Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3] 4 5
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Teniska reprezentacija Srbije  (Pročitano 40895 puta)
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #50 poslato: 10.02.2008. 15:39:08 »

B 92




DK Srbija: "Vratili smo se u igru"



Članovi teniske reprezentacije Srbije Novak Djoković i Nenad Zimonjić, kao i selektor Bogdan Obradović, rekli su se da su se pobedom u dublu vratili u meč sa Rusijom u Dejvis kupu, ali su dodali da će "vrlo teško" stići do pobede. Srbija je posle pobede dubla nad Mihailom Južnjim i Dmitrijem Tursunovim od 3:0 (7:6, 7:6, 6:3) smanjila prednost Rusije na 2:1 u osmini finala Svetske grupe Dejvis kupa.

"Čestitam Djokoviću i Zimonjiću na pobedi i tome što su izvukli poslednji atom snage. Pokazali su kakvi su profesionalni i koliko su spremni da se bore za svoju zemlju", rekao je Obradović novinarima u Moskvi.

Rusija je u prva dva meča iskoristila zdravstene probleme protivnika i neigranje najboljih srpskih igrača u singlu - Djokovića i Janka Tipsarevića.

"Najvažnije je da smo osvojili prvi poen. Nadam se da će se Novak do sutra oporaviti za duel sa Nikolajem Davidenkom, a mnogo ću lakše odlučiti ko će na megdan Južnjom. Videćemo da li će Janko biti spreman, ali je i Viktor troicki pokazao da je u odličnoj formi i da je jako motivisan", naveo je Obradović.

Djoković, koji je pred novinare izašao u jakni i sa šalom oko vrata, rekao je da mu je bilo veoma teško da prvi meč posle prošlomesečnog osvajanja Otvorenog prvenstva Australije odigra u dublu.

"Imao sam velike uspone i padove, osetio umor, virus mi je usporio reflekse. Dobro je, ipak, što sam igrao sa Nenadom, koji ima veliko iskustvo u dublu. On je bio lider na terenu i vrlo sam srećan što smo pobedili. Ova pobeda me je mnogo podigla", rekao je Djoković, trenutno treći teniser sveta.

Odlučujći mečevi duela Srbije i Rusije igraće se sutra, a prvi bi trebalo da odigraju Djoković i Davidenko, četvrti teniser sveta.

"Ne mogu da obećam da ću igrati, ne osećam se baš najbolje, ali se svi trudimo da budemo pozitivni...Verujem da će se situacija
popraviti. Znam da neće biti lako protiv Davidenka, posebno ne pred njegovom publikom. On je, takodje, trenutno fizički i psihički spremniji od mene", ocenio je prvi reket Srbije.

Ruske novinare je zanimalo i kako se srpski teniseri leče od virusa, s obzirom da im je većina lekova zabranjena.

"Šljivovica, to je jedna rakija. Vrlo jak alkohol. Obično to pijemo kad nas nešto boli i odmah prodje... Nešto kao vaša votka... Ljudi sa zapada to ne razumeju", našalio se Djoković.

Zimonjić, koji je odmah po završetku meča bio podvrgnut doping kontroli, istakao je da najvažnije je što je srpski dubl meč dobio u tri seta.

"Mogli smo možda i lakše do pobede. Nismo iskoristili sve šanse, ali jesmo kada je bilo najbitnije. Nikako nismo želeli u četvrti set. Zaslužili smo da pobedimo. Želeo sam danas da igram jer sam znao da će Novaku biti lakše", rekao je Zimonjić, koji je sinoć i danas imao temperaturu višu od 38.

Južnji se složio sa ocenom da je Zimonjić doneo prevagu Srbiji.

"Zimonjić u dublu ima mnogo više iskustva od svih nas, a Djoković mu je dobro čuvao ledja", rekao je osmi teniser sveta, koji nije želeo da govori o sutrašnjim mečevima u kojima bi trebalo da igra protiv Troickog.

"Nije sigurno ni da ću igrati. Nije sigurno ni da će Viktor igrati. Dosta će zavisiti i od prvog meča. U svakom slučaju se nadam da ću, ako budem igrao, biti bolji nego u prva dva dana", naveo je.

Tursunov je, sa druge strane, bio mnogo optimističnije raspoložen.

"Obično su igrači vrlo samouvereni posle osvajanja velikih turnira, pogadjaju i ono što inače ne mogu. Očekivali smo da i Djoković bude takav posle pobede na Australijan openu. Videli smo, medjutim, u drugom i trećem setu da mu nedostaje samopouzdanja i igrali ravnopravno. Odlučilo je nekoliko lopti", kazao je Tursunov.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #51 poslato: 11.02.2008. 15:07:14 »

B 92


Pobeda Troickog za konačnih 2:3


Srpski teniser Viktor Troicki pobedio je Dimitrija Tursunova u tri seta – 7:6 (9-7), 4:6, 6:3 – u poslednjem meču prve runde Dejvis kupa. Troicki, koji je 114. na ATP listi, tom pobedom je smanjio ukupni rezultat na konačnih 3:2. Ranije u nedelju Rusija je obezbedila mesto u drugoj rundi, jer je Đoković pri vođstvu 2:1 predao zbog povrede meč Nikolaju Davidenku.

Kada je Đoković zbog bolesti predao meč Nikolaju Davidenku Rusija je stekla nedostižnu prednost, pa je meč Troickog i Tursunova izgubio takmičarsku važnost.

To nije sprečilo srpskog tenisera, koji zauzima 114. poziciju na ATP listi, da pokaže sjajnu igru i dođe do zaclužene pobede.

U prvom setu nijedan od tenisera nije uspeo da oduzme rivalui servis, pa je odlučio taj-brejk, u kojem je Srbin imao više nerava.

Tursunov, koji je trenutno 34. igrač sveta, stekao je u drugom setu brejk prednosti, ali je pri servisu za set, na 5:4, počeo gem veoma loše i došao do 0-40. Ipak, Rus je uspeo da se vrati, osvojio pet uzastopnih poena i set.

U trećem setu Troicki je iod samog početka delovao koncentrisanije, napravio je brejk za 2:0, Tursunov mu je uzvratio, ali je Troicki ponovo uspeo da stekne prednost i rutinski privede meč kraju.

Srbija će u septembru igrati u plej ofu za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa, a protivnika će znati tek posle žreba.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #52 poslato: 12.02.2008. 15:02:48 »

BLIC



Osvojićemo Dejvis kup drugi put

Autor: Z. Kecman

Reprezentacija Srbije vratila se juče iz Moskve, gde je u meču prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa poražena od Rusije sa 3:2. Nenad Zimonjić, Viktor Troicki i Janko Tipsarević trebalo bi da se pojave na turniru na „Gemaksu“, dok će Novak Đoković pokušati da se oporavi za turnir koji je juče počeo u Marseju.

Selektor Bogdan Obradović juče je mirno analizirao sve što se proteklih dana događalo u „Lužnjikiju“.
- Cilj nam je da osvojimo Dejvis kup, da budemo u samom vrhu. Ranije se dešavalo da igramo u evroafričkim zonama, gde su budžeti i novac koji je trebalo da primi Savez daleko od najboljih. Sada su apetiti svima porasli, pre svega rezultatski, i znamo da sve može mnogo bolje da se organizuje. Imaćemo još razgovora sa ljudima iz Saveza, a ja sam pričao i sa igračima - poručio je Obradović.
Posledice moskovskog virusa bile su vidljive i juče pri povratku u Beograd. Iscrpljeni Nenad Zimonjić je kašljao, Novak je pokriven ćebetom pokušao da prespava let od Moskve do Beograda, a virus je zakačio i članove stručnog štaba.
- Za nas to nije problem, mi i takvi možemo da obavljamo posao. Nikola Pilić je rekao da bi, da se ovo desilo nemačkoj reprezentaciji, oni bili razočarani i ljuti i ko zna koliko konflikata bi imali. Mi smo zadržali pravu atmosferu, to je dokaz koliko smo jak tim. Sve smo pokušali zajednički da prebrodimo i da u takvim uslovima dobijemo meč. Nismo uspeli, ali je bilo puno toga što je dobro.
Iz ruskog tabora mogle su se čuti pohvale na račun srpske reprezentacije, posebno od selektora Šamila Tarpiščeva.
- Kad čovek koji je osvojio Dejvis kup pre dve godine i 2007. igrao finale, ima takvo mišljenje, ali i još neke osobe iz Teniskog saveza Rusije, onda može samo da mi bude drago da tako kompetentni ljudi kažu da smo mi neko ko će u budućnosti da utiče na Dejvis kup i tenisku istoriju. Imamo mlad tim, ali ne želim da to zvuči kao opravdanje što smo izgubili. Nikola Pilić koji je dugo godina u Dejvis kupu mi je rekao da on nije doživeo čak ni dva igrača da mu budu izvan stroja, a kamoli tri. To je stvarno presedan.
Pilićeva uloga u ekipi je posebna.
- On je čovek u kojeg imamo beskonačno poverenje. Došao je da pokuša da pomogne, da stvori harmoniju u timu, da nam svima objasni koliko smo bitni jedni drugima. Sa te strane, on je jako važan. Svojim autoritetom rešava sve nesuglasice u timu, uvek je u stanju da i najmanju otkloni. Nijedna od reprezentacija iz Svetske grupe ne voli da vidi na klupi Nikolu Pilića, zato što znaju koliko je iskusan i koliko znači bilo kojem timu. Meni je drago da je on savetnik reprezentacije. Dejvis kup je specifično takmičenje i polako uviđam da još puno toga imam da naučim. Mnogo toga sam od njega već pokupio - dodao je Obradović.
Podatak da je samo Troicki potpisao ugovor sa Savezom, ne brine mnogo selektora srpskog Dejvis kup tima.
- Razgovarali smo i o tome. Na „Gemaksu“ će biti većina naših igrača, ali nećemo još u ime Saveza izlaziti sa nekim određenim zaključcima, treba još o nečemu da se dogovorimo.
Janko Tipsarević se povredio prvog dana, logično je bilo pitanje da li se razmišljalo o pozivu drugom igraču.
- Nismo o tome razmišljali zato što su igrači već bili u toj priči i što su morali ranije da naprave plan. Razmislićemo o opciji da više igrača bude ubuduće u reprezentaciji, za neke važnije mečeve.
Srbija će u aprilu saznati protiv koga će igrati za opstanak u Svetskoj grupi. Meč odluke je na programu posle US Opena, u septembru.
- Momci će biti spremni i za meč koji odlučuje o opstanku, nadam se da ćemo biti dobri kao jesenas protiv Australije. Znamo koliko smo i sad mogli, ali, nažalost, nismo uspeli zbog svih ovih faktora - dodao je Obradović.

Ruski problemi
Bogdan Obradović kaže da su i Rusi imali zdravstvenih problema, ali da se to odnosi samo na Marata Safina.
- Imam informaciju da je Safin bio bolestan, pošto smo razgovarali sa Južnjim i Davidenkom, koji su bili potpuno zdravi, Tursunov isto tako. Nismo dobili vest da nešto drugo kod njih nije u redu. Ovim nismo želeli da umanjimo vrednost ruske pobede, niti smo tražili opravdanje. To je nešto što se desilo, na kraju, imali smo i zvaničnog lekara koji je to sve potvrdio. Sa te strane, mi smo potpuno čisti.

Ništa bez Nenada
Poen u dublu kada igra Nenad Zimonjić ne može da izostane. Tako je bilo i u Moskvi.
- Nadam se da će Nenad još nekoliko godina biti u reprezentaciji. Izuzetno je zdrav, dobro je pripremljen, ima kvalitetne treninge. Nama je poen u dublu jako važan, uz to, on dobro balansira ekipu kao najiskusniji igrač i član koji je prošao kroz sve nivoe Dejvis kupa. Mlađi igrači imaju izuzetan respekt prema njemu i zaista je važno takvog momka imati u reprezentaciji - smatra Obradović.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #53 poslato: 04.03.2008. 14:48:06 »

b 92


FK: Hrvatska - Srbija u Zagrebu

Meč za popunu svetske grupe Federejšn kupa igraće se u Zagrebu, odlučila je teniska federacija Hrvatske u ponedeljak. Meč Hrvatska - Srbija na programu je 26. i 27. aprila. Hrvatice će ugostiti našu reprezentaciju u domu sportova čiji je kapacitet 5000 mesta. Domaća ekipa izabrala je hard kort podlogu.

Srbija je na turniru u Mađarskoj bila bolja od Poljske, Rumunije i Holandije i izborila mesto u plej ofu za popunu svetske grupe.

Ana Ivanović i Jelena Janković po prosečnom rejtingu čine najjaču selekciju na svetu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #54 poslato: 16.04.2008. 15:06:31 »

B 92



DK: Srbija čeka rivala u plej-ofu


Teniska reprezentacija Srbije dobiće u sredu od 11 časova u Londonu rivala u plej-ofu za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa. Naša reprezentacija, zbog pada na novoj rang listi ITF, neće biti među nosiocima u žrebu, pa su potencijalni suparnici: Hrvatska, Slovačka, Australija, Belgija, Južna Koreja, Rumunija, Austrija i Izrael.

Prema oprobanoj proceduri Dejvis kupa, poznato je i protiv koga bi Đoković, Tipsarević i Zimonjić igrali kod kuće, a s kim na strani. Jedini rival kojeg bi Srbija sigurno ugostila je Izrael, dok bi u slučaju da suparnici budu Slovačka, Australija, Rumunija, Belgija i Austrija meč bio igran na terenu rivala.

Ako bi, ipak, naši teniseri "izvukli" Hrvatsku ili Južnu Koreju, pravo domaćinstva i izbora podloge bilo bi određeno, takođe, žrebom. Dakle, idealni suparnici srpskoj Dejvis kup reprezentaciji bili bi Izrael i Južna Koreja, pogotovo ako bi žreb odredio da se meč igra u Beogradu. Nijedno gostovanje neće biti lako, a ako bi nekog trebalo izbeći onda su to Hrvati, petoplasirana ekipa sa rang-liste i osvajač trofeja iz 2005. godine, čije boje brane: Mario Ančić, Ivo Karlović i Marin Čilić. Mečevi plej-ofa za popunu Svetske grupe biće odigrani od 19. do 21. septembra.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #55 poslato: 22.04.2008. 17:14:31 »

BLIC




Teniserke su sredu putuju u Hrvatsku

U Zagrebu ćemo uvesti Srbiju u Svetsku grupu


Federejšen tim Srbije danas će biti kompletan, Ani Ivanović, Ani Jovanović i Teodori Mirčić pridružila se Jelena Janković, pa selektor Dejan Vraneš može da počne sa uvežbavanjem pobedničke taktike protiv Hrvatica.

Meč plej-ofa za popunu Svetske B grupe Fed kupa igra se od petka do nedelje u velikoj dvorani Doma sportova na podlozi „rukort hard“, a Srbija sutra stiže u Zagreb. Po rangu, naše teniserke su favoriti u odnosu na tim Gorana Prpića, nekadašnjeg igrača Dejvis kup reprezentacije Jugoslavije, ali to ne znači da će Srpkinje olako shvatiti put u hrvatsku prestonicu. Proteklih nedelja Ana Ivanović je bila u Meksiku, dok je Jelena učestvovala na turniru u Čarsltonu, ali je takmičenje završila u četvrtfinalu.

Sastavi reprezentacija
SRBIJA
Ana Ivanović (2)
Jelena Janković (5)
Ana Jovanović (268)
Teodora Mirčić (273)
HRVATSKA
Nika Ožegović (150)
Jelena Kostanić - Tošić (152)
Ana Vrljić (243)
Sanda Mamić (386)
*u zagradi je plasman na WTA listi

- Nažalost, nisam uspela da odbranim titulu. Plasirala sam se u četvrtfinale, ali sam bila razočarana igrom protiv Zvonareve. Tajming mi je bio loš, nisam se dobro kretala i proklizavala, što je veliki problem kada igrate na šljaci. To je bio prvi turnir na ovoj podlozi, tako da ima još dosta vremena da se adaptiram za predstojeća takmičenja, pogotovo za Rolan Garos. Opet sam u Evropi i posle Beograda, moja sledeća destinacija je Zagreb. Nadam se da će Srbija sada po prvi put ući u Svetsku grupu - rekla je Jelena.
Ana Ivanović kaže da se odlično spremila za vikend Fed kupa i da joj ne pada teško što sada trenira u Beogradu.
- Od subote radim sa mojim starim trenerom, sadašnjim selektorom Dejanom Vranešom. On sve vreme treninga zbija šale, definitivno je najduhovitija osoba koju znam. Meč sa Hrvatskom za nas je velika prilika da se plasiramo u Svetsku grupu. Ako pogledate naš rang, trebalo bi već da budemo tamo, ali kao reprezentacija smo neiskusni i ja sam već naučila koliko je Fed kup takmičenje drugačije od turnirskog. Uzbuđena sam zbog odlaska u Hrvatsku. Nadam se da ću pokazati najbolji tenis i pomoći Srbiji da se plasira u viši rang - zaključila je Ana.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #56 poslato: 23.04.2008. 15:09:03 »

B 92



JJ: "Prioritet Svetska B grupa"


Srpska teniserka Jelena Janković izjavila je da joj je u nastavku sezone prioritet plasman u Svetsku B grupu Fed kupa, odnosno pobeda u plej of meču koji reprezentacija Srbije 26. i 27. aprila igra protiv selekcije Hrvatske u Zagrebu. "Prvo što želim u nastavku sezone jeste da Srbija konačno uđe u Svetsku grupu gde bi, sudeći po sadašnjem kvalitetu, mogla da osvoji i titulu", izjavila je naš drugi reket na konferenciji za novinare u TK "Gemaks".

Drugi reket Srbije naglasila je da će tokom meča u Zagrebu glavni zadatak srpskim teniserkama biti da "ostanu pribrane i koncentrisane" na ostvarenje istorijskog cilja - ulaska među 16 najboljih reprezentacija sveta.

"Cela ekipa treba da se fokusira na osnovni cilj - ulazak u Svetsku B grupu. Sudeći prema rasporedu snaga na terenu, to teoretski ne bi trebalo da bude težak posao. Ipak, svaki protivnik bez obzira kako bio rangiran, zaslužuje respekt", rekla je Janković.

Peta na listi najboljih teniserki sveta istakla je da poznaje skoro sve igračice koje se nalaze na spisku selektora hrvatskog Fed kup tima Gorana Prpića i da je sa njima čak i "dobra drugarica".

" Ana Ivanović i ja treba da se usredsredimo na igru na terenu. Važno je da se ne obaziremo na atmosferu u zagrebačkoj hali koja će biti naklonjena Hrvaticama. Sigurna sam da će cela ekipa uspešno 'prevaliti' ovu etapu puta koja nas vodi ka svetskom vrhu", rekla je Janković.

Srpska teniserka je protekli deo sezone nazvala "uspešnim" i najavila pohod ka još boljoj poziciji na WTA listi do kraja godine.

"U decembru sam imala operaciju zbog koje nisam mogla da se posvetim bazičnim pripremama . Posledica toga bili su za nijansu slabiji rezultati, ali sam bez obzira na to zadovoljna onim što sam postigla", rekla je Janković koja je na WTA turniru u Majamiju igrala u finalu, dok je na turniru u Čarlstonu ušla u četvrtfinale.

U nastavku sezone srpska teniserka najavila je odbranu titule na WTA turniru u Rimu, kao i prvo mesto u ovogodišnjoj WTA trci.

"Nameravam da odbranim titulu u Rimu i da ostanem prva u WTA trci", poručila je Janković i dodala da joj je ove sezone, kao i svake druge, glavni cilj "osvajanje gren slem titule".
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #57 poslato: 25.04.2008. 14:48:56 »

BLIC


U Zagrebu oduševljeni našim teniserkama

Ana i Jelena su drim tim



Srpske teniserke bi već u nedelju po podne mogle biti u Svetskoj B grupi. Ana Ivanović i Jelena Janković, sa podrškom Ane Jovanović i Teodore Mirčić, apsolutni su favorit u odnosu na Hrvatsku u meču plej-ofa Fed kupa, što i same znaju.

Sa prefiksom jedne od najjačih reprezentacija sveta, Srbija će put do Druge svetske grupe tražiti preko zagrebačkog „Doma sportova“, gde se sutra i prekosutra odigravaju odlučujući mečevi. Posle današnjeg žreba (12) znaće se ko će biti rival Ani, a ko Jeleni, koja se danas pre podne pridružila ekipi Dejana Vraneša. Naše teniserke kažu da su iznenađene toplom dobrodošlicom domaćina, što sigurno ne očekuju za vreme mečeva.
- Hrvatske teniserke poznajemo dobro. Fed kup je drugačiji od turnirskih mečeva, atmosfera će biti odlična i sigurno je da će biti zanimljivo. Nažalost, još nismo stigli da idemo u razgledanje grada, ali koliko sam uspela sa primetim, dosta me podseća na Beograd. Sada je sve super i nadam se da će tako ostati do kraja - izjavila je Ana Ivanović.

Uz drugu teniserku sveta, najveći adut srpske reprezentacije je Jelena Janković, koja vrlo dobro poznaje Hrvatice, ali kako sama kaže, na terenu se to zaboravlja.
- Mi smo veoma dobre prijateljice. Družićemo se van terena, ali na njemu ćemo biti protivnice. Ko bude bolji, pobediće. Po prvi put imamo šansu za ulazak u Svetsku grupu, a drugi put igramo u najjačem sastavu. Jedna smo od retkih reprezentacija koja ima dve igračice u svetskom vrhu, nadam se da imamo šanse za osvajanje Fed kupa - rekla je Jelena.

Ana Ivanović i Jelena Janković izazvale su pometnju među pripadnicima sedme sile u Zagrebu, koji su reprezentativke Srbije nazvale „drim timom ženskog tenisa“. Hrvatske novinare čarobnim osmehom oduševila je Ana Ivanović, koja je dobila epitete „Čežnja ljubitelja tenisa“ i „Najlepša teniserkom sveta“. S druge strane, Jelena Janković skrenula je pažnju elegancijom i lepim vaspitanjem. Zbog gužve u saobraćaju, Jelena je danas kasnila 40 minuta na redovnu Fed kup konferenciju za novinare, zbog čega se izvinjavala nekoliko puta, što je Hrvate oduševilo.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #58 poslato: 26.04.2008. 16:47:02 »

B 92


Ana protiv Kostanić-Tošić na startu



Najbolje rangirana srpska tensierka Ana Ivanović igraće sutra u Zagrebu prvi singl meč sa hrvatskom teniserkom Jelenom Kostanić Tošić, u prvom meču plej-ofa za popunu Svetske B grupe, odlučeno je danas žrebom u prestonici Hrvatske. Drugi singl meč igraće peta teniserka sveta, Srpkinja Jelena Janković sa Niki Ožegović.Ivanovićeva je trenutno druga igračica sveta, dok je njena prva protivnica trenutno 152. na WTA listi.

Protivnica Jankovićeve u sutrašnjem singlu, Niki Ožegović je trenutno najbolje rangirana hrvatska igračica i zauzima 150 poziciju na svetskoj rang listi.
Prvi singl meč počeće sutra u 15.30 sati, a naredni po završetku prvog. U nedelju se igraju najpre dva singla i na kraju dubl.

Selektor Fed kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš izjavio je da je zadovoljan žrebom za meč sa Hrvatskom, u plej-ofu za popunu Svetske B grupe.

"Ani Ivanović i Jeleni Janković je sasvim svejedno sa kim će igrati. Dovoljno vremena smo imali da se one prilagode na podlogu na kojoj će se ovaj meč u Zagrebu igrati i naše teniserke su spremne", rekao je Vraneš u Zagrebu.

Vraneš je istakao i da su srpske teniserke, iako su apsolutni favoriti, ozbiljno shvatile mečeve sa hrvatskim igračicama.

Najbolje rangirana srpska tensierka Ana Ivanović igraće sutra u Zagrebu prvi singl meč sa hrvatskom teniserkom Jelenom Kostanić Tošić, a drugi singl meč igraće peta teniserka sveta, Jelena Janković sa Niki Ožegović.

Ivanovićeva je trenutno druga igračica sveta, dok je njena prva protivnica trenutno 152. na WTA listi. Protivnica Jankovićeve u sutrašnjem singlu, Niki Ožegović je trenutno najbolje rangirana hrvatska igračica i zauzima 150 poziciju na svetskoj rang listi.

Prvi singl meč počeće sutra u 15.30 sati, a naredni po završetku prvog. U nedelju se igraju najpre dva singla i na kraju dubl.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #59 poslato: 27.04.2008. 15:10:33 »

B 92



Srbija povela u Zagrebu sa 2:0



Teniska Fed kup reprezentacija Srbije povela je u Zagrebu protiv Hrvatske sa 2:0 pošto je Ana Jovanović savladala Jelenu Kostanić-Tošić sa 2:0 po setovima 6:4, 7:5 u plej-ofu Svetske B grupe. U drugom meču Jelena Janković bila je bolja od Nike Ožegović sa 2:0 po setovima 6:1, 6:2.

Ana Jovanović je igrala umesto najbolje rangirane srpske teniserke Ane Ivanović, koja je bila primorana da odustane zbog visoke temperature. Za sada se još ne zna da li će Ivanovićeva moći da igra u nedelju u nastavku susreta protiv selekcije Hrvatske.

Početak prvog seta obeležili su brejkovi, pa su u prvih šest gemova obe teniserke po dva puta izgubile svoj servis. Hrvatica je u sedmom gemu na svoj servis povela sa 4:3, ali je Jovanovićeva odmah izjednačila.

Srpska teniserka je u narednom gemu napravila još jedan brejk za 5:4, a zatim je osvojila gem na svoj servis i povela sa 1:0 u setovima.

Kostanić-Tošić je na početku drugog seta igrala veoma dobro i povela sa 3:0. Od tog trenutka Jovanovićeva je počela da se vraća u meč.

Jovanovićeva je na svoj servis osvojila sledeći gem i izjednačila na 5:5, a onda je odličnom igrom došla do brejka za vođstvo od 6:5 i sjajnom igrom u 12. gemu ostvarila pobedu.

Jelena Janković ni u jednom trenutku nije dovela svoju pobedu u pitanje, a u prvom setu je veoma dobrom igrom stigla do ubeljivog vođstva i protivnici dozvolila da osvoji samo jedan gem.

Jankovićeva je i u drugom setu pružila igru na očekivanom nivou, ali je Ožegovićeva u ovom delu meča uspela da osvoji dva gema. U poslednjem, osmom gemu, Jankovićeva je, ipak, morala malo da se pomuči, pošto je iskoristila tek četvrtu meč loptu.

Srbiji je za konačnu pobedu neophodan još jedan bod, a u nedelju igraju se dva meča u singu i jedan u dublu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #60 poslato: 28.04.2008. 14:43:17 »

B 92


Srbija u Svetskoj B grupi


Ženska teniska reprezentacija Srbije plasirala se u Svetsku B grupu Kupa Federacija, pošto je u Zagrebu savladala selekciju Hrvatske, sa 3:2. Ključan bod i nedostižnu prednost već u prvom meču drugog dana takmičenja Srbiji je donela Ana Ivanović, pobedom nad Nikom Ožegović, sa 2:0 (7:5, 6:1). Preostala dva meča, u singlu i u dublu pripala su selekciji Hrvatske. Naša reprezentacija će tako naredne godine prvi put igrati u Svetskoj grupi, dok su Hrvatice iz iste ispale posle 11 godina i igraće u Evroafričkoj zoni.

Ana u subotu nije igrala prvi meč zbog povišene temperature, a to se danas osetilo, pogotovo u prvom setu. Duel je počeo sa tri uzastopna brejka (dva Ivanovićeve), a naša teniserka je u tim trenucima napravila nekoliko nekarakterističnih grešaka.

Ipak, i pored toga, Ana je uspela da zadrži brejk prednosti sve do devetog gema kada je neočekivano popustila i Ožegovićeva je uspela da izjednači na 5:5.

Tada je naša teniserka podigla igru na viši nivo, i dobila je osam od narednih devet gemova za ipak sigurnu pobedu.

U četvrtom meču duela Srbije i Hrvatske, Teodora Mirčić je izgubila od Ane Vrljić sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5. Žrebom je bilo predvidjeno da se u ovom meču sastanu Jelena Janković i Jelena Kostanić-Tošić, ali su selektori odlučili da uvedu rezervne igračice, s obzirom da je Srbija obezbedila pobedu.

Meč između Vrljićeve, 243. igračice sa WTA liste, i Mirčićeve, koja je trenutno 274. teniserka sveta, bio je neizvesan, ali je hrvatska teniserka uspela da osvoji sve ključne poene i zasluženo je pobedila.

Peti meč, u dublu, takođe je pripao domaćoj selekciji, pošto su Ana Jovanović i Teodora Mirčić zbog povrede Jovanovićeve predale hrvatskom paru Tošić-Kostanić – Vrljić, već u prvom setu kod 4:1 za domaće teniserke.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #61 poslato: 10.09.2008. 13:40:40 »

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=56291



Određen sastav Slovačke za Dejvis kup meč sa Srbijom


Selektor Dejvis kup reprezentacije Slovačke Miloslav Mečir saopštio je danas sastav ekipe koja će od 19. do 21. septembra u Bratislavi igrati protiv Srbije za popunu Svetske grupe.

Na Mečirovom spisku su Lukaš Lacko, trenutno 236. igrač sveta, Dominik Hrbati, 396. na poslednjoj ATP listi, Filip Polasek, koji je na 762. poziciji i Mihal Mertinak, 884. na listi najboljih tenisera sveta.
Domaćini su odlučili da će se mečevi igrati na tvrdom terenu, sa "danlop" lopticama tipa 2 i da će pokretni krov na hali "Simabak Arena" biti zatvoren.
Selektor reprezentacije Srbije Bogdan Obradović juče je saopštio da će protiv Slovaka izvesti ekipu u najjačem sastavu - Novak Đoković, Janko Tipsarević, Viktor Troicki i Nenad Zimonjić.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #62 poslato: 12.09.2008. 22:05:38 »

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=56631



Fed kup: Ana i Jelena protiv Japanki




U prvom kolu B Svetske grupe Fed kupa, ženska teniska reprezentacija Srbije igraće 7. i 8. februara iduće godine protiv Japana, odlučeno je danas žrebom u Madridu.

Najbolje teniserke Srbije dočekuju izabrani tim Japana na svom terenu, a naknadno će biti odlučeno gde će meč biti održan.
Naše reprezentativke kao domaćini imaju pravo da biraju podlogu na kojoj će se igrati.
Ukoliko savlada Japan, reprezentacija Srbije će 25. i 26. aprila igrati za popunu A Svetske grupe. Protivnik će joj biti jedne od četiri poražene ekipe iz mečeva prvog kola A grupe.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #63 poslato: 14.09.2008. 14:38:23 »

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2008&mm=09&dd=13&nav_id=318533


Obradović: "Bolji smo od Slovaka"



Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović rekao je da ekipa mora maksimalno ozbiljno da shvati duel sa Slovacima, iako je slovački tim lošiji po rangu igrača na ATP listi. "Imamo veliki motiv za ovaj duel i nema veze što je po trenutnom renkingu na ATP listi Srbija mnogo bolja. Slovaci imaju iskusan tim predvodjen Dominikom Hrbatijem i zato moramo ozbiljno da se spremimo", izjavio je Obradović na konferenciji za novinare u Beogradu.

Selektor Srbije je, umesto nedovoljno oporavljenog Janka Tipsarevića, u tim za duel sa Slovacima pozvao Borisa Pašanskog.

"Pašanski je izuzetan igrač, kome je najbolji renking svojevremeno bio 55. mesto na ATP listi. Prošle godine je bio u timu protiv Australije, kada nam je doneo jednu pobedu", objasnio je Obradović svoj izbor.

Obradović je rekao da dobro poznaje slovačke igrače i naveo da još ne zna ko će za njih nastupiti u dublu.

"Verujem da će Hrbati i Lukas Lacko igrati singl mečeve, a njihov selektor još nije odlučio ko će igrati dubl", kazao je Obradović.

Selektor Srbije nagovestio je da će za Srbiju u dublu najverovatnije opet igrati Nenad Zimonjić i Novak Đoković.

"U dublu su Zimonjić i Đoković pokazali da umeju dobro da odigraju. Najvažnije je da možemo da računamo na četiri dobra tenisera u ekipi", zaključio je Obradović.

Reprezentativac Srbije Viktor Troicki rekao je da Srbiji najveća opasnost preti od Hrbatija, ali je izrazio uverenje da će "orlovi" obezbediti opstanak u Svetskoj grupi.

"Nisam do sada igrao protiv Hrbatija i Lacka. Ipak, Hrbati je jedno vreme bio medju prvih 20 tenisera na svetu. Srbije u ovom trenutku, ipak, ima kvalitetnije igrače", izjavio je Troicki.

Boris Pašanski naveo je da je u dosadašnjoj karijeri nekoliko puta trenirao protiv Hrbatija i da se radi o veoma dobrom igraču.

"Nekoliko puta sam trenirao sa njim i znam da je u poslednje vreme igrao u slabijoj formi zbog oporavka od povreda. Protiv Lacka sam igrao jednom na betonu i dobio sam ga", rekao je Pašanski.

Pored Pašanskog i Troickog, za Srbiju će u Slovačkoj igrati Novak Đoković i Nenad Zimonjić. Igrači i stručni štab Srbije sutra putuju u Bratislavu. Duel Slovačke i Srbije igraće se od 19. do 21. septembra.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #64 poslato: 19.09.2008. 14:42:35 »

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2008&mm=09&dd=18&nav_id=319371


DK: Đoković - Hrbati na otvaranju



N.Đoković i Dominik Hrbati otvoriće u petak duel između Slovačke i Srbije u plej-ofu za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.



Taj meč počinje u 16 sati, a u drugom duelu sastaće se oporavljeni Janko Tipsarević i Lukas Lacko, najbolje rangirani igrač Slovačke. U subotu se igra samo dubl meč, od 14 sati Novak Đoković i Nenad Zimonjić sastaće se sa Filipom Polašekom i Mihalom Mertinakom, dok u nedelju prvi meč od 14 sati igraju Đoković i Lacko, a zatim Tipsarević i Hrbati.

Prema propozicijama Dejvis kupa, selektori imaju pravo da promene igrače do sat vremena pred početak meča.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je posle žreba da mu ne smeta što će igrati prvi meč, jer u svakom slučaju želi da pobedi.

"Igrači nemaju često priliku da igraju za reprezentaciju, a ovo je jedna od takvih prilika. Veliki smo favoriti, ali moramo to da dokažemo na terenu. U poslednje dve godine u Dejvis kupu smo imali dobre rezultate, a posedujemo potencijal za još bolje", rekao je Đoković na konferenciji za novinare u Bratislavi.

Janko Tipsarević rekao je da bi najviše voleo da duel sa Slovačima bude odlučen već posle tri meča.

"Dejvis kup je specifično takmičenje, ali idemo na pobedu. Voleo bi da već u subotu sve bude gotovo. Hvala selektoru što me pozvao u tim, iako sam u poslednjih mesec dana imao problema sa povredom. Nadam se da ću opravdati to poverenje", kazao je Tipsarević.

Najbolji dubl igrač Srbije Nenad Zimonjić rekao je da mu je drago što su svi u ekipi zdravi, za razliku od prethodnog duela u Dejvis kupu sa Rusijom.

"Sastav je isti kao protiv Rusa, a sada je najvažnije da smo svi zdravi. Čeka nas izuzetno važan meč za opstanak u Svetskoj grupi. Daćemo sve od sebe da dobijemo maksimalnim rezultatom", poručio je Zimonjić.

Viktor Trociki izjavio je da je Srbija veliki favorit i kroz šalu se zahvalio Teniskom savezu Srbije što je ekipa kupila konzolu za igre "Plejstejšn 2".

"Hvala Teniskom savezu što su nam kupili 'Plejstejšn', to nam mnogo pomaže i doprinosi dobroj atmosferi", rekao je kroz smeh Troicki.

Predsednik TSS Slobodan Živojinović istakao je da ne sme da se zaboravi da je Slovačka pre nekoliko godina igrala u finalu Dejvis kupa.

"Oni su pre dve godine poraženi u finalu ovog takmičenja, a ovde smo mi gosti i to ne smemo da zaboravimo. Što se tiče 'Plejstejšna', kupili smo ga ekipi kao dodatnu razonodu, to je dobro za ekipu", objasnio je Zzivojinović.

Selektor Slovačke Miloslav Mečir ulogu favorita prepustio je Srbiji.

"Očigledno je da nismo favoriti. Žreb nas nije iznenadio, jer smo očekivali najbolja tri srpska igrača", kazao je Mečir.

Dominik Hrbati istakao je da će se Slovaci boriti za svaki poen, iako je priznao da će biti teško iznenaditi Srbiju.

"Znam da nisam u formi kao nekada, nisam čak ni u prvih 100. Sutra se neću boriti za sebe, već za ekipu i narod, koji me je uvek podržavao. Neću lako prepustiti nijedan poen. Verujem da možemo da iznenadimo, ali biće teško", zaključio je Hrbati.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #65 poslato: 20.09.2008. 15:13:18 »

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2008&mm=09&dd=19&nav_id=319648



DK: Slovačka - Srbija 0:2




Dejvis kup selekcija Srbije vodi 2:0 protiv Slovačke, posle prvog dana u plej-of duelu za opstanak u Svetskoj grupi.

Prvi meč u Bratislavi odigrali su 399. igrač sveta Dominik Hrbati i Novak Đoković. Treći reket sveta opravdao je ulogu favorita, i trijumfovao je sa 3:0, po setovima 6:2, 6:4 i 6:3. Meč u Sibamak areni trajao je dva sata i tri minuta. U drugom meču dana Janko Tipsarević je još jednom pokazao zašto ga zovu "Maraton men".

Tipsarević je pobedio 240. igrača sveta Lukaša Lackog iako je izgubio prva dva seta. Bilo je 6:7, 4:6, 6:4, 7:6, 8:6 za Tipsarevića posleviše od četiri sata neverovatne borbe.

U subotu je na programu samo dubl meč. Za Srbiju će igrati Novak Đoković i Nenad Zimonjić, a protivnici će im biti Mihal Mertinak i Filip Polašek.

Đokoviću je duel sa Hrbatijem bio prvi meč posle poraza u polufinalu US Opena od Rodžera Federera, i umor koji je tada bio vidljiv, nije se primećivao protiv Hrbatija.

Srpski teniser je u prvom setu ubacio čak 17 od 24 prva servisa, i Hrbati nije imao nijednu priliku za brejk. Sa druge strane, Novakovi prepoznatljivi riterni doveli su ga do tri prilike za brejk. Dve su pretvorene u gemove, i Đoković je posle 29 minuta doneo srbiji prvi set.

Naš teniser sjajno je odigrao završnicu prvog seta, a intenzitet igre zadržao je i na startu drugog. Napravio je jedan brejk, i brzo je poveo sa 3:0. Hrbati se ipak nije predao bez borbe pred svojom publikom. Vršio je Slovak pritisak na Novaka, ali nikako nije uspeo da mu oduzme servis.

To se ipak dogodilo, i to u najgorem trenutku po Srbina. Đoković je pri rezultatu 5:3 servirao za 2:0 u setovima, ali je izgubio taj gem, i Hrbati je smanjio na 5:4. U narednom gemu Đoković je još jednom pokazao koliko je mentalno jak. Dobio je naredni servis Hrbatija, i tako došao i do drugog seta – 6:4.

Na startu trećeg seta Hrbati je potpuno opustio ruku, i to mu je donelo rani brejk. Đoković se tada uozbiljio ponovo je podigao svoju igru na zadovoljavajući nivo, napravio dva brejka i rešio meč u tri seta.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #66 poslato: 21.09.2008. 14:44:33 »

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2008&mm=09&dd=20&nav_id=319747


DK: Srbija u Svetskoj grupi!



Dejvis kup reprezentacija Srbije igraće na proleće naredne godine u Svetskoj grupi.



Naš tim je do velikog uspeha došao pobedom nad Slovačkom u plej-ofu. Odlučujuću pobedu zabeležili su Nenad Zimonjić i Viktor Troicki koji su u dublu bili bolji od Mihala Mertinaka i Filipa Polašeka sa 3:1 (7:6, 6:4, 6:7, 7:6) i tako Srbiji doneli treći bod. U nedelju su na programu dva singl meča koja neće imati rezultatski značaj.

Posle dve pobede u singlu u subotu, selektor Srbije Bogdan Obradović odlučio je da dubl sa Nenadom Zimonjićem igra Vikotor Troicki.

Zimonjić je ušao u meč kao četvrti igrač sveta u dublu, Troicki kao 128, dok su za protivnike imali Polašeka 41. na ATP listi dubl igrača i Mertineka koji je trenutno na 53. mestu.

U prvom setu bilo je neizvesno. Obe reprezentacije su imale svoje šanse, a pobednik je odlucen tek u taj-breku. Posle 6:6 u gemovima, teniseri Srbije su poveli sa 4:1, medjutim, Polašek i Mertinek su uspeli da izjednače na 5:5 i učine ovaj deo igre još zanimljivijim.

Reprezentacije Srbije i Slovačke imale su po dve set lopte u taj breku, pre nego što su Zimonjić i Troicki iskoristili šansu kod 9:8 i dobili prvi set. U drugom setu Srbija je povela sa 3:1, 4:2 i 5:3, Slovaci su smanjili na 5:4, ali to je bilo sve što su uspeli da urade. U trećem setu domaći teniseri bolje su počeli, vodili su sa 3:2, 5:4 i 6:5 i stigli do taj-breka.

U nastavku ovog seta, Slovačka je povela sa 4:2, onda kod 5:4 na servis Troickog je Srbija izjednačila na 5:5, pa se neizvesnost nastavila. Ipak, Polašek i Mertinek uspeli su da iskoriste treću set loptu na 8:7 i da smanje prednost na 1:2 u setovima.

Pad u igri Srbije iskoristili su slovački teniseri i odmah na početku četvrtog seta napravili brejk, a onda i na svoj servis osvojili gem. Zimonjić i Troicki su posle toga uspeli da osvoje tri gema za redom i da povedu sa 3:2, ali nisu imali snage za pravi preokret.

Slovačka je izjadnačila, preokrenula rezultat u svoju korist na 4:3 i 5:3, a onda je Srbija smanjila na 5:4, došla do 5:5 i povela sa 6:5. Zimonjoć i Troicki su posle četiri sata i četiri minuta igre imali prvu meč loptu, nisu je iskoristili i slovački teniseri su izjadnačili na 6:6.

U taj breku Srbija je uspela da povede sa 4:2, 5:2, Slovačka je smanjila na 5:3, ali su srpski teniseri zatim došli do tri meč lopte. Prve dve su propustili, a onda su posle četiri sata i 15 minuta osvojili poen okončali četvrti set sa 7:5 i rešili ceo meč.

U poslednja dva susreta sutra bi trebalo da se sastanu: Lacko - Đoković i Hrbati - Tipsarević, ali selektor Srbije Bogdan Obradović i selektor Slovačke Miroslav Mečir imaju pravo da do jedan sat pre početka meča zamene igrače. Prvi meč počinje u nedelju u 14 sati.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #67 poslato: 22.09.2008. 15:05:58 »

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2008&mm=09&dd=21&nav_id=319822


Dejvis kup: Slovačka - Srbija 1-4



Teniska reprezentacija Srbije pobedila je Slovačku rezultatom 4-1, u meču za opstanak u Svetskoj grupi Dejvis kupa.


U prvom duelu trećeg dana Viktor Troicki je savladao najbolje rangiranog tenisera Slovačke Lukaša Lacka u dva seta, rezultatom 6:3, 6:4. Srbija je tako povela rezultatom 4-0, a opstanak u Svetskoj grupi obezbedila je još u subotu trijumfom dubla. Peti meč srpski tim je predao zbog lakših povreda Nenada Zimonjića i Janka Tipsarevića, s obzirom na to da nije odlučivao o konačnom ishodu.

Prvi duel trećeg dana, za razliku od prethodna tri, posmatralo je samo 1.000 gledalaca u Simabak areni.

Najbolje rangirani slovački teniser (240. na ATP listi), bolje je počeo meč i već u trećem gemu napravio je brejk, a zatim poveo 3:1.

Troicki je veoma brzo uzvratio i u šestom gemu je oduzeo servis Lacku, a nakon toga je stigao do prednosti od 4:3. Zahvaljujući novom brejku u osmom gemu mladi srpski teniser je povećao prednost na 5:3, a u narednom gemu na svoj servis je okončao set.

Osim na samom početku, Troicki je u prvom setu imao mnogo bolju realizaciju poena posle prvog servisa od Lacka, kao i duplo više servis vinera.

U prvih sedam gemova drugog seta obojica tenisera igrala su veoma sigurno na svoj servis, zbog čega nije bilo pravih šansi za brejk. Ipak, Troicki je u osmom gemu uspeo da oduzme servis Lacku, a potom bez izgubljenog poena na svoj servis osigurao pobedu.

Lekarska komisija Svetske teniske federacije (ITF) je na zahtev srpskog tima pregledom ustanovila povrede Zimonjića i Janka Tipsarevića, pa je poslednji meč, koji nije imao rezultatski značaj, pripao Slovacima.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #68 poslato: 23.09.2008. 14:43:42 »

Dejvis kup reprezentacija Srbije nalazi se na 12. mestu liste najboljih selekcija sveta i neće biti među nosiocima žreba.

Iako je napredovala za šest pozicija, naša reprezentacija se neće naći među nosiocima pred žreb prvog kola Svetske lige koji se održava u utorak. Među 16. učesnika Svetske grupe Srbija se nalazi na desetom mestu, a nosioci će biti osam najbolje plasiranih selekcija. To su Argentina, Španija, Rusija, Sjedinjene Američke Države, Hrvatska, Švedska, Nemačka i Francuska.

U donjem delu žreba biće preostalih osam nacionanih selekcija - Češka, Srbija, Rumunija, Austrija, Izrael, Švajvcarska, Čile i Holandija.

Žreba za prvo kolo Svetske grupe, koje je na programu u februaru naredne godine, biće obavljen u utorak u 12,30 časova u Madridu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #69 poslato: 24.09.2008. 15:22:22 »

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2008&mm=09&dd=23&nav_id=320113



Dejvis kup: Srbija gostuje Španiji!


Teniska reprezentacija Srbije igraće u prvom kolu Dejvis kupa 2009. sa selekcijom Španije.


Taj meč biće igran od šestog do osmog marta u Španiji. Španci, koje predvodi prvi reket sveta Rafael Nadal, dvostruki su osvajači Dejvis kupa, a ove godine igraće u finalu sa Argentinom. Pobednik meča Španija - Srbija, koji je apsolutni derbi prve runde, sastaće se sa boljim iz duela Nemačka - Austrija.

Dalji potencijalni rivali našeg tima pre finala su Rusija, Rumunija, Švedska i Izrael.

Drugi derbi igra se u SAD, gde gostuje selekcija Švajcarske, predvođena Rodžerom Federerom.

Najviše sreće imala je Argentina, kojoj je žreb za rivala dodelio Holandiju i domaći teren, što je peti uzastopni meč te selekcije pred svojim navijačima. Ovog novembra "Gaučosi" će ugostiti Špance u finalu, što će biti tek drugo finale Dejvis kupa na tlu Južne Amerike.

Argentina – Holandija
Češka - Francuska
SAD - Švajcarska
Hrvatska – Čile
Rumunija – Rusija
Izrael – Švedska
Nemačka – Austrija
Španija – Srbija


Četvrtfinale je u julu, polufinale u septembru, a finale od četvrtog do šestog novembra 2009. godine.

Naša selekcija poslednji put je igrala sa Španijom još u doba SFRJ, 1989. godine, kada su Živojinović i Ivanišević pobedili dva Sančesa i Kasala 4-1.

U dosadašnjih osam mečeva Španci su pobedili šest puta, a Jugoslavija u poslednja dva duela, u Splitu 1983. i Madridu 1989. godine.

To je, međutim, igrano pre nego što je Španija postala istinska svetska sila. Danas Španija ima pet igrača u prvih 18 na svetu (Nadal je prvi, Ferer peti, Verdasko petnaesti, Robredo šesnaesti, a Almagro osamnaesti), a ispred drugog reketa Srbije Janka Tipsarevića je i Felisijano Lopes (37. mesto).

Ove godine su na putu do finala izgubili samo po jedan meč u duelima sa Nemačkom i SAD, pošto su na startu počistili Peru. Prošle godine dobili su Švajcarsku 3-2, a zatim izgubili od SAD 1-4.

Španija je u finalu 2000. godine pobedila Australiju, a četiri godine SAD, oba puta pred svojim navijačima. Izgubili su tri finala, sva tri u Australiji – 1965, 1967. i 2003. godine.

Poslednji put su kod kuće izgubili aprila 1999, u četvrtfinalu Dejvis kupa, kada ih je rezultatom 3-2 pobedio Brazil.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #70 poslato: 25.09.2008. 14:52:46 »

http://www.kurir-info.rs/clanak/sport/kurir-25-09-2008/boba-kakvo-crno-namestanje


Boba: Kakvo crno nameštanje?


Slobodan Živojinović odbacio optužbe Srđana Đokovića da nema uticaj na ITF


Otac najboljeg srpskog tenisera Novaka Đokovića pronašao je krivca za to što će Srbija morati da gostuje najjačoj selekciji na svetu u 1. kolu Dejvis kupa! Srđan Đoković "zasluge" za najnepovoljniji mogući žreb pripisuje predsedniku Teniskog saveza Srbije (TSS) Slobodanu Živojinoviću, odnosno nedostatku lobiranja u vrhu svetskog tenisa! Đoković tvrdi da bi sve bilo drugačije da je prvi čovek našeg tenisa bio na žrebu i malo lobirao, to jest da Srbiji ne bi bio namešten najteži mogući protivnik.

Živojinović na ove prozivke reaguje potpuno smireno, uz osmeh konstatuje da ne veruje u priče o nameštanjima i ističe da je s prvim čovekom Međunarodne teniske federacije (ITF) prijatelj bezmalo tri decenije.

- Prvi čovek ITF i ja znamo se još od 1980. godine i turnira u Milanu koji sam osvojio. Mogu da kažem da moje prijateljstvo sa njim traje već 28 godina. Dobro se znamo i uvek sam dobro primljen. Nigde nemam problem osim u svojoj zemlji. Mislim da priče o nameštanjima ne stoje jer na žreb niko ne može da utiče. U suprotnom bi sigurno bilo prijava i za to bi se odgovaralo - kaže Živojinović bez želje da ulazi u polemiku sa Srđanom Đokovićem.

- Svako ima pravo na svoje mišljenje. Držim se činjenica i realnog stanja i ne smetaju mi takve priče. Meni je žao što smo izvukli najtežeg protivnika, ali u sportu se to dešava. Problem je što nismo nosioci, jer rang-lista ne odražava pravo stanje u svetskom tenisu.

MOŽEMO DA DOBIJEMO ŠPANCE

Prvi čovek srpskog tenisa veruje da naši teniseri mogu da pobede Španiju u Madridu bez obzira na to što se radi o verovatno najjačoj reprezentaciji na svetu.
- Oni jesu favoriti, ali ja mislim da možemo da ih dobijemo i da nam posle bude lakše. Pobedili smo ih u poslednja dva meča osamdesetih godina u Madridu i Splitu i nadam se da će se tradicija nastaviti. Od Novaka kao najboljeg svi uvek očekuju rezultate i ja verujem da uz Janka, koji sve bolje igra, i Zimonjića možemo do trijumfa - zaključio je Živojinović.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #71 poslato: 25.11.2008. 14:47:02 »

http://www.blic.co.yu/sport.php?id=67083


Bogdan Obradović, selektor Dejvis kup tima Srbije, za „Blic“


Pozvaću Krajinovića za meč sa Španijom

Trijumf reprezentacije Španije u finalu Dejvis kupa protiv Argentine (3:1) u Mar del Plati nije preterano zabrinuo članove stručnog štaba selekcije Srbije.

Optimizam u redovima „orlova“ i dalje je na visokom nivou i sa velikim nestrpljenjem se očekuje duel protiv, u ovom trenutku, najbolje reprezentacije na svetu.

- Imao sam prilike da odgledam sve mečeve finala Dejvis kupa i prvi utisak je da se u Mar del Plati dogodilo veliko iznenađenje. Razlog za ovakav zaključak ne leži u činjenici da za Španiju nije igrao najbolji teniser sveta Rafael Nadal, već zbog činjenice da sam ja, verujem i svetska teniska javnost, više očekivao od mladog i veoma talentovanog Huana Martina del Potra. „Gaučosi“ su imali sve, domaći teren, jak sastav, podršku publike, oslabljenog protivnika, ali i, kako sam čuo, lošu atmosferu u ekipi, pa su na kraju izgubili. Ako je tačno da je bilo svađe između Davida Nalbandijana i Del Potra, onda je to najbolja potvrda koliko je bitno imati harmoniju unutar tima pred velike mečeve - rekao je Obradović.
Informacije koje su stizale iz Argentine govorile su da je Del Potro povređen stigao na finalni okršaj.

- Bilo kako bilo, moj je stav da se u Dejvis kupu igra i na jednoj nozi ako treba, samo da se ekipi donese pobeda. Nije Del Potro prvi igrač koji je povređen stigao u reprezentaciju i zato verujem da je morao izaći na teren poslednjeg dana takmičenja, a ne Hose Akasuso.
Srbija će u martu naredne godine biti prvi test čvrstine šampionskog tima Španije, koji će u duelu prvog kola Dejvis kupa verovatno nastupiti u najjačem sastavu, predvođeni prvim reketom sveta Rafaelom Nadalom.
- Mislim da južnoameričke ekipe imaju kompleks od Španije, što se nikako ne može reći za nas. Od kada sam ja selektor, svakom izazovu se pristupa sa jednakom ozbiljnošću. Tako će biti i protiv „crvene furije“ kada se početkom godine budemo sastali na Iberijskom poluostrvu.

Bogdan Obradović potvrdio je ono što već ceo svet zna da je u Srbiji pod imenom Filip Krajinović rođena nova teniska zvezda.
- Filip poslednjih meseci sjajno napreduje. Počeo je da pobeđuje igrače iz vrha, i to mu je sigurno ulilo veliku dozu samopouzdanja. Mogao bi vrlo brzo dostići visine Novaka Đokovića, što bi za srpski tenis bilo fantastično. Podsećam da je Krajinović već bio u našem timu za plej-of duel sa Slovačkom ove godine. Mogu da potvrdim da će biti u sastavu i protiv Španije i nadam se da će mu samo prisustvo pomoći da oseti kakva ga atmosfera očekuje u budućnosti kada bude igrao za svoju zemlju i da će mu pomoći u daljoj karijeri - kaže na kraju Bogdan Obradović.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #72 poslato: 31.01.2009. 15:13:40 »

http://www.blic.rs/sport.php?id=76761


Beograd spreman za meč FED kupa

Japanke bez šanse u paklu pune „Arene“



Australija je zaboravljena, Jelena Janković i Ana Ivanović okreću se obavezama u FED kupu. Najbolje srpske teniserke će 7. i 8. februara braniti boje Srbije u meču sa Japanom koji se igra na brzoj podlozi u „Beogradskoj areni“.


Pored Ane i Jelene, kao i Ane Jovanović, selektor Dejan Vraneš pozvao je i Bojanu Jovanovsku i Aleksandru Krunić kao specijalne gošće. Za dve mlade teniserke biće posebno iskustvo da budu u timu uz Anu i Jelenu. Želja svih u Teniskom savezu je da hala bude puna tokom dva dana narednog vikenda.
- Ako napunimo halu, oborićemo rekord po gledanosti mečeva FED kupa, a naše igračice to zaslužuju. Svesni smo da su cene visoke, ali moram da kažem da su najniže u regionu pa i šire - rekao je Slobodan Živojinović, predsednik Teniskog saveza Srbije.
Naše najbolje igračice uskoro se vraćaju iz Australije.
- Devojke u ponedeljak kreću sa prvim treninzima. Još nisu sve stigle, ali očekujemo ih ovih dana - potvrdio je Živojinović, koji je dodao da se prvi mečevi igraju od 14 sati.
Japanke prevodi iskusna Ai Sugijama, 26. teniserka sveta, a pored nje u timu su i Ajumi Morita (77), Aiko Nakamura (140), Akiko Morigami (250) i Junri Namigata (262). Najveći uspeh, Japanke su ostvarile 1996. kada su pobedile Nemačku za koju su igrale Štefi Graf i Anke Huber. Nema sumnje da je Srbija veliki favorit, a ako pobede, očekuje ih samo još jedan rival do ulaska u najkvalitetniju svetsku grupu. Posao ne bi bio lak jer bi se Srbija 25. i 26. aprila za plasman u elitu borila sa jednom od poraženih selekcija iz duela Rusija - Kina, Italija - Francuska, Argentina - SAD i Češka - Španija.

Kako je i najavljeno, meč sa Japanom igra se na tvrdoj podlozi srednje brzine, koju postavlja hrvatska firma „Koncept 90“. Teniski savez je sa njima potpisao petogodišnji ugovor o saradnji.
- Naši Dejvis kup reprezentativci su posle mečeva u Moskvi izrazili zadovoljstvo tom podlogom i zato smo rešili da je postavimo - poručio je Slobodan Živojinović.
Ovakav teren ima prednost jer je mobilan, po završetku duela može da se skine i sačuva, a zanimljivo je što mogu da mu se menjaju brzina i boja, o čemu je pričao direktor firme Davor Šarin koji je potpisao ugovor sa TS Srbije.


Ulaznice od 900 dinara
Karte za duel Srbija - Japan u prodaji su na blagajni „Beogradske arene“, Bilet servisa ili Kard servisa. Cene ulaznica iznose od 900 do 4.000 dinara. Prema najavi organizatora, veći dolazak prijatelja belog sporta na blagajne očekuje se početkom nedelje. Prilika da se uživo vide dve teniserke iz svetskog Top 10 ne pruža se svaki dan.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #73 poslato: 03.02.2009. 15:00:23 »

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2009&mm=02&dd=02&nav_id=342749


JJ: "Mesto nam je u eliti"



Ženska teniska reprezentacija Srbije održala je u beogradskoj Areni prvi trening pred mečeve Fed kupa sa Japanom, 7. i 8. februara.


Selektor Dejan Vraneš je radio sa kompletnom reprezentacijom, trenirale su Jelena Janković, Ana Ivanović, Ana Jovanović i Bojana Jovanovska. Nacionalnom timu će se u sredu priključiti i mlada Aleksandra Krunić, vicešampionka dubla na nedavno završenom juniorskom Australian openu.

"Veoma sam srećna i ponosna što ću imati priliku da igram prvi zvaničan meč u Beogradu. Odigrala sam 30 mečeva za reprezentaciju, putovali smo i borili se od Portugalije, preko Turske, Grcke, Bugarske i mnogih zemalja za mesto gde smo danas i koje nam pripada, mada po kvalitetu vredimo za najjaču grupu - Svetsku A u koju ćemo se, verujem, plasirati već ove godine", izjavila je vodeća srpska teniserka Jelena Janković.

"Dopada mi se kako je urađen teren. Za vikend Srbiju očekuje sportski spektakl kakav do sada nije viđen u našoj zemlji. U svoje i ime reprezentacije pozivam Srbiju da dođu u Arenu 7. i 8. februara i bodre nas, budu uz nas u meču protiv selekcije Japana i da zajedničkim snagama idemo do pobede", rekla je Jankovićeva, kapiten selekcije Srbije.

Trening je održala i reprezentacija Japana, ali bez Aji Sugijame, koja u Beograd stiže u utorak. Japanke po prvi put gostuju u Srbiji, i to u sastavu Sugijama-Fudživara-Morita-Nakamura.

Karte za meč 1.kola FED kupa Svetske B grupe prodaju se na blagajnama Arene, u Bilet servisu, preko sajta Card servisa, kao i na prodajnim mestima Eventima. Cene karata su od 900 din do 4000 din za oba dana.

Raspored mečeva (žreb će biti obavljen u petak):

Prvi dan, 7. februar (subota) – Prvi singl meč počinje u 14h, po završetku prvog sledi drugi singl.

Drugi dan, 8. februar (nedelja) – Prvi singl meč počinje u 14h, po završetku prvog sledi drugi singl, a zatim i dubl meč.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #74 poslato: 05.02.2009. 14:49:48 »

Najbolje teniserke Japana s optimizmom očekuju meč protiv reprezentacije Srbije u prvom kolu Svetske B grupe Fed kupa.

Mečevi se igraju 7. i 8. februara u "Beogradskoj areni". Japanke su danas bile složne u oceni da će biti "pravi podvig" izvojevati pobedu pred 20.000 srpskih navijača. Prvi reket Japana i 26. igračica na WTA listi, Ai Sugijama, izjavila je da se Jelena Janković i Ana Ivanović nalaze među najboljim igračicama sveta i da je očekuju teški mečevi u Fed kupu u Beogradu.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.07 sekundi sa 36 upita.