Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3] 4  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: EURO 2008 - Fudbal  (Pročitano 25589 puta)
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #50 poslato: 24.11.2007. 15:12:44 »

B 92


FIFA: Srbija u trećem šeširu za SP

Fudbalska reprezentacija Srbije naći će se u trećem šeširu na žrebu za kvalifikacije za naredno Svetsko prvenstvo, koje će se 2010. godine održati u Južnoj Africi. Posle remija sa selekcijom Poljske (2:2) i odlaganja meča sa Kazahstanom, Srbija je pala za tri pozicije na najnovijoj FIFA rang listi i sada se nalazi na 21. mestu u konkurenciji evropskih reprezentacija, pa je samim tim izgubila šanse za ulazak u drugi šešir pred žreb za SP, koji će se održati u nedelju u južnoafričkom gradu Durbanu.

Ispred reprezentacije Srbije u međuvremenu su se našle selekcije Turske, Bugarske i Izraela, koji su načinile veliki skok na najnovijoj FIFA rang listi, što je Srbiju prebacilo u treći šešir.

Žrebanjem u Durbanu biće određeno 8 grupa sa po 6 timova, i jedna sa 5 reprezentacija. Pobednici grupa će se automatski kvalifikovati na Svetsko prvenstvo, dok će još četiri učesnika Mundijala biti poznata posle baraža u kome će igrati osam drugoplasiranih ekipa.

Prvi šešir:
1. Italija 1498 bodova
2. Španija 1349
3. Nemačka 1296
4. Češka 1290
5. Francuska 1243
6. Portugal 1241
7. Holandija 1170
8. Hrvatska 1129
9. Grčka 1114

Drugi šešir:
10. Engleska 1113
11. Rumunija 1088
12. Škotska 990
13. Turska 924
14. Bugarska 877
15. Rusija 861
16. Poljska 855
17. Švedska 853
18. Izrael 852

Treći šešir:
19. Norveška 827
20 . Ukrajina 824
21. Srbija 820
22. Danska 797
23. Severna Irska 780
24. Republika Irska 731
25. Finska 695
26. Švajcarska 657
27. Belgija 600

Četvrti šešir:
28. Slovačka 590
29. BiH 585
30. Mađarska 581
31. Moldavija 579
32. Vels 560
33. BJR Makedonija 556
34. Belorusija 552
35. Litvanija 549
36. Kipar 493

Peti šešir:
37. Gruzija 414
38. Albanija 407
39. Slovenija 403
40. Letonija 383
41. Island 380
42. Jermenija 367
43. Austrija 366
44. Kazahstan 297
45. Azerbejdžan 274

Šesti šešir:
46. Lihtenštajn 260
47. Estonija 223
48. Malta 183
49. Luksemburg 127
50. Crna Gora 65
51. Andora 57
52. Farska Ostrva 12
53. San Marino 6
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #51 poslato: 25.11.2007. 15:10:08 »

B 92


EP08: Pobeda Srbije za kraj

U poslednjoj utakmici kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u fudbalu u Austriji i Švajcarskoj, Srbija je pobedila Kazahstan rezultatom 1:0 (0:0). Strelac u sopstvenu mrežu bio je Ostapenko u 79. minutu posle šuta Nikole Žigića. Utakmica nije imala takmičarski značaj, pošto su plasman na završni turnir iz grupe A, veća ranije obezbedile selekcije Poljske i Portugala. Srbija je takmičenje u grupi završila na 3. mestu, sa 24 osvojena boda.

Utakmica je odigrana pred nešto manje od 1000 gledalaca, a protekla je bez naročitih uzbuđenja. Jedinu šansu Srbija je imala u 16. minutu, kad je lopta posle šuta Žigića put završila na prečki. Neuigran tim Srbije nije uspeo nametne inicijativu i Kazahstan je lako održavao rezultatsku ravnotežu.

Već na početku drugog poluvremena, Despotović je odlično skočio na centaršut Jankovića i glavom šutirao u donji desni ugao, ali je golman Kazahstana paradom odbranio. U 73. minutu, Despotović je iskoristio grešku odbrane gostiju, međutim, sa 15 metara šutirao je pored nebranjenog gola.

U 79. minutu Janković je izveo korner, u kaznenom prostoru nastao je karambol. Fudbaleri Kazahstana pokušavali su da izbace loptu, ali su pogađali jedni druge. Lopta je na kraju došla do Žigića, koji je šutirao iskosa, sa pet metara i pogodio stativu. Lopta se odbila i pogodila u glavu Ostapenka i zatim se odbila u mrežu.

SRBIJA: Avramov, Stevanović, Tutorić, Ivanović, Anđelković, Kačar, Duljaj, Krasić (24 Janković), Jovanović (64 Babović), Žigić (80 Fejsa), Despotović
KAZAHSTAN: Lorija, Smakov, Skorjuk, Žalmagabetov, Nurdaeletov, Ljapkin, F. Irismetov, Baltijev, Karpovič, Bijakov, Sujumagambetov. Igrali su još i Žumaskalijev, Aširbekov i Ostapenko.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #52 poslato: 26.11.2007. 18:47:21 »

B 92



SP: Srbija sa Francuzima i Rumunima

U južnoafričkom gradu Durbanu održan je žreb za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi 2010. godine. Reprezentacija Srbije nalazi se u grupi 7 sa selekcijama Francuske, Rumunije, Litvanije, Austrije i Farskih Ostrva. Evropski ciklus kvalifikacija za Svetsko prvenstvo počinje u septembru 2008. godine. Pobednici grupa će se automatski kvalifikovati na Svetsko prvenstvo, dok će još četiri učesnika Mundijala biti poznata posle baraža u kome će igrati osam drugoplasiranih ekipa.

Baraž će propustiti ekipa sa najlošijim učinkom u duelima sa prvim, trećim i četvrtim timom u Grupi.

53 evropske selekcije raspoređene su u osam grupa sa po šest ekipa, dok jednu čini pet timova. 19. Svetsko prvenstvo igraće se od 11. juna do 11. jula 2010. godine u 9 južnoafričkih gradova.

Raspored evropskog ciklusa kvalifikacija po grupama:

1. Portugalija, Švedska, Danska, Mađarska, Albanija, Malta
2. Grčka, Izrael, Švajcarska, Moldavija, Letonija, Luksemburg
3. Češka, Poljska, Severna Irska, Slovačka, Slovenija, San Marino
4. Nemačka, Rusija, Finska, Vels, Azerbejdžan, Lihtenštajn
5. Španija, Turska, Belgija, BiH, Jermenija, Estonija
6. Hrvatska, Engleska, Ukrajina, Belorusija, Kazahstan, Andora
7. Francuska, Rumunija, Srbija, Litvanija, Austrija, Farska Ostrva
8. Italija, Bugarska, Republika Irska, Kipar, Gruzija, Crna Gora
9. Holandija, Škotska, Norveška, Makedonija, Island
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #53 poslato: 27.11.2007. 14:55:51 »

B 92



Stručni odbor FSS protiv Klementea

Stručni odbor Fudbalskog saveza Srbije jednoglasno je odlučio da ne podrži ostanak Havijera Klementea na mestu selektora reprezentacije. Predsednik Odbora Ljupko Petrović istakao je da je to telo protiv ostanka Klementa isključivo zbog rezultata, odnosno neuspeha u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine.

"Da bi trener bio u pravu, jednostavno mora da pobeđuje", rekao je Petrović, ali je dodao i da se devetočlanom Stručnom odboru nisu dopale ni Klementeove izjave u medijima u kojima je kritikovao to telo.

Potpredsednik Odbora Milorad Kosanović rekao je da izjave Klementea i njegovih saradnika nisu bile od presudnog značaja za ocenu Stručnog odbora.

"Obaveza svakog trenera u inostranstvu jeste da oko sebe okuplja ljude i edukuje ih, a ne da nas, kao što je Klemente činio, razbija i omalovažava. Navikli smo, ipak, na te stvari, a izjave nekih članova njegovog stručnog štaba, koji, nažalost, nisu fudbalski autoriteti, nas uopšte ne diraju. Napisi po novinama, ipak, imaju najmanje veze sa našom odlukom", kazao je Kosanović.

Kosanović je, ističući da je to njegovo lično mišljenje o Klementeu, naveo da španski trener u Srbiju nije doneo ništa pozitivno.

Prema oceni doskorašnjeg trenera Crvene zvezde, Klemente nije uspeo da za dve godne napravi ni tim ni igru.

"Tim u završnici kvalifikacija, kada je još mogao da se izbori za plasman na Evropsko prvenstvo, nije bio psihološki spreman, što je takođe trenerov propust. To što su igrači za njegov ostanak verovatno znači da im prija atmosfera i rad sa Klementeom, ali bitan je rezultat, a ne ko je kome drag", naglasio je Kosanović.

Ljupko Petrović je naveo da okretanje leđa Klementeu ne znači i da su članovi Stručnog odbora protiv predsednika Fudbalskog saveza Srbije Zvezdana Terzića, koji je postavio Španca za selektora.

"Niko ne može da garantuje da bismo imali bolje rezultate i da smo mi postavili selektora. Uostalom, nije na nama da kritikujemo Terzića, to je pitanje za Izvršni odbor FSS. Ipak, tražićemo da nam Izvršni odbor FSS vrati neke ranije oduzete nadležnosti, odnosno dozvoli nam da predlažemo nove selektore A i mlade reprezentacije, što sada ne možemo po statutu", kazao je Petrović.

Stručni odbor nije raspravljao o novom selektoru. "Iluzorno je o tome pričati kada nemamo potrebna ovlašćenja. Sada smo, ipak, imali obavezu da iznesemo svoje mišljenje jer je Klemente imao cele kvalifikacije da pokaže šta zna", rekao je Petrović.

Klemente će svoj izveštaj Izvršnom odboru FSS predstaviti na sednici zakazanoj za 6. decembar. Konačnu odluku o selektoru trebalo bi da donese Skupština FSS na sednici 24. januara.

"Ima vremena za izbor novog selektora. Reprezentaciju bi na prvim prijteljskim utakmicama na proleće mogao da predvodi i neki trener koji bi bio postavljen kao privremeno, nebitno rešenje", rekao je Kosanović.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #54 poslato: 02.12.2007. 15:35:28 »

BLIC


Siniša Mihajlović, „Blicov“ selektor „orlova“

Mogu da čekam, vreme radi za mene!

Autor: Z. Kecman

Velika anketa „Blica“ o tome ko bi mogao da odvede reprezentaciju na Mondijal u Južnu Afriku 2010. dala je odgovor - Siniša Mihajlović! Tačno 20 procenata od blizu dve hiljade anketiranih smatra da je prvi saradnik Roberta Mančinija na klupi Intera u ovom momentu pravo rešenje za klupu „orlova“.

Mihajlović je, na vest iz Beograda, iz grada u srcu Lombardije poručio:
- Ponosan sam što su čitaoci „Blica“ stali uz mene. Veoma imponuje što imaju poverenje u moje mogućnosti, to je za mene izuzetno velika čast!
Međutim, kada se pomene klupa Srbije u ovim okolnostima, Mihajlović ne menja stav. Dok je Zvezdan Terzić na kormilu u FS Srbije, neće sesti na klupu, potvrdio je odlučno u razgovoru za „Blic“.
- Nisam promenio svoj stav. Zašto bih? Uvek stojim iza onoga što kažem i tako je i ovog puta. Lepo je što narod hoće da ja budem selektor, ali to nažalost nije dovoljno. Da se razumemo, kada su ovakve stvari u pitanju, uvek treba slušati glas naroda. To je jedino pravo merilo, ali to ne znači da ću ja prihvatiti da budem selektor ako mi to sada ponude. Ima vremena.
Postoji li neko ko može da vas ubedi da se ipak prihvatite ovog posla?
- Odrastao sam čovek, ne padam na uticaje sa strane. O svemu sam odlučujem, pa i o ovome. Vreme će pokazati da li sam bio u pravu ili ne. Ne bih više da polemišem sa Terzićem i da mu pravim besplatnu reklamu! Ja imam svoje mišljenje, on svoje, tu se razilazimo, i tačka.
On je rekao da za uspešnog trenera treba imati i neke druge kvalitete, ne samo igračke?
- Ne treba meni Zvezdan Terzić da priča o tome, to i sam znam! Tu je u pravu. Ako je neko u karijeri bio veliki igrač, to automatski ne znači da će biti i veliki trener. Ja sam, istina, na početku trenerske karijere. Igrao sam dugo fudbal, sad želim da se bavim trenerskim poslom. Nije za mene problem, ja bih mogao da živim i bez posla u fudbalu, ali ne želim, jer je to nešto što volim i čemu sam predan. Sa Interom imam ugovor do 2011. godine, za mene će uvek biti posla, imam šta da radim. Mlad sam i strpljiv, mogu da čekam. Da li će proći mesec, dva, ili pet ili deset godina, nije uopšte problem!
Da li to znači da je moguće da nekad postanete selektor Srbije?
- Da, ako se za to stvore prilike. Ali ponavljam, mogu da čekam.
Gledali ste reprezentaciju u kvalifikacijama. Šta vam se nije dopalo u igri „orlova“?
- Veoma cenim rad selektora Klementea. To sam više puta istakao. Međutim, na mečevima koje sam imao priliku da gledam primetio sam pojedine slabosti na taktičkom planu. Na tome treba raditi, jer su tu nedostaci bili uočljivi. To su, generalno gledano, sitnice, ali tu se i pravi razlika u kvalifikacijama. Kada se sve to sabere, može puno da košta u smislu krajnjeg rezultata - poručio je na kraju razgovora Siniša Mihajlović.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #55 poslato: 03.12.2007. 15:29:06 »

B 92



Kompletan raspored EP 2008.

Ljubitelje fudbala širom sveta očekuje "pravi praznik" tokom juna kada će se igrati utakmice Evropskog prvenstva u Švajcarskoj i Austriji. Šampionat se održava od 7-29.juna 2008.godine. Što se tiče Švajcarske, utakmice će se igrati u Bazelu, Bernu, Cirihu i Ženevi, dok će se mečevi u Austriji igrati u Inzbruku,Klagenfurtu, Salcburgu i Beču.

Evo i kompletnog rasporeda utakmica u fazi takmičenja po grupama i četvrtfinalu:

Grupa A (Bazel i Ženeva)

1.kolo:
Subota, 7 Jun, 2008
Švajcarska - Republika Češka, Bazel, 1800h
Subota, 7 Jun, 2008
Portugal - Turska, Ženeva, 2045h

2.kolo:
Sreda, 11 Jun, 2008
Republika Češka - Portugal, Ženeva, 1800h
Sreda, 11 Jun, 2008
Švajcarska - Turska, Bazel, 2045h

3.kolo:
Nedelja, 15 Jun, 2008
Švajcarska - Portugal, Bazel, 2045h
Nedelja, 15 Jun, 2008
Turska - Republika Češka, Ženeva, 2045 h
Grupa B (Nemačka, Poljska, Hrvatska i Austrija)

Grupa B (Beč i Klagenfurt)

1.kolo:
Nedelja, 8 Jun, 2008
Austrija - Hrvatska, Beč, 1800 H
Nedelja, 8 Jun, 2008
Nemačka - Poljska, Klagenfurt, 2045 H

2.kolo:
Četvrtak, 12 Jun, 2008
Austrija - Poljska, Beč, 2045 H
Četvrtak, 12 Jun, 2008
Hrvatska - Nemačka, Klagenfurt, 1800 H

3.kolo:
Ponedeljak, 16 Jun, 2008
Austrija - Nemačka, Beč, 2045 H
Ponedeljak, 16 Jun, 2008
Poland - Hrvatska, Klagenfurt, 1800 H
Grupa C: (Holandija, Francuska,Italija i Rumunija)

Grupa C
1.kolo:
Ponedeljak, 9 Jun, 2008
Rumunija - Francuska, Cirih, 1800 H
Ponedeljak, 9 Jun, 2008
Holandija - Italija, Bern, 2045 H

2.kolo:
Petak, 13 Jun, 2008
Italija - Rumunija, Cirih, 1800 H
Petak, 13 Jun, 2008
Holandija - Francuska, Bern, 2045 H

3.kolo:
Utorak, 17 Jun, 2008
Francuska - Italija, Cirih 2045 H
Utorak, 17 Jun, 2008
Holandija - Rumunija, Bern, 2045 H
Grupa D (Španija, Rusija, Švedska i Grčka)

Grupa D
1.kolo
Utorak, 10 Jun, 2008
Grčka - Švedska, Salcburg, 2045 H
Utorak, 10 Jun, 2008
Španija - Rusija, Inzbruk, 1800 H

2.kolo:
Subota, 14 Jun, 2008
Grčka - Rusija, Salcburg, 2045 H
Subota, 14 Jun, 2008
Švedska - Španija, Inzbruk, 1800 H

3.kolo:
Sreda, 18 Jun, 2008
Grčka - Španija, Salcburg, 2045 H
Sreda, 18 Jun, 2008
Rusija - Švedska, Innsbruck, 1800 H

Četvrtfinale:
Pobednik grupe A – drugoplasirani u grupi B (Četvrtak 19.jun – Bazel)
Pobednik grupe B - drugoplasirani u grupi A (petak 20.jun – Beč)
Pobednik grupe C - drugoplasirani u grupi D ( subota 21.jun – Bazel)
Pobednik grupe D - drugoplasirani u grupi C (nedelja 22.jun – Beč)

Prvo polufinale igra se 25.juna u Bazelu (pobednik prvog protiv pobednika drugog četvrtfinala). Drugo polufinale na programu je u Beču u četvrtak 26.juna. Oba meča počinju u 20 i 45.

Finale se igra u nedelju 29. juna u Beču od 20 i 45.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #56 poslato: 06.12.2007. 15:20:24 »

BLIC



Izvršni odbor FSS danas razrešava Klementea

Antić odličan izbor


Informacija iz jučerašnjeg „Blica“ o dolasku Radomira Antića na mesto selektora Srbije umesto Havijera Klementea izazvala je veliko interesovanje u fudbalskim krugovima.

Dan uoči sednice Izvršnog odbora FSS, zakazane za danas u 12 sati, centralno pitanje je bilo: da li se predsednik FSS Terzić, po preporuci Stručnog odbora, zaista rastao sa Špancem i odlučio za nekadašnjeg trenera Reala, Barselone i madridskog Atletika?
- Nemam komentar. U četvrtak se sastaje Izvršni odbor i biće reči o svemu u vezi sa selektorom. U sredu nije imenovan - glasio je neodređen odgovor portparola FSS Aleksandra Boškovića
na izraženo interesovanje sedme sile.
Na osnovu mini-ankete među članovima Izvršnog odbora nacionalne kuće fudbala, može se ipak zaključiti da je Antić već viđen naslednik neuspešnog Klementea. Odluka o tome biće saopštena novinarima danas oko 14.30 časova, posle sednice fudbalske vlade Srbije. Prethodno, diskutovaće se o izveštajima direktora Mirkovića, Stručnog odbora i samog Klementea o toku kvalifikacija.
Ovakav rasplet dileme koja već danima golica fudbalsku javnost mogla bi eventualno da pokvari unosna ponuda Fudbalskog saveza Škotske Antiću - da zameni doskorašnjeg selektora Mekliša, koji nije uspeo da odvede reprezentaciju na Evro 2008.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #57 poslato: 07.12.2007. 14:59:56 »

B 92



Razlaz Srbije i Klementea

Španski stručnjak Havijer Klemente nije više selektor fudbalske reprezentacije Srbije. Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić izjavio je nakon sastanka Izršnog odbora da Klementeu nije mogao da obezbedi pozitivan ambijent za rad, pa je u takvim okolnostima doneta odluka da se sa njim ne nastavi saradnja.

"Klemente je imao želju da ostane, pod uslovom da to ne narušava atmosferu oko nacionalnog tima. Članovi Izvršnog odbora su posle duge diskusije ocenili da bi ostanak Klementea narušio tu atmosferu, pa je doneta odluka da se ugovor ne produži", rekao je Terzić na konferenciji za novinare.

Novi selektor biće izabran najkasnije do sledeće sednice Izvršnog odbora FSS-a, zakazane za 24. januar. Kandidate će predlagati Stručni odbor, dok će razgovore sa njima obavljati petočlana komisija u sastavu Dragoljub Vukadinović, Miodrag Morača, Mihajlo Ivanović, Zoran Laković i Zvezdan Terzić.

"Klemente je izrazio želju da ostane. Finansije mu nisu bile bitne. Rekao je da veruje u sadašnju generaciju srpskih igrača. Deo ciljeva je ispunjen, ali su možda ciljevi koje smo postavili pred kvalifikacije za EURO 2008 bili nerealni", rekao je Terzić i dodao da je Klemente sâm predložio da se saradnja ne produži ukoliko bi to narušilo atmosferu oko nacionalnog tima.

"Nisam siguran da bi kao predsednik mogao da mu obezbedim pozitivnu atmosferu za rad", dodao je predsednik FSS-a.

Komentarišući sukob Klementea i članova Stručnog odbora, koji su pre dve nedelje doneli odluku da ne podrže njegov ostanak na klupi reprezentacije Srbije, Terzić je rekao da je u tom slučaju situacija odmakla kontroli, a da je Izvršni odbor u ovom slučaju odlučio da ispoštuje stav Stručnog odbora.
Terzić: "Paušalne ocene MUP-a"

Odgovarajući na navode beogradskog dnevnog lista Politika, koji je objavio da MUP Srbije proverava vezu Zvezdana Terzića i Branislava Mićunovića, koji se označava kao "nezvanični kralj srpskog fudbala" i jedan od vođa crnogorskog podzemlja, predsednik Fudbalskog saveza Srbije kaže da su te ocene paušalne.

"Video sam taj izveštaj. Moram da priznam da mi nije prijatno, ali MUP mora da bude konkretan. Ja drugu državu od Srbije nemam. Ja sam ovde rođen, ovde su mi rođeni roditelji, ovde sam odrastao, Srbija je moja zemlja i ja nemam gde da idem. Dužnost je MUP-a, ako ima saznanja, da to procesuira. Te paušalne ocene mogu samo da donesu štetu, kako meni, tako i MUP-u. Ja ne krijem da znam tog čoveka, znam ga 25 godina, ali ne razumem kakva je to optužba. A to kakav je on, to treba da ispita policija. Meni niko ne može određivati ko će da mi bude prijatelj. Ako je neko kriminalac, treba da bude u zatvoru, ali ako je taj neko na slobodi, onda znači da je sve u redu", izjavio je Terzić.

Prvi čovek srpskog fudbala izrazio je nezadovoljstvo posetom pripadnika beogradske policije prostorijama Fudbalskog saveza Srbije i pratećih optužbi za nelegalne radnje, koje su se pojavile u beogradskim medijima, ali je zatim dodao da su takve kontrole "standardne".

"Pozivam predstavnike MUP-a da ispitaju poslovanje FSS-a. Drago mi je što su došli."

Povodom optužbi da se pojedini srpski klubovi nalaze pod istragom Evropske fudbalske unije zbog navodnih nameštanja utakmica u evropskim takmičenjima, Terzić kaže da je FSS već kontaktirao Uefu, sa željom da provere te optužbe.

"Tražili smo od generalnog sekretara Uefe Dejvida Tejlora da javno kaže koje su utakmice pod istragom, jer izveštaji pojedinih listova, kontretno nemačkog Špigla, nanose veliku štetu srpskom fudbalu."

Terzić je ponovo osudio učesnike nedeljnog incidenta na stadionu Crvene zvezde i apelovao na državne organe za pomoć u borbi protiv nasilja na stadionima.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #58 poslato: 09.12.2007. 15:17:14 »

Džajić direktor svih reprezentacija Srbije

Autor: Blic online

Bivši predsednik Crvene zvezde Dragan Džajić biće novi direktor svih fudbalskih reprezentacija Srbije, javlja Mondo. Predsednik FSS Zvezdan Terzić je u izjavi za ovaj sajt rekao da će Džajić sam napraviti opis i plan rada svog novog položaja.

"Velika je stvar što se Džajić vraća na veliku scenu u našem fudbalu. To je velika stvar za naš fudbal. Nas dvojica smo prijatelji i dovoljno je da se pogledamo pa da se razumemo", rekao je Terzić za ovaj sajt.  

On je dodao da je odlučeno da se pre Skupštine FSS, zakazane za 18. decembar, dogovori ko će biti novi direktor reprezentacija, posle ostavke Zorana Bate Mirkovića, a izbor je pao na nekadašnjeg predsednika Crvene zvezde.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #59 poslato: 07.06.2008. 14:51:03 »

Počinje Evropsko prvenstvo!


U subotu, 7. juna, počinje Trinaesti šampionat Evrope u fudbalu, čiji domaćini će biti Švajcarska i Austrija. Na startu prvenstva na programu su utakmice u grupi A, koja se igra u švajcarskim gradovima Bazel i Ženeva. Takmičenje otvaraju selekcije Švajcarske i Češke utakmicom koja se u Bazelu igra od 18 časova. Večernji meč od 20.45 igra se u Ženevi, gde se Portugal sastaje sa Turskom.

Utakmice u grupi A igraju se još 11. i 15. juna, a u drugoj fazi grupa A ukršta se sa grupom B.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #60 poslato: 08.06.2008. 14:14:04 »

B 92


EP: Pobede Čeha i Portugalaca

Prvog dana trinaestog šampionata Evrope pobede su zabeležili fudbaleri Češke i Portugala. Česi su u utakmici koja je otvorila Evropsko prventsvo, savladali domaćina Švajcarsku rezultatom 1:0. Strelac je bio Sverkoš u 70. minutu. U drugom meču grupe A, Portugalci su bili bolji od Turske 2:0. Golove su postigli Pepe u 62. i Meireleš u poslednjem minutu.

U nedelju su na programu utakmice grupe B. Od 18 časova sastaju se Austrija i Hrvatska, a od 20.45 Nemačka i Poljska.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #61 poslato: 09.06.2008. 15:23:20 »

EP: Pobede Hrvata i Nemaca

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je u Beču Austriju, sa 1:0 (1:0) u prvom meču drugog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu. Jedini gol na utakmici postigao je Luka Modrić u 4. minutu iz jedanaesterca. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren centarfor Ivica Olić. U drugom meču dana Nemci su bili bolji od Poljske sa 2:0 (1:0), a dvostruki strelac bio je Lukas Podolski.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #62 poslato: 10.06.2008. 15:12:05 »

Holandija deklasirala Italiju, Francuzi i Rumuni razočarali


U prvoj utakmici C grupe šampionata Evrope Francuska i Rumunija odigrali su nerešeno bez golova i potpuno razočarali sve koji su očekivali nešto više od premijernog duela "grupe smrti". Druga utakmica je bila mnogo bolja, a Holandija je zasluženo deklasirala aktuelne prvake sveta Italiju sa 3:0.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #63 poslato: 11.06.2008. 13:59:03 »

Het trikom napadača Valensije reprezentacija Španije savladala je Rusiju rezultatom 4:1 u prvom meču D grupe na završnom turniru prvenstva Evrope. U poslednjem, očekivano tvrdom meču 1. kola, Švedska je uspela da probije bedem Grčke i slavi sa 2:0.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #64 poslato: 12.06.2008. 14:26:58 »

Fudbaleri Portugala pobedili su Češku 3:1, u prvom meču drugog kola na prvenstvu Evrope u Austriji i Švajcarskoj. Strelci za Portugalce, koji su ovom pobedom praktično obezbedili četvrtfinale, bili su Deko u osmom, Ronaldo u 64. i Kvarežma u poslednjem minutu utakmice, dok jedini gol za Čehe dao Sionko u 17. minutu. U drugoj utakmici ove grupe Turska je pobedila Švajcarsku sa 2:1, iako su Švajcarci poveli golom Jakina. Preokret i pobedu Turcima doneli su Senturk i Turan.

Švajcarska se ovim porazom oprostila od šampionata pošto je poražena i u prvom kolu protiv Češke.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #65 poslato: 13.06.2008. 13:46:44 »

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je u Klagenfurtu selekciju Nemačke, sa 2:1, u derbiju grupe B na Evropskom prvenstvu u Austriji i Švajcarskoj. Strelci u drugoj pobedi Hrvata bili su Srna, u 24. minutu i Olić, u 62, a jedini gol za Nemačku postigao je Podolski, 12 minuta pre kraja. U drugom meču grupe, Austrija i Poljska su u Beču odigrale nerešeno, 1:1. Hrvatska je obezbedila prvo mesto u grupi, a duel Nemačke i Austrije u poslednjem kolu odlučiće o drugom putniku u četvrtfinale.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #66 poslato: 14.06.2008. 14:48:04 »

Fudbaleri Holandije deklasirali su Francusku 4:1, u drugom kolu C grupe na šampionatu Evrope u Austriji i Švajcarskoj, i tako već posle drugog kola obezbedili plasman u četvrtfinale turnira. Golove za tim Marka van Bastena u velikoj pobedi postigli su Kajt, Van Persi, Roben i Snajder, dok je strelac jedinog gola za Francusku bio Anri. U drugom meču ove grupe Italija i Rumunija igrali su nerešeno 1:1. Rumuni su poveli golom Adrijana Mutua, a bod Italijanima doneo je Kristijan Panuči.

Deset minuta pre kraja Rumuni su imali i penal, ali je golman italije Bufon odbranio udarac Mutua i tako ostavio svoj tim u igri za plasman u četvrtfinale.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #67 poslato: 15.06.2008. 14:42:59 »

Španija je zahvaljujući golu Davida Vilje u drugom minutu nadoknade vremena, savladala Švedsku sa 2:1 u prvom meču drugog kola Grupe D Prvenstva Evrope. Pošto su Rusi u drugom meču pobedili Grčku i tako prvaka Evrope poslali kući, time je istovremeno ‘crvena furija’ obezbedila plasman u četvrtfinale. S ozbirom da Šveđani i Rusi imaju po tri osvojena boda, susret ove dve reprezentacije odlučiće o tome ko će biti drugi tim iz Grupe D koji prolazi dalje.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #68 poslato: 16.06.2008. 15:21:00 »

Senzacija Turaka, pobeda Švajcarske

Fudbaleri Turske plasirali su se u četvrtfinale prvenstva Evrope na senzacionalan način, pošto su u poslednjoj utakmici A grupe u Ženevi savladali Češku 3:2, iako su do 75. minuta gubili sa 2:0. Česi su poveli u 34. minutu golom Jana Kolera, na 2:0 povećao je Jaroslav Plašil u 62. minutu, a veliki preokret počeo je u 75. minutu golom Turana. U samom finišu utakmice Nihat Kahveči je golovima u 87. i 89. minutu doneo pobedu i četvrtfinale svojoj ekipi.

U drugoj utakmici ove grupe koja nije imala rezultatski značaj, Švajcarska je pobedila Portugal 2:0 golovima Jakina i tako se oprostila od kontinentalnog šampionata.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #69 poslato: 17.06.2008. 14:44:07 »

Selekcija Nemačke plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je u trećem meču savladala domaćina prvenstva Austriju sa 1:0. Pobedonosni gol postigao je kapiten Balak posle sjajno izvedenog slobodnog udarca u 49. minutu. Gotovo u isto vreme Hrvatska je postigla pobedonosni gol na meču sa Poljskom i već tada je bilo poznato da će Nemačka zauzeti drugo mesto u grupi. Za prolaz u polufinale za protivnika će imati veoma dobru ekipu Portugala 19. juna u Bazelu.

Hrvatska je u kombinovanom sastavu bez problema savladala indisponiranu Poljsku, koja je imala priliku da se pobedom plasira dalje. Međutim, ničim nisu pokazali da im je stalo do tog rezultata, za razliku od ekipe Hrvatske, koja je igrala veoma lepo i golom Klasnića u 51. minutu ostvarila i treću pobedu na šampionatu.

Hrvati su u oba poluvremena bili znatno bolji protivnik, imali više prilika za gol, ali je ostalo 1:0.

Protivnik Hrvatske u četvrtfinalu biće ekipa Turske, a taj meč igra se u Beču 20. juna.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #70 poslato: 19.06.2008. 14:37:11 »

Fudbaleri Rusije su odlučujuću utakmicu za plasman odigrali fenomenalno, potpuno zasluženo su savladali Švedsku sa 2:0 (1:0) i stigli su do četvrtfinala EURO2008. U drugoj utakmici grupe D sada već bivši evropski prvaci Grci su bili nadomak časnog oproštaja od takmičenja, ali su Španci uspeli da preokrenu i postanu treća ekipa koja je sa maksimalnih devet bodova stigla do druge faze - 2:1 (0:1).
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #71 poslato: 20.06.2008. 14:58:56 »

Fudbalska reprezentacija Nemačke plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Austriji i Švajcarskoj. Nemci su u prvom četvrtfinalu turnira u Bazelu savladali Portugal, sa 3:2 (2:1), pogocima Švajnštajgera (22), Klosea (26) i Balaka (62), dok su pogotke za Portugal postigli Nunjo Gomeš (40) i Postiga (87). Nemačka će za mesto u finalu igrati sa pobednikom četvrtfinalnog meča Hrvatska - Turska, koji je na programu u petak.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #72 poslato: 21.06.2008. 14:25:02 »

Fudbaleri Turske su napravili novo čudo i igraće sa Nemačkom u borbi za plasman u finale Evropskog prvenstva! Ovog puta je veliki preokret Terimovih momaka načinjen u poslednjim sekundama produžetaka - posle 119. minuta pravog mučenja na terenu Ivan Klasnić je naizgled doneo istorijsku pobedu "vatrenima", ali je Šenturk u 122. minutu izborio penale 1:1. U ruletu su bolji bili igrači Turske rezultatom 3:1.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #73 poslato: 22.06.2008. 15:18:20 »

Treći polufinalista Evropskog prvenstva u fudbalu je reprezentacija Rusije. Na stadionu u Bazelu, u duelu sa Holanđanima posle 90 minuta bilo je 1:1. Golove su postigli Pavličenko u 56. i van Nistelroj u 86. minutu. U dodatnih 30 minuta Rusi su bili znatno bolji, a golovima Torbinskog i Aršavina u 112. i 117. minutu stigli su do pobede. U polufinalu će igrati sa boljim iz duela Italija - Španija.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #74 poslato: 23.06.2008. 13:51:12 »

Fudbaleri Španije poslednji su polufinalisti 13. šampionata Evrope u Austriji i Švajcarskoj, pošto su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Italiju sa ukupnih 4:2. Posle 90 i 120 minuta nije bilo golova, i sve je išlo ka novom porazu Španaca koji su 22. juna poraženi već tri puta na penale u poslednje 22. godine. Ipak, Španci su ovoga puta skinuli 'kletvu', i plasirali se među četiri najbolje ekipe u Evropi.

Sigurni izvođači penala u timu Luisa Aragonesa bili su Vilja, Santi Kazorla, Sena i Fabregas, a Bufon je u četvrtoj seriji odbranio udarac Guisi. Sa druge strane uspašni izvođači bili su Groso i Kamonarezi, dok je sjajni Iker Kasiljas bio uspešniji od De Rosija i Di Natalea, i Španija je prošla u polufinale prvi put pose 24 godine.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.369 sekundi sa 36 upita.