Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Liga UEFA - fudbal  (Pročitano 10184 puta)
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #25 poslato: 09.11.2007. 15:08:20 »

B 92


Ubedljiv poraz Zvezde u Solunu


Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od grčkog Arisa u Solunu sa 3:0 (0:0) u okviru 2. kola Lige Uefa. Dva gola za domaću ekipu postigao je Papazoglu u 77. i 90. minutu, a jedan Koke u nadoknadi vremena. Zvezda je na stadionu "Kleantis Vikelidis" doživela ubedljiv poraz posle pada u finišu drugog poluvremena. Trener Milorad Kosanović odlučio se za izrazito defanzivnu postavku igre, bez centarfora, što se "crveno-belima" osvetilo kada je Papazoglu otvorio seriju grčke ekipe, 15-ak minuta pred kraj meča.

Do vodećeg pogotka Arisa i uprkos inicijativi domaćih, Zvezda je bila bliža prvom pogotku. Najbolju priliku propustio je Nenad Milijaš u 28. minutu, kada je na centaršut Anđelkovića sa leve strane glavom uputio udarac ka golu Arisa sa oko 5 metara, ali je Halkijas uspeo da odbrani.

U prvom poluvremenu, beogradska ekipa uspešno je zaustavila početne napade domaćih, a zatim je prenela igru na polovinu Arisa, ali bez ozbiljnijih prilika sve dok Kastiljo nije zapretio posle kornera u 13. minutu. Reprezentativac Ekvadora tom prilikom, međutim, nije najbolje uspeo da zahvati loptu na centaršut Moline.

Usledio je zatim period inicijative domaćih, u nekoliko navrata zapretili su Havito, Felipe, Koke, kao i Vladimir Ivić iz slobodnog udarca, ali bez većih opasnosti po gol Ranđelovića.

Do velikog odmora inicijativu je imao Aris, Zvezda je šansu tražila iz kontranapada, uz jednu polupriliku Koromana, dok je, na drugoj strani, Zvezdina odbrana uspešno zaustavljala sve pokušaje domaćih fudbalera.

Početkom drugog poluvremena, slična situacija, a u jedinoj opasnijoj situaciji pred golom Zvezde, dobro je reagovao Anđelković i otklonio opasnost.

S druge strane, Milijaš je pokušao iz daljine u 72. minutu, ali je Halkias odbranio.

Pet minuta kasnije desio se prelomni trenutak na meču. Na ubačenu loptu u šesnaesterac Crvene zvezde odreagovao je Bronovicki, ali je Poljak loptu prosledio samo do rezerviste Papazoglua (ušao u igru 20-ak minuta ranije umesto Havita), koji sa oko 10-ak metara bez problema šalje loptu pored Ranđelovića za 1:0.

Posle vodećeg gola Arisa, Zvezda je zaigrala nešto ofanzivnije, šanse su propustili Anđelković i Koroman, da bi u 90. minutu Papazoglu rešio pitanje pobednika.

Mladi centarfor Arisa prihvatio je loptu na ivici šesnaesterca, ušetao se u kazneni prostor pored Kastilja i snažnim udarcem u desni ugao ponovo savladao Ranđelovića.

Samo minut kasnije, Koke se prošetao kroz odbranu Crvene zvezde i postavio konačnih 3:0.

Zvezda je tako doživela drugi poraz u grupi F Lige Uefa, pa "crveno-beli" i dalje ostaju bez bodova. Na tabeli vodi Bajern sa 4, Aris ima 3 (meč manje), Bolton 2, a Braga 1 (meč manje). U sledećem kolu Zvezda je slobodna, a zatim 6. decembra, dočekuje engleski Bolton.

Stadion: Kleantis Vikelidis. Gledalaca: 14.652.

Aris: Halkias - Neto, Vangeli, Papadopulos, Gijaro - Nebegleras, Garsija - Havito (Papazoglu 57), Felipe (Diogo 80), Koke - Ivić (Kalvo 67).

Crvena zvezda: Ranđelović, Bronovicki, Anđelković, Gaj (Burzanović 83), Tutorić - Kastiljo, Lukaš (Bogdanović 69) - Molina (Jestrović 79), Basta, Milijaš - Koroman.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #26 poslato: 09.11.2007. 20:02:47 »

jos 5 minuta i pala bi petarda... a starla, ne bih da vam stajem na muku ali ocaj i bedu u ljutice bogdana mozes nozem da seces...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
BLA BLA
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: ue
Horoskop: Ribe
Poruke: 115



« Odgovor #27 poslato: 09.11.2007. 20:33:39 »

TRAGICARI
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #28 poslato: 09.11.2007. 22:19:06 »

Katastrofa...to su jedine reci koje opisuju "taktiku" trenera.Ako ga sad ne najure,ne znam sta moze jos da se ocekuje.Ne bih da pravdam nikoga,jer nema opravdanja za ovo,ali me neprijatno iznenadilo ponasanje "brace" grka...Bednici,i to oni pravi!Ljudi koji su posli da gledaju utakmicu,zadrzani su ,i pusteni na stadion tek pred kraj,a da ne govorim da su im zivoti bili ugrozeni.Sramota!!
I danas osecam mucninu od ove utakmice...i mnogi ljudi u Zvezdi stide se igre svojih...
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #29 poslato: 09.11.2007. 22:26:45 »

svakako je bilo zanimljivije od gajenja krastavaca i petunija u saksiji koje misle!  smile
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #30 poslato: 09.11.2007. 23:32:39 »

gledam i ne mogu da verujem. covek forsira formaciju 4-6-0, ali bukvalno... gde je najistureniji igrac Koroman koji primi loptu na polovini, i u akciji "1 na 3" naravno izgubi loptu.

covek je otisao da izme bod, i ne mozete da verujete kolko sam bio srecan kad su nam uvalili golcinu, zato sto je postavka igre bila mangupska... aj da ne primimo gol. Odavno se takve utakmice gube.

nije sve u rezultatu, ima nesto i u igri... nije meni zao sto je zvezda izgubila toliko koliko sam besan sto su igrali ko p.....e!
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #31 poslato: 10.11.2007. 14:53:30 »

B 92

Kosanović otišao, Janković na klupi

Trener fudbalera Crvene zvezde Milorad Kosanović podneo je u petak ostavku na mesto šefa stručnog štaba posle poraza od Arisa, u drugom kolu takmičenja u Grupi F Lige Kupa UEFA. Šef stručnog štaba 'crveno-belih' do kraja jesenjeg dela šampionata biće Aleksandar Janković, a njegov pomoćnik Mitar Mrkela čija će funkcija direktora omladinske škole Crvena zvezda biti zamrznuta.

„Pojedine strukture u klubu od pre nedelju dana nisu zadovoljne mojim radom, a do tada su bili prezadovoljni“, rekao je na završnoj konferenciji za novinare, Milorad Kosanović. „Hteo sam u tom trenutku da napustim klub, ali posle dugih pregovora ostao sam, jer jeste tajming bio idealan za mene, ali ne i za Crvenu zvezdu. Ostao sam zbog igrača, da im pomognem i pokušam još da popravim koliko mogu situaciju“, dodao je bivši trener crveno-belih.

Govoreći o odgovornosti za rezultate koje su postigli crveno-beli, Kosanović je istakao kako globalna slika nije nimalo loša:
„Idealno bi bilo da ja ponesem svu krivicu za loše rezultate, ali nije tako. Od avgusta sam uradio više nego što sam očekivao. Grešio sam i ja, to je normalno. Zamera mi se sa koliko sam napadača igrao, ali činjenice su da smo ulaskom u Ligu UEFA, klubu obezbedili pet miliona evra, da smo praktično četiri boda od lidera šampionata i da smo u igri u nacionalnom kupu“.

O igračkom kadru, Kosanović kaže:
„Na raspolaganju imamo svega osam igrača Zvezdinog kalibra i četiri koja bi to mogla da budu. Hitno moramo da poboljšamo kvalitet tima. Napravio sam plan rada za zimski period, koji je posle Čukraičkog stavljen van snage. Imao sam praktično nemoguć posao, ali mi nije žao jer ću večno pamtiti duele za Rendžersima, Groclinom i Bajernom. Ponosan sam i na „Delije“, koje mi nikada nisu uputile ni zvižduk. Zvezda je u dobroj poziciji da odbrani „duplu krunU“ i prezimi u Evropi, ali samo ako ne bude junačenja“, rekao je Milorad Kosanović.

"Crveno-beli" u Ligi Kupa UEFA imaju dva poraza od nemačkog Bajerna (2:3) i grčkog Arisa (0:3) i zauzimaju poslednje mesto u Grupi F. U domaćem šampionatu Zvezda je treća na tabeli Meridijan Super lige sa 21 bodom i zaostaje sedam poena iza prvoplasiranog Partizana, ali ima i utakmicu manje protiv kulskog Hajduka.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #32 poslato: 21.11.2007. 15:03:51 »

B 92


Spasojević na čelu FK Crvena zvezda



Privrednik Toplica Spasojević izabran je za novog predsednika Fudbalskog kluba Crvena zvezda. Na sednici Skupštine aktuelnog šampiona, mesec dana posle odlaska Dragana Stojkovića sa te funkcije, Spasojević, predsednik ITM grupe, izabran je za njegovog naslednika, sa 52 glasa za, dok je petoro članova Skupštine bilo uzdržano.

Spasojević je Skupštini izložio petogodišnji plan razvoja kluba, i najavio donošenje dugoročnog plana do 2020. godine. Po rečima novog predsednika Zvezda mora da zadrži status najvećeg kluba u centralnoj i jugoistočnoj Evropi, formira skautsku mrežu u Srbiji, regionu i širom sveta, i da transformiše školu fudbala u jednu od najjačih na svetu.

Spasojević je bio jedini kandidat za predsednika, a predložen je od strane Sportskog društva Crvene zvezde. Spasojević će u roku od 90 dana predložiti Skupštini nove članove Upravnog odbora.

Spasojević je od 2006. godine član Upravnog odbora Sportskog društva Crvena zvezda. Iste godine proglašen je i za poslovnog čoveka godine u Srbiji.

Predsednik je Udruženja korporativnih direktora Srbije, član Izvršnog odbora kluba "Privrednik", član Predsedništva Saveta ekonomista Srbije, potpredsednik Nacionalne alijanse za lokalni i ekonomski razvoj, predsednik Udruženja trgovine u Privrednoj komori Beograda u kojoj je i član Upravnog odbora, uključen je u izradu Projekta nacionalne strategije za privredni razvoj Srbije i koordinator je za trgovinu u Ekonomskom timu za Kosovo i Metohiju i jug Srbije.

Skupština Crvene zvezde otvorena je razrešenjem dužnosti Dragana Stojkovića, koji je na funkciji predsednika bio od jula 2005. godine.

Novi član Skupštine FK Crvena zvezda je Vladica Popović, koji će popuniti mesto nedavno preminulog Srđana Mrkušića.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #33 poslato: 22.11.2007. 15:02:26 »

B 92


Spasojević:" Za 2-3 godine pravi"

Novi predsednik Crvene zvezde Toplica Spasojević izjavio je danas da će tom fudbalskom klubu biti potrebno najmanje dve do tri godine da postane veliki evropski tim, kakav je nekada bio.

"Nije dovoljno samo da se kroz 'iglene uši' domognemo Lige šampiona, a da posle služimo kao 'moneta za potkusurivanje'. Moramo da stvorimo tehničke i organizacione uslove da ostanemo u Ligi šampiona ili ligi Kupa Uefa. Evropa će u tom slučaju sama doći kod nas", rekao je Spasojević na konferenciji za novinare.

Spasojević je istakao i da finansije više niće biti tako izražen problem kao do sada i dodao da će kompanija "Delta" ostati jedan od sponzora kluba, kao i da će joj biti ponudjeno mesto u Upravnom odboru.

"Ne mogu da obećavam budžete na nivou zapadnoevropskih klubova, ali će oni biti odgovarajući. Svako ko je zvezdaš i želi da pomogne je
dobrodošao. 'Delta`'je velika kompanija i sigurno će joj biti ponudjeno mesto u Upravnom odboru, ali ima još ideja", naveo je novi predsednik "crveno-belih".

"Samo za poslovanje kluba nam je potreban budžet za 30 do 40 odsto veći nego sadašnji, ali već vidim kako ćemo to da rešimo", dodao je.

Spasojević je prilikom sinoćnjeg imenovanja za predsednika Zvezde obelodanio da će u naredna tri meseca predložiti klupskoj Skupštini nove članove Upravnog odbora, koji neće biti sasvim izmenjen.

"Neki će sigurno ostati. Želja nam je da, pored tima, imamo i najjače rukovdstvo u Srbiji. Uslov za članstvo u Upravnom odboru, medjutim, neće biti da neko samo donese novac. Trudićemo se da dovedemo i ljude sa znanjem. Nikakvih imenovanja, ipak, niće biti u narednih 20 do 30 dana, dok se ne sklopi mozaik, a ja ne sagledam stvari iznutra", rekao je Spasojević.

Predsednik Crvene zvezde je, takodje, podržao novi stručni štab klub sa Aleksandrom Jankovićem na čelu.

"Neophodno je i u Zvezdinom maniru da se treneru pruži šansa, a Janković je već na prvoj utakmici pokazao da je hrabar, da ima ideju i da forsira ofanzivnu igru. Imaće moju punu podršku", naglasio je Spasojević i dodao da Zvezda neće propustiti da iskoristi zimski prelazni rok.

"Treba da već u zimskom prelaznom roku napravimo selekciju igrača i dovedemo adekvatna pojačanja. Nije nam potrebno 40 fudbalera. Nisam, ipak, kompetentan da govorim o transferima. Želja mi je da svako u klubu radi svoj posao, a ja da budem samo koordinator", naveo je.

Spasojević je najavio i da će se Zvezdini skauti, kojih će biti više, ubuduće plaćati po učinku, da će zajedno sa organizatorima Univerzijade u Beogradu raditi na rekonstrukiciji stadiona, da će njegovu platu koristiti samo za nagradjivanje mladih igrača, kao i da neće raditi na privatizaciji kluba, već će postupati po važećim zakonima.

"Privatizacija nije moj mandat, a kada se republička Skupština izjasni o tom pitanju, postupićemo po Zakonu. Videćemo i kako će to biti rešeno" , rekao je Spasojević.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #34 poslato: 30.11.2007. 14:53:20 »

BLIC



Dejan Milovanović, kapiten Crvene zvezde

Jedva čekamo Bolton

Autor: T. Dragojević

Fudbaleri Crvene zvezde predvođeni preporođenim kapitenom Dejanom Milovanovićem, posle zaostale utakmice trećeg kola sa Hajdukom, gotovo su stigli Partizan. Razlika između večitih rivala u Kuli je svedena na dva boda, a vezista crveno-belih evrogolom, kao i na gostovanju u Smederevu, načeo je „hajdučku kulu“.

- U Kuli, na uvek vrlo nezgodnom terenu, osvojili smo sva tri boda, za nas vrlo značajna. Tačno je da sam na efektan način zatresao mrežu Đuričića, ali ništa posebno. To bi uradio i neko drugi da se zatekao na mom mestu. Mnogo važnije od evrogolova je to što smo se približili Partizanu i što smo ponovo u trci za titulu. Nije isključeno i da jesenju sezonu završimo na prvom mestu, ukoliko ne bude tako, nema veze. Odavno se zna, proleće je Zvezdino - podseća Milovanović.
Crveno-beli za vikend u 14. kolu Meridijan Superlige ponovo igraju sa Hajdukom, a uprava srpskog šampiona odlučila se da ulaz na ovaj meč bude besplatan.
- „Delije“ zaslužuju svaki atraktivan potez, svaki dobar rezultat i svaki gol, zbog sve podrške koju su nam pružali u teškim trenucima, a njih je jesenas bilo dosta. Sada je sve došlo na svoje mesto, pobeđujemo, imamo samopouzdanja i verujem da igramo dopadljiv fudbal. Očekujemo da ćemo tako nastaviti i da ćemo u nedelju uspešno odraditi utakmicu sa Kuljanima, generalnu probu za meč sa Boltonom u Ligi Kupa UEFA - dodao je Milovanović.
Na „Marakani“ kažu da povreda skočnog zgloba Nikole Trajkovića nije ozbiljnije prirode i da bi vezista crveno-belih sa terena trebalo da odsustvuje desetak dana.

Englezi stižu u sredu
Ekipa Boltona u Beograd stiže u sredu, dan pred utakmicu sa Crvenom zvezdom (20.45) u Ligi Kupa UEFA. Englezi dolaze čarter letom iz Mančestera, a njihovo sletanje na Aerodrom „Nikola Tesla“ očekuje se oko 15 časova, dok je trening na „Marakani“ zakazan za 20 časova. Boltonova ekspedicija u Englesku se vraća u petak oko 14 časova.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #35 poslato: 06.12.2007. 15:21:41 »

B 92


Janković: "Jedva čekamo Bolton"


Trener Crvene zvezde, Aleksandar Janković, izjavio je dan pred meč Kupa UEFA sa Boltonom da cela ekipa čeka ovaj meč sa nestrpljenjem. „Na svakom treningu se oseća atmosfera predstojeće utakmice. Protiv Hajduka smo u nedelju platili ceh, ali taj gubitak je mali u odnosu na ono šta u četvrtak možemo da dobijemo".

"Bolton je ekipa za respekt čim dolazi iz jedne od najjačih liga u Evropi. Imaju veliki budžet i sposobni su da angažuje igrače svetskog renomea, ali respekt ne znači da se plašimo jer Crvena zvezda ima veliku i uspešnu evropsku tradiciju i ova ekipa je spremna da sutra pokaže svoju snagu. Ne obećavam ni pobedu, ni golove jer iz ove perspektive, kada se nalazimo na poslednjem mestu u grupi, neću nikome da pretim jer bi to bilo neozbiljno. Mogu da obećam samo bespoštednu borbu, agresivnu i mudru igru. Verujem da to može da bude dovoljno za pobedu“.

Loš teren je nešto na šta naša ekipa mora da se navikne i ne može se reći hoće li on više pomoći ili odmoći igračima.

„Niko nije navikao da igra na lošem terenu. Ne razmišljamo o terenu, već kako da kada izađemo na njega, odigramo najbolje što umemo i ostvarimo dobar rezultat. Kako bude nama, biće i protivniku i loš teren ne može da bude alibi“.

Janković je apelovao na publiku koja treba da dođe na Marakanu da pruži punu podršku timu.

„U životu čovek mora mnogo da učini da bi imao pravo da traži nešto drugo. Pozivam sve da dođu i pogledaju i procene sve što imamo da im damo. Ukoliko to bude bilo dobro – neka nas podrže. Ukoliko vide da nismo dovoljno hrabri, agresivni i gladni pobede, neka nas kritikuju. Neka nas ponesu i ne spuštaju 90 minuta ako vide da želimo i da pružamo maksimum, a mi ćemo im to vratiti višestruko“.


Jankoviću će ovo biti prvi put da samostalno vodi ekipu na međunarodnoj utakmici, ali ipak ima značajno iskustvo sa evropskih utakmica.

„Imam u karijeri preko 30 utakmica u evropskim kupovima, pa treme nema. Posao je posao, trenerska klupa je trenerska klupa i nema razloga za tremu“.

Trener crveno-belih je uveren da Bolton neće kalkulisati i da će ići na pobedu.

„Ne poznajem nikog u engleskom fudbalu ko će kalkulisati u bilo kom meču. Bolton ima veliki broj kvalitetnih igrača i to što primenjuju rotaciju ne znači da im kvalitet opada ili da su mu ambicije manje. Ne prihvatam tezu da je Boltonu Kup UEFA nebitan, već samo činjenicu da su u Premijer ligi u nezavidnom položaju i da im je opstanak imperativ. Sigurno je da će oni koji budu igrali dati svoj maksimum i pokušati da ostvare rezultat koji ih vodi u dalje takmičenje. Analizirali smo igru protivnika, stekli uvid u mogućnosti, ali o detaljima ne želim da pričam. Mogu samo da kažem da činjenica da su dva puta izbegli poraz u samom finišu dematuje tvrdnje da im nije stalo do Kupa UEFA“.

Janković ne želi da razmišlja previše unapred i ne želi da kaže da je optimista oko plasmana u šesnaestinu finala, već je samo opimista pred meč sa Boltonom.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #36 poslato: 07.12.2007. 14:58:52 »

B 92



Još jedan poraz očajne Zvezde

Fudbaleri premijerligaša Boltona savladali su u utakmici četvrtog kola ligaškog dela Kupa UEFA Crvenu zvezdu sa 1:0. Jedini gol postigao je MekKan u 45. minutu. Poslednji predstavnik Srbije u evropskim kupovima ove sezone još jednom očajnom partijom 'zaokružio' je nastupa u Kupu UEFA. U poslednjem kolu Crvena zvezda gostuje u Bragi ali bez obzira na ishod te utakmice u šesnaestinu finala se neće plasirati.

Utakmici na stadionu Crvene zvezde prisustvuje oko 18.000 gledalaca, navijača Boltona koji su smešteni u 'boksu' na istočnoj tribini je oko 300. Domaći tim je bez povređenog Gaja, Kastiljo je na klupi, a gosti su u Beograd doputovali bez većeg dela prve ekipe, nema Jaskelainena, Nolana, Ivana Kampa, Gardnera, Dejvisa, Anjelke, Dijufa...

Crvena zvezda: Ranđelović, Basta, Tutorić, Bajalica, Bronovicki – Lukaš, Milovanović – Milijaš, Molina, Koroman – Jestrović
rezerve: Banović, Anđelković, S. Đorđević, Burzanović, Rašković, F. Đorđević, Kastiljo

Bolton: Al Habsi – Hant, Semjuel, Meite, Mihalik – Spid, Janakopulos, Teimurijan, Vilhelmson, MekKan – Braten
rezerve: Voker, Gatri, Haršanji, Kesidi, Sinkler, Sisons, Vulfe

Fudbaleri Crvene zvezde imali su dve dobre prilike u 9. i 10. minutu. Posle konfuzne reakcije odbrane gostiju Milijaš je u 9. minutu sa desetak metara šutirao ali je lopta otišla iznad prečke.

Minut kasnije Jestrović je oboren na dvadesetak metara od gola Boltona. Slobodan udarac izveo je Milovanović a lopta je otišla dvadesetak santimetara pored stative.

U 14. minutu golman Crvene zvezde Ranđelović je dobio udarac prilikom intervencije, a posle lekarske pomoći ostao je na golu a igra je nastavljena. U 18. minutu pomoć je ukazana i Dejanu Milovanoviću ali je i on ostao u igri.

U 21. minutu fudbaleri Boltona prvi put su se našli u izglednoj prilici, šutirao je Vilhelmson a Tutorić je loptu skrenuo u korner. Posle kornera Bronovicki je dodao loptu Molini, a ovaj pokušao dugom loptom ali je golman gostiju bio oprezan.

Dejvid MekKan dobio je u 23. minutu žuti karton. Nekadašnji igrač Aston Vile faulirao je Lukaša a beligjski sudija Alerc bio je na nekoliko koraka od mesta gde je načinjen prekršaj.

U 26. minutu Teimurijan je izveo slobodan udarac, Bronovicki loptu poslao do polvine igrališta, a Koroman, posle nekoliko koraka šutirao iz velike udaljenosti, neprecizno.

U 29. minutu Hant je, posle solidne akcije gostiju, šutirao, lopta je otišla pored Ranđelovićevog gola.

Minut kasnije slobodan udarac za domaći tim, Milijaš je pokušao, a odbojenu loptu ka golu je uputio Lukaš. Šutirao je dobro ali je reprezentativac Omana Al Habsi odbranio.

U 36. minutu dobar centaršut Teimurijana, Tutorić je loptu izbacio van igre. Posle kornera i novog pokušaja gostiju lopta je ponovo prešla liniju, a posle kornera sa suprotne strane pokušao je Spid. Nije bio precizan.

Koroman je dobro centrirao u 38. minutu, Jestrović pokušao glavom ali je Al Habsi uhvatio 'živu loptu'.

Minut kasnije Lukaš je oduzeo loptu na sredini terena, Molina je pokušao da centrira ali je izblokiran. Usledio je korner, novi pokušaj Moline, novi korner da bi u drugom pokušaju golman gostiju, koji je u Beogradu treći put u karijeri obukao dres Boltona, uhvatio loptu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena gosti su došli do vođstva. Konfuzna intervencija Zvezdine odbrane omogućila je gostima da izvedu korner. Teimurijan je izveo korner, Spid pokušao glavom, a posle novog pada koncentracije domaće odbrane Janakopulos je asistirao a MekKan pogodio desni donji ugao Ranđelovićevog gola - 0:1.

Posle jednog minuta sudijske nadoknade vremena poluvreme je završeno.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti. Pokušao je Vilhelmson ali je lopta otišla visoko iznad gola Ranđelovića.

U prvih pet minuta nastavka igralo se slabo, a fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da ugroze golmana gostiju.

U 52. minutu reprezentativac Irana Teimurijan je ubacio loptu na pet metara od Ranđelovićevog gola, a Janakopulos na drugoj stativi pokušao glavom. Lopta je otišla pored gola.

Prva dobra akcija domaćih u 54. minutu. Jestrović se lepo zagradio na 25 metara od gola Boltona, iznudio je prekršaj. Iz sasvim dobre pozicije Milovanović je šutirao neprecizno.

Još tri minuta protekla su bez ijedne izglednije akcije jedne ili druge ekipe.

U 63. minutu trener 'crveno-belih' Aleksandar Janković izvršio je prvu izmenu, umesto Nenada Jestrovića u igru je ušao Filip Đorđević.

Domaći tim ima inicijativu, lopta je češće na polovini gostiju ali bez prilika za postizanje gola.

I pored činjenice da gosti imaju rezultat koji ih vodi u drugi krug, a Zvezda mora da postigne najmanje jedan gol, domaći tim i dalje igra sa samo jednim napadačem i bez dovoljno žara.

Pet minuta od 66. do 70. protekli su u prekidima igre i pokušajima da se dugim loptama 'izbaci' odbrana gostiju, a u 25 minuta nastavka fudbalri Crvene zvezde nisu imali nijednu priliku da postignu gol.

Druga izmena u ekipi Crvene zvezde, umesto Milijaša u igri je od 73. minuta Burzanović. U 76. minutu fudbeleri Crvene zvezde dva puta su pokušali da uđu u šesnaesterac gostiju, zaustavljen je prvo Burzanović, posle toga i Koroman, a minut kasnije pokušao je i Molina.

Kao i prethodnici Kolumbijac je stigao do jednog od igrača gostiju i ostao bez lopte.

Jedanaest minuta pre kraja utakmice Janković je izvršio i treću izmenu, iz igre je izašao Bronovicki a ušao Anđelković.

Trener gostiju prvu izmenu izvršio je u 87. minutu, Bratena je zamenio Sinkler.

U samom finišu fudbaleri Crvene zvezde nešto ozbiljnije su napali, a posle četvrtog kornera za domaći tim (gosti izveli takođe četiri udarca iz ugla) fudbaleri Boltona uspeli su da naprave 'kontru' koju je prekinuo prekršajem Lukaš. Koroman je zbog prigovora dobio žuti karton.

U drugom minutu sudijske nadoknade još jedan centaršut Koromana, golman gostiju mirno je prihvatio loptu.

Janakopulos i MekKen su 'potrošili' još desetak sekundi a posle greške Bajalice Sinkler je imao priliku da postigne i drugi gol za goste. nije uspeo a Belgijanac Alerts je posle tri minuta nadoknade odsvirao kraj meča.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #37 poslato: 18.12.2007. 15:21:46 »

B 92



Zvezda oslabljena u Bragi

Trener Crvene zvezde Aleksandar Janković neće moći da računa na nekoliko prvotimaca na meču protiv Brage, u Portugalu, u okviru poslednjeg kola grupe F Lige UEFA. Bek Gžegorž Bronovicki poslednji je u nizu fudbalera koji su stavljeni na listu povređenih u beogradskom klubu. Poljak ima povredu primicača i umesto u Bragu, otputovaće narednih dana u Poljsku.

Štoper Ibrahim Gaj, golman Ivan Ranđelović i centarfor Nenad Jestrović takođe se ne nalaze na spisku putnika za Portugal. Gaj se još uvek nije oporavio od povrede jagodične kosti, Ranđelović pauzira zbog povrede trbušnog zida sa meča protiv Bežanije, dok se Jestrović oporavlja od povrede primicača.

Posle meča sa Vojvodinom, treneru Aleksandru Jankoviću još nekoliko igrača se požalilo na udarce, ali je strateg "crveno-belih" istakao da se radi samo o lakšim povredama.

Ekipa Crvene zvezde u Portugal će otputovati u utorak u popodnevnim časovima, a jedini trening odradiće u utorak uveče na stadionu "Municipal".

Posle tri poraza, šampion Srbije je izgubio sve šanse za prolaz dalje, dok bi Bragi pobeda od dva gola razlike garantovala prolaz u šesnaestinu finala.

Meč Braga – Crvena zvezda na programu je u sredu, od 20:45.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.087 sekundi sa 36 upita.