Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Sport u Uzicu? Dokle je spao...  (Pročitano 12236 puta)
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« poslato: 05.03.2008. 07:05:01 »

Imam jedno pitanje za sve sugradjane......
Dokle je stigao sport u nasem gradu?Sta se to desava sa FK Sloboda,OK Jedinstvo,KK Sloboda......
Zasto su svi ti kolektivi upropasceni?
Vidimo i sami gde je Jedinstvo,nekadasnji pojam zenske odbojke u Srbiji,gde je to spala CUVENA uzicka Sloboda..........

Iskreno me zanimaju vasa misljenja,ko je kriv,sta ciniti i zasto je sve ovo ovako kako jeste.........
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 05.03.2008. 14:37:36 »

Kvalitetni sportski rezultati su uvek zavisili od para.
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #2 poslato: 05.03.2008. 17:03:29 »

Upravo to, rezultati ne mogu da se postignu bez finansiranja. Niko nece da se ozbiljno bavi sportom u nashem gradu ukoliko nema prihoda, sigurno ce otici na bilo koju stranu gde moze da zaradi koliko toliko vishe. Najgore od svega je kada stigne kinta od sponzora, namenjena u najmanju ruku za nove lopte i dreseve, istog dana se podeli na nekoliko strana i zavrshi nazalost u obliznjim kafanama gde se glavonje dave u kolenicama, pechenju i roshtilju. [mod: uklonjen neprihvatljiv recnik]
« Poslednja izmena: 05.03.2008. 17:41:46 Pedja » Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #3 poslato: 06.03.2008. 07:00:12 »

Drogba,potpuno se slazem sa tobom.....
Navescu cist primer iz prakse:
1. igraci FK Sloboda (mladje kategorije sigurno,za ostale ne znam) za koriscenje hale u parku izdvajaju po treningu 100 din!Svaki od njih!Koliko je to para?!
Zale se da je parket propao,a ja imam jedno pitanje:KOME IDU TE PARE?!Hali ili klubu?!
2. za treninge u Turici (o istom klubu i kategorijama pricam) clanovi FK,placaju za KOSENJE TERENA!!!!!!
ALOO!!!!!Za taj "teren" deca placaju sredjivanje!Kome se to placa?!Da li je to obaveza dece da placaju ili kluba?!
Ako se ne varam zar ne treba da se izgradi nevidjeni sportski kompleks u Turici,na istom tom prostoru?!KO CE ONDA DA PLACA ODRZAVANJE TOG TERENA?!
3. pored svega ovog i jos mnogo toga (placanje troskova sudija-opet deca placaju),oni POSEBNO izdvajaju za treninge,putovanja,trenerke,kabanice,raspale dresove........
Zar nije obaveza da sve ovo obezbedi sponzor kluba?!

Ovo su vam sve podaci iz realnog vremena,mozete ih proveriti ako imate nekog mladjeg u kategorijama kluba.......
Moje je pitanje prosto:DOKLE VISE?!

Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #4 poslato: 06.03.2008. 07:07:04 »

Dok klub ne bude privatizovan nece davati rezultate, to je sigurno. Treba jednostavno raspisati prodaju ali samim tim "buduci" vlasnik je obavezan i da obezbedi stadion jer onaj na kome trenutno igra Sloboda pripada gradu. To u startu nije ni malo jeftin korak pa prema tome Slobodi josh duze vremena nema povratka.
Kada se jedan chovek bude pitao za najbitnije stvari u klubu, tj kada bude bio njegov vlasnik, kada iz njegovog dzepa budu ishla ulaganja, e tek tada se moze ochekivati neshto, drugachije nema shanse.
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #5 poslato: 06.03.2008. 07:42:13 »

Ja znam da su bile neke kombinacije da je Antic hteo da preuzme klub komplet sa stadionom,da je hteo da ga privatizuje jos za vreme prethodne vlasti u gradu (Martic).Medjutim,tad se pojavio problem bas sa stadionom,tadasnja vlast nije htela da ga proda zato sto je to gradski stadion,gradsko zemljiste......Na kraju se i od toga odustalo....

Ali generalno gledano Sloboda kao klub nije neka preterano velika investicija........Osim nagomilanih dugova ona nema mnogo toga u svom vlasnistvu......
Sačuvana
Nesta_90
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
марко савић
Mesto: Ужице
Lokacija: Крчагово
Država: СРБИЈА
Horoskop: Vaga
Poruke: 99


Косово је СРБИЈА!!!


WWW
« Odgovor #6 poslato: 07.03.2008. 06:49:07 »


Dok klub ne bude privatizovan nece davati rezultate, to je sigurno. Treba jednostavno raspisati prodaju ali samim tim "buduci" vlasnik je obavezan i da obezbedi stadion jer onaj na kome trenutno igra Sloboda pripada gradu. To u startu nije ni malo jeftin korak pa prema tome Slobodi josh duze vremena nema povratka.
Kada se jedan chovek bude pitao za najbitnije stvari u klubu, tj kada bude bio njegov vlasnik, kada iz njegovog dzepa budu ishla ulaganja, e tek tada se moze ochekivati neshto, drugachije nema shanse.


Sta fali sa stadionom GP Zlatobora... gp je ionako zeznut vec odavno... a travica na gp stadionu kao i uvek najbolja u zapadnoj srbiji!!!
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #7 poslato: 07.03.2008. 19:45:46 »

GP Zlatibor i dalje postoji kao klub i oni se valjda pitaju za svoj teren.
Nisam siguran jel to njihov stadion ili i on pripada gradu?
Ukoliko je njihov, siguran sam da bi ponudu za iznajmljivanje stadiona prihvatili istog momenta kako bi od tih para zakrpili svoje finansijske rupe. A i cifra bi bila zanimljiva.
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #8 poslato: 08.03.2008. 01:58:03 »

Da bi se makar fudbal u UE spasao i koliko-toliko odrzao mislim da je najbolje resenje spajanje sva tri gradska kluba (Sloboda,GP i Jedinstvo).Najbolje je napraviti dobar stabilan GRADSKI fudbalski klub,sa lepim stadionom,na cijoj bi svakoj utakmici bila dobra poseta (od par hiljada gledalaca).....Renovirati gradski stadion "24.septembar",postaviti stolice,renovirati svlacionice,napraviti upravnu zgradu.......Mislim ako bi se sve firme iz grada ukljucile u tu pricu,da to ne bi bilo ni preterano skupo,a siguran sam da bi bilo najisplativije......
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #9 poslato: 08.03.2008. 02:25:45 »

Stadion je gradski, nemaju tu firme shta da se pitaju, zna se ko je za to nadlezan.
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #10 poslato: 09.03.2008. 06:49:35 »

Imaju firme i to kako da se pitaju.....da se ukljuce u sponzorski pul,da se osnuje jak sponzorski klub,sa jakom marketing sluzbom koja bi odradila najveci deo posla.....
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #11 poslato: 09.03.2008. 09:54:33 »

Ok za sponzorstvo ali drugachije je kada postoji samo jedan vlasnik, kada iz njegovog dzepa idu sva ulaganja i koga ce najvishe da zaboli neuspeh svog kluba. Tada bi se taj vlasnik sigurno vishe borio od sponzora, jer ce ti isti sponzori biti zadovoljni dvometarskom reklamom na tribinama ili natpisom na dresu a vecinu njih nece uopshte zanimati pobeda ili poraz. Prekinuce sponzorstvo posle nekoliko meseci a reklama ce ostati tu gde je i bila josh neko vreme (dzabe reklamiranje), sve dok neki novi sponzor ne odluchi da na tom istom mestu postavi logo svoje firme a to se dogodi i nakon nekoliko godina.....
Rodjen sam na samo 10m od stadiona FK "Slobode", dobro sam pratio kako i shta rade, ko "uzima" ko ostavlja i nazalost bice potrebno mnogo vremena da se neke stvari promene.....
 
Sramota je shto jedna od najboljih atleticharki Srbije Olivera Jevtic, trenira na onako poderanoj tartan stazi koja je od samog nastanka renovirana samo jednom.
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #12 poslato: 10.03.2008. 06:33:38 »

I ja zivim na 10 m od stadiona slobode,pratio sam ranije,dok su me oni jos uvek zanimali,sta se desava i kako igraju............medjutim,potpuno si u pravu......mnoooogo vremena ce biti potrebno da se mnoge stvari isprave i rese....

A sto se tice Olivere,za to nemam komentar....
Stvarno je bruka i sramota da ta devojka ima tako ocajne uslove za rad....pored nasih mesta gde bi mogla da odradjuje treninge,prinudjena je da ide u Keniju da trenira....
Jos jedan jako bitan podatak:Pola Retklif pored sebe,u svom timu,ima LICNOG trenera,doktora,nutricionistu.....A Olivera ima samo Slavka Kuzmanovica...Nemojte me pogresno shvatiti za ovo "samo Slavka Kuzmanovica",ali taj covek je njoj sve....i doktor i trener i nutricionista....
Zar to nije sramota,a rukovodeci u srpskom sportu i ovdasnjoj gradskoj vlasti su UVEK tu kad je slikanje na redu posle neke medalje.....
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #13 poslato: 10.03.2008. 23:14:32 »

Interesantno je da je Uzice uvek malo potencijala za razne sportove i da smo  pojedinim imali zapazene uspehe, a jos interesantnije je da je to neko uspeo da uprospasti. Secate li se KK "Prvi partizan", OK "Jedinstvo", znate li da je Uzice nekada imali i zenski rukometni klub (koji je necijom samovoljom ugasen 1999-te) i jos mnogo mnogo toga? A danas, vecina uzickih klubova, ukoliko vec nije propala, onda je na rubu propasti. Samo, ko je "zasluzan" za sve to?Huh?Huh??
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #14 poslato: 11.03.2008. 21:18:31 »

Kakav grad,tj privreda,takav i sport.Propadanje grada se najjasnije vidi upravo u sportu.Sto se tice FK Slobode nekada sam bas isla i pratila stanje tamo.Znam masu ljudi koji su igrali ili igraju tamo.Ako hoces pripreme placas,opremu sam kupujes.Treniras u Turici i redovno ,ako se zaneses,padnes u otkos Tongue.Balon zimi placas,i to papreno.Zato i beze iz Slobode igraci,a kad pobegnu,udari ih realnost u facu da se tesko moze napraviti neki uspeh u vecim klubovima.jedino resenje je privatizacija kluba.
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #15 poslato: 11.03.2008. 22:54:48 »

Igrachi koji znaju da igraju ne beze, vec budu oterani. Njihovo razmishljanje (mislim na upravu kluba) je na foru, shto bi placali starijeg i iskusnijeg igracha i davali mu platu kada u klubu mogu da igraju mamini i tatini sinovi koji donose kintu od kuce a kao nagradu igraju u prvom timu. Pogledajte samo prosek godina prvog tima FK Slobode, pola njih nema ni dlake ispod pazuha a kamoli lichnu kartu. Kako takav klub moze da donosi rezultate, pa ne moze nikako a na kraju nazalost uvek igrachi ispadnu krivi za neuspeh....
Ovo je samo jedan od razloga koji ukopavaju Fk Slobodu, a ima ih koliko hocete.......
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #16 poslato: 12.03.2008. 00:24:40 »

A ko ce da igra bez plate,ako ne "deca"?Sa obzirom da i u prvoligaskim timovima plata bude 500 eura,mogu da zamislim koliko Sloboda placa..Zato i nema vrhunskog sporta u gradu.nema motivacije za decu.Sada svako dete vise voli da igra igrice na kompu,umesto da igra fudbala ili odbojke.Pa pobogu OK Jedinstvo bilo prvak drzave,a sada ce da ispadne iz lige!!!Nema finansija,niko ne ulaze u sport.Isplativije je otvoriti kafanu u Uzicu,nego sportski objekat!Nema veze sto u Velikom Parku treninzi budu opasni po zivot.Nesposobnost ljudi iz opstine,nedostatak investitora,sve su to takodje razlozi za sunovrat uzickog sporta.
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #17 poslato: 12.03.2008. 07:01:36 »

Ljudi......cinjenica je da je ovde katastrofa!Ja ne mogu da verujem i ne mogu da se pomirim sa tim da Lucani,Banatski Dvor......i gotovo svaka beogradska opstina ima prvoligase u fudbalu!Iskreno,secam se perioda '95-'96. kad je Sloboda igrala u Prvoj ligi sa Partizanom,Zvezdom,Vojvodinom.....to je stvarno bilo uzivanje kad je na stadionu 10-12000 ljudi!
Sad su spali na to da se bore u zonskoj ligi sa nekim klubovima koji u vreme velike Juge nisu postojali ni kao ekipe za mali fudbal!

I jos jedno pitanje:zasto moraju i politicari da budu u rukovodstvu  kluba?!Npr. novoizabrani predsednik Dragan Pejic (DSS)!U kombinaciji je bio i aktuelni predsednik opstine ali nije prihvatio funkciju zbog sukoba interesa!Cime je opstinski menadzer zasluzio tu funkciju u klubu?!Koja je njegova zasluga u Slobodi?!

Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #18 poslato: 12.03.2008. 07:04:11 »

Moj predlog i mislim da bi to moglo biti resenje za Slobodu:HITNA PROMENA aktuelnog (novoizabranog) rukovodstva,raspustanje svih struktura u klubu i dolazak PISMENIH ljudi na celu sa Anticem,Kunovcem,Njegusom......
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 12.03.2008. 14:50:43 »

Ne verujem da bi se i jedan ozbiljan lik,od ovih koje si nabrojao,prihvatio corava posla...Bio je Njegus,pre par godina...Kupio covek komplet opremu za igrace,postavio stolice na tribine,sredio prostorije kluba...Kada je video da ne vredi davati,i da svako radi sta hoce,prosto je odustao...Ne verujem da ga vise zanima investiranje u klub,iz koga ne mozes Jeremiju nikako da maknes sa funkcije,i ostalih vecitih...clanova UO.Najnesretnija cinjenica je da su neki bivsi treneri,predsednici tuzili klub vise puta i naravno dobijali sporove,a Sloboda je ostajala bez icega od sredstava sa vecito blokiranim racunom..
Znam da su davali igrace u OFK,Partizan,Zvezdu,Rad, a da obestecenja za igrace su dobijali teskom mukom,ili na rate..Praksa da politicari budu u UO je jednostavno praksa u ovoj drzavi..
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #20 poslato: 12.03.2008. 15:06:39 »

Treba naci budalu koja ce da kupi klub i time da bude privatizovan. Drugog reshenja nema.
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #21 poslato: 13.03.2008. 01:40:14 »

I to sa Njegusem sto je bilo nije bas bilo toliko sjajno.....Kao direktor nije doveo SVOJE ljude,a trebao je...Trebao je da okupi ekipu sposobnih ljudi sa kojom bi nesto uradio,ovako im je koristio dok je davao pare,a onda je covek video sta se desava,pokupio se i otisao....
Definitivno i pod hitno:
1. smeniti aktuelnu garnituru u klubu
2. postaviti poznate uzicke sportske radnike na rukovodeca mesta
3. ocistiti Slobodu od raznih i VECNIH "radnika" koji rade "samo za Slobodu"

To je moj predlog.....
Nadam se da se forumasi slazu sa mnom......
Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #22 poslato: 13.03.2008. 04:59:50 »

A sto ne bismo jednostavno ugasili te neuspesne sportske klubove koji ispadaju iz svih liga i napravili amaterske - kao pre trideset godina...
Sačuvana
zlaja87
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevap city
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 67



« Odgovor #23 poslato: 13.03.2008. 06:48:50 »

Ma nije resenje u gasenju klubova,jednostavno treba da se malo opstina i sponzori pozabave klubovima i pojedincima......
Cifre koje se sad izdvajaju su SMESNE!!!
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #24 poslato: 13.03.2008. 07:27:26 »

Da je ljudima stalo, mozda velike cifre i ne bi bile problem, sigurno da bi bilo ulaganja ali uz racionalne troshkove.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.098 sekundi sa 35 upita.