Autor Tema: EURO 2008 - Fudbal  (Pročitano 25590 puta)
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321

« Odgovor #75 poslato: 25.06.2008. 13:44:04 »

Reprezentacije Nemačke i Turske sastaju se u sredu (20.45) u Bazelu u prvom polufinalu fudbalskog Prvenstva Evrope. Nemci ulaze u predstojeći duel kao izraziti favoriti posle impresivne pobede nad Portugalom u četvrtfinalu, dok će, na drugoj strani, Turci u polufinalu biti znatno oslabljeni, s obzirom da selektor Fatih Terim neće moći da računa na čak devetoricu standardnih prvotimaca.

Selektor Nemačke Joakim Lev moći će da računa na sve igrače, ali je, ipak, upozorio na oprez.

"Svi timovi u polufinalu jednostavno moraju da imaju određeni nivo, a iz ličnog iskustva znam kakvi su Turci, kako padaju u euforiju, posebno kada im stvari idu na ruku. Imaju nacionalni ponos, vrlo visok moral i igraju do samog kraja, do poslednjeg minuta. Biće nam vrlo teško", rekao je Lev.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #76 poslato: 26.06.2008. 14:23:36 »

Fudbaleri Turske su bili na pragu još jednog neverovatnog rezultata, ali su od Nemačke dobili šokantan odgovor u poslednjim sekundama utakmice! "Panceri" su stigli do svog novog, šestog finala EP pobedom od 3:2, zahvaljujući golu Filipa Lama u 90. minutu.
Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #77 poslato: 27.06.2008. 14:29:47 »

Fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Austriji i Švajcarskoj, pobedom u Beču nad selekcijom Rusije, sa 3:0 (0:0) i u nedelju će, takođe na stadionu 'Ernst Hapel', igrati sa Nemačkom za titulu prvaka Evrope. Španci su dominirali tokom većeg dela meča, naročito u drugom poluvremenu, kada su postigli sva tri gola. Strelci su bili Ćavi, u 50. minutu, Guiza, u 73, i Silva, u 83, uz dve asistencije Fabregasa.

Rusi tako nisu uspeli da se revanširaju za poraz od 4:1 iz prvog kola, dok se Španija posle ne tako impresivne partije protiv Italije u četvrtfinalu vratila u formu kojom je na početku takmičenja najavila šampionske ambicije. To im je bio 21. meč bez poraza.

Nedeljno finale Špancima će biti prvo posle 24-godišnje pauze. 1984. godine izgubili su od Francuske, a jedinu titulu kontinentalnog prvaka osvojili su 1964. godine.

Sačuvana
Rašo
urednik
skriboman
*****

« Odgovor #78 poslato: 30.06.2008. 13:46:25 »

Reprezentacija Španije je novi prvak Evrope! "Crvena furija" je zasluženom pobedom nad Nemačkom rezultatom 1:0, konačno srušila mit od kompleksa i stigla do titule čekane čak 44 godine. Jedini gol na tempom nabijenoj utakmici u Beču postigao je Fernando "El Ninjo" Tores, čija je majstorija u 33. minutu potpuno nadomestila odsustvo najboljeg strelca selekcije Davida Vilje.