Strelci: Medić 79. za Kolubaru, a Ubiparip 68. i Nosković 87. za Spartak.

Strelac: Đilas u 12. i 56. minutu

Jakovo: Srem - Vojvodina 2:2 (penalima 4:5)
Strelci: Cvijović 80. i Dražić 89. za Srem, a Trajković 45. i Merebašvili 90. za Vojvodinu.

Lučani: Sloboda - Metalac 2:1
Strelci: Arsenijević 33, Ademović 46. za Slobodu, a Otašević 56. (penal) za Metalac.

Niš: Sinđelić - Rad 0:0 (penalima 4:2)
Smederevo: Smederevo - Teleoptik 0:0 (penalima 3:4)

U toku je susret Partizan - Proleter (Novi Sad) od 16.00 časova.

Od 18 časova Crvena zvezda dočekekuje čačanski Borac.

Žreb za četvrtfinale biće održan 29. oktobra, a četvrtfinalne utakmice na programu su 10. novembra.
Sačuvana
Deporte
****
Poruke: 419

« Odgovor #1 poslato: 10.11.2010. 23:39:06 »

Fudbaleri Partizana, novosadske Vojvodine i Slobode Point Sevojno plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Partizan je u nezaboravnom ambijentu pred oko 5.500 gledalaca bez većih problema izašao na kraj sa Sinđelićem - 4:0. "Crno-beli" su do prednosti došli već u 10. minutu pogotkom Marka Šćepovića koji je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi. Spektakl u Nišu uveličali su navijači Partizana koji su napravili odličnu atmosferu, a susret je definitivno rešen u petom minutu nastavka kada je Saša Ilić postigao drugi gol za šampiona Srbije. Almami Moreira je u 73. minutu povisio na 3:0, a tačku na ovu utakmicu stavio je Marko Šćepović u poslednjim trenucima utakmice. Za pohvalu je igra domaćeg Sinđelića koji je celim tokom susreta bio ravnopravan rival.

Vojvodina se još jednom provukla u narednu rundu takmičenja pošto je golom u zaustavnom vremenu savladala Jagodinu 1:0. Igrao se 93. minut na "Karađordju" kada je Abubakar Oumaru "pretekao" sudiju i tako spasao Vojvodinu novih penala.

U poslednjem meču dnevnog programa Sloboda je eliminisala Spartak iz Subotice 3:2. Pobednik je rešen krajem prvog poluvremena, kada je Sloboda otišla na, ispostavilo se, nedostižnih 3:1. Arsenijević je prethodno doveo Užičane u prednost, izjednačio je Torbica, a u poslednja dva minuta prvog dela igre Gološevac u Sunjevac pogadjaju za 3:1. Subotičani su uspeli samo da ublaže poraz preko Noskovića.

U poslednjem četvrtfinalu sastaju se Crvena zvezda i Teleoptik. Taj meč na programu je na stadionu u Ljutice Bogdana večeras od 18 sati.