Autor Tema: Liga šampiona - fudbal  (Pročitano 25340 puta)
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321

« poslato: 17.09.2008. 15:29:59 »

Fudbaleri Barselone i Šahtjora zabeležili su pobede u prvim utakmicama grupe C u Ligi šampiona.

Barsa je na svom Nou Kampu savladala lisabonski Sporting 3:1, a ukrajinski Šahtjor je na startu pobedio Bazel u Švajcarskoj 2:1. Golove za tim Žozepa Gvardiole u Kataloniji postigli su Rafa Markes u 21. Samjuel Eto u 60. iz penala i Ćavi u 87. minutu, dok je strelac jedinog gola za Portugalce bio Tonel 20 minuta pre kraja.

Fudbaleri rumunskog Kluža i engleskog Čelsija ostvarili su pobede u prvom kolu Lige šampiona u grupi A.

Šampion Rumunije napravio je najveće iznenađenje prve runde pobedom nad Romom u Rimu od 2:1. Londonski Čelsi bio je siguran na Stamford Bridžu protiv fransukog Bordoa – 4:0. Tim Lučana Spaletija poveo je protiv Kluža u 17. minutu preko Panučija, ali je Argentinac Kulio sa dva gola (27. i 49. minut) doneo preokret i senzacionalnu pobedu Rumunima.

Engleski Liverpul i španski Atletiko zabeležili su pobede na gostovanjima, na startu Lige šampiona u grupi D.

Tim Rafe Benitesa je, kao i u decembru, slavio na Velodromu protiv domaćeg Olimpik Marselja sa 2:1, a Madriđani su bli ubedljivi u Ajndhovenu protiv domaćeg PSV-a 3:0. Marselj je protiv Liverpula poveo u 23. minutu golom kapitena Cane, ali je kapiten Liverpula na drugoj strani uzvratio sa dva gola. On je u 26. minutu prvo izjednačio, a šest minuta kasnije iz penala je doneo preokret i tri boda svom timu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #1 poslato: 18.09.2008. 14:45:47 »

Fudbaleri Juventusa pobedili su Zenit rezultatom 1:0 u derbiju prvog kola grupe H.

Pobede su zabeležili i Real Madrid protiv BATE Borisova, kao i Bajern na gostovanju Steaui, ali su engleski klubovi zabeležili dva remija. Šampion Evrope Mančester Junajted treći put je sa Viljarealom igrao bez golova, dok je Arsenal u samom finišu izborio 1:1 u Kijevu.

Najdramatičnije je bilo u Lionu, gde je Olimpik na kraju dostigao 0:2 i izborio remi sa Fjorentinom. Seltiku ni penal nije bio dovoljan da probije odbranu Olborga, a Porto je na vreme obezbedio dovoljnu prednost protiv Fenerbahčea.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #2 poslato: 30.09.2008. 14:43:17 »

U utorak, 30. septembra, gledaoci TV B92 će imati priliku da pogledaju tri meča LŠ, Zenit - Real Madrid (18.30), Bajern - Lion (20.45) i Arsenal - Porto (1.20).
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #3 poslato: 01.10.2008. 14:47:10 »

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Zenit u Sankt Peterburgu 2:1, u prvoj utakmici drugog kola Lige šampiona.

Golove za tim Bernda Šustera, koji posle dva kola ima stoprocentan učinak u grupi H, postigli su Gubočijan u četvrtom (autogol) i Rud van Nistelroj u 31. minutu, a jedini gol za domaći sastav postigao je Dani u 25. minutu. U drugom meču grupe H BATE Borisov i Juventus igrali su nerešeno 2:2 u Minsku.

Fudbaleri Arsenala pobedili su Porto 4:0, u meču drugog kola Lige šampiona u grupi G.

Golove za tim Arsena Vengera, koji sada ima četiri boda posle dva kola, postigli su Emanuel Adebajor (2) i Robin van Persi (2). Šampion Portugala ostao je na tri boda iz prvog kola. U drugom meču ove grupe Fenerbahče i Dinamo Kijev igralu su u Istanbulu bez golova. Feneru je ovo bio prvi osvojeni bod posle poraza od Porta u prvom kolu, a Dinamo je ponovo igrao nerešeno posle 1:1 sa Arsenalom u prvom kolu u Kijevu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #4 poslato: 01.10.2008. 14:47:39 »

U mečevima drugog kola prve runde Lige šampiona u grupi E Mančester je dobio Olborg 3:0, dok je Viljareal bio bolji od Seltika 1:0

Tim Sira Aleksa Fergusona je u Danskoj lako savladao Olborg 3:0 ne dozvolivši da se ponovi rezultat iz sezone 2006/2007 kada su izgubili od Kopenhagena. Mrežu Danaca otvorio je Runi u 22. što mu je bio drugi gol u dva uzastopna meča. Pobedu Junajteda overio je Dmitar Berbatov svojim prvim golovima u dresu „Crvenih đavola“ u 57. i 79. minutu.

U drugom kolu LŠ u grupi F Bajern i Lion su igrali 1:1, dok su Fiorentina i Steaua igrali bez golova.

U derbiju drugog kola LŠ Bajern i Lion su u Minhenu igrali nerešeno 1:1. Lion je došao u prednost autogolom Martina Demikelisa 25. minutu, nakon centaršuta Žunjinja. Argentinac je loptu zakačio glavom taman toliko da ona prevari Mihaela Rensinga. Bod Bajernu u veoma interesantnom meču doneo je Ze Roberto u 52. minutu nakon centaršuta Miroslava Klosea.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #5 poslato: 21.10.2008. 14:40:17 »

Fudbaleri Juventusa dočekuju Real Madrid (TVB92, 20.40), u trećem kolu H grupe u Ligi šampiona.

Man. Junajted – Seltik (TVB92 1:00)
U trećem kolu grupe E Lige šampiona na Old Trafordu se sastaju Mančester Junajted – Seltik, prvi put nakon sezone 2006/2007.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #6 poslato: 22.10.2008. 14:51:50 »

Grupa E:

Viljareal – Alborg 6:3 (2:2)
Rosi 28’, Kapdevila 33’, Ljorente 67’, 70’, 84’, Pires 79’ – Saganovski 19’, Enevoldsen 36’, Johanson 77’

Fenerbahče – Arsenal 2:5 (1:3)
Silvestre 19’ (ag), Guiza 78’ – Adebajor 10’, Volkot 11’, Diabi 22’, Song 49’, Ramzi 90’

Poruke: 1540

« Odgovor #7 poslato: 22.10.2008. 15:22:01 »

36 голова на осам утакмица... Баш пуно...

Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #8 poslato: 23.10.2008. 15:15:30 »

*****

« Odgovor #9 poslato: 04.11.2008. 14:35:57 »

Fudbaleri Liverpula dočekuju Atletiko Madrid, u meču četvrtog kola D grupe u Ligi šampiona (TVB92, 20.40).

U drugom meču D grupe Marselj će na ’Velodromu’ dočekati holandski PSV iz Ajndhovena.

Master of disaster

« Odgovor #10 poslato: 05.11.2008. 15:55:20 »

Koja bruka od utakmice Liverpool - Atletiko Madrid... Atletiko je trebao zasluzheno da pobedi kilavce, medjutim sudija je pomogao da Liverpul dodje do barem jednog boda... Razocharenje....
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #11 poslato: 06.11.2008. 15:30:18 »

Verder – Panatinaikos 0:3 (0:0)
Mancios 58’, Karagunis 70’, Pasanen 83’ (ag)

*****

« Odgovor #12 poslato: 25.11.2008. 14:48:04 »

*****

« Odgovor #13 poslato: 26.11.2008. 14:50:17 »

Grupa E
Olborg – Seltik 2:1
Kaka 73, Koldvel (auto-gol) - Robson 57

Viljareal – Mančester junajted 0:0

Tabela: Man. Junajted 9, Viljareal 9, Olborg 5, Seltik 2.

Grupa F
Bajern Minhen – Steaua 3:0
Klose 57, 71, Toni 61

Fiorentina – Lion 1:2
Đilardino 45 - Makun15, Benzema 27

Tabela: Lion 11, Bajern 11, Fiorentina 3, Steaua 1.

Grupa G
Arsenal – Dinamo Kijev 1:0
Bendtner 87

Fenerbahče – Porto 1:2
Kazim Kazim 63 - Lisandro 19, 28

Tabela: Arsenal 11, Porto 9, Dinamo Kijev 5, Fenerbahče 2.

Grupa H
BATE Borisov – Real Madrid 0:1
Raul 7

Zenit – Juventus 0:0

Tabela: Juventus 11, Real 9, Zenit 5, BATE 2.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #14 poslato: 27.11.2008. 14:48:15 »

LŠ: Liverpul i Atletiko prošli dalje

U sredu uveče odigrane su utakmice 5. kola Lige Šampiona u grupama A, B, C i D. Liverpul i madridski Atletiko osigurali su plasman u osminu finala, dok se situacija u grupama A i B dodatno zakomplikovala.

U Grupi A, fudbaleri Rome su na gostovanju savladali rumunski Kluž, osvetili im se za poraz na Olimpiku na startu takmičenja i izbili na prvo mesto na tabeli jer je Čelsi iz Bordoa odneo samo bod. ’’Plavcima’’ će za prolaz u narednu rundu biti potrebna pobeda protiv Kluža, dok će Romi za plasman među 16 najboljih biti dovoljan i remi u meču s Bordoom koji se igra na Olimpiku.

Iznenađenje večeri napravio je Panatinaikos koji je na Meaci minimalnim rezultatom savladao Inter i zakomplikovao situaciju u B Grupi. U drugom meču iste grupe, fudbaleri Anortozisa su odigrali nerešeno s Verderom tako da će mečevi poslednjeg kola odlučivati o tome ko će se plasirati u osminu finala, a šanse za prolaz imaju sve četiri ekipe.

U Grupi C, fudbaleri Barselone i Sportinga su još u prethodnom kolu obezbedili plasman među 16 najbolji, a u međusobnom duelu, odigranom u Lisabonu, Katalonci su slavili ubedljivu pobedu. U drugom meču Grupe C, Šahtjor je kod kuće deklasirao Bazel i izborio plasman u UEFA Kup.

U D Grupi, Liverpul i madridski Atletiko su pobedama kod kuće obezbedili prolaz u narednu rundu. Liverpul je minimalnim rezultatom pobedio Olimpik iz Marselja, dok su ’’jorgandžije’’ bile bolje od PSV-a, tako da će poslednje kolo odlučivati samo o tome ko će iz D Grupe takmičenje nastaviti u UEFA Kupu.

Sporting Lisabon – Barselona 2:5 (0:2)
Velozo 65’, Lidson 66’ – Anri 14’, Pike 17’, Mesi 49’, Kaneira 67’ (ag), Krkić 73’ (pen)

*****

« Odgovor #15 poslato: 10.12.2008. 15:11:34 »

LŠ: Dalje idu Čelsi, Roma i PAO

Poslednjeg dana takmičenja u grupama A, B, C i D Lige šampiona nije bilo iznenađenja u borbama za preostala mesta u osmini finala.

Roma je na Olimpijskom stadionu savladala Bordo sa 2:0 golovima Brigija u 61. i kapitena Totija u 79. minutu i obezbedila prvo mesto u grupi. Drugi je Čelsi, posle pobede na Stamford Bridžu nad ekipom Kluža, 2:1. Bordo se seli u Kup UEFA. U grupi B, pobednik je Panatinaikos, zahvaljujući pobedi nad Anortosisom, 1:0. Inter je na drugom mestu, posle poraza od Verdera u Bremenu, 2:1.

Jedini gol u Atini postigao je Karagunis, u 69. minutu. PAO i Inter nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona, Nemci će u Kup UEFA.

U grupi C slavili su gosti, Šahtjor protiv Barselone na Kamp Nou, 3:2, a Sporting u Bazelu, 1:0. Barsa, kao pobednik grupe i Sporting su u osmini finala, Ukrajinci će nastaviti u Kupu UEFA.

I pre poslednjeg kola znalo se ko ide dalje iz grupe D, Liverpul i Atletiko iz Madrida. Benitesov tim je pobedio u Ajndhovenu, 3:1, u duelu Olimpik Marselj – Atletiko nije bilo pogodaka, pa će ekipa iz Marselja i na proleće igrati u Evropi.

Osam mečeva u grupama E, F, G i H igra se u sredu, televizija B92 direktno će prenositi duel sa Žerlana, gde se sastaju Olimpik Lion i Bajern iz Minhena.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #16 poslato: 11.12.2008. 14:50:09 »

LŠ: Pobeda Bajerna na 'Žerlanu'

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima Olimpik iz Liona, sa 3:2 (3:0) i tako osvojili prvo mesto u grupi F Lige šampiona.

Svi putnici u osminu finala iz grupa E, F, G i H bili su poznati i pre poslednjeg kola. U žrebu za prvu nokaut fazu, u petak, 19. decembra, naći će se Mančester junajted, Viljareal, Bajern, Olimpik, Porto, Arsenal, Real Madrid i Juventus.

Mančester je osvojio prvo mesto u grupi E. Tim Aleksa Ferguson završio je prvu fazu remijem sa Alborgom na Old Trafordu, 2:2. Prvak Engleske poveo je golom Teveza, u 3. minutu, gosti su preokrenuli preko Jakobsena i Kurta, u 31. i 45. minutu, a konačan rezultat postavio je Runi, početkom drugog poluvremena.

Mančester je prvi u grupi, Viljareal drugi, Alborg ide u Kup UEFA, dok je Seltik evropsku kampanju završio pobedom nad Viljarealom u Glazgovu, sa 2:0, golovima Malounija i Mekgidija u prvom poluvremenu.

U grupi F, Bajern je osigurao prvo mesto pobedom na 'Žerlanu', sa 3:2. Bavarci su već u prvom poluvremenu stekli ogromnu prednost golovima Klosea (2) i Riberija. Francuski šampion je u nastavku uspeo da smanji preko Govua, u 52. minutu i Benzeme, u 68, ali ne i da nadoknadi zaostatak.

U drugom meču grupe, Fiorentina je pobedila Steauu u Bukureštu, sa 1:0, pogotkom Đilardina u 66. minutu i zadržala poziciju broj 3, koja vodi u Kup UEFA.

Grupa D pripala je Portu, pobedom kod kuće nad Arsenalom, sa 2:0, golovima Alveša, u 38. minutu i Lopeza, u 54. Ukrajinski Dinamo u Kijevu je savladao Fenerbahče, sa 1:0, golom Jeremenka u 20. minutu i igraće u Kupu UEFA, dok je Fenerbahče eliminisan.

U grupi H, Juventus je prvi, uprkos remiju bez golova protiv Bate Borisova u Torinu. Najbolju priliku za gol propustio je Đovinko, u 53. minutu, kada nije iskoristio penal. Drugo mesto pripalo je Realu. Novi trener španskog tima Huande Ramos debitovao je pobedom nad Zenitom u Madridu, sa 3:0. Strelci su bili Raul, u 25. i 57. minutu i Roben, u 50. minutu.

Nosioci na žrebu za osminu finala Lige šampiona biće Roma, Panatinaikos, Barselona, Liverpul, Mančester junajted, Bajern, Porto i Juventus, dok će se u drugoj grupi naći Čelsi, Inter, Sporting, Atletiko Madrid, Viljareal, Olimpik Lion, Arsenal i Real Madrid.

Izvlačenje parova biće obavljeno u petak, 19. decembra u Nionu. Žreb će biti poludirigovan, neće moći da se sastanu timovi iz iste lige, timovi koji su igrali u istoj grupi u prvoj fazi, kao i timovi iz istog šešira na žrebu, a pobednici grupa igraće revanš meč kod kuće.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #17 poslato: 20.12.2008. 15:32:40 »

*****

« Odgovor #18 poslato: 24.02.2009. 14:35:45 »

U utorak su na programu prva četiri meča osmine finala Lige šampiona, a televizija B92 direktno će prenositi utakmicu Inter – Mančester Junajted.

Žoze Murinjo i Aleks Ferguson ponovo su na suprotnim stranama, ali ovoga puta ne u Premijer ligi, već u elitnom evropskom takmičenju. Jednako zanimljivo biće i u Londonu, gde Arsenal dočekuje Romu (snimak na B92 od 1h). U ostala dva susreta igraju Atletiko Madrid – Porto i Lion – Barselona.

utorak:
Inter – Mančester Junajted (20.45h, TVB92)