Autor Tema: Prvenstvo Srbije - odbojkašice  (Pročitano 7000 puta)
Poruke: 3321

« poslato: 21.10.2007. 02:45:48 »

B 92

Jedinstvo - Zvezda na startu lige

Šampionat Srbije za odbojkašice, još jednom pod nazivom Wiener liga, počinje večeras. Priliku da otvore prvenstvo imaće, po tradiciji, šampionke: Poštar 064 gostuje u Lazarevcu od 19 časova. Već sat vremena kasnijue publika će uživati u prvom istinskom spektaklu sezone – duelu Jedintva i Crvene zvezde u užičkom Velikom parku.

U toj utakmici nastupiće tri reprezentativke Srbije koje su na Evropskom prvenstvu u Belgiji i Luksemburgu osvojile srerbrnu medalju – Jovana Vesović i Suzana Ćebić za Jedinstvo, a Ivana Isailović za Crvenu zvezdu.

Četvrta reprezentativka iz domaćeg prvenstva je Jasna Majstorović iz Poštara 064, koja je tokom letnje pauze ostala bez podrške Jovane Brakočević i Marije Pavlović.

Ekipe su se u letnjoj pauzi znatno promenile, a najveće promene doživeo je pančevački Dinamo. Predvođene Miloradom Kijcem Pančevke će, sa deset novih igračica u sastavu, biti kandidatkinje čak i za titulu.

Kao i u prethodnim sezonama, borba za titulu očekuje se od Poštara i Zvezde, a ključnu promenu predstavlja mnogo slabija postava Jedinstva, koje ove sezone niko ne svrstava u favorite.

Prvo kolo (subota):
Lazarevac – Poštar 064 (19h)
TENT Obrenovac – Radnički NIS Petrol (20h)
*****

« Odgovor #1 poslato: 21.10.2007. 15:12:23 »

Počela Superliga odbojkašica

Odbojkašice Crvene zvezde pobedile su ekipu Jedinstva u Užicu 3:1 (25:23, 20:25, 25:16, 25:18), u derbiju prvog kola Superlige. U ostalim mečevima prvog kola sve gostujuće ekipe zabležile su maksimalne pobede. Ekipa Dinama iz Pančeva slavila je na gostovanju Kleku, Poštar u Lazarevcu, a Radnički iz Niša protiv Tenta.

Odbojkašice Zvezde i Jedinstva igrale su izjednačen meč samo u prva dva seta. Zvezda je dobila prvi, Jedinstvo drugi, a nakon toga je ekipa Ratka Pavličevića potpuno nadigrala svoje protivnice.

*****

« Odgovor #2 poslato: 16.12.2007. 14:46:18 »

B 92

Pobede "Poštarki" i Pančevki

Odbojkašice Poštara 064 pobedile su Radnički NIS Petrol 3:1 (21:25, 25:18, 26:24, 25:20), u devetom kolu Viner Štediše lige. U ostalim duelima devetog kola igranim u subotu, Dinamo iz Pančeva pobedio je Jedinstvo u Užicu 3:1 (25:19, 25:13, 23:25, 25:14), a Tent je slavio protiv Klek Banata u gostima 3:2 (17:25, 25:18, 19:25, 25:23, 12:15). U nedelju se igra poslednji meč kola, a sastaju se Lazarevac i Crvena zvezda.

„Poštarke“ su ostvarile i sedmi trijumf u isto toliko duela. Aktuelne šampionke pobedile su Radnički iako su izgubile prvi set. Duraković, Majstorović i Fer bile osvojile su većinu poena za domaćina, a u ekipi Radničkog najbolje su bile Dinić i Tešanović.

U duelu u Užicu, Pančevke su pobedile sedmi put, i tako ostale najozbiljniji konkurent Poštaru u borbi za titulu. Sa druge strane, Jedinstvu je ovo bio deveti uzastopni poraz, i Užičanke će se do kraja boriti za opstanak u ligi.

Poruke: 1473

« Odgovor #3 poslato: 18.12.2007. 03:28:25 »

Crno. Cheesy
Skoro kad sam imala tekmu u Panchevu,ostala sam da odgledam utakmicu Jedinstva i Dinama,a i tamo su izgubile.Ne mogu da verujem da su zadnje,al` se nadam da ce se situacija popraviti...

we only come out at night

« Odgovor #4 poslato: 18.12.2007. 03:44:29 »

da predpostavim da je posredi problem sa parama? sokantno, borba za opstanak u ligi pa to je jezivo...

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: 18.12.2007. 22:26:44 »

Ne mogu da verujem da se ovo dogadja sa klubom!    sad1   sad1
Sačuvana
Ser Boki
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150

« Odgovor #6 poslato: 18.12.2007. 23:11:42 »

Ау, невероватно. Ко би рекао, после толико година доминације. Стварно штета.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #7 poslato: 19.12.2007. 15:18:07 »

B 92

Pobeda Radničkog u Užicu

Radnički NIS Petrol je ostvario pobedu na gostovanju u Užicu, u zaostalom meču petog kola Viner Štetiše Superlige. Beograđanke su imale veliku prednost posle dva seta i tada se činilo da će lako izaći na kraj sa ekipom koju sa klupe predvodi Mirko Ristić. Jedinstvo se nije predavalo i posle četiri seta rezultat je bio izjednačen. U taj-breku su više sreće i koncentracije imale Beograđanke, koje su osvojile dva boda, dok je Užičankama ostao bod.

U prvom setu gošće su potvrdile da su trenutno u mnogo boljoj formi, pa su došle do startne prednosti, 25:19. Domaće odbojkašice su u drugom setu pružile jači otpor, ali se ispostavilo da je i to bilo nedovoljno za izjednačenje. I ovaj set je pripao Radničkom, 25:23. U trećem periodu Jedinstvo je potpuno dominiralo, pa su Užičanke uspele da se vrate u meč, 25:13. Domaće odbojkašice su dobile i naredni set rezultatom 25:18. Međutim nisu imalče snage za potpuni preokret.

*****

« Odgovor #8 poslato: 24.12.2007. 14:59:16 »

B 92

Zvezda bolja od Poštara posle drame

Odbojkašice Crvene zvezde pobedile su ekipu Poštara 064 rezultatom 3:2 (24:26, 25:22, 25:13, 19:25, 15:11), u velikom derbiji desetog kola Wienerlige. Pobedom nad šampionkama Zvezda je sačuvala niz pobeda, kojih je sada sedam, uz tri neodigrana meča u ligi. Na vrhu tabele sada je takođe neporaženi Dinamo, slede Poštar i Zvezda. Vodeće dve ekipe imaju po dva meča zaostatka, a Zvezda tri.

Na startu meča bolje su počele gošće. Poštar 064 je bio u konstantnoj prednosti, a Crvena zvezda je u samoj završnici uspela da stigne do izjednačenja (24:24). Ipak, čvršćih nerava su bile izabranice Darka Zakoča, pa je Poštar prvi set rešio u svoju korist - 26:24.

Drugačija slika je viđena u drugom periodu. Ovoga puta su bolje bile domaće odbojkašice, koje su zasluženo stigle do izjednačenja. U trećem setu je viđena apsolutna dominacija „crveno–belih”, koje su aktuelnog šampiona zaustavile na samo trinaest osvojenih poena.

Ipak, tada se razigrala Amadea Duraković, novopečena reprezentativka Srbije, koja je bila i najbolji poenter ovog meča. Upravo zahvaljujući Durakovićevoj, devojci koja je rođena u Pljevljima, Poštar 064 se vratio u igru i stigao do taj–breka.

U odlučujućem periodu gošće su na startu stekle i tri poena viška (4:1), ali je tada trener domaćih Ratko Pavličević načinio pravi potez, u igru je vratio Martu Drpu, koja je zamenila Ivanu Nešović. Drpa, korektor Crvene zvezde, do kraja meča je izrasla u junaka derbi meča u „Šumicama”.

Domaće su ubrzo stigle do izjednačenja (7:7), a sav posao je bio završen kad su zaustavili Durakovićevu - 15:11.

U ostalim mečevima dvanaestog kola, u subotu je Dinamo Azotara lako izašla na kraj sa ekipom Lazarevca (3:0), Radnički NIS Petrol je savladao Klek-Banat (3:1), dok je TENT u Obrenovcu naneo i deveti poraz užičkom Jedinstvu (3:0).

U prvenstvu sledi pauza, jedanaesto kolo je na programu između 11. i 13. januara 2008. godine, a u međuvremenu će biti odigrani četvrtfinalni dueli Kupa Srbije.

Poštar 064 je već odigrao prvi meč protiv člana Prve lige, Zrenjanina 023 i slavio na svom terenu sa 3:0 (25:18, 25:13, 25:12), a revanš je na programu 25. decembra, takođe u dvorani „Sport Eko”.

U ostalim mečevima sastaju se: Dinamo Azotara - Radnički NIS Petrol, Klek-Banat - Jedinstvo i Lazarevac - Crvena zvezda. Prvi mečevi su na programu 26. decembra, a revanši dva dana kasnije.

*****

« Odgovor #9 poslato: 27.12.2007. 15:07:56 »

B 92

Pančevke bolje od Radničkog

Dinamo Azotara iz Pančeva ostvarila je pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije za odbojkašice. Pančevke su na svom terenu pobedile Radnički NIS Petrol sa 3:1, po setovima 25:18, 25:11, 23:25 I 25:23. Revanš utakmica odigraće se u petak, 28. decembra od 19,30 u dvorani SD Radnički u Beogradu.

Odbojkašice beogradskog Poštara 064 već su prošle u polufinale Kupa Srbije pošto su u dva duela pobedile Zrenjanin sa po 3:0.

Jedinstvo iz Užica i Crvena zvezda ostvarili su pobede na gostovanjima u prvm utakmicama četvrtfinala Kupa Srbije za odbojkašice. Užičanke su u Kleku savladale Klek Banat sa 3:2, po setovima 25:16, 25:21, 22:25, 20:25 i 15:8. Crvena zvezda je pobedila u Lazarevcu istoimeni tim sa 3:0, po setovima 26:24, 25:23 i 25:21. Revanš utakmice će se odigrati u petak, 28. decembra u Užicu (19,30) i Beogradu (19,00).

Plasman u polufinale, odnosno na Finalni turnir Kupa Srbije, izboriće pobednice četvrtfinalnih utakmica. U slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, o plasmanu u polufinale odlučivaće set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, o plasmanu će odlučivati poen količnik.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #10 poslato: 29.12.2007. 14:42:47 »

B 92

I odbojkašice CZ u polufinalu Kupa

Odbojkašice Crvene zvezde, Dinama iz Pančeva i Jedinastva iz Užica plasirale su u polufinale, odnosno na Finalni turnir Kupa Srbije. Zvezda je i u revanš utakmici četvrtfinala savladala Lazarevac, ovoga puta sa 3:1, po setovima 25:20, 25:19, 22:25 i 25:8. Odbojkašice Dinama iz Pančeva poražene su u drugom duelu od Radničkog NIS Petrol sa 3:2 (22:25, 25:18, 25:19, 16:25 i 18:16), ali će igrati u polufinalu zahvaljujući pobedi u Pančevu (3:1).

Najneizvesnije bilo je u duelu Jedinstva i Klek-Banata pošto je set količnik nakon oba meča bio izjednačen – 5:5, ali je u polufinale prošla ekipa Jedinstva zbog boljeg poen količnika. Klek-Banat je u revanšu slavio sa 19:25, 25:17, 25:21, 23:25 i 17:15.

Rezultati i raspored utakmica četvrtfinala Kupa Srbije:

Prve utakmice:
Četvrtak, 20. decembar:
Beograd: Poštar 064 – Zrenjanin 023 3:0 (25:18, 25:13, 25:12)

Sreda, 26. decembar:
Pančevo: Dinamo Azotara – Radnički NIS Petrol 3:1 (25:18, 25:11, 23:25, 25:23)
Klek: Klek Banat – Jedinstvo, Užice 2:3 (16:25, 21:25, 25:22, 25:20, 8:15)
Lazarevac: Lazarevac – Crvena zvezda 0:3 (24:26, 23:25, 21:25)

Druge utakmice:

Utorak, 25. decembar:
Beograd: Poštar 064 – Zrenjanin 023 3:0 (25:10, 25:16, 25:4)

Petak, 28. decembar:
Beograd: Crvena zvezda – Lazarevac 3:1 (25:20, 25:19, 22:25, 25: 8 )
Užice (dvorana Veliki Park): Jedistvo – Klek – Banat 2:3 (19:25, 25:17, 25:21, 23:25, 17:15)
Beograd (dvorana SD Radnički): Radnički NIS Petrol – Dinamo Azotara 3:2 (22:25, 25:18, 25:19, 16:25 i 18:16)

Plasman u polufinale, odnosno na Finalni turnir Kupa Srbije, izboriće pobednici četvrtfinalnih utakmica. U slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, o plasmanu u polufinale odlučivaće set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, o plasmanu će odlučivati poen količnik.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #11 poslato: 03.03.2008. 15:37:51 »

*****

« Odgovor #12 poslato: 17.03.2008. 15:21:26 »

*****

« Odgovor #13 poslato: 06.04.2008. 14:50:30 »

B 92

Poštarke ponovo ubedljive

Odbojkašice Poštara pobedile su Radnički 3:0 (25:16, 25:18, 25:15), u drugoj utakmici polufinala plej-ofa Wiener lige. Poštar vodi 2:0 u seriji, pošto je u prvom meču takođe pobedio bez izgubljenog seta. Ni ovog puta neizvesnosti nije bilo, ali su gošće sa Crvenog krsta bar izbegle bruku iz trećeg seta prvog meča (6 osvojenih poena).

Treći meč je na programu 8. aprila u dvorani SD Radnički, a eventualni četvrti meč 11. aprila u istoj hali.

Ukoliko bude potrebno majstorica će se igrati u sali "Sport Eko" 14. aprila.

U drugoj polufinalnoj seriji Crvena zvezda protiv Dinamo Azotare vodi 2-0.

Naredni meč ove dve ekipe igraće 8. aprila u dvorani "Strelište" u Pančevu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #14 poslato: 20.04.2008. 14:22:04 »

B 92

"Poštarke" povele u finalnoj seriji

Odbojkašice Poštara 064 povele su protiv Crvene zvezde sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa Viner Štetiše Lige, pošto su u prvom susretu slavile sa 3:1, po setovima 18:25, 25:22, 26:24 i 25:18. Drugi susret finalne serije na programu je u sredu, 23. aprila, ponovo u "Sport Eku".

"Crveno-bele" su samo u prvom setu uspele da nametnu svoj ritam. Snažnim servisima, čvrstim blokom i ubojitim kontrama, ekipa Ratka Pavličevića stigla je do vođstva, ali je domaćin brzo uzvratio. “Poštarke” su pojačale servis, napale najslabiju Zvezdinu tačku, prijem i uspele da načine preokret, uz odličnu partiju libera Silvije Popović u odbrani.

Ključni trenutak bio je finiš trećeg seta, kada su "Poštarke", posle drame, slavile sa 26:24. Četvrti set, domaće odbojkašice rutinski su rešile u svoju korist, 25:18.

Meč u dvorani "Sport Eko", odigran pred oko 1,000 gledalaca, trajao je sat i 33 minuta.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #15 poslato: 24.04.2008. 15:12:32 »

BLIC

Poštarke povele sa 2:0 u finalnoj seriji

Odbojkašice beogradskog Poštara 064 savladale su na svom parketu Crvenu zvezdu, sa 3:0, po setovima 25:23, 25:22 i 25:20, i povele sa 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa Viner štediše lige Srbije.

Posle pobede od 3:1 u prvom meču, Poštarke gradskim rivalkama ovog puta nisu prepustile ni jedan set, a drugim trijumfom došle su na korak od osvajanja nove titule. Meč u dvorani "Sport Eko" trajao je 77 minuta.
Finalna serija igra se do tri pobede, pa će aktuelne šampionke imati priliku da odbrane titulu u subotu 26. aprila, kada je na Banjici na programu treći susret. Eventualni četvrti meč igrao bi se 30. aprila, a peti 3. maja.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #16 poslato: 27.04.2008. 15:07:46 »

"Poštarke" pobedile Zvezdu i ponovo postale šampionke

Autor: Tanjug

Odbojkašice beogradskog Poštara 064 osvojile su, treći put za redom, titulu prvakinja Srbije, pošto su večeras u gostima, u trećem meču finalne serije plej ofa, savladale ekipu gradskog rivala Crvene zvezde sa 3:0 (25:15, 25:20, 25:10).

U prethodnim mečevima "poštarke" su pobedile "crveno-bele" sa 3:1 i 3:0.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #17 poslato: 20.12.2008. 19:20:59 »

13.12.2008     Jedinstvo - Klek-Banat   3:0   [(28:26,30:28,25:13)]
    13.12.2008     Tent - Poštar 064   0:3   [(14:25,16:25,17:25)]
    13.12.2008     Dinamo Azotara - Radnički NIS Petrol   3:0   [(25:15,25:23,25:19)]

*****

« Odgovor #18 poslato: 22.12.2008. 15:24:25 »

21.12.2008     Klek-Banat - Spartak Azotara   2:3   [(25:27, 25:20, 25:18, 13:25, 7:15)]
    20.12.2008     Crvena Zvezda - Dinamo Azotara   3:0   [(27:25, 25:23, 25:23)]
    20.12.2008     Radnički NIS Petrol - Tent   0:3   [(18:25, 16:25, 15:25)]
    21.12.2008     Poštar 064 - Jedinstvo   3:0