Autor Tema: ATP turniri 2009  (Pročitano 32822 puta)
****
Pol: Muškarac
Poruke: 419

« Odgovor #125 poslato: 13.11.2009. 14:49:25 »

Nenad Zimonjić i Daniel Nestor plasirali su se u četvrtfinale Mastersa u Partizu pobedom nad dublom Klemon/Ljodra sa 6:3, 6:4.
Zimonjić i Nestor su za sat i četiri minuta igre osvojili 60 poena, 12 više od protivnika i dva puta oduzeli servis rivalima, dok Klemon i Ljodra nisu uspeli da iskoriste jedinu priliku za brejk na meču. Prvi nosioci turnira u francuskoj prestonici za plasman u polufinale boriće se sa nemcima Kasom i Kolšrajberom koji su u prvom meču dublova u četvrtak izbacili par Novl/Ram sa 7:5, 6:4.

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Parizu pobedom nad francuskim teniserom Arno Klemonom 6:2, 6:2.
Đoković je do svog prvog plasmana među osam najboljih u ’gradu svetlosti’ došao posle sat i 15 minuta igre. Protivnik srpskom teniseru u četvrtfinalu biće Šveđanin Robin Soderling koji je savladao Nikolaja Davidenka sa 6:3, 3:6, 6:4.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #126 poslato: 14.11.2009. 15:04:34 »

Srpski teniser Novak Đoković izborio je plasman u polufinale Mastersa u Parizu pobedom nad Šveđaninom Robinom Soderlingom.

Đoković je do trijumfa došao posle tri seta, rezultatom 6:4, 1:6 i 6:3, a trećeg tenisera sveta u borbi za finale očekuje duel sa Rafelom Nadalom, koji je bio bolji od Žo-Vilfrida Conge sa 7:5, 7:5. Porazom od Đokovića Soderling je izgubio šanse da se plasira na završni Masters, koji za deset počinje u Londonu.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #127 poslato: 15.11.2009. 14:54:27 »

Srpski teniseri Novak Đoković i Nenad Zimonjić u nedelju igraju finala u singlu i dublu na turniru iz Masters serije 1000 u Parizu.

Prvi će na teren Zimonjić, koji sa Danijelom Nestorom igra finale dublova sa Špancima Marselom Granoljersom i Tomijem Robredom. Od 15h Đoković u finalu singla igra sa domaćim teniserom Gaelom Monfisom, kojeg je pobeđivao u sva tri prethodna susreta. Zimonjić i Nestor 'jure' devetu ovosezonsku titulu, dok bi Novaku pobeda donela peti trofej ove godine, ali prvi iz Serije 1000.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #128 poslato: 16.11.2009. 15:25:20 »

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor osvojili su Masters Parizu, pošto su u finalu savladali Špance Tomija Robreda i Marsela Granoljersa sa 2:0,po setovima 6:3, 6:4.
Srpsko-kanadski tandem tako je u potpunosti opravdao titulu najboljieg dubla sveta. Prvi nosici na turniru u Parizu takmičenje su završili ubedljivim trijumfom protiv 22. para na svetskoj rang listi, a Robredo i Granoljers su za 57 minuta igre uspeli samo da pruže dostojan otpor Nestoru i Zimonjiću.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je Francuza Gaela Monfisa sa 6:2, 5:7, 7:6 (3) u finalu turnira iz Serije 1000 u Parizu.
Novak je odlično počeo meč i potpuno dominirao terenom do vođstva 6:2, 3:0. Tada se Monfis budi i uspeva da vrati brejk, a potom i da izjednači u setovima. U trećem setu Novak je dva puta gubio prednost brejka, ali je u taj brejku briljirao i došao do pete titule u ovoj sezoni, ali prve iz Serije 1000. Meč je trajao 2 časa i 43 minuta, a Đoković je osvojio 16. trofej u karijeri.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #129 poslato: 24.11.2009. 16:06:54 »

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Rusa Nikolaja Davidenka sa 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 7:5, u prvom kolu završnog Mastersa u Londonu.

U reprizi prošlogodišnjeg finala ovog turnira Đoković se mučio tokom prvog i većim delom drugog seta, ali onda je od 4:4 u drugom periodu napravio dva vezana brejka, dobio četiri gema za redom i poveo sa 2:0 u odlučujućem periodu. Davidenko je brejk vratio u desetom gemu i izjednačio na 5:5, ali Đoković se brzo konsolidovao, dobio je naredna dva gema i zabeležio važnu pobedu.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #130 poslato: 25.11.2009. 15:46:53 »

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Danijel Nestor drugim porazom na završnom turniru u Londonu, ostali su bez šanse da odbrane trofej osvojen u Šangaju.
Srpsko-kanadski dubl u drugom kolu Grupe A, izgubio je od češko-slovačkog dubla Františeka Čermaka i Mihala Mertinaka sa 0:2 u setovima, 3:6, 4:6.

Đoković - Soderling (15:15h)
Najbolji srpski teniser i treći igrač sveta Novak Đoković igra u sredu protiv Šveđanina Robina Soderlinga na Masters kupu u Londonu.
Meč drugog kola Grupe B na završnom turniru sezone, Đokoviću i Soderlingu biće šesti međusobni duel, a Novak je trijumfovao na pet prethodnih.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #131 poslato: 26.11.2009. 16:08:03 »

Srpski teniser Novak Đoković izgubio je od Robina Soderlinga sa 7:6 (7-5), 6:1 u drugom meču grupe A Masters kupa u Londonu.
Đoković je u prvom setu spasao tri vezane set lopte u desetom gemu, ali je u taj brejku bolji bio Soderling i agresivnom igrom poveo u setovima. Novak je uzeo samo prvi gem u drugom setu, ali je Šveđanin do kraja bio superioran i došao do drugog trijumfa u grupi. Za prolaz u polufinale Novaku je neophodan trijumf nad Nadalom u poslednjem kolu, ako Španac dobije Davidenka.

Ruski teniser Nikolaj Davidenko pobedio je drugog tenisera sveta Rafaela Nadala sa 6:1, 7:6 (7-4) u drugom kolu Mastersa u Londonu.
Davidenko je bio potpuno dominantan u prvom setu, u drugom je Nadal dva puta anulirao brejk zaostatka, ali je Rus na kraju ipak slavio utaj brejku. Davidenko sada ima po jednu pobedu i poraz, dok Nadal ima dva poraza uz set-količnik 0-4 i nema šansi za plasman u polufinale. U poslednjem kolu igraju Soderling – Davidenko i Đoković – Nadal.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #132 poslato: 28.11.2009. 14:53:06 »

I pored pobede nad Rafaelom Nadalom u trećem kolu grupne faze Masters kupa u Londonu, Novak Đoković nije uspeo da izbori plasman u polufinale.

U drugom meču grupe A Nikolaj Davidenko pobedio je Robina Soderlinga u tri seta, 7:6, 4:6 i 6:3, za 124 minuta igre, i osvojio drugo mesto u grupi. Plasman u polufinale pored ruskog tenisera izborio je i Šveđanin kao najuspešniji u grupi A.

U polufinalu Masters kupa sastaće se: od 15:15h Rodžer Federer – Nikolaj Davidenko i Robin Soderling – Huan Martin Del Potro, koji igraju od 21.45h.