Autor Tema: Liga šampiona - fudbal  (Pročitano 25337 puta)
Pol: Muškarac
Poruke: 419

« Odgovor #50 poslato: 10.03.2010. 14:55:51 »

Fudbaleri Arsenala i Bajerna iz Minhena prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona.

Londonski tim je deklasirao Porto sa 5:0 (tri gola Bentner, Nasri i Ebue) i tako nadoknadio 1:2 iz Portugala. Bajern je u Firenci izgubio 3:2, ali je kod kuće slavio 2:1, pa je prošao dalje zbog većeg broja golova u gostima. Jovetić je bio dvostruki strelac za ’Violu’, uz Vargasa, a pogotke za Bavarce dali su Van Bomel i Roben.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #51 poslato: 11.03.2010. 14:59:06 »

Na stadionu Santjago Bernabeu Olimpik Lion je uspeo da napravi senzaciju i izbaci favorizovani madridski Real, zahvaljujući golu Miralema Pjanića u 75. minutu.

Sve je dobro počelo za domaći tim, jer je najskuplji igrač madridskog tima Kristijano Ronaldo vodeći gol postigao već u šestom minutu. Međutim, golom Pjanića francuski tim je došao do nerešenog rezultata (1:1) koji ga je odveo u četvrtfinale Lige šampiona. Real Madrid je i šestu sezonu zaredom ispao u osmini finala najelitnijeg evropskog takmičenja.

Fudbaleri Mančester juanjteda pobedili su Milan sa ubedljivih 4:0 (1:0) i ukupnim rezultatom 7:2 plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

Tim Aleksa Fergusona bio je dominantan protiv gostiju iz Milana koji su imali svoje šanse da ugroze Van der Sara, ali su Ferdinand i Vidić pokazali koliko nedostaju Junajtedu kada ne igraju zajedno. S druge strane, iako samo sa Runijem u špicu, napad 'crvenih đavola' bio je nezaustavljiv za 'rosonere'. Runi je postigao prva dva gola, treći Park, a četvrti je delo Flečera.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #52 poslato: 17.03.2010. 14:45:21 »

Fudbaleri Intera i moskovskog CSKA plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona eliminisavši Čelsi i Sevilju.

Inter je potpuno nadigrao Čelsi na Stamford bridžu i, posle 2:1 u Milanu, slavio sa 1:0 pogotkom Samjuela Etoa u 79. minutu. CSKA je, nakon 1:1 u Moskvi, pobedio Sevilju u Andaluziji sa 2:1. Rusi su poveli golom Necida, izjednačio je Peroti, a prolaz Moskovljanima obezbedio je Honda pogotkom u 54. minutu posle velike greške golmana Andresa Palopa.

Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #53 poslato: 01.04.2010. 15:06:48 »

Fudbaleri Arsenala i Barselone igrali su nerešeno, 2:2 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona koji je odigran u Londonu.

Barselona je dominirala u prvom poluvremenu, propustila nekoliko gol šansi dok je Arsenal bio nemoćan. Početkom drugog poluvremena Ibrahimović konačno postiže gol, a u 60. minutu i drugi za 2:0. Deset minuta kasnije Volkot smanjuje, a pet minuta pre kraja Fabregas iz penala izjednačuje za konačnih 2:2. Fabregas neće igrati u revanšu, kao ni Pujol koji je dobio crveni karton.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #54 poslato: 07.04.2010. 14:51:49 »

Fudbaleri Intera plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su u revanšu 1/4 finala pobedili CSKA u Moskvi sa 1:0.

Ekipa Žozea Murinja je tako dalje otišla sa ukupnih 2:0, nakon minimalne pobede u prvom meču na 'Meaci'. Inter je sav posao u Moskvi završio već u šestom minutu kada je Vesli Snajder savladao Akinfejeva iz slobodnog udarca. U nastavku meča gosti su iskusno čuvali prednost, a duel je definitivno odlučen početkom drugog dela kada je Nigerijac Odija zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Etoom.

Fudbaleri Barselone igraće protiv Intera u polufinalu Lige šampiona pošto su u revanšu četvrtfinala pobedili Arsenal na 'Kamp Nou' sa 4:1.

Prvi meč u Londonu završen je sa nerešenih 2:2, pa su Katalonci dalje prošli sa ukupnih 6:3. Arsenal je nakon gola Niklasa Bendtnera u 18. minutu imao rezultat koji ga vodi dalje, ali onda je na scenu stupio čarobnjak Leo Mesi koji je od 21. do 42. minuta sa tri gola ugasio sve nade gostiju. Fenomenalni Argentinac je u 88. minutu svojim četvrtim golom postavio i konačnih 4:1.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #55 poslato: 08.04.2010. 14:34:20 »

Fudbaleri Bajerna i Liona plasirali su se u polufinale Lige šampiona, u kojem će biti rivali.

Bajern je izgubio od Mančester Junajteda sa 3:2, ali je Bajern prošao dalje zbog većeg broja golova u gostima. Junajted je vodio sa 3:0 (dva gola Nanija i Gibson), smanjio je Olić, a posle isključenja Rafaela Arjen Roben je fantastičnim golom odveo Bavarce u polufinale. Jedini, ali nedovoljan gol u Bordou postigao je Šamak u 45. minutu. Lion je u prvom meču slavio 3:1. Drugi polufinalni par čine Inter i Barselona.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #56 poslato: 28.04.2010. 14:53:46 »

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su, posle 1:0 u Minhenu, pobedili Lion i u gostima rezultatom 3:0.

Junak meča u kojem su Bavarci dominirali bio je Ivica Olić, koji je postigao sva tri pogotka. Bajern će se tako prvi put od 2001. godine boriti za titulu prvaka Evrope, a tada je u finalu dobio Valensiju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Drugi finalista biže poznat posle revanša Barselona – Inter u kojem će Katalonci pokušati da nadoknade 1:3 iz prvog meča.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #57 poslato: 29.04.2010. 14:48:05 »

Inter se plasirao u finale Lige šampiona jer je protiv Barselone na Kamp Nou uspeo da sačuva prednost 3:1 iz prvog meča i uprkos porazu od 1:0 prođe dalje.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Džerar Pike u 84. minutu. Inter je od 28. minuta igrao bez isključenog Tijaga Mote, a Barsa je pre gola imala samo dve prave prilike – Mesi u prvom poluvremenu i Bojan Krkić dva minuta pre gola. Do kraja su Ćavi i Mesi pokušali udarcima sa distance, ali Inter je odoleo.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #58 poslato: 22.05.2010. 14:59:41 »

Prvi put u istoriji Lige šampiona finale se igra u subotu, a na "Santjago Bernabeu" u Madridu sastaće se Inter i Bajern.

Dve ekipe će se boriti ne samo za "trofej sa ušima" već i za triplu krunu. Inter je osvojio peti uzastopni Skudeto te pobedio u Kupu Italije, dok je Bajern osvojio bundesligašku "salataru" i DFB Kup.

Na stadionu tima sa najviše titula u takmičenju, oči u oči će se naći učenik i mentor, Žoze Murinjo i Luj Van Gal koji su već osvajali LŠ, ali sa drugim timovima.