Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Plivanje  (Pročitano 27826 puta)
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« poslato: 11.12.2007. 15:13:38 »

BLIC


Milorad Čavić, najbolji srpski plivač, danas putuje na Evropsko prvenstvo

Ne dam nikom moje medalje

Autor: T. Dragojević

Najbolji srpski plivač Milorad Čavić danas putuje na Evropsko prvenstvo u malim bazenima, koje u četvrtak počinje u Debrecinu. Na turniru u Mađarskoj, Čavić će pokušati da obori svoj svetski rekorder na 100 metara delfin (50,02) i toj medalji pridoda još koje zlato, što je i najavio u razgovoru za „Blic“.

LIČNA KARTA
Ime i prezime:
Milorad Čavić
Rođen:
31. maja 1984.
Mesto rođenja:
Anahejm (Kalifornija, SAD)
Obrazovanje:
diplomirao političku ekonomiju
Medalje:
EP u Dablinu 2003. na malim bazenima - zlato i svetski rekord na 100 metara delfin (50,02), srebro na 50 metara kraul (21,49). EP u Helsinkiju 2006. na malim bazenima - zlato na 100 metara delfin i srebro na 50 metara kraul.
- Idem po dve zlatne medalje, na 50 i 100 metara delfin stilom. Malo kašljem, nisam 100 odsto fit, poslednja dva dana nisam ni ulazio u bazen, ali verujem da će do četvrtka sve biti u redu - kaže 24-godišnji plivač. - Trebalo bi da imam najbolja vremena, pa i da oborim evropski rekord. Ne gledam na konkurenta, niti šta govore Nemac Tomas Ruprat (bivši rekorder na 100 metara delfin) i Slovenac Peter Mankoč, koji najavljuju da će da me dobiju, ali nema šanse da se to dogodi. Koliko se sećam, nijednom do sada to nisu uradili, a opet kad razmislim, kada drugi žele da te pobede, to, ipak, nešto znači. A isto tako, oni moraju plivati ispod 50 sekundi (u trci 100 metara delfin), a ja im to neću dati. Ako oni sebe uveravaju da to mogu, onda ću ja ići na 49 sekundi. Razmišljam na ovaj način, u Pekingu će mi trebati najmanje 51 sekund za medalju, ali ako ne isplivam za 49 sekundi, ne mogu ni za 51 - objašnjava Milorad Čavić.

Na Svetskom kupu ste dominirali u delfin stilu, pobede u trkama na 50 i 100 metara. Svesni ste da se i sada to očekuje?
- Nadam se da sam se dobro pripremio za Debrecin. Niko nije znao da sam protekle dve nedelje proveo Beogradu, nisam izlazio, jedino sam poželeo sa odem na košarkaški meč Partizan - Fenerbahče. Znam da ljudi mnogo očekuju od mene, ali sam sebi to breme sam nametnuo. Prilazi mi narod, čestita i kaže da čeka novo zlato. Zato se nekad pitam da li oni uopšte znaju šta znači biti svetski prvak u pojedinačnom sportu. U košarci, kad podbaciš, drugi će ispraviti tvoju grešku i daće 30-40 poena za pobedu. A u plivanju tog dana kada je trka, prosto moraš biti savršen, od starta do kraja. Isto je jedino u atletici, ako loše startuješ za tebe je trka završena, ne možeš da se ispraviš. Slušao sam sa tribina „Pionira“ kako dobacuju trenerima, menjaj ovog, onog, mnogo je drugačije gledati odozgo, nego biti dole.

Debrecin, kao i EP u martu u Holandiji jedini su pripremni turniri za Olimpijadu?
- Posle EP u Debrecinu, vraćam se u Beograd, gde ću biti za doček Nove godine, ali se već drugog januara vraćam u SAD i odmah počinjem sa punim treningom, da bih se ozbiljno pripremio za Ajndhoven. Najverovatnije ću u februaru otići do Pekinga, na test takmičenje, što će mi biti sjajna prilika za prilagođavanje i stvaranje slike bazena i onoga što me čeka u trci. Na SP u Mančesteru na velikom bazenu definitivno neću učestvovati. Nije logično da se samo u tom trenutku iz malih vraćam u veliki bazen. Imam još osam meseci do Olimpijade i to je previše vremena da bih govorio o učinku, ali nikad u životu nisam bolje trenirao.

Stigla je i podrška za „projekat Peking 2008“?
- Od avgusta se sve promenilo, dobio sam sponzore i podršku Udruženja banaka, „Beogradske berze“, „Telenora“, Olimpijskog komiteta Srbije. Plašio sam se da ću prestati sa plivanjem, međutim, sada je sve u redu.

Ovde ste trenirali dve nedelje?
- Iskreno, nisu najbolji i zato kažem svaka čast plivačima koji su iz ovdašnjih bazena stigli do svetskog nivoa i plivaju na evropskim šampionatima. Ne mogu da se žalim, dobijao sam najbolje termine i jednu stazu, što je izvodljivo za kratke pripreme, ali ne i na duže vreme. Zato sam se u Beogradu više psihički spremao za ono što me čeka. Morao sam da vežbam, iako je na Tašu bazen širok 20 metara (ima najbolji startni blok), a na Vračaru 25. U ovom trenutku je to maksimum što mi grad može dati i ne zameram im ništa, ali svetski plivač mora da trenira u najboljim uslovima. Na primer, uvek se trudim da ronim najmanje 15 metara i kada plivam, moram znati koliko mi je zaveslaja ostalo do bloka. Da se razumemo, ne pričam da je loše, nego da je drugačije - poručio je Čavić.

Vašim stopama krenuo je junior Ivan Lenđer (rekorder na 100 metara delfin), na Svetskom kupu je bio deveti sa samo tri sekunde zaostatka za finale.
- Nije mi jasno zašto je plivao bez kapice. Mlad je, ali svaku trku mora da shvati kao da mu je zadnja u životu. Za rezultat moraš da imaš najbolju opremu, novu kapu i kostim, i na večeri sam ga pitao: „Ivane, o čemu si razmišljao kad si plivao bez kapice?“ Znate šta mi je odgovorio: „Nisam je dobio.“ Sa mojom (starom) kapicom sa natpisom Srbija plivam već dve godine, ali nije Plivački savez kriv, već oni sponzori koji ne ispunjavaju odredbe ugovore. Naravno, ja sam samo sportista, ne znam kakvi su detalji ugovori, ali nešto treba ispoštovati. Na primer, u Melburnu proletos na SP nisam imao trenerku Srbije da ljudi vide koga ja to predstavljam. Na kraju sam otišao u radnju i kupio „najki“ trenerku da bar ličim na sportistu. U bazenu se samo kapica vidi, ona je osnovna u plivanju, to moramo da imamo, jedino to predstavlja zemlju iz koje dolaziš.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #1 poslato: 14.12.2007. 15:27:02 »

BLIC


Čavić i Lenđer u finalu EP na 100 metara delfin



Milorad Čavić je kao prvoplasirani izborio mesto u finalu Evropskog prvenstva u disciplini 100 metara delfin. Čavić je postigao rezultat 50.24, a osim njega mesto u finalu je kao trećeplasirani obezbedio i Ivan Lenđer sa rezultatom 51.88.

Finale je na programu sutra uveče.
Nešto ranije, Čavić je u kvalifikacijama postavio još bolji rezultat 51 sekundu
i 74 stotinke što je bio drugi rezultat u kvalifikacijama. U kvalifikacijama trke na 100 metara leptir nastupio je i svetski juniorski prvak u toj disciplini Ivan Lenđer. On je na cilj stigao za 52,23, postigao ukupno šesto vreme.

Plasman u polufinale danas je obezbedila i Miroslava Najdanovska. U trci na 100 metara slobodnim stilom ona je na cilj stigla za 54 sekunde i tri stotinke, što je bilo ukupno sedmo vreme u kvalifikacijama. Ona će se u polufinalu takmičiti u prvoj grupi, u 17,30 časova. Četvoro srpskih takmičara danas je takmičenje završilo u kvalifikacijama. U trci na 100 metara prsno Čaba Silađi je sa vremenom 1:01,08, bio 29, dok je Mladen Tepavčević u toj discilipni na cilj stigao za 1:01,25 i zauzeo 33. poziciju.

U trci na 200 metara leđno Lazar Bogdanovski je na cilj stigao 23, pošto je stazu preplivao za 1:58,52, dok je Danijela Djikanović u trci na 100 metara istim stilom, sa vremenom 1:02,79, ostvarila identičan plasman.
U trci štafeta štafeta 4x50 metara mešovitim stilom srpski tim u sastavu Lazar Bogdanovski, Mladen Tepavčević, Ivan Lenđer, Radovan Siljevski nisu uspeli da se plasiraju u finale, pošto su na cilj stigli za 1:39,63 i zauzeli 13 mesto u kvalifikacijama, u konkurenciji 15 ekipa.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #2 poslato: 15.12.2007. 03:36:27 »

Zlato za Čavića!

Srpski plivač Milorad Čavić osvojio je zlatnu medalju u trci na 100m delfin na Evropskom Prvenstvu u malim bazenima koje se održava u Debrecinu (Mađarska). Čavić, koji je vlasnik i evropskog rekorda na 100 metara delfin (50,02), stazu je u preplivao za 50,53 sekunde i tako odbranio titulu šampiona.

Srebrnu medalju osvojio je Rus Jevgenij Korotiškin, koji je za pobednikom zaostao šest stotinki. Treće mesto je zauzeo Slovenac Petar Mankoč sa vremenom 50,62.

Drugi srpski predstavnik Ivan Lenđer ostvario je šesto vreme, pošto je stazu u 25-metarskom bazenu preplivao za 51,70 sekundi.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #3 poslato: 15.12.2007. 15:23:04 »

BLIC




Milorad Čavić opet šampion Evrope

U nedelju ću osvojiti drugo zlato!

Autor: Z. Kecman

Fantastičan uspeh za Srbiju na 11. Evropskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima, Milorad Čavić je od juče novi evropski šampion u disciplini 100 metara leptir!

Srpski plivač je u dramatičnoj trci na plivalištu u Debrecinu uspeo da stigne prvi na cilj, ispred Rusa Jevgenija Koroškina i slovenačkog plivača Petera Mankoča. Čavić je 100 metara preplivao za 50.53, dok je Rus kasnio svega šest stotih delova sekunde. Odličan rezultat, ostvario je i drugi srpski predstavnik u finalu, Ivan Lenđar, koji je na cilj stigao kao šesti u vremenu 51.70.
Čavić je sjajno startovao, od početka trke je bio na čelu, prednost je držao na prvom okretu na 25, a potom i na 50 metara. U napetom finišu poslednjim atomima snage uspeo je da se odbrani od naleta Koroškina i Slovenca Mankoča, za kojeg je tvrdio da ga neće pobediti jer to nikada ranije uspeo. Srpski plivač je pre finalne trke imao zdravstvenih problema, ali to ga nije omelo na putu do pobede.
- Jutro pred trku sam se opet razboleo. Ceo dan sam bio nervozan, ali na kraju sve je ispalo kako treba. Razočaran sam samo što nisam isplivao ispod 50 sekundi. Preseraćan sam zbog pobede, ali ovo nije kraj. U nedelju ću osvojiti još jedno zlato - rekao je posle trke evropski šampion i rekorder Starog kontinenta.
Čavić sutra ponovo ulazi u bazen gde će pokušati da osvoji novo zlato, ovog puta na 50 metara baterflaj. Kvalifikacije počinju u devet časova, a naš plivač ima najbolje vreme u ovoj disciplini (23,19) i nalazi se u četvrtoj grupi zajedno sa Hrvatom Dujom Draganjom. Naš drugi reprezentativac, Ivan Lenđer nastupiće u trećoj trci kvalifikacija, a najboljih 16 takmičara obezbediće plasman u polufinale. Finalna trka na programu će biti takođe sutra (17.43 časova).
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #4 poslato: 17.12.2007. 15:34:26 »

Čavić osvojio zlato, oborio rekord!


Najbolji srpski plivač Milorad Čavić osvojio je još jedno "zlato" na Evropskom prvenstvu u malim bazenima, koje se održava u mađarskom Debrecenu. Posle trijumfa u disciplini 100 metara delfin stilom, on je pobedio i u trci na 50 metara delfin stilom, sa vremenom od 22,89 sekundi. Čavić je tim rezultatom postavio novi rekord evropskog prvenstva i bio na korak od obaranja zvaničnog evropskog rekorda.

U izuzetno uzbudljivoj finalnoj trci, Čavić se posle 25 metara našao iza Rusa Jevgenija Korotiškina, ali je sjajnim finišom uspeo da dođe do nove zlatne medalje. Ruski reprezentativac imao je na kraju samo jednu stotinku zaostatka, dok je trećeplasirani Johanes Ditrih iz Nemačke imao 5 stotinki slabiji rezultat.

Čavić je u finalu zabeležio za 6 stotinki bolji rezultat od dosadašnjeg rekorda EP-a, koji je prošle godine u Helsinkiju postavio Nemac Tomas Ruprat. Evropski rekord drži Britanac Mark Foster (22,87), dok svetski rekord pripada Brazilcu Marsiju Almeidi (22,60).
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #5 poslato: 18.12.2007. 15:24:04 »

BLIC




Plivaću samo za Srbiju

Autor: M. Popadić

Srpski plivač Milorad Čavić, osvajač dve zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Debrecinu na malim bazenima, svečani doček imao je na graničnom prelazu Horgoš. Najbolji delfinaš sveta na 100 metara i prvi u Evropi u dvostruko kraćoj deonici čim je prešao granicu dobio je aplauze naših građana, a i srpskim carinicima je izmamio osmeh. Neko je i dobacio:
Milorade, medalje na carinjenje!

Na skroman ispraćaj u svet, a na lep povratak Čavić je već navikao. Poslednje četiri godine osvojio je tri evropska zlatna odličja na 100 metara delfin i preksinoć prvo na 50 metara, sve u 25-metarskom bazenu.
- Moj život je trening i spavanje. Ustajem rano, odlazim na bazen oko 7.30 časova, treniram dva puta pre podne i dva puta posle podne, a potom se odmaram. Obećao sam svojoj domovini, Srbiji, da ću za nju osvojiti zlato i osvojio sam ga. Odlučio sam da ću zauvek nastupati za Srbiju, mada živim na dalekoj Floridi - izjavio je juče ekskluzivno za „Blic“ Milorad Čavić čim je prešao srpsku granicu.
Zlatni srpski delfin na minulom EP u mađarskom gradu Debrecinu ostvario je zacrtano.
- Ja sam obećao dva zlata i obećanje ispunio, iako sam prethodnih desetak dana bio bolestan. Puno mi je značila podrška iz publike, a naših ljudi je zaista bilo dosta u Debrecinu. Podržavali su me i drugi reprezentativci, sve su to talentovani plivači koji su ovde premašili sopstvene rekorde. Vraćam se kući, ali Srbija na mene može računati i dalje - rekao je Čavić.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #6 poslato: 19.12.2007. 15:17:22 »

GLAS JAVNOSTI


Sa dva zlata na EP u Debrecinu Milorad Čavić najavio vrhunska dostignuća

Voli Srbiju i ćevape


Verujem da sam najbolji na svetu jer niko nije spreman da se žrtvuje više od mene, reči su koje srpski plivač Milorad Čavić citira u trenucima krize

Ako iznad svakog uspešnog sportiste postoji „zvezda vodilja“, onda je ona koja sija za plivača Milorada Čavića definitivno na nebu Srbije. Priča o sportisti koji je na šampionatu Evrope u mađarskom Debrecinu osvojio dve zlatne medalje ne može da bude potpuna bez reči o njegovom poreklu. Amerikanac u Evropi, Srbin u Americi, Čavić je odoleo pokušajima da svoj veliki talenat iskaže pod nekom drugom zastavom osim one koju od rođenja u srcu nosi.

- Iako sam rođen i živim u Americi, odrastao sam u srpskoj kući i tako sam vaspitan - pričao je Milorad, koji je iz kalifornijskog gradića Tastena, gde je završio srednju, školovanje nastavio na prestižnom Univerzitetu Berkli, gde je diplomirao na studijama političke ekonomije.

Čavić se rado seća svojih početaka.
- Imao sam devet godina. Video sam druga kako pliva i probao. Onda sam u desetoj godini oborio dva rekorda Kalifornije. Naredne godine oborio sam još tri - govorio je naš plivač kome su specijalnost kraće distance kraul i delfin.

Već tada je bilo poziva da nastupa za reprezentaciju SAD.

- Moj trener Dejv Sejlo mi je tada non-stop predlagao da se upišem kao Amerikanac, ali ja sam još tada odabrao. Amerikanci su mi i pre godinu dana ponudili da plivam za njih, i opet sam ih odbio jer sam još na početku karijere rekao da ću da plivam samo za Srbiju. Ovde mi se mnogo sviđa i želim da pokušam i ostvarim što bolji rezultat na predstojećim OI u Pekingu.


Naš najbolji plivač ističe da ima recept za dobre rezultate.
- Moram dobro da jedem, da se naspavam i da dolazim redovno na treninge, a ne da izostanem kao što znam ponekad da uradim. Takođe moja velika inspiracija je Stiv Prefontejn, američki atletičar koji je nastupio na Olimpijadi u Minhenu 1972. godine. Uvek kada mi je bilo teško citirao sam u sebi njegovu rečenicu: „Verujem da sam najbolji na svetu, jer niko nije spreman da se žrtvuje više od mene - kaže Čavić, ističući da njegov radni dan počinje u cik zore.

- U Americi je plivanje posao. Ponekad se desi da se uspavam, pa me trener pozove i obavesti da su već svi na bazenu i da me čekaju. Jutarnji trening počinje u 5.30 i traje do 8.00 sati. Od 8 do 13 sati sam išao na predavanja, pa od 13 do 16 na novi trening.

Ipak, naš plivač ističe da se u njegovom životu stvari ne svode samo na treninge i školu.
- Uživam kada dođem kod bake u Beograd. Sve volim da jedem, ali najviše mi
nedostaju ćevapi. Sada ću imati jednu nedelju odmora, a posle toga ću se polako vraćati u formu. Od drugog januara opet počinjem sa punim treningom - poručio je najbolji plivač Srbije.

JOŠ ČEKA STAN, SPAVA KOD BAKE

Posle nekoliko dana provedenih u glavnom gradu Srbije, Milorad Čavić putuje na Floridu gde će sprovesti veći deo priprema za Olimpijske igre u Pekingu. Iako je još 2003. godine povodom obaranja evropskog rekorda našem plivaču obećan stan kao nagrada, on i dalje kada dođe u Beograd spava kod svoje bake.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #7 poslato: 22.12.2007. 15:21:11 »

BLIC


Plivač Milorad Čavić ponovo u Beogradu

U Peking po rekord

Autor: T. Dragojević

Milorad Čavić, dvostruki šampion Evrope iz Debrecina, nakon revijalnog takmičenja u Ljubljani ponovo je u Beogradu. Srpski plivač je na odmoru, u goste mu je došao Džordž Bovel iz Trinidada i Tobaga, osvajač bronzane medalje na 200 metara mešovito na Olimpijadi u Atini, a pri tom ga je i obukao u Partizanove boje.

Čavićev kolega iz kampa Majka Boltona na Floridi odlično poznaje prilike u svetskom plivanju, mogućnosti prvih favorita za zlato na Igrama - Majkla Felpsa i Ijana Krokera. Takođe, siguran je da Čavić konkuriše za medalju u Pekingu.
- U finalu može da odluče sitnice, u igri je veliki pritisak, ali siguran sam da Milorad može do medalje. Gledam ga na treningu, neumoran je, kao mašina. Stalno pliva gore-dole, gore-dole, zaista ima neverovatan talenat - kaže Bovel.
Čavić je svetski rekorder na 100 metara delfin (50,02) u malim bazenima, a Amerikanac Ijan Kroker (50,40) u istoj disciplini na velikim bazenima, što znači da će naš plivač imati priliku da mu na leto preotme priznanje.
- Moj san je medalja na Olimpijskim igrama i nadam se da ću to ostvariti već u Pekingu. A za finalnu trku na 100 metara delfin očekujem da će biti potrebno vreme oko 51,30. Ne samo da ću doći do tog rezultata, nego ću plivati ispod 51 sekunde. Ako nastavim ovako dobro da treniram, mislim da ću postići dobre rezultate na Igrama u Kini - rekao je Čavić.
Srpski plivač provešće još nekoliko dana u Beogradu, gde će dočekati Novu godinu, a onda se opet vraća u kamp na Floridi.
- Sledeće veliko takmičenje biće Evropsko prvenstvo u Ajndhovenu u martu i potop se vraćam pripremama za Olimpijadu. Moji dalji planovi za Srbiju počeće da se realizuju posle Pekinga, tada ću ostati ovde godinu dana, a potom ću se vratiti na magistraturu u Ameriku. Šta će biti kasnije, videćemo, ali neću prestati sa plivanjem. Ne znam do kada će trajati moja karijera, možda do naredne Olimpijade, ali Srbija ne treba da brine jer se pojavio Ivan Lenđer. Mislim da sada imamo šansu za tradiciju u plivanju - dodao je Čavić.

Zaboravio sam na obećani stan
Posle dve zlatne medalje na 50 i 100 metara delfin na EP, Čaviću po zakonu sleduju novčane nagrade Vlade Srbije za postignut uspeh na velikim takmičenjima. Međutim, postoji bojazan da on neće dobiti ono što mu sleduje, kao što nije dobio ni stan koji mu je 2003. obećao Beograd posle svetskog rekorda na 100 metara delfin.
- Uh, pa ja sam na to već zaboravio! Naravno, od toga nema ništa.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #8 poslato: 30.12.2007. 15:11:58 »

BLIC


Živim za Nadeždu i Peking

Autor: T. Dragojević

Ako je neko obeležio decembar i 2007. godinu u srpskom sportu, onda je to svakako Milorad Čavić, naš najbolji plivač i svetski rekorder na 100 metara delfin u malim bazenima. Posle Evropskog prvenstva u Debrecinu i dve zlatne medalje (100 i 50 metara delfin), Čavić ima čime da bude zadovoljan u staroj godini, pa lako može da pravi planove za 2008, koje je i otkrio u razgovoru za „Blic“.

- Prva novogodišnja želja mi je da budem zdrav, jer živim za plivanje i Peking! Moj jedini san je medalja na Olimpijskim igrama i zato moram da budem i emotivno i fizički spreman. Uspeh na tom takmičenju bi me kao sportistu u potpunosti ispunio - kaže 23-godišnji Milorad Čavić, plivač Partizana i srpske reprezentacije.

Rođeni ste i živite u Americi, ali ste posle Olimpijade najavili dolazak u Srbiju na malo duži period, zašto?
- Ima više stvari zbog kojih ću u Beogradu sigurno provesti godinu dana, pre nego što se vratim u SAD na magistarske studije iz biznisa. Želim da još bolje naučim srpski jezik, upoznam naš narod, kulturu i mentalitet. A tu je i Nadežda, moja devojka. Zajedno smo godinu dana, stvarno smo se tako dobro uklopili... Ceo život sam želeo da vidim i osetim taj beogradski način života, ranije to nikad nisam mogao, uvek sam dolazio nakratko, i to samo radi takmičenja i priprema. Sada bih da to malo bude drugačije.

U maju ste diplomirali političku ekonomiju na „Berkliju“, da li ćete to obrazovanje upotrebiti u Beogradu?
- Tačno je da bih voleo da radim, ali ne nešto što će biti početak moje druge karijere. Neću tražiti posao iz struke, nego nešto drugo, u vezi sa sportom. U tome se najbolje snalazim, to je nešto što volim, a u dogovoru sa Olimpijskim komitetom Srbije radiću nešto iz te oblasti i biće mi drago ako mogu da im pomognem.

Plivanje je u SAD vrlo popularno, ali vaš dve godine mlađi brat se odlučio za košarku, što je nekad bio najbolji srpski proizvod.
- Danijel završava Univerzitet „San Francisko“, koji se takmiči u Američkoj prvoj diviziji. Pre dve godine je izabran u petorku lige, a prošle je bio najbolji trojkaš, tako da mu ne ide loše. Košarka na srednjoškolskom nivou je veoma popularna i posećena, ali tek univerzitetska, to ne možete da zamislite. Sećam se anegdote kako mu je nestao šorts iz svlačionice sa njegovim brojem 41. Nismo mogli ni da pretpostavimo zašto je to neko uradio, a onda je Danijel tog momka tri-četiri dana kasnije video na ulici kako igra basket u njegovom šortsu. Eto, nekom je bilo važno da ima nešto njegovo, od svog idola.

Vi ste član Partizana, hoćete li ga dovesti da igra za vaš klub?
- Ha, ha, ha. Voleo bih da dođe i da pokuša u Srbiji da ga vide naši treneri. Naravno, i on navija za Partizan, a tu ljubav nam je preneo otac Duško.

Upravo on je i zaslužan za vaš život u Americi?
- Tako je. Ustvari, on je najpre 1981. emigrirao u Kanadu. Tamo je radio neko vreme, zaradio novac i doselio se u Kaliforniju, gde je investirao u mašinstvo. On se bavi proizvodnjom delova za avione, čak je i JAT sarađivao s njim i uzimao neke delove.

To znači da bi „Jat“ neku svoju letelicu mogao da nazove vašim imenom?
- Da, da, boing Čavić (smeh).

Dok vam stigne avion, vozićete se automobilom, kojim?
- Za sada ga nemam. Ali ja sam veliki čovek, mislim da bi mi najviše odgovarao neki džip.

Inače, Čavići su iz Bosne?
- Moj otac je iz okoline Banjaluke, a majka Ljilja je iz Rume.
U Republici Srpskoj sam bio dva puta i bilo mi je jako lepo. Većina rođaka sa očeve strane živi u Beogradu, a dosta sam vremena proveo na Bežanijskoj kosi. Međutim, kako sam počinjao sa ozbiljnijim radom i treninzima, morao sam biti bliže centru. Tako sam često s prijateljima iznajmljivao stan ili hotel, što uopšte nije lako. Svake nedelje druga soba, drugi krevet... Živim iz kofera.

Situacija bi mogla uskoro da se promeni, kada vam na račun stignu državne premije od medalja sa velikih takmičenja?
- Voleo bih da završim stambeno pitanje, ne da mi se pokloni, nego da ga kupim. Bilo bi lepo da mi Srbija da neku zahvalnicu, jer ja stvarno nikad nisam ništa tražio.
U Pekingu treća Olimpijada
Milorad Čavić će se u Pekingu takmičiti na svojim trećim olimpijskom takmičenjima. Olimpijac je bio i u 16. godini u Sidneju (diskvalifikovan zbog pola metra dužeg ronjenja), potom i u Atini četiri godine kasnije (polufinale na 100 metara delfin). A očekuje se da u Pekingu dostigne maksimum i osvoji jednu od medalja.

Rekordi padali u desetoj godini
Milorad Čavić je počeo s plivanjem kada je imao devet godina, a 1994. je postao član Partizana.
- Najpre je moj drug počeo s treninzima, video sam ga kako on pliva i probao sam. Onda sam u desetoj godini oborio dva rekorda Kalifornije, a naredne godine još tri. Potom su padali i srpski rekordi - priča Milorad.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #9 poslato: 10.03.2008. 16:06:01 »

BLIC


Davor Novović, plivački maratonac i Ginisov rekorder

Otplivaću do Atine po novi rekord


Plivački maratonac Davor Novović više od dva meseca se priprema u Beogradu kako bi još jednom ušao u Ginisovu knjigu rekorda.

Izdržljivi momak, koji je preplivao Jadransko more između Petrovca i Barija, rešio je da ovog leta napadne relaciju dugu 1.450 kilometara između Herceg Novog i Atine. Dosadašnji rekord je u rukama hrvatskog plivača Veljka Rogošića.
- Tri godine se intenzivno pripremam za taj maraton, a veoma sam ponosan jer sam u tom vremenu uspeo da preplivam Lamanš i to iz prvog pokušaja - kaže Novović.
Njegove ambicije neće se završiti u Atini.
- Slovenac Martin Strel je preplivao Amazon od izvora do ušća. Reku dugu 5.265 kilometara Strel je preplivao za 66 dana. Odlučio sam da posle Atine i ja napadnem Amazon i siguran sam da mogu da ga preplivam za 50 dana.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #10 poslato: 19.03.2008. 14:14:26 »

BLIC


EP: Čavić do finala evropskim rekordom!



Najbolji srpski plivač Milorad Čavić postavio je novi evropski rekord na 50 metara delfin vremenom 23,25 sekundi i tim rezultatom se plasirao u finale Evropskog prvenstva u Ajndhovenu.

Čavić je popravio evropski rekord za 13 stotinki, a držao ga je Ukrajinac Sergej Breus (SP Montreal 2005), koji je današnju trku završio kao drugi.
Čavić je jutros u kvalifikacijama ostvario najbolje vreme (23,08), a uz njega se u polufinale plasirao i Ivan Lenđer (24,36). Lenđer je imao manje uspeha večeras i vremenom 24,19 je završio kao osmi.

Ranije danas srpski plivač Mladen Tepavčević nije uspeo da se plasira u polufinale u trci na 100 metara prsno. Tepavčević je u kvalifikacijama zabeležio vreme od jednog minuta, tri sekunde i devet desetinki, čime je zauzeo 35. mesto u ukupnom plasmanu.

Čavić će za zlato u disciplini 50m delfin plivati sutra od 18 časova u Ajndhovenu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #11 poslato: 20.03.2008. 14:15:25 »

BLIC


Doneću medalju i sa Olimpijade


Najbolji srpski plivač svih vremena, Milorad Čavić, osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu, nakon što je večeras oborio svoj evropski rekord i trku na 50 metara leptir stilom u olimpijskom bazenu isplivao za 23,11. Čavić je tako za 14 stotinki oborio evropski rekord, koji je dan ranije postavio u polufinalnoj trci na Šampionatu Starog kontinenta.

Istovremeno, srpski plivač trenutno ima drugi rezultat planete svih vremena, jer je za samo stotinku isplivao brže vreme od onog koje je Amerikanac Ijan Kroker (23,12) imao na Svetskom prvenstvu u Montrealu 2005. Zbog ovog rezultata mnogi očekuju da Čavić obori i svetski rekord Južnoamerikanca Rolanda Šumana postavljen pre tri godine u Montrealu (22,96). Na taj način specijalista za kraće deonice i dvostruki šampion sa EP u Debrecinu nastavio je sa uspesima, jer po prvi put u karijeri isplivao je evropski rekord u velikom bazenu. To daje nadu u medalju na Olimpijskim igrama na 100 metara leptir (trka na 50 metara nije u olimpijskom programu), jer će se za zlato boriti višestruki američki šampioni Majkl Felps i Ijan Kroker.
- Milorad je veoma zadovoljan. Ali, iskreno, mi smo i očekivali ovakav razvoj situacije, jer smo se za to prethodnih meseci vredno pripremali. Naravno da još ima mesta za napredak i sigurno je da se ovim rezultatom nećemo zadovoljiti. Sledeći i primarni cilj u 2008. jesu Olimpijske igre u Pekingu - kaže za „Blic“ Petar Popović, trener srpskog reprezentativca.

Dvojac završio takmičenje
Od ostalih naših reprezentativaca, Miroslava Najdanovski i Radovan Siljevski i pored novih ličnih rekorda završili su takmičenje u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Miroslava je na 100 metara slobodno ostvarila 26. vreme (56,57 sekundi), što nije bilo dovoljno da se plasira u polufinale. Siljevski je 200 metara slobodnim stilom preplivao za 01:51,34, što je 33. mesto na takmičenju u Ajndhovenu
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #12 poslato: 21.03.2008. 14:59:40 »

B 92


LEN: Odluka o Čaviću u petak


Disciplinska komisija Evropske plivačke federacije odložila je donošenje odluke u slučaju Milorada Čavića za petak ujutro. Srpski plivač suočen je sa disciplinskim postupkom nakon što je optužen od strane predsednika Organizacionog odbora Erika van Heijningena za "politizaciju" ceremonije dodele medalja na EP u Ajndhovenu, na kojoj se pojavio noseći majicu sa natpisom 'Kosovo je Srbija'.

Čavić, koji je tom prilikom slavio osvajanje 'zlata' i obaranje evropskog rekorda u trci na 50 metara delfin stilom, izjavio je da nikog nije želeo da provocira, već da je tim gestom samo želeo da pruži podršku sopstvenom narodu.

Sastanak Disciplinske komisije LEN-a završen je oko 23:00 sata, a odluka o kompletnom slučaju odložena je za petak ujutro, jer će komisija zbog kontradiktornosti u izjavama obe strane morati ponovo da pregleda sve dokaze, saznaje B92 iz ambasade Republike Srbije u Holandiji.

Čavić je u sredu osvojio zlatnu medalju u disciplini 50 metara delfin stilom, oborivši u isto vreme evropski rekord, sa vremenom od 23 sekunde i 11 stotinki.

Čavić koji je rođen i živi u SAD, ali pliva za Srbiju, rekao je da nikome nije želeo da nanese zlo.

"Nisam želeo nikoga da provociram. Nisam želeo da isprovociram nasilje. Moju zemlju rasparčavaju i želeo sam da dam podršku sopstvenom narodu", rekao je Čavić, najveća nada srpskog plivanja na Olimpijskim Igrama u Pekingu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #13 poslato: 21.03.2008. 18:02:19 »

B 92


EP: Milorad Čavić suspendovan!

Srpski plivač Milorad Čavić suspendovan je sa Evropskog prvenstva u Ajndhovenu zbog nošenja majice sa natpisom "Kosovo je Srbija" na ceremoniji dodele medalja. Disciplinska komisija LEN odlučila je da je majica koju je nosio šampion na 50 metara delfin i novi evropski rekorder "sadržala političku poruku" što je kršenje pravila te organizacije.

"Odlučili smo da suspendujemo gospodina Milorada Čavića sa prvenstva", piše u saopštenju disciplinske komosije.

Srpska plivačka organizacija kažnjena je sa sedam hiljada evra.

Čavić je trebalo da nastupi na 100 metara slobodno i 100 metara delfin. Iako neće imati pravo nastupa, odlučeno je da mu zlatna medalja neće biti oduzeta.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #14 poslato: 22.03.2008. 14:39:43 »

B 92



Popović: "Skandalozna odluka"

Milorad Čavić neće moći da nastavi takmičenje u Ajndhovenu. Disciplinska komisija LEN odličila je da ga suspednuje zbog kršenja pravila o isticanju političkih stavova. Čavić je trebalo da nastupi na 100 metara slobodno i 100 metara delfin. Iako neće imati pravo nastupa, odlučeno je da mu zlatna medalja neće biti oduzeta. Čavićev trener i menadžer Petar Popović u izjavi za B92 kaže da niko tu odluku nije očekivao.

"Zaista smo svi iznenađeni odlukom discilinske komisije LEN. Svi smo u šoku, ali je sigurno najteže Miloradu, kome je zabranjeno da se dalje takmiči i da pokaže svoju dominaciju. Videćemo šta dalje, ali protiv ove odluke nemamo pravo žalbe i za Čavića je to takmičenje završeno", izjavio je Popović.

U objašnjenu komisije LEN piše da je Čavić istakao svoj politički stav, što nije dozvoljeno po pravilniku tog tela.

"Odluka komisije LEN je apsolutno politička, a ne Miloradova. On je izrazio svoje lično uverenje i stav prema situaciji u našoj zemlji, a njihova odluka je politička i pokazuje koja je njihova poruka", dodao je Popović.

Sportski direktor Plivačkog saveza Srbije Mladen Kapor prisustvovao je saslušanju.

"Mi smo predstavili naše viđenje situacije pošto su u zahtevu za pokretanje postupka, po našem mišljenju kao i po nekim objektivnim činjenicama koje je lako proveriti, bile iznete pogrešne činjenice na kojima se kasnije zasnivao zahtev za pokretanje postupka. Nakon saslušanja stranke su bile otpuštenje i donela se odluka za koju ne postoji pravo žalbe u tom trenutku i koja je primenjiva istog momenta. Posle toga idu saopštenja za novinare akreditovane ovde i na zvaničnom sajtu svetske plivačke federacije. Tek kasnije, što je relativan pojam, ide objašnjenje zašto i kako je doneta odluka koja je doneta".

U našem timu još ne znaju kako će se boriti protiv ovakvih odluka.

"Jedini vid borbe protiv je ono što Milorad radi, obaranje rekorda i osvajanje medalja. Izgleda da to ništa ne znači, oni su našli način da ga onemoguće. To je ova suspenzija, a Milorad je svoju apsolutnu superiornost pokazao. U ovom trenutku još ne znam kako ćemo se boriti protiv ovakvih skandaloznih odluka".

Čavić je oš ranije izborio plasman na Olimpijske igre u Pekingu.

"Iskreno se nadam da ovo neće imati veze sa učešćem Čavića na Olimpijskim igrama. Ovo je ipak odluka evropske federacije, svetska organizacija nema veze sa tim slučajem. Odluka važi samo za ovo takmičenje. Nisu mu oduzeli ni rekord ni medalju, jer je odluka doneta posle trke. Ono što me zbunjuje je da u pravilniku piše da je prva sankcija opomena. Bilo bi dovoljno da su to učinili. Očito da je neko imao neku drugu viziju i potrebu da to učini", rekao je Popović za B92.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #15 poslato: 23.03.2008. 15:05:28 »

BLIC



Evropski šampion u plivanju sinoć doputovao u Beograd

Milorad Čavić: Ja verujem u Srbiju


Najbolji srpski plivač svih vremena, Milorad Čavić, stigao je u Beograd. Zlatni leptir iz Ajndhovena pre vremana se vratio sa Evropskog prvenstva, pošto je suspendovan sa daljeg takmičenja od strane Evropske plivačke federacije zato što je nosio majicu sa natpisom „Kosovo je Srbija“, iako je šampionske ambicije gajio u još dve discipline, 100 metar delfin i 100 metara slobodno.

Iako vidno razočaran zbog epiloga kontinentalnog šampionata, Čavić je ostao optimista i čvrsto rešen da sve nedaće koje su ga zadesile naplati na Olimpijskim igrama u Pekingu ovog leta.
- Presrećan sam što sam ovako dočekan u Beogradu. Ja nisam samo sportista već i ambasador Srbije. Mnogi su mislili da je onaj moj potez iz Ajndhovena politički motivisan, a ja vas uveravam da to nije istina. Dokle god sam u poziciji da na bilo koji način utičem na ljude, ja to moram da uradim. Znam kako se živi u Srbiji i ovo je samo mali doprinos našem narodu koji se nalazi u teškoj situaciji. Ono što je stajalo na majici, zna ceo srpski narod i bolje preneti poruku Evropi i svetu ne može biti od postavljanja evropskog rekorda - bile su prve reči Čavić po sletanju na beogradski aerodrom „Nikola Tesla“.

Iako rigorozna i nepravedna odluka LEN-a, Čavić je bio svestan rizika koji preuzima oblačenjem (ne) sporne majice.
- Bilo mi je jasno da može doći do eventualnih posledica, ali morao sam svima da prenesem tu pozitivnu energiju. Srbijo, moramo da budemo zajedno, samo zajedno smo jaki i samo zajedno možemo da idemo napred i da pobedimo - uzbuđeno je konstatovao Čavić.
Ma kako to zvučalo, kazna za srpskog plivača mogla je biti još drastičnija.
- Naravno da sam veoma razočaran činjenicom da nisam mogao da nastavim da se takmičim, ali s druge strane, dobra stvar je što suspenzija ističe u ponedeljak, a mogla je biti još drastičnija, i da ću se od tog trenutka potpuno okrenuti narednim takmičenjima, a pre svega pripremama za Olimpijske igre.

Ostvarenim rezultatom i svim onim što je posle toga usledilo, stavilo je Čavića u epicentar zbivanja u Ajndhovenu.
- Moram priznati da sam se malo neprijatno osećao jer su me svi čudno gledali. Ne znam da li su mislili pozitivno ili negativno o meni. Jedno je sigurno, ne bi trebalo to ponoviti do završetka Olimpijskih igara u Pekingu - uz osmeh je konstatovao Čavić.
Srpski plivač dodao je da mu je vrlo žao zbog suspenzije, pošto nije mogao da pokuša da osvoji medalju i na 100 metara delfin.
- Šta da radim, mogu samo da idem dalje, da se spreman za Olimpijske igre, pošto verujem da je realno da se tamo okitim medaljom - naveo je Čavić, koji je ideju da obuče spornu majicu dobio pre dve nedelje od svoje devojke iz Beograda.
Nakon što je na Aerodromu „Nikola Tesla“ imao spontani doček navijača, prijatelja, novinara i poštovalaca, Milorad Čavić je pod policijskom pratnjom napustio Surčin. Specijalnim automobilom Vlade Srbije direktno se zaputio u kabinet premijera Vojislava Koštunice koji ga je sinoć primio. I predsednik Srbije Boris Tadić, najavio je sastanak sa Miloradom, on će ga primiti sutra, dok je nakon toga dogovoren susret evropskog rekordera sa ministarkom sporta i omladine Snežanom Samardžić-Marković

Koštunica poslao avion u Holandiju po Čavića
Evropski prvak i rekorder u plivanju Milorad Čavić stigao je sinoć u Beograd avionom Vlade Srbije, koji je po njega poslao premijer Vojislav Koštunica. Čavić, novi srpski sportski heroj, diskvalifikovan je sa Evropskog prvenstva u Ajndhovenu jer je nosio majicu sa natpisom „Kosovo je Srbija“, što je LEN protumačio političkim angažmanom.
- Trebalo je da se vratimo iz Holandije redovnom linijom iz Diseldorfa, ali u petak veče su nam javili da će po nas doći avion Vlade Srbije. Bili smo veoma iznenađeni, ali i dirnuti gestom premijera.

Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #16 poslato: 25.03.2008. 23:23:10 »

B 92


Udruženje banaka Srbije uz Čavića



Najbolji srpski plivač Milorad Čavić, osvajač zlatne medalje na EP u Ajndhovenu, potpisao je danas sa Udruženjem banaka Srbije ugovor o finansiranju njegovih priprema za Olimpijske igre u Pekingu, u iznosu od 3.000 evra mesečno. Direktor UBS Veroljub Dugalić istakao je da je stipendija za Čavića, koji je od strane Evropske plivačke federacije suspendovan jer je na ceremoniji proglašenja pobednika u Ajndhovenu nosio majicu sa natpisom "Kosovo je Srbija", pre svega "nagrada za ogroman sportski uspeh".

"Čavić je osvojio naša srca i njegov gest se ne može platiti nikakvim novcem! Ovim činom mi nagrađujemo samo njegov sportski uspeh", precizirao je Dugalić u sedištu UBS.

Evropski rekorder je naglasio da mu je ova podrška veoma značajna jer su, kako je dodao, predstavnici UBS bili uz njega i u trenucima kada mu je bilo najteže.

"Prošle godine u avgustu prvi su mi pritekli u pomoć, a i tokom šampionata u Ajhndhovenu bili su uz mene, dajući mi punu podršku", istakao je naš rekorder.

Čavić je precizirao da priprema za Igre u Pekingu počinje sledeće nedelje, odmah nakon povratka na Floridu.

"Prvo takmičenje na kojem ću nastupiti biće miting u Rio de Žaneiru 15. maja, a potom je u planu miting na Islandu krajem maja. Sredinom juna nameravam da učestvujem na Otvorenom prvenstvu Francuske, a 22. juna nastupiću na mitingu u Beogradu", zaključio je Čavić.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #17 poslato: 29.03.2008. 14:05:04 »

BLIC


EPS dodelio Čaviću 40.000 dolara za pripreme


Elektroprivreda Srbije (EPS) dodelila je danas najboljem srpskom plivaču Miloradu Čaviću sredstva u iznosu od 40.000 dolara, u cilju što uspešnijih priprema za Olimpijske igre u Pekingu.

Generalni direktor EPS-a Vladimir Djurđević poručio je da je želja svih da talentovani plivač, vlasnik evropskog rekorda na 50 metara delfin stilom, bude "uzor mladim generacijama".
"Odlučili smo da Čaviću pomognemo i obezbedimo mu najbolje uslove u toku priprema za Igre, kako bi na najvećoj i najznačajnijoj svetskoj sportskoj smotri zastava Srbije bila podignuta na najviši jarbol", naveo je Djurđević na svečanosti u sedištu EPS-a.

Uručivši donaciju predsednik Upravnog odbora EPS-a Petar Knežević ocenio je da je Čavić "na delu pokazao kako se stvara šampion".
"Tokom studija na Berkliju, izuzetno cenjenom fakultetu u svetu, trenirao je plivanje i uspeo svojoj zemlji da donese medalju i rekord", dodao je Knežević.

Evropski šampion i rekorder iz Ajndhovena zahvalio se na donaciji i obećao da će na predstojećim Igrama "opravdati poverenje".
"Sredstva koja ste mi poklonili omogući će mi da u Pekingu zaista budem pravi junak svoje zemlje", zaključio je Čavić.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #18 poslato: 20.06.2008. 14:56:39 »

B 92



Čavić u Beogradu pliva za Lenđera



Najbolji plivač Srbije Milorad Čavić učestvovaće na Internacionalnom plivačkom mitingu "Beogradski pobednik 2008" koji se održava 21. i 22. juna na bazenu "Tašmajdan", saopštili su organizatori. Čavić, koji je pre dva dana doputovao u Beograd, plivaće 100 m delfin i 100 m slobodno. "Veliko mi je zadovoljstvo što ću posle tri, četiri godine ponovo plivati u Beogradu. Došao sam da podržim Ivana Lenđera da ispliva olimpijsku normu i da sa 18 godina učestvuje na Olimpijskim igrama", rekao je Čavić.

Čaviž kaže da je trenutno u "punom treningu" i nije u najboljoj formi.

"Nikada nisam bolje trenirao. Još dve nedelje ću trenirati u visokom tempu, a onda ću smanjivati intenzitet pet nedelja pre takmičenja. Do Olimpijskih igara učestvovaću na plivačkom mitingu u Italiji, na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u Dubrovniku i na takmičenju u Sloveniji", rekao je Čavić.

On je dodao da će se vratiti u Beograd 23. jula i da će sa reprezentacijom Srbije 27. jula otputovati u Peking.

Na plivačkom mitingu "Beogradski pobednik 2008" učestvovaće 219 takmičara iz sedam država – Danske, Italije, Luksemburga, BiH, Makedonije, Slovenije i Srbije.

Takmičenje će biti jedna od poslednjih prilika da se ispuni olimpijska norma za Peking, kao i za mlađe plivače da se plasiraju na juniorsko Evropsko prvenstvo, koje će se za 10 dana održati u Beogradu.

Finalna takmičenja počinju u subotu i nedelju u 18 sati na bazenu "Tašmajdan".
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #19 poslato: 22.06.2008. 15:17:24 »



Najbolji srpski plivač Milorad Čavić premašio je danas državni rekord na 100 m delfin, pošto je na mitingu "Beogradski pobednik" stigao na cilj posle 51 sekunde i 65 stotinki.

Drugo mesto zauzeo je zemljak Ivan Lenđer sa rezultatom 52 sekunde i 98 stotinki, što, međutim, nije dovoljno za olimpijsku normu za Peking.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #20 poslato: 23.06.2008. 13:52:07 »

Reprezentativac Srbije Ivan Lenđer postavio je  nacionalni juniorski rekord na 50 metara leptir stilom na plivačkom mitingu Trofej Beograda.

Lenđer je deonicu isplivao za 24,15 sekundi. Plivačica Tijana Vukanović postavila je nacionalni rekord za devojke do 16 godina na 50 metara delfin sa 28,76 sekundi.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #21 poslato: 12.07.2008. 14:37:03 »

Reprezentativac Srbije Ivan Lenđer plasirao se u finalnu trku u disciplini 50 m delfin, na Juniorskom šampionatu u Montereju.

Posle osvajanja srebrne medalje i ispunjavanja Olimpijske norme na 100 metara delfin, Ivan Lenđer napravio je još jedan podvig isplivavši u kvalifikacijama 50 m za 24.12 i završivši ispred dvojice osvajača medalja na 100 m, Novozelanđanina Bela i Amerikanca Filipsa. U večernjem programu Lenđer je plivao 23.98, brži je bio Bel ali je jasno da će se Zrenjaninac i u subotu boriti za medalju.

Finale u disciplini 50 metara delfin stilom zakazano je za subotu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #22 poslato: 13.07.2008. 15:01:14 »

b 92




SP: Novo srebro za Ivana Lenđera



Plivač iz Srbije Ivan Lenđer osvojio je i drugu srebrnu medalju na SP za juniore, na 50 metara delfin stilom.

Lenđer, koji je u meksičkom Montereju bio drugi na dvostruko dužoj deonici preplivao je 50 metara za 23 sekunde i 97 stotih i zaostao za pobednikom, Novozelanđaninom Danijelom Belom za 28 stotinki. Belorus Pavel Sankovič uspeo je da promeni redosled na pobedničkom postolju osvajanjem trećeg mesta (24.26), a 'bronzani' na 100 metara, Amerikanac Timoti Filips bio je četvrti.

Disciplina 50 metara delfin stilom nije olimpijska a Lenđer je osvajanjem druge srebrne medalje na šampionatu pokazao da je u Meksiko stigao sjajno pripremljen.

Šampionat sveta završava se u nedelju, a poslednjeg dana prvenstva priliku za osvajanje još jedne medalje imaće i Čaba Silađi.
Sačuvana
batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #23 poslato: 14.07.2008. 04:43:21 »

Juce sam na bazenu u Pozegi imala priliku da gledam takmicenje u plivanju. Zene i muskarci na 50m i 100m, i muskarci na 800m.
Stvarno je fenomenalno videti da ima toliko mladih i dece od mozda 8god. da su tako dobri i da se toliko trude.
Fenomenalan sport. Najveci broj ucesnika je iz Cajetine ( valjda blizina Zlatibora, gde se treninzi odrzavaju je presudna), potom iz Pozege( opet i oni imaju bazen), mali broj iz Uzica i u velikom broju Sjenica, Nova Varos...
Bilo mi je zadovoljstvo da ih gledam i drago mi je da se i taj sport razvija u nasem kraju smile
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
Iwan88
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 18


« Odgovor #24 poslato: 16.07.2008. 00:11:17 »

45. MOSI igre su ove godine održane u Novoj Varoši od 8. do 13. jula. Takmičenje u plivanju je bilo u Požezi 12. jula. Najbrojnije plivačke ekipe su bile iz Čajetine, Užica i Požege.


U ženskoj konkurenciji najviše medalja osvojile su plivačice Čajetine. U disciplinama 50 i 100 kraul prva mesta je osvojila Gorana Goranić (1987) iz Požege, drugo Kristina Despić (1996) iz Čajetine a treće Tamara Udovičić (1996), takođe iz Čajetine. Na 200 kraul prva je bila Tamara Udovičić (1996) iz Čajetine, druga Katarina Božović (1996) iz Čajetine a treća Marija Nikolić (1995) iz Užica. U štefeti 4x50 kraul prvo mesto osvojila je štafeta Čajetine u sastavu Tamara Udovičić, Kristina Despić, Katarina Božović i Slavica Bogdanović, druga je bila Požega a treće mesto su zauzele plivačice iz Užica.

U muškoj konkurenciji najviše medalja su osvoili plivači Užica. U disciplini 50 kraul prvo mesto je osvojio Milojko Ristović (1987) iz Požege, drugo Ninoslav Andrić (1990) iz Užica a treće Branko Bursać (1986) iz Čajetine. Na 100 kraul prvo mesto je osvojio Milojko Ristović (1987) iz Požege, drugo Ninoslav Andrić (1990) iz Užica a treće  Mihajlo Mitrović (1991) iz Užica. Na 200 kraul prvo mesto osvojio je Ninoslav Andrić (1990) iz Užica, drugo Mihajlo Mitrović (1991) iz Užica a treće Bojan Aganović (1994) iz Požege.
Na 800 kraul prvi je bio Ninoslav Andrić (1990) iz Užica, drugi Milojko Ristović (1987) iz Požege, a treći Bojan Aganović (1994) iz Požege.
U štafeti 4x50 kraul prvo mesto je osvojila ekipa Užica u sastavu Ninoslav Andrić, Predrag Pantelić, Ivan Tešić i Mihajlo Mitrović, drugi su bili plivači Čajetine a treći Požežani.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.425 sekundi sa 36 upita.