka sveta, Marija Šarapova, protiv povređene srpske teniserke igrala je taman onoliko koliko joj trebalo - 6:3, 6:1.

Briljantnu partiju protiv Serene Vilijams u četvrtfinalu Melburna, Jelena nije mogla da ponovi, bol u leđima i butinama sprečili su je u tome, pa je Ruskinja već na početku meča stekla skoro neuhvatljilju prednost - 5:0. Međutim, u šestom gemu Jankovićeva je, nakon što je spasila tri set lopte, prekinula Marijinu seriju i započela svoju. Dobila je tri gema zaredom, ali onda je Šarapova, kao i do tada servirala maestralno, i lako rešila set.
- Imala sam bolove tokom celog prvog seta, naročito kod rezultata 5:3. Mislila sam da ću predati meč i već sam videla kraj. Odlučila sam da, ipak, nastavim, pre svega zbog navijača - rekla je Jelena.
Da bi izašla na teren primila je četiri injekcije. Na njemu, bolje nije mogla. Posle meča, rekla je da je mislila na filmsku zvezdu Hita Ledžera koji je pre dva dana preminuo u Njujorku u 28. godini jer se predozirao lekovima.
- Uzela sam puno tableta protiv bolova. Rekla sam doktoru, dajte mi veliku dozu, ali tako da preživim! Imam samo 22 godine i hoću još da živim. Žao mi je zbog Ledžera, ali stvarno sam bila u očajnom stanju - rekla je srpska teniserka.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #44 poslato: 25.01.2008. 15:31:20 »

BLIC



Kraljica Marija ili princeza Ana

Autor: Z. Kecman

To može samo Ana Ivanović. Gubila je u polufinalu Australijen opena protiv Danijele Hantuhove sa 0:6, 0:2, a onda se poput plavog feniksa izdigla iz pepela do neslućenih visina trijumfa, za plasman u prvo grend slem finale u Melburnu i drugo u karijeri - 0:6, 6:3, 6:4. Sa drugog mesta, na kojem će se naći od ponedeljka, Ana će pokušati da osveti Jelenu Janković za poraz od stare poznanice Marije Šarapove.

Neverovatno je kako je srpska teniserka loše počela meč. Osam izgubljenih gemova, loš servis, protivnica koja bukvalno sve pogađa. I čim je počela Slovakinja da greši, Ana je osetila šansu za povratak i uspela je. Posle velike borbe i igre koju je digla na znatno viši nivo, uspela je da načini jedan od najvećih preokreta na turniru.
- Počela sam jako slabo, bila sam nervozna. Servis me uopšte nije služio, nisam se dobro kretala, nisam uspevala da pronađem ritam i sve vreme sam se branila. Vrlo sam srećna što sam, ipak, uspela da se izborim za pobedu, koja mi je ulila dodatno samopouzdanje. Osećam se mnogo opuštenije - izjavila je Ivanovićeva.
Pobeda nad devetim nosiocem donela je Ani skok na drugo mesto svetske liste najboljih teniserki, dok će Jelena Janković biti treća. Srbija to nikada nije imala, ostao je samo još jedan korak do teniskog Mont Everesta.
- Nisam očekivala da ću već ovde postati broj dva. Da li je to moguće? Osećam se sjajno, to je definitivno dobra vest. Znači da je ostao još samo jedan stepenik do vrha - istakla je Ivanovićeva.
Nijednog momenta, čak i kada je Slovakinja dominirala terenom, nije pomislila da je sve gotovo.
- Danijela je igrala zaista dobro. Nije promašivala. Govorila sam sebi da ne može da nastavi tako tokom celog meča. Znala sam da ću u jednom trenutku imati šansu. I dobila sam je.
Šarapova je na turniru pokazala neverovatnu snagu. Pobedila je Enanovu i našu Jelenu Janković, deluje kao prava teniska mašina za vinere i as servise. Prošle godine Ana joj je očitala lekciju u polufinalu Rolan Garosa, ali joj se Ruskinja revanširala na Mastersu u Madridu istom merom.
- Marija odlično igra na ovom turniru. Pobedila je Enanovu u dva seta, definitivno, to će biti veoma, veoma težak meč. Do sada smo se četiri puta sastajale, dva meča sam dobila, tako da znam šta da očekujem. Moram prvo dobro da se odmorim - dodala je Ana.
Ona je svesna da će morati da igra mnogo bolje ako želi da dođe do prvog grend slem trofeja.
- Moraću da joj pariram od početka. Biće to žestoka borba za svaki poen, ali će prvi set biti izuzetno važan. Fizički sam spremnija, imam više samopouzdanja. Počinjem da verujem da spadam među najbolje teniserke i to je najveća razlika. Osećam da mogu da pobedim svakoga - poručila je Ivanovićeva.
Hantuhova je optužila Anu za škripanje patikama prilikom servisa, što ju je, navodno, dekoncentrisalo.
- Mislim da to nije bilo fer. Igrale smo i ranije, ali to nikad nije radila. Bez obzira na sve, teško je prihvatiti da ste izgubili meč u kojem ste imali veliku prednost. Želela sam samo što pre da pobegnem sa terena - rekla je Hantuhova.
Ana je imala i na to spreman odgovor.
- Samo sam se trudila da se krećem kako bih vratila loptu, nisam to radila sa namerom. Ne obraćam pažnju na zvuke - rekla je Ivanovićeva.
Marija Šarapova će, bez sumnje, biti blagi favorit u finalu, ali samo zbog igre koju je prikazala na turniru. To je mnogo bolja teniserka od one koju smo gledali u većem delu prošle sezone.
- Loše momente u karijeri morate da ostavite iza sebe. Najvažnije je da sam u finalu, ali ništa još nije gotovo. Ana će biti veliki protivnik - izjavila je Ruskinja.


Lična karta

Ime i prezime:
Marija Jurijevna Šarapova
Nadimak: Sibirska Tigrica, Šaza
Datum rođenja: 19. april 1987.
Mesto rođenja: Njagan, Rusija
Prebivalište: Bradenton, SAD
Visina i težina: 188 cm i 59 kg
Igra: desnom rukom (dvoručni bekhend)
Rang: 5
Najbolji rang: 1 (22. avgust 2005)
Treneri: Jurij Šarapov i Robert Lansdorp
Titule: 2003 - Tokio, Kvebek, Birmingem, 2004 - Vimbldon, Seol, Tokio i Masters, 2005 - Tokio, Doha i Birmingem, 2006 - US open
Oprema: Najki
Reket: Prins
Zarada od turnira: 10.231.402 američka dolara
Hobi:moda, pisanje, ples i filmovi
Omiljeni film: „Osmeh Mona Lize“, „Samo ne ti“ i „U stvari ljubav“
Knjiga: romani o Šerloku Holmsu i dogodovštine Pipi Duge Čarape
Hrana: ruska i tajlandska kuhinja, francuske palačinke sa nutelom
Piće: sokovi od pomorandže i jagode
Restoran: „Moca“ u Los Anđelesu, „Kod Koka“ u Melburnu, „Nobu“ u svakoj zemlji, „Zuma“ u Londonu...
Sponzori: „IMG Models“, „Soni-Erikson“, „Kanon“, „Kolgejt-Palmoliv“, „Getorejd“, „Lendrover“, „Parluks fragrans“, „Samanta Tavasa“, „Tag hojer“, „Tropikana“
Humanitarni rad: Unicefov ambasador dobre volje, Fondacija „Marija Šarapova“
Neka od priznanja: dva puta na naslovnici „Sports ilustrejteda“ (jedina teniserka koja je to uspela), na „Forbsovoj“ listi jedna od najbogatijih sportistkinja na svetu i među 50 najlepših ljudi sveta... Najbolja igračica 2007, 2005. i 2004. i teniserka koja je najviše napredovala u toj godini...    


Lična karta

Ime i prezime:
Ana Ivanović
Nadimak:
Anči, Boginja Poena
Datum rođenja:
6. novembar 1987.
Mesto rođenja: Beograd
Prebivalište:
Bazel, Švajcarska
Visina i težina:
186 cm i 69 kg
Igra: desnom rukom (dvoručni bekhend)
Rang: 3
Najbolji rang: 3 (21. januar 2008)
Treneri: Sven Gronefeld i Skot Birns
Titule: 2005 - Kanbera, 2006 - Montreal, 2007 - Berlin, Los Anđeles, Luksemburg
Oprema: Adidas
Reket: Joneks
Zarada od turnira: 3.191.857 američkih dolara
Hobi: šoping, moda, filmovi
Muzika: r’n’b i domaća zabavna
Omiljena serija: „Bekstvo iz zatvora“, „24“.
Knjiga: istorijske
Hrana: suši
Piće: voda i sok od ceđene pomorandže
Restoran: „Nobu“ u Njujorku, „Zuma“ u Londonu
Grad: Melburn, Pariz i London
Sponzori: „Verano motors“, „Đus plus“, „Zira“
Humanitarni rad: Unicefov ambasador - projekat „Školom protiv nasilja“, egzibicija „NAJJ 2007“
Neka od priznanja: teniserka koja je najviše napredovala u 2005. godini, mis Fed kupa 2006. za Evro-afričku zonu, šampion US open serije 2006, veb sajt AskMen.com je proglasio za jednu od najpoželjnijih žena sveta, a „Tenis čenel“ za najvreliju igračicu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #45 poslato: 25.01.2008. 16:24:13 »

 seljak-smile


Tiantian Sun i  Nenad Zimonjic plasirali su se u finale AO !!
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #46 poslato: 25.01.2008. 18:38:49 »

Zato Nole rastura ovu skazu.


Koliko dobija pobednik turnira Huh?
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #47 poslato: 25.01.2008. 18:44:49 »

koliko se setova igra ?

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #48 poslato: 25.01.2008. 19:15:22 »

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
Pade Federer!
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #49 poslato: 25.01.2008. 19:18:01 »

to Nole legendo !


Svaka chast !   :*
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.232 sekundi sa 36 upita.