Autor Tema: Plivanje  (Pročitano 27852 puta)
****
Pol: Muškarac
Poruke: 419

« Odgovor #50 poslato: 12.12.2009. 15:47:34 »

Drugog dana prvenstva Evrope u malim bazenima u Istanbulu plivači Srbije, Nađa Higl i Ivan Lenđer osvojili su prve medalje, srebro i bronzu.

Pančevačka plivačica Nađa Higl donela je prvu medalju za Srbiju osvojivši srebro u trci na 200 metara prsno. Do medalje, ali bronzane, stigao je i Ivan Lenđer koji je trku na 100 metara leptir završio iza Rusa Jevgenija Korotiškina i Slovenca Petra Mankoča. Do odličja nije uspeo da stigne Čaba Silađi koji je završio je kao poslednji, deseti, u finalnoj trci na 100 metara prsno.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #51 poslato: 13.12.2009. 15:00:50 »

Čaba Silađi zauzeo treće mesto u finalu trke na 50 metara prsno i osvojio treću medalju za Srbiju na prvenstvu Evrope u malim bazenima u Istanbulu. Nađa Higl bez finala na 100 metara prsno, kao i Marica Stražmešter na 50 leđno.

Silađi je stigao na cilj posle 26,31 sekundi, nadmašivši za jednu desetinku četvrtoplasiranog Italijana Fabija Skocolija. Plivač Srbije za šest stotinki je popravio lični rekord, postavljen u polufinalnoj trci.